Birlikte Soralım;birlikte cevaplayalım...

Bu topikteki arkadaşlığı ve paylaşımları beğendiniz mi?

• Ankete Katılan
    78
  • Anket Kapalı .
kızlar eylülü yien doktora götürdükkk:KK5::KK5::KK5:kızım hiç nefes alamıyor sürekli boğuluyor gibi oluyor yanından ayrılamıyorum hemen kaldırıyorum ememiyor rahatsız oluyor burnunu açıyorum ama hemen geri tıkanıyor..offf çok zorr bi iyileşseydii dr.kontrol ettiii
idiiiiiiiiiiil bacım haklıymışsın dr.asla sütünden geçmez keşke emzirirken maske taksaydın dedi....:KK5::KK5::KK5::KK5::KK5::KK5::KK5::KK5::KK5::KK5:
biz biranönce iyileşmek istiyoruzzzzzzzzzzzz:KK5::KK5::KK5::KK5::KK5:

kızlar eylülü yien doktora götürdükkk:KK5::KK5::KK5:kızım hiç nefes alamıyor sürekli boğuluyor gibi oluyor yanından ayrılamıyorum hemen kaldırıyorum ememiyor rahatsız oluyor burnunu açıyorum ama hemen geri tıkanıyor..offf çok zorr bi iyileşseydii dr.kontrol ettiii
idiiiiiiiiiiil bacım haklıymışsın dr.asla sütünden geçmez keşke emzirirken maske taksaydın dedi....:KK5::KK5::KK5::KK5::KK5::KK5::KK5::KK5::KK5::KK5:

cansu panik yapma asyada öleydi senin hastalıgın degil o genelede bebeklerde olan bişiymiş ben kimseye anlatmadım ailem dışında kimse panik olmasın die ama ben bir gece uyandım asyada nefes yoktu bende takıntıdır nefes dinlerim. bi baktım nefes yok hemen kuvakladım ters çevişrdim falan saniyeler sonra nefes aldı.
yani aslında benimki anormal bş durumdu ama bogulmasıda oluyordu gunduzleri ama lşmdi şükür geçti hepsi

cansu panik yapma asyada öleydi senin hastalıgın degil o genelede bebeklerde olan bişiymiş ben kimseye anlatmadım ailem dışında kimse panik olmasın die ama ben bir gece uyandım asyada nefes yoktu bende takıntıdır nefes dinlerim. bi baktım nefes yok hemen kuvakladım ters çevişrdim falan saniyeler sonra nefes aldı.
yani aslında benimki anormal bş durumdu ama bogulmasıda oluyordu gunduzleri ama lşmdi şükür geçti hepsi

bilmiyorum fatoş yaaa nefes alamaması çok kötü bişey..bu üşütmeyede yada başka bişeye benzemiyor..bazen uykuda nefes alamıyor ve öksürüyor gibi nefes almaya çalışıyor hemen fırlayıp kaldırıyorum çok korkuyorum hep bi hırıltı var genzinde nerdeyse doğdu doğalı öle ama grip olunca kat kat arttı şimdii kısa kısa emiyor nefes almakta güçlük çekince bırakıyor varya göğüslerim nasıl sertleşti çok ağrıyor çünkü doğrudüzgün ememedi süt kaldı bende az önce sağdım poşete buzluğa attım birazınıda biberona koydum uyanınca biraz içirmeye çalıştım biberonu hiç sevmedi göğsümü istedi...:KK5:off çok zor çokkk Allah bütün annelerin yardımcısı olsun

günaydın kızlarrrrrrr.

ayyy kaç gündür açıyorum açıyorum topiiği bi türlü yazmaya fırsat bulamıyorummmm yoğunluktan.

