Birlikte Soralım;birlikte cevaplayalım...

Bu topikteki arkadaşlığı ve paylaşımları beğendiniz mi?

• Ankete Katılan
    78
  • Anket Kapalı .
günaydın kızlar nasılsınız..
Biz oglumla doktordan geldik elinden iki tüp kan aldılar.ayy nasıl agladı .şimdi mışıl mışıl uyuyo. Bende ögleden sonra işe gidecem.
Bir hafta daha antibiotige devam. Haftaya yine gidecez. Işallah gecmiş olur. Hırıltısı gecti ama arada az öksürük kaldı.işalaah oda gececek.

Artık sabahları giremicem cünkü yönetime raporlamıslar gecen ay kaç saat girdigimiz..artık aksamları takip edecem canlar sizi..

Tinkercim bitlenmimi cano.. Ayy bende bitlenmişti lisedeyken :)) annem sinek ilacı yapmıstı..

evet canım sınıftakı bitli kızlardan kaptım ..dün bi baktım kafalarına bıt kaynıyo..illaki yanaşıyorum onlara geçmiş işte...malesef bu yaştan sonra bıtlendım...:44::44::44:eek:lmadı ben de sinek ilacı sıkıcam son çare....

ha iyi yaaa rahatladım... :)

kızlar yiğenim defne 9 aylık hala anne sütüyle besleniyo süt proteinine alerjisi var...biberon almıyo biberonu görünce ağlıyo.....
Yengem ne yapıcanı şaşırdı.....var mı önerileriniz....denemediğimiz biberon kalmadı ama kız istemiyo.......
Yemek de yemiyo...bi tek meme meme meme başka hiç bişey yok.... Benim de canım sıkılıyo...yengem baharın iştahını görünce daha çok üzülüyo....
Hiç bişey yemiyo kız ya napıcaz :KK43:

diş çıkarıyordur sakın zorlamayın...ne sevıyorsa onu alsın..zorlayınca öle oluyor bi müddet sonra geçer egede ara ara oluyo gecende yıne oldu 1 hafta almadı bıberon ..bende ısrar etmedım meger azıları kabarmıs sımdı alıyor herseyı yıyor..ama ek gıda da mı almıyor.yoğurda alerjısı var mı..peynır falan açıgı öle kapasalar...:44:

teyzeleri fevzinin sesi kısıldı yaa...
Neden oldu anlamadımm...

kıyamam üşütmüştür elif havalar sogudu iyice evinizi sıcak tutun canım..banyosunu da şip şak oyalanmadan yaptır hayatım...öksürük var mı kuzumun..bi dr a götür istersen ...

diş çıkarıyordur sakın zorlamayın...ne sevıyorsa onu alsın..zorlayınca öle oluyor bi müddet sonra geçer egede ara ara oluyo gecende yıne oldu 1 hafta almadı bıberon ..bende ısrar etmedım meger azıları kabarmıs sımdı alıyor herseyı yıyor..ama ek gıda da mı almıyor.yoğurda alerjısı var mı..peynır falan açıgı öle kapasalar...:44:

kız zaten 6 tane dişi var....dişleri çıkmadan önce de böyleydi sonra da böyle olmaya devam etti.... hiç yemek yemiyo bugüne kadar ağzına zorla sokuyo yengem ben de zorlama dedim ama öyle böyle değil yapıcak hiç bişey yok kız tükürüyo ağzındakileri....bazennn ama çok nadir pepee izlerken yemek yiyo...bahar bir kase çorba içiyo, defne bir kaşık zorla .... defne bisküvi ekmek patates kızartması severek bi bunları yiyo...ve çok zayıf yaa yengeme yok kilosu iyi diyorum ama baharla aralarında bayağı var
defne 3200 doğdu bahar 3910 doğdu aralarında 700gram vardı şimdi nerden baksan 3 kilo var ......

tınker Ege ye ınek sütü basladınmı günde 2su bardagı içmelerı gerekmıs 1yasından sonra naptın içiyormu bırde devam sütlerıne devam edıyomusun ben 1yasında kesıcem tamamen devam sütünü ben Rüzgar a ınek sütü basladım 4gündür 1 çay bardagı içerebılıyorum uykulu halde saat 22.00 gıbı tam yenı yattıgında verıyorum içiyor masallah zamanla su bardagı olur sımdılık bır kez ınek sütü bır kez devm sütü verıyorum

aydemet hosgeldın cnm nasılsın oglun nasıl hastaymıs geçmıs olsun hızla ıyılesır ınsallah bu arada dogum günlerı gelıyor düşündünmü bısıler aklında neler var ben seker hamurundan pasta yaptırıcam sonra kurabıyler düşünüyorum 1 seklınde yuvarlak sekılde nazarlık seklınde böyle renklı renklı ısmı yazılı kurabıyeler seker hamurundan yıne sonra mısafırlere verılmek üzere hatıra ve ıkram etmek için süslü çıkolata evı süslücem işte vs. sen neler düşünüyosun

