Birlikte Soralım;birlikte cevaplayalım...

Bu topikteki arkadaşlığı ve paylaşımları beğendiniz mi?

• Ankete Katılan
    78
  • Anket Kapalı .
CCLA T 5310 KUZULU 50*85 (MAV) MN BEK
Kızlar ben bu beşiği çok beğendim yaa, hem boyutları da yatak odasına ancak sığacak kadar :KK34: ne dersiniz güzel değil mi :KK69:
$18092011155830.jpg

herkesler nerdeeeee????
pazartesi sendoromu mu var yoksam gelsin herkeslerde kızımın 40 nın mevküt resmini koyayım

KotuKediSero
bence çok sevimli ve çok güzelmiş o beşik

geçmiş olsun canım enfeksıyon kapmaması için ilacını iç mutlaka...mamayla idare edersin bir müddet olmaz mı...egede ben antıbıyorık ıctıgım zaman emmek ıstememıstı zorlamadım...ama ılacımı kullandım mecburdum..bana da amelıyat sonrası bır surur ılaç verdıler hepsını ıctım canım ege de reddetme olmadı ama bılemıyecem vallahı ..çok geçmiş olsun...ped ıcın de koteks kullansan pamuklu ya...ooof ya ...allah yardımcın olsun
antibiyotik verdi doktorum ama ilacı içmeye başlayınca kesinlikle sütüm azaldı ve eylül emmek istemedi...iltihap gibi bişey hissetmiyorum ama kanamam durmadığı sürece dikişlerim acıyacak gibi görünüyor...mama vermeyi düşünmüyorum canım sütüm çok fazla eylül emmez ise sütüm geri gider:KK5:koteks kullanıyorum canım eğer başka bir ped kullansaydım çoktan hastanelik olurdum bende ped tahriş yapıyor çünkü:KK59:
canımm dikişlerimden baya çektim bende...ama bana verilen itihap ve ağrı kesici ilaçların ikisinide içmedimm...
nedense inat etttimm..vücuduma gereksiz ilaç yüklemiyim dedimm.ve sütüme geçer diye korktumm...
benimde dikişlerim kötüydü..ağrı yaptılarr...çok acıdılarr...dr.uma solüsyon yazdırdımm...her tuvalete çıktığımda biraz uzun
sürüyordu ama önce yıkanıp kuruluyordumm dikkatlice..sonra solüsyondan sürüp pedimi değiştiriyordumm...
bu şekilde yapp..
solüsyon yazdımı dr.unn..????
canım aynen bende ilaç kullanmak istemedim..ilk 3 gün parol içtim sadece çünkü karnım çok ağrımıştı...ama anitbiyotiğe karşıyım zaten hangi antibiyotiği alırsan al prospektüsünde süte geçebileceği yazıyor..canım bu bahsettiğin solüsyon ne zafiran mı??eşim onu bulamamış başka toz gibi bişey almış suya karıştıracağım..ama bugün arayacak o solüsyon sanırım sıvı bişey ama eczacının bana verdiği toz gibi bişeydi çokta rahatlamadı aynı görevi görüyor demiş..bende günde 3 defa banyo yapar gbi yıkıyorum güzelce o tozu suya karıştırıyorum döküyorum pedimide sık sık değiştiriyorum ama kanama başlayınca yeniden sızlamaya başlıyor...:KK5:
Selizcim temizliğine dikkat edersen iltihap falan olmazz..çok titiz davrann.dediklerimi yap..bi solüsyon al..hiçbişiycik olmaz Allahın izniylee...tamammııı...:KK34:
tamam canım aman iltihaplanma falan olmasında dikişleri bir süre daha idare ederimmm inş...kanamam azaldı gibi inş hemen biter dikişlerim nezaman erir??seninkiler hemen eridimi??bide sebamedin bebek pişik önleyici kremini kullanıyorum o çok rahatlattı...
selizim gecmis olsun...canim kanamalarin gecmemesi normal benim tam 40 gun kanamam devam etti.... ama bu enfeksiyon isi kafami kurcaladi ben boyle bisey yasamadim.....petlerini surekli degistirmen lazim, islak kalmasin diye hep kuru kalicak ve dus aldiktan sonra da cok dikkat et iyice kurulaman lazim canim....
agri olmasi da normal benim 2 hafta kadar devam etti agrilar...