sizler nasılsınız. seliz tinker bebeleriniz nasıl oldu?? Allah'ım şifa versin hepsine ecrin de çok hastaydı boğazı iltihap yapmış 3 gün sabah akşam iğne yedi yavrucum bakalım simdi şuruplarla devam ediyoruz cmt.kontrolümüz var nasip olursa..:KK55::KK55:

ayşee ellerine sağlık kurabiyeler çok güzel görünüyo. becerikli hatunsun vesselam :KK42::KK42:

topuklu Rabbim sana hem maddi hem manevi dayanma gücü versin inşallahhh. Allah'ım yardımcın olsunn.:KK48::KK48:

yelizz nerelerdesin kızz dünde uğramamışsın hiçç:KK19::KK19:

gökçee bacımmmm sende uğra arada bi selam verrr. bi görünüyon sonra bi kayboluyonn :KK45::KK45:

mervecim bilge hanımı face ten son sürat takipteyim maşallah kuzucuma çokk tatlı bi hatun olacak annesi :KK1::KK1:

serom haticem sizlerdede herşey yolundaymış çok şükür. ee hatunlar sayılı günleriniz kaldı hadi bakalım tosuncuklar için geri sayım başladıı :emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek:

mervecimmm hamişlik nasıl gidiyo.senide bi tebrik etme fırsatım olmadı canım ya kusura bakma klap atışlrını duymussunuz çok sevindim canımm :KK16::KK16:

idilll baharın saçları çookk güseel olmuş ellerine sağlık:21::21:

merhaba çiçekcımm valla ben gırıyorum okyorum slm da yazıorum bazı kere ama eskısı gbı gıremıorum okulda netle uğraşamıorum çnku cıddı anlamda sıkı ve full dolu derslerımm eee eve gelıorum mertle uğraşıorumm 2gundr de evdeyım çnku grıp olmuşum hastayımmm :KK25:

merhaba arkadaşlar nasılsınızz anca şimdı yazabılıorumm
baya hastayım yaa buaralar çok soğudu sanırım okulda hasta oldumm off offfff ateş 38.5oldu serum taktılar mıde bulantısı vs vs derken anca ıyı oldumm
tınker kıyafet konusunda bır ıkı yazını okudum aynısı bende de var mert kağan çabuk buyuyen bır bebek her bebek olduğu gbı aldıklarımı 3-5 kere gıyıyo bıttı mont aldım kanz dan 125tl sadece bu yıl gıyecek bakalımmm umarım begenır de gıyer beyfendı odasını gormeslınız busuru kıyafetı varr busuru genellıkle kanz chıcco lcw alıorum chıcco nun pijamalarına hastayım tabı tanesı 85tl ama olsun çok guseller 3 tane aldım ıkısı kalın penye bı tanesı polarlı tavsıye edıorum herkese ...:emir_bebek::emir_bebek:
ıdıl ve tınker bır kez daha hayranlıkla okudum sızlerı ıkıncı bır bebek mı hem de şimdı mı durun kızlar yahuu bır bebeklerımızı buyutelım dımı amaaa snra allahım nasıp ederse yıne yaparızzz :nazar:ama kendıne guvenen de yapıo kardeşim bu da bır gerçek şimdı yaparsanız tebrıkler derım sıze :KK9::KK9::KK9:
bu arada MERT KAĞAN ıma doğum gununde gusel bır organızasyon düşünuyorumm şöyleki :

burada gusel bır pastahane var alta katını kapatacağım ve oarayı susleyeceğm balonlar susler yazılar mert ın yenı fotolarıyla bezenmış bır salon fon muzığında kayahanın bebek şarkısı (kızı için yazdığı nınnı),foto dan ayarlayacağız vıdeoya alacak her bırımızı benm ve eşimın arkadaşları ve kocaman bır pasta uzerınde mertkoş ben ve babası olan bır foto...doğumgunune katılanlara aynen ayşenın yaptığı kurabıylere benzeyen şekerlemeler yaptrcam ya da susler bakalım ALLAHIM nasıp ederse ınş. planımız bu bakalımm

kızlar bu arada aralık sonunda tayın ısteyeceğiz bız bakalım ne olacak ıst duzce tekırdağ bılecık balıkesır bursa yalova o tarafları düşünüyoruz hayırlısı olur ınş.

öyle işte kızlarrrrr benım oğlumun hala dişlerı çıkmmadı bılıor musunuzz :KK1: ama bolcaaaa hem de bolcaaaa konuşuyor bı gorsenızzzz ağzı laf doluu :KK9::KK9::KK9::KK9::KK9: ıyıkı doğurmuşum yaa ıyıkı yapmışımmm canmmm oğluşumm canımmmmm :KK31::KK16::KK16::KK16::KK16:

sizlerı çok ama çok ozledımmmm herkeslere bol bol slmlar ıletıyorum aklım gonlum hep sizlerlee muhakkak okuyorum sızlerı belkı yazamıorum ama okuyorum bunu bılınnn

ayşeeeeeeeeee cnm ellerıne sağlık yaptıkların harıkaaaa
nagişcım çok tatlı bır anne olmuşsun maşallah sanaaa yaaaaa
yeliz sen de yoksun bu aralarr pek okuyamıorum adını sayfalardaaaaa
selizzzz naberrr ? :)
elif nerelerdeeee
hanı merve de yazmıo ne zamandırrrrr (ademerve)

merhaba çiçekcımm valla ben gırıyorum okyorum slm da yazıorum bazı kere ama eskısı gbı gıremıorum okulda netle uğraşamıorum çnku cıddı anlamda sıkı ve full dolu derslerımm eee eve gelıorum mertle uğraşıorumm 2gundr de evdeyım çnku grıp olmuşum hastayımmm :KK25:

Merhaba arkadaşlar nasılsınızz anca şimdı yazabılıorumm
baya hastayım yaa buaralar çok soğudu sanırım okulda hasta oldumm off offfff ateş 38.5oldu serum taktılar mıde bulantısı vs vs derken anca ıyı oldumm
tınker kıyafet konusunda bır ıkı yazını okudum aynısı bende de var mert kağan çabuk buyuyen bır bebek her bebek olduğu gbı aldıklarımı 3-5 kere gıyıyo bıttı mont aldım kanz dan 125tl sadece bu yıl gıyecek bakalımmm umarım begenır de gıyer beyfendı odasını gormeslınız busuru kıyafetı varr busuru genellıkle kanz chıcco lcw alıorum chıcco nun pijamalarına hastayım tabı tanesı 85tl ama olsun çok guseller 3 tane aldım ıkısı kalın penye bı tanesı polarlı tavsıye edıorum herkese ...:emir_bebek::emir_bebek:
ıdıl ve tınker bır kez daha hayranlıkla okudum sızlerı ıkıncı bır bebek mı hem de şimdı mı durun kızlar yahuu bır bebeklerımızı buyutelım dımı amaaa snra allahım nasıp ederse yıne yaparızzz :nazar:ama kendıne guvenen de yapıo kardeşim bu da bır gerçek şimdı yaparsanız tebrıkler derım sıze :KK9::KK9::KK9:
Bu arada mert kağan ıma doğum gununde gusel bır organızasyon düşünuyorumm şöyleki :

Burada gusel bır pastahane var alta katını kapatacağım ve oarayı susleyeceğm balonlar susler yazılar mert ın yenı fotolarıyla bezenmış bır salon fon muzığında kayahanın bebek şarkısı (kızı için yazdığı nınnı),foto dan ayarlayacağız vıdeoya alacak her bırımızı benm ve eşimın arkadaşları ve kocaman bır pasta uzerınde mertkoş ben ve babası olan bır foto...doğumgunune katılanlara aynen ayşenın yaptığı kurabıylere benzeyen şekerlemeler yaptrcam ya da susler bakalım allahım nasıp ederse ınş. Planımız bu bakalımm

kızlar bu arada aralık sonunda tayın ısteyeceğiz bız bakalım ne olacak ıst duzce tekırdağ bılecık balıkesır bursa yalova o tarafları düşünüyoruz hayırlısı olur ınş.

öyle işte kızlarrrrr benım oğlumun hala dişlerı çıkmmadı bılıor musunuzz :KK1: Ama bolcaaaa hem de bolcaaaa konuşuyor bı gorsenızzzz ağzı laf doluu :KK9::KK9::KK9::KK9::KK9: ıyıkı doğurmuşum yaa ıyıkı yapmışımmm canmmm oğluşumm canımmmmm :KK31::KK16::KK16::KK16::KK16:

Sizlerı çok ama çok ozledımmmm herkeslere bol bol slmlar ıletıyorum aklım gonlum hep sizlerlee muhakkak okuyorum sızlerı belkı yazamıorum ama okuyorum bunu bılınnn

elif nerelerdeeee

geçmiş olsun canım.
Bende öyleyim üç gündür salya sümük öksürük
ammada kafiyeli oldu haa :KK1::KK1:

Bu arada mert için düşündüğün organizasyonda süperrrrrrr:KK9::KK9::KK9::KK9:

Fatoş buraya yazdığı yazıda onlar kendilerini biliyolar deyince Onlardan birinin de ben olduğum aklıma gelmemişti
bişey yazmamyı tercih ettim yazmaıdm da....fakat face de beni arkadaşlarından çıkarmış olması yazısında bahsettiği yani
"RT sempatizanı Atatürkçü düşüncede olmayan" şeklinde tanımladıgı ınsan oluyorum...

Benim için önemli olan İnsandır.O insanın bağlı olduğu herhangi grup veya yakınlık duyduğu lider.Beni ona düşman etmez
(Yalnız;Bu vatanıma kastedmiş herhangi bir grup kişi vs için istisna oluşturur )Çünkü İnsanı insan olduğu için severim tüm kimliklerinin gerisinde.
Ve aldığı kararlara da saygı duyarım...Fatoşa da saygı duyuyorum ama şunu bilmesini istiyorum burada bi önyargı var
faydasını zararını çoktan geçtim bir hak var benim hakkım...bir saldırı var kişiliğimde bulunmayan ithamlarla bir saldırı...
Eğer ben buradan herhangi birisine önyargılı davranmış olsaydım.Çoğu örtülü olmayan bu arkadaş grubunu en baştan silerdim
Çünkü okulda olsun kamusal alanda (!) olsun benim örtümü başımdan almak isteyenlerin çoğu örtüsüz insanlardı diğer
örtüsüzleride böyle dini inanç ve seçimlere saygısız otomatikman bu böyledir diye kabul edip direk arkadaşlıktan cıkarabilir veya hıc arkadaşlık kurmayabilirdim.
Ama ben bir kaç örtü kullanmayan kadın örtüye düşmanlık besliyor diye diğerlerini hiçbi zaman ne suçladım ne de sildim
aynı şekilde örtülü bir insan saçmasapan ahlaksız ve çirkin davranışlarına rağmen sırf örtülü diye onu kendime daha yakın görmedim böyle ayrımalrda hiç bulunmadım.
bunu buradakı iyi yürekli hiç kimseye yapmadım.Yapmam da.Ben böyle sağduyulu davranıp tamamen kalbi duygular beslerken arkamdan bazısının
beni bilmem ne sempatizanı bilmem ne düşmanı olarak yaftalaması bıçaklamasındna daha farklı bir etki vermedi...
He çok mu konusuyorduk face de hayır ama bu kefeye konulmak üzücü....Böyle düşünen herhangi birisi varsa direk söylesin ve
bu zorunlu ilişki daha fazla uzamasın ve en önemlisi kimse arkamdan şucu bucu şöyleci böyleci diye konuşmasın....
Fatoşunda söylediği gibi bu belki hiç bir faydası olmıycak demiş evet kendısıne bi faydası olmıycak ama İsmi lazım değil terör örgütü
birliğimizi bozma amacına ulaşmış olucak...Fatoşla iyi kötü günelr geçirdik hatsalanınca eşiyle tartısınca sorunlar yasayınca üzüldüm
hamılelık belirtilerini msn de ilk söylediği kişilerdendım belki hamile kalınca havalara zıpladım Allah biliyor...Ama dedim ya insan
insandır benim için ben saygı duyarım.Allah pişman etmesin.

bu arada MERT KAĞAN ıma doğum gununde gusel bır organızasyon düşünuyorumm şöyleki :

burada gusel bır pastahane var alta katını kapatacağım ve oarayı susleyeceğm balonlar susler yazılar mert ın yenı fotolarıyla bezenmış bır salon fon muzığında kayahanın bebek şarkısı (kızı için yazdığı nınnı),foto dan ayarlayacağız vıdeoya alacak her bırımızı benm ve eşimın arkadaşları ve kocaman bır pasta uzerınde mertkoş ben ve babası olan bır foto...doğumgunune katılanlara aynen ayşenın yaptığı kurabıylere benzeyen şekerlemeler yaptrcam ya da susler bakalım ALLAHIM nasıp ederse ınş. planımız bu bakalımm