hastanede bana betadin verdiler onunla temizliyordum ben...enfeksiyonun olup olmadigini kokusundan anlayabilirsin canim, dogumdan sonra evime gelen ebe demisti bana.....amaaaaa hep kuruu tut onemli olan o
sağol canımmmm bende şuanda bi iltihaplanma yok ama doktorum içmezsen olur dediği için içim rahat değil.sonradan bana sıkıntı olursa diye endişeliyim...kuru kalması için elimden geleni yapıyorum ama kanama başladıkça bu mümkün olmuyor dakka başı ped değiştiriyorum..bugün azaldı gibi çok şükür bitecek gibi...ağrılarımda bugün yarın biter ozaman...ah ahhh normal doğum yapıyosun onun bile sıkıntısı bitmiyor..anne olmak çok zormuş...güzelliği kadar....
seli<cim çok gecmıs olsun ama hiç bi bişilgim yok canım :KK43: ınsallah ıyılesırsın hemencık
teşekkür ederim canım....inşallah..
Günaydın kepelekleriiiiiiiiiiiiiiiiiiimmmmm :KK16: çok şükür okulda internetimiz geldi artık :21: artık okuldan da rahat rahat girerim ooohhhh :KK64:
Selizcim geçmiş olsun canım yaa :KK25: etraftan duyduğum kadarıyla kanamaların normal canım ama iltihap olayıyla ilgili yorum yapamicam, deneyimli olanlar yazmışlar zaten bişeyler, söylediklerine kulak verirsen ilaç da kullanmana gerek kalmaz umarım canım, dikkat et öptüm :KK34:
sağol canımmmm kızlarında dediği gibi sürekli kuru tutmaya çalışıyorum temiz tutmaya çalışıyorum ama dikişler kolay kolay eriyecek gibi değil...ondan geçtim pişik gibi oldummm:KK5:Allahtan kayınvaldem eylülün pişik kremini sür dedide o rahatlattı...
Kııızzzlaaaaaaaaarrrrr, haftasonu oğluma alışveriş yaptık biraz, sizin söylediklerinizle oluşturduğum listenin bir kısmını aldım, çok güzeldi :KK69: ama çok da yorucuyduuuuuuuuuu :KK37: aldıklarım şimdilik şunlar:
Hastane çıkışı
Alt açma
Sebamed pişik kremi(şampuanını da alacaktım kalmamış eczanede sonra alıcam)
Lansinoh krem
2 tane ayaklı pijama
3 tane yenidoğan zıbını
Kendime kırmızı bi pijama takımı ve kırmızı kurdelalı taç :KK69:
Avent'in yenidoğan biberonu ve 2 emzik
Bi de internetten kanz bebek arabasının siparişini verdik (ama istediğim gibi bi beşik bulamadım, onun için daha çok dolaşmam gerekecek sanırım :KK59: belki onu da int.ten alırım )
Daha alınacak bikaç şey daha var ama onlar için de bidahaki haftasonu çıkacaz artık :KK49:
canımmmm bolca batanniye al derim..ben 2 tane penye battaniye 1 polar,1 peluş,2 örgü,1 tanede normal havlu gibi bir battaniye aldım inan yetmiyor okadar çok kusuyor kii hergün battaniye değiştiyirosun sürekli çamaşır yıkadığım halde yetişmiyor...hele penye battaniye çok kurtarıcı.eylül kusmasa altını değiştirirken birden attıveriyorr:KK1:battaniye falan kalmıyor...ağız mendilini unutma çoooookk lazım oluyor....bebeği yağlayacağın krem ve yağlarıda unutma eylülüm çok soyuluyor sürekli yağlıyoruz kremliyoruz...bide çıt çıtlı çok almıştım ama ilk başlarda çıtçıtlı giydirilmiyormuşş 3 tane iç zıbın almıştım ve bana yetmedi...
kizlar bahar ilk defa gordugu insanlardan cok korkuyo ya, dun misafirlerim vardi bayagi kalabalikti ev, cocuklar filan tam bir kres gibiydi........ama bahar hep agladi ........... niye oyle yaptigini anlayamadim, apartmanda tamirat var bazen isciler filan geliyo eve onlardan korkmuyo guluyo bye bye yapiyo ama bizim akrabalara gelince zirliyo :))
:KK1:yerim ben onuuuu akrabalarınızı sevmiyor demekki:KK1::KK1::KK1::KK1:
Selizz canımm kanamanın olması normal canım ama dikişlerin için üzgünüm hayatrım bişi diyemicem rabbim şifa versin tez zamanda inşallah.
inşallah canımmmm öyle böyle bi atlatsayım şu 30 günü daha....
seli<cim gecmıs olsun dikiş acısının sımdıye kadar gecmesı gerekırdı eczaneden biokadin solüsyon ve bepanten al
solüsyonu suya karıstırmadan direk pamuga döküp sür bepanmtenide kullan yumusatıyo rahatlarsın hemen gecer inşallah
ben kullandım ve hiçbisorun yasamadım acı gerilme fln olmuyo
canım bepanten kortizonlu değilmiii dudağımda uçuk vardıı bi merhemim var minik onu bile sürdürmediler kortizionlu diye...bende sebamedin pişik kremini sürdüm çok faydası oldu...
solüsyonuda aldırıyorum bugün inş faydası olur sağol canım....dikişlere gelincede o kişiden kişiye değişiyormuşş kiminin hemen kaynıyor sanırım benim kanama rahatsız etti ıslak kaldıkça pişik yaptı..inş geçer hemen...
CCLA T 5310 KUZULU 50*85 (MAV) MN BEK
Kızlar ben bu beşiği çok beğendim yaa, hem boyutları da yatak odasına ancak sığacak kadar :KK34: ne dersiniz güzel değil mi :KK69:
Eki Görüntüle 270536