öyle işte kızlarrrrr benım oğlumun hala dişlerı çıkmmadı bılıor musunuzz :KK1: ama bolcaaaa hem de bolcaaaa konuşuyor bı gorsenızzzz ağzı laf doluu :KK9::KK9::KK9::KK9::KK9: ıyıkı doğurmuşum yaa ıyıkı yapmışımmm canmmm oğluşumm canımmmmm :KK31::KK16::KK16::KK16::KK16:

sizlerı çok ama çok ozledımmmm herkeslere bol bol slmlar ıletıyorum aklım gonlum hep sizlerlee muhakkak okuyorum sızlerı belkı yazamıorum ama okuyorum bunu bılınnn

elif nerelerdeeee

vallahi canım ben yeri geliyo parazdan dahi alıyorum ...penyesı ıyı olduktan sonra..öle ya da böle bı kaç ay gıyıyor ..o nedenle 85 tl bı pijamaya param olsa dahi vermem..:KK19:ege çok pis yiyor bır de hep leke oluyor zaten kıyafetler ne gerek var ki..gezmelıklerı guzel olsun evdekıler cok da onemlı degıl..:KK76:
mertte saka maka buyudu ama ya...dişi niye çıkmadı ki daha...bızım 6. ayda cıkmıstı..:KK53:

Fatoş buraya yazdığı yazıda onlar kendilerini biliyolar deyince Onlardan birinin de ben olduğum aklıma gelmemişti
bişey yazmamyı tercih ettim yazmaıdm da....fakat face de beni arkadaşlarından çıkarmış olması yazısında bahsettiği yani
"RT sempatizanı Atatürkçü düşüncede olmayan" şeklinde tanımladıgı ınsan oluyorum...

Benim için önemli olan İnsandır.O insanın bağlı olduğu herhangi grup veya yakınlık duyduğu lider.Beni ona düşman etmez
(Yalnız;Bu vatanıma kastedmiş herhangi bir grup kişi vs için istisna oluşturur )Çünkü İnsanı insan olduğu için severim tüm kimliklerinin gerisinde.
Ve aldığı kararlara da saygı duyarım...Fatoşa da saygı duyuyorum ama şunu bilmesini istiyorum burada bi önyargı var
faydasını zararını çoktan geçtim bir hak var benim hakkım...bir saldırı var kişiliğimde bulunmayan ithamlarla bir saldırı...
Eğer ben buradan herhangi birisine önyargılı davranmış olsaydım.Çoğu örtülü olmayan bu arkadaş grubunu en baştan silerdim
Çünkü okulda olsun kamusal alanda (!) olsun benim örtümü başımdan almak isteyenlerin çoğu örtüsüz insanlardı diğer
örtüsüzleride böyle dini inanç ve seçimlere saygısız otomatikman bu böyledir diye kabul edip direk arkadaşlıktan cıkarabilir veya hıc arkadaşlık kurmayabilirdim.
Ama ben bir kaç örtü kullanmayan kadın örtüye düşmanlık besliyor diye diğerlerini hiçbi zaman ne suçladım ne de sildim
aynı şekilde örtülü bir insan saçmasapan ahlaksız ve çirkin davranışlarına rağmen sırf örtülü diye onu kendime daha yakın görmedim böyle ayrımalrda hiç bulunmadım.
bunu buradakı iyi yürekli hiç kimseye yapmadım.Yapmam da.Ben böyle sağduyulu davranıp tamamen kalbi duygular beslerken arkamdan bazısının
beni bilmem ne sempatizanı bilmem ne düşmanı olarak yaftalaması bıçaklamasındna daha farklı bir etki vermedi...
He çok mu konusuyorduk face de hayır ama bu kefeye konulmak üzücü....Böyle düşünen herhangi birisi varsa direk söylesin ve
bu zorunlu ilişki daha fazla uzamasın ve en önemlisi kimse arkamdan şucu bucu şöyleci böyleci diye konuşmasın....
Fatoşunda söylediği gibi bu belki hiç bir faydası olmıycak demiş evet kendısıne bi faydası olmıycak ama İsmi lazım değil terör örgütü
birliğimizi bozma amacına ulaşmış olucak...Fatoşla iyi kötü günelr geçirdik hatsalanınca eşiyle tartısınca sorunlar yasayınca üzüldüm
hamılelık belirtilerini msn de ilk söylediği kişilerdendım belki hamile kalınca havalara zıpladım Allah biliyor...Ama dedim ya insan
insandır benim için ben saygı duyarım.Allah pişman etmesin.

ben senin kesinlikle başörtüne laf etmedim etmemde. benim annemde örtülü ben seni bununla ilgili kesinlikle yargılamadım yargılamamda.
Örtü değildi bizim konumuz!!!
ben millet olarak bu kadar acı çekiyoruz yanmayan insan olmadığını düşünürken listemdeki arkadasların hiç bişi yokmuş gibi tepkisiz kalmalarına bozuldum.
yarın senin kocan benim kocam yada oğullarımızda olabilir hiç kimsenin garantisi yok.
dünde dedim kocam cephede savaşsın gurur duyarım ama bir kaç çabulcunun yemi olarak değil
ülkesi iççin vatanı için ölebilecek komutanın askeri olarak!

evet birlikte çok şey paylaştık bu konuda hakkını helal et !!!
ama benim sabrım tükendi 3. gündür canım yanıyor yanmayada devam edecek
Kişisel olarak elimden gelenleri yapıyorum... önce tepkisiz kalanları sildim... dün 1000 kişilik yürüyüşe katıldım... karakolu aradım askerlerle konuştum... onlar için dua ediyorum... şehitler için dua ediyorum benim elimden bunlar geliyor

kıyamam kuzuma ya...cansu dr ne dedi peki laç verebılıyorlar mı bu kadarlık bebege..zannetmıyorum ama...çok üzüldüm çook...ama geçer annesısen guclu ve metanetlı ol...bundan sonra şahin kesil millete bak nihayetınde sen ve bebeğin çekıyorsunuz..gerekırse babası dahi öğmesin..ben esıme de opturtmesdım egeyı...sadece ben arada gızlı gızlı...ama ben evdeydım kımselerde gelmeyınce mıkrop falan...gecme ıhtımalı olmazedı..esın ınsanlarla cok temas edıyordur ısı gereyı..o nedenle aman haa...allah yardımcınız olsun...

gunaydın kızlarr:KK3:

günaydın canım :KK6:

bilmiyorum fatoş yaaa nefes alamaması çok kötü bişey..bu üşütmeyede yada başka bişeye benzemiyor..bazen uykuda nefes alamıyor ve öksürüyor gibi nefes almaya çalışıyor hemen fırlayıp kaldırıyorum çok korkuyorum hep bi hırıltı var genzinde nerdeyse doğdu doğalı öle ama grip olunca kat kat arttı şimdii kısa kısa emiyor nefes almakta güçlük çekince bırakıyor varya göğüslerim nasıl sertleşti çok ağrıyor çünkü doğrudüzgün ememedi süt kaldı bende az önce sağdım poşete buzluğa attım birazınıda biberona koydum uyanınca biraz içirmeye çalıştım biberonu hiç sevmedi göğsümü istedi...:KK5:off çok zor çokkk Allah bütün annelerin yardımcısı olsun

selizcim çok gecmıs olsun annelik işte uyurfken bile onun nefesin dinliyorsun değilmi..hemen düzelir inşallah kuzucuk

elif nerelerdeeee

canım hoşgeldin ya kaçırmısım ben senın yazını kusura bakma :)
çok çok geçmiş olsun dikkat et organizasyon da güzel olacaga benzıyor ınsallah istediğin gibi olur hepsi

teşekkrüelr canım elimden geleni yaptım zehsel için inşallah zamanla daha da güzel olurlar :)

ben senin kesinlikle başörtüne laf etmedim etmemde. benim annemde örtülü ben seni bununla ilgili kesinlikle yargılamadım yargılamamda.
Örtü değildi bizim konumuz!!!
ben millet olarak bu kadar acı çekiyoruz yanmayan insan olmadığını düşünürken listemdeki arkadasların hiç bişi yokmuş gibi tepkisiz kalmalarına bozuldum.
yarın senin kocan benim kocam yada oğullarımızda olabilir hiç kimsenin garantisi yok.
dünde dedim kocam cephede savaşsın gurur duyarım ama bir kaç çabulcunun yemi olarak değil
ülkesi iççin vatanı için ölebilecek komutanın askeri olarak!