çok güzel canım....yatak odana göreyse hemen al...ben odasına beşik yaptırdım ama yatakodama sepet beşik yaptırdık...5 ay falan yatabilecek...sonra o sepet beşik gidince mecbur oyun park alıcam aşağıdaki beşiği yukarı çıkartmıcam...aslında oyunparkta düşünebilirsin...

Seliz hastanede bana da clamoxyl diye bir antibiyotik verdiler 5 gun boyunca kullandim gunde 3 kere....

Seliz hastanede bana da clamoxyl diye bir antibiyotik verdiler 5 gun boyunca kullandim gunde 3 kere....

banada infex verdiler zaten ilk 1 hafta kullanmak gerekiyormuş ama ben içmedim.doktorda içme artık daha hafifini vereyim dedi ama ben onuda içmedim çünkü eylül emmek istemedi hemen bıraktım..neyse zaten olsaydı iltihaplanırdı heralde şimdiye kadar.inşallah atlattım bide şu dikişler geçse tamamdır..

buarada eylülün göbeği hala düşmedi..banyo yaptıramadık kızıma hala...

banada infex verdiler zaten ilk 1 hafta kullanmak gerekiyormuş ama ben içmedim.doktorda içme artık daha hafifini vereyim dedi ama ben onuda içmedim çünkü eylül emmek istemedi hemen bıraktım..neyse zaten olsaydı iltihaplanırdı heralde şimdiye kadar.inşallah atlattım bide şu dikişler geçse tamamdır..

baharin gobegi 20 gun sonra dustu :KK1::KK1: aslinda coktan kurumustu ama ben cekmeye korkuyordum.. temizlerken bir gun elimde kaldi iyice temizle icini...
bu arada niye banyo yaptirmadin sen eylulu, gobegi dusmedi diye mi? bahar dogdugunda vucut isisi dusmesin diye banyo yaptirmadilar ama ikinci gun banyo yaptirdim hastanede ebe yardimci oldu nasil yapicami gosterdi....ve sonra esimle her gun banyo yaptirdik kizimizi... gobegini iyice dezenfekte ettikten sonra eozin suruyordum ben kurumasi için (kirmizi boya gibi olan) ama ben hep banyo yaptirdim yani:26:

ilacin yuzunden emmek istemediginden emin misin selizimmm

selizcim dikişler için çok erken..sabırlı ol..ağrım sızım benimde hemen geçmedi...biokadin solüsyonun adıı.tozla falan uğraşma.bunu alsın eşinn...iyice kurulayıp bunu sürr..rahatlarsınn...
bu arada yıkasana çocuğuu..:KK57:
ben hastaneden geldimm..eve gelir gelmez yıkadık.yıkıycaksınki çocuk rahatlıycak..
hatta 40 boyunca evin sıcaksa hergün yıkaa..su çocuğu büyütür derlerr...
her banyo oluşunda farkeder diyodu annem bana..
göbeğine alkol dökk.alkol demedilermi hastanedenn..
en garanti temizlik yöntemi.göbeğine dök her altını değişmende...
bizimkinin 1 haftada düşmüştü..
yıka çocuğu yıkaa..
millete bakma senn...:KK34:

selizcim dikişler için çok erken..sabırlı ol..ağrım sızım benimde hemen geçmedi...biokadin solüsyonun adıı.tozla falan uğraşma.bunu alsın eşinn...iyice kurulayıp bunu sürr..rahatlarsınn...
ben hastaneden geldimm..eve gelir gelmez yıkadık.yıkıycaksınki çocuk rahatlıycak..
yıka çocuğu yıkaa..

evet annem de bana öyle diyordu su çocuğu büyütür gerçekten öyleeeee....her gün banyo yaptır selizzz

bu arada bişey söyliycemmm...
topiğe dışardan giren konu araştırırken TESADÜFEN OKUYANLARI ayrı tutyorumm...
ama 7 misafirin hepside topik dışından değil sanırımm..
böyle kaçak köçek okuyup merakını giderip selam vermeyenleri annlamıyorumm..
ya adam gibi gir selam ver yada hiç okuma muhabbetlerimizii..
hayyret bişeyy..:63: :KK19:

amannn elifim boşverrrrrrrrrrrrrrr :KK1:
bi kere ağzımı açtım pişman oldum...ben bi şey demiyorum bundan sonra sen de deme :KK70:

Idillllllllll :KK34::KK34::KK34:
Seastar hani geldik işte ama mevlüt fotoların nirdee :KK1::KK1:
Aelifim naber ömercik nasıll.
Yerim ben o mis kokuluyu

merhaba;ben 2 senelik evliyim 2 seneyi devirdik çok şükür :=) 2 senedir hiç korunmadık korunmadan birlikte oluyoruz ama ben hamile kalamıyorum :KK43: adetim dün bitti.tecrübeli arkadaşlardan fikir almak istiyorum sizce ne yapmalıyım?tabiki doktora gitmeden önce :) şimdiden tşk ederim

merhaba arkadaslar..bir sorum olacakti nereye yazacacagimi bilemedim...ben gecen ay klomen almistim..reglim gecikince test yaptim negatifti...ben de regl olamk icin sogan kuru yaptim ve regl oldum...reglim bu ay oldugundan az geldi..bu donemi normal atlattiim derken...reglim bittiginden beri karin agrisi ve bel agrisi cekiyorim..goguslerimdede hafif sizilar var..ben cozemedim niye boyle oldu ki..bir fikri olan varsa yardim edebilir mi?:44:

baharin gobegi 20 gun sonra dustu :KK1::KK1: aslinda coktan kurumustu ama ben cekmeye korkuyordum.. temizlerken bir gun elimde kaldi iyice temizle icini...
bu arada niye banyo yaptirmadin sen eylulu, gobegi dusmedi diye mi? bahar dogdugunda vucut isisi dusmesin diye banyo yaptirmadilar ama ikinci gun banyo yaptirdim hastanede ebe yardimci oldu nasil yapicami gosterdi....ve sonra esimle her gun banyo yaptirdik kizimizi... gobegini iyice dezenfekte ettikten sonra eozin suruyordum ben kurumasi için (kirmizi boya gibi olan) ama ben hep banyo yaptirdim yani:26:

ilacin yuzunden emmek istemediginden emin misin selizimmm

yıka çocuğu yıkaa..

evet annem de bana öyle diyordu su çocuğu büyütür gerçekten öyleeeee....her gün banyo yaptır selizzz

kızlaaarrr doktor bana sakın göbeği düşmeden banyo yaptırma dedi kayınvaldemde çok ısrar etti banyo yaptıralım diye ama ben kıyamadım..altını bile zor değiştiriyorum göbüşüne bişey olacak diye ödüm kopuyor...düşmek üzere gibi...nebilim bizimkiler falanda yaptırmaz banyo ama ablamınkiler 1 hafta içinde düşmüştü eylülün 11.günü hala düşmedi..banyo yapmadığı için bebeğim rahat değil hissediyorum...buarada bana alkol falanda sölemediler hiçbişey sürmüyorum göbeğine...:KK50:
:KK47::KK47::KK47::KK47::KK47::KK47::KK47::KK47::KK47::KK47::KK47::KK47::KK47::KK47::KK47::KK47::KK47::KK47::KK47::KK47::KK47::KK47::KK47::KK47:

merhaba;ben 2 senelik evliyim 2 seneyi devirdik çok şükür :=) 2 senedir hiç korunmadık korunmadan birlikte oluyoruz ama ben hamile kalamıyorum :KK43: adetim dün bitti.tecrübeli arkadaşlardan fikir almak istiyorum sizce ne yapmalıyım?tabiki doktora gitmeden önce :) şimdiden tşk ederim
ben senin yerinde olsam hemen doktora giderim hemde eşimle birlikte.2 yıldır çocuğunuz olmuyorsa doktora görünmenizde fayda vardır..

merhaba arkadaslar..bir sorum olacakti nereye yazacacagimi bilemedim...ben gecen ay klomen almistim..reglim gecikince test yaptim negatifti...ben de regl olamk icin sogan kuru yaptim ve regl oldum...reglim bu ay oldugundan az geldi..bu donemi normal atlattiim derken...reglim bittiginden beri karin agrisi ve bel agrisi cekiyorim..goguslerimdede hafif sizilar var..ben cozemedim niye boyle oldu ki..bir fikri olan varsa yardim edebilir mi?:44:

bence nedesek boş..bende soğan kürleriyle falan çok uğraştım ama boşunaymış...belkii yumurtluyorsundur ondan olabilir adetin yeni bitmiş çünkü.

X