evet birlikte çok şey paylaştık bu konuda hakkını helal et !!!
ama benim sabrım tükendi 3. gündür canım yanıyor yanmayada devam edecek
Kişisel olarak elimden gelenleri yapıyorum... önce tepkisiz kalanları sildim... dün 1000 kişilik yürüyüşe katıldım... karakolu aradım askerlerle konuştum... onlar için dua ediyorum... şehitler için dua ediyorum benim elimden bunlar geliyor

evet fatoş konu örtü değil ben onu örnek olarak yazdım yani kimseyi sınfılandırmıyorum bunun için yazdım.
benim içim yanmıyormu sanıyorsun ama facebooktan kahramanlık yapmak samimi gelmiyor bana
kimsenin birşey yapmadıgını da nereden biliyorsun açıp şehitlerimiz için bir yasin okumuşsam bunu yaymam gerekmez
tepkisiz kalanalrı silmişsin benim tepkisiz kaldığıma karar verdin yani öyle mi ? burada olmadı ama bloglkarda protesto ve yas
başlattık ayrıca aksi sesleri susturmak için iki gündür düüşüncesiz insanların sözlerini bertaraf etmeye çalışıyorum
bunları söylemek zorunda değilim ama tek üzülen sen değilsin

gerçekten tartışmak kırmak veya kırılmak istemiyorum....ama buna yargısız infaz derler fatoş naısl karar verdin tepkisiz
kalışıma şu an benim kardeşim diyeceğim insan beraber büyüdüğümüz kişi asker o ordayken
bunalr olurken benim naısl olurda içim yanmaz....en azından kocasını seven ve kaybetmek istemeyen bir insan bile
empati duyarak geride kalan eşleri sevgilileri düşünerek bile yanar.

evet fatoş konu örtü değil ben onu örnek olarak yazdım yani kimseyi sınfılandırmıyorum bunun için yazdım.
benim içim yanmıyormu sanıyorsun ama facebooktan kahramanlık yapmak samimi gelmiyor bana
kimsenin birşey yapmadıgını da nereden biliyorsun açıp şehitlerimiz için bir yasin okumuşsam bunu yaymam gerekmez
tepkisiz kalanalrı silmişsin benim tepkisiz kaldığıma karar verdin yani öyle mi ? burada olmadı ama bloglkarda protesto ve yas
başlattık ayrıca aksi sesleri susturmak için iki gündür düüşüncesiz insanların sözlerini bertaraf etmeye çalışıyorum
bunları söylemek zorunda değilim ama tek üzülen sen değilsin

gerçekten tartışmak kırmak veya kırılmak istemiyorum....ama buna yargısız infaz derler fatoş naısl karar verdin tepkisiz
kalışıma şu an benim kardeşim diyeceğim insan beraber büyüdüğümüz kişi asker o ordayken
bunalr olurken benim naısl olurda içim yanmaz....en azından kocasını seven ve kaybetmek istemeyen bir insan bile
empati duyarak geride kalan eşleri sevgilileri düşünerek bile yanar.

ben yargısız infaz yaptıgımı düşünmüyorum ben sana reklam da yap demiyorum ama en azından profilinde TÜRK BAYRAĞI koyabilirdin yada başımız sağolsun yazabilirdin.
konuşmanın bencede bir faydası yok... inşAllah dediğin gibi sende üzüntünü içinde yaşıyorsundur. inşAllah düşündüğüm gibi bu ülkede duyarsız gençler yoktur!!!

günaydın kızlarr nasılsınızzzz

cansucum çok geçmiş olsunnn

fatoş sende olaya önyargılı yaklaşmışsınnn ayşeyi bu kılıfa sokman gerçekten benide üzdü herkesin ne yaptığını bilemeyiz inan herkesin canı acıdı ciğerimiz yandıı Allahımm askerlerimize güç kuvvet versin..

ben yargısız infaz yaptıgımı düşünmüyorum ben sana reklam da yap demiyorum ama en azından profilinde TÜRK BAYRAĞI koyabilirdin yada başımız sağolsun yazabilirdin.
konuşmanın bencede bir faydası yok... inşAllah dediğin gibi sende üzüntünü içinde yaşıyorsundur. inşAllah düşündüğüm gibi bu ülkede duyarsız gençler yoktur!!!

Dediğim gibi hiçbişeyi görüntü olsun aman dur şehit verdik bayragıda yerleşetireyım tmm vatani görevimi yaptım
diemem kimseyide bayrak koymuş tamam doğru yolda demem ama sen öye düşünüyor olabilirsin
ayrıca yazımıda yazdım....Daha önce avatarımı değiştirmiştim o zaman ki şehitlerimzie
üzülmüşüm şimdiki şehitlere üzülmüyorum demek oluyor bu da senin açından
belli ki bakjmamışsın bloguma bakmamısın duvarıma bakmamışsın
bunalr vicdanla ilgili şeylerdir üzüntümü veya herhangi bişeyi göstermek kanıtlamak gerekmez
böyle düşündüğüne göre evet faydasız bu konusmalar sen sağ ben selamet

**ayrıca bizim topikten ve avatarını değiştirmeyen sadece benım gibi duvar yazısı paylasan 4-5 kişi var fakat bellıkı benım onalrdan farklı bi yanım var ki tek ben silinmişim..

Son düzenleme:
Selizz
canım eylül nasıl oldu çok ama çok geçmiş olsunn hayatım.
Tinker ında dediği gibi kimseyle temas ettirme kuzucugu.
öpmesin hiç kimseler...

arkadaslar cumhurıyet bayramı yaklasıyor ben de su anda program hazırlıgı yapıyorum ..ındırdıgım bır belgede okudugum ataturkun bır anısını paylaşmak ıstedım sızlerle....çok hozuma gıttı

Atatürk, Mudanya yolu ile Bursa’ya gidiyordu. Kalabalık bir halk kitlesi iskelede etrafını çevirmişti. Bir kadının elinde bir kâğıtla Atatürk’e yaklaştığı görüldü. İhtiyar, zayıf bir kadındı. Ata’nın yolunu keserek titrek bir sesle:
—Beni tanıdın mı oğul? Dedi. Ben sizin Selanik’te komşunuzdum. Bir oğlum var. Devlet demir yollarına girmek istiyor. Siz onu alsınlar dediniz. Fakat müdür dinlemedi. Oğlumu yine işe almamış. Ne olur bir kerede siz söyleseniz.
Atatürk’ün çelik bakışlı gözleri samimiyetle parladı. Elleriyle geniş jestler yaparak ve yüksek sesle:
—Oğlunu almadılar mı? Dedi. Ben tavsiye ettiğim halde mi almadılar? Ne kadar iyi olmuş… İşte cumhuriyet böyle anlaşılacak…
Kadın kalabalığın içinde kaybolmuştu.
Atatürk adeta kendinden geçmiş bir sesle:
—İşte cumhuriyetten beklediğimiz netice… Diyordu.

En Büyük TÜRKİYEbu vatan hepimizin sahip olduğumuz değerlerin çoğunun farkında değiliz ve yavaş yavaş kaybediyoruz..çocuklarımızın geleceği için gerçekten çok endişeliyim...ülkemiz zor zamanlar geçiriyor bizler de..hassasiyetler uç dorukta...muhtaç olduğun kudret damarlarındaki asil kanda mevcuttur derken bize çok güzel bir mesaj veriliyor aslında...keşke bu cevherlerin farkına varsak....

şehitlerimiz....daha hayatlarının baharlarında hiçbirşey yaşayamadan bu dünyadan uçup gittiler...vay gidene derler ya aynen öle..kalanlar elbettekı hayatına bıryerden sonra devam edecek...ama ne uğruna gittiler bir de o var...bence tam anlamıyla bir hiç için...çünkü bu bir savaş değil...kallleşçe yapılan bir saldırı..ve bu yönetimin tutumu...malesef ki harcandılar..çok üzülüyorum çok...
aslında elimizden gelecek çok şey var...facebookta düşünce belirtmek bunun bir parçası olabilir..ama yapılabilecek şeyler aslında daha büyük çaplı...ama bunun için milletin uyanması gerekir... yazık çok yazık

X