Son düzenleme:
kız zaten 6 tane dişi var....dişleri çıkmadan önce de böyleydi sonra da böyle olmaya devam etti.... Hiç yemek yemiyo bugüne kadar ağzına zorla sokuyo yengem ben de zorlama dedim ama öyle böyle değil yapıcak hiç bişey yok kız tükürüyo ağzındakileri....bazennn ama çok nadir pepee izlerken yemek yiyo...bahar bir kase çorba içiyo, defne bir kaşık zorla .... Defne bisküvi ekmek patates kızartması severek bi bunları yiyo...ve çok zayıf yaa yengeme yok kilosu iyi diyorum ama baharla aralarında bayağı var
defne 3200 doğdu bahar 3910 doğdu aralarında 700gram vardı şimdi nerden baksan 3 kilo var ......

ayy iştahsız bebek çok zor ya...ablamın kızı da yasına kadar cok iştahlıydı şimdi kessen zorla yedıremıyorsun..azcık sevdıgı seylerı yıyor..çikolataya asla hayır demıyor ama yemege gelınce kıyametler kopuyo..acaba kendı yemek ıtıyor olabılırmı önüne koysa nız kasıgı çatalını versenız ben egeye ole yedırıyom o sözde kendı yıyor ama arada ben depiyom agzına...ama yemedımı yemıyor bebekler ıste...sevdıgı seylerı verın bari..patatesi kızartmak yerıne az yagda fırında kızartsın daha faydalı en azından..ya da tefalın kızartma makınası var ya bır kasık yagda 1 kılo patats dıyor...ben almayı dusunuyorum cunku egede patates kızartması manyagı anası gıbı:KK1:..

tınker ege ye ınek sütü basladınmı günde 2su bardagı içmelerı gerekmıs 1yasından sonra naptın içiyormu bırde devam sütlerıne devam edıyomusun ben 1yasında kesıcem tamamen devam sütünü ben rüzgar a ınek sütü basladım 4gündür 1 çay bardagı içerebılıyorum uykulu halde saat 22.00 gıbı tam yenı yattıgında verıyorum içiyor masallah zamanla su bardagı olur sımdılık bır kez ınek sütü bır kez devm sütü verıyorum

yok canım ya ege reddettı pınarın devam sutunu aldım ama ıcmedı agır geldı herhalde..ben de zorlamak ıstemedım beni de emiyor ya...aptamil junıor verıyorum ama çok ıstıyom ınek sutune baslasın mama tarftarı degılım yani sonucta işlem görmüş ama ege aptamıle bayılıyor napayım..hıc ıcmemesınden ıyıdır..egede 300-400-500 arası ıcıyor ama bol bol yogurt yıyor..zaten 500ml hesabı var ya toplam kalsıyum mıktarıymıs..peynırı yogurdu falan hepsı bırden..reklamlardakı bıraz ticari yani..fazla sutte kansızlık yapıyormus ya....bı ara yıne deneyım dıyorum ama ege sevmıyecek gıbı ınek sutunu..:44:

yok canım ya ege reddettı pınarın devam sutunu aldım ama ıcmedı agır geldı herhalde..ben de zorlamak ıstemedım beni de emiyor ya...aptamil junıor verıyorum ama çok ıstıyom ınek sutune baslasın mama tarftarı degılım yani sonucta işlem görmüş ama ege aptamıle bayılıyor napayım..hıc ıcmemesınden ıyıdır..egede 300-400-500 arası ıcıyor ama bol bol yogurt yıyor..zaten 500ml hesabı var ya toplam kalsıyum mıktarıymıs..peynırı yogurdu falan hepsı bırden..reklamlardakı bıraz ticari yani..fazla sutte kansızlık yapıyormus ya....bı ara yıne deneyım dıyorum ama ege sevmıyecek gıbı ınek sutunu..:44:

anladım canım olsun sonra yıne denersın ya zaten reklamları dıkkate almıyorum hiç ben 500ml süt içmez benımkı hem ek gıda hem süt çok zor ama yogurt yıyıyor masallah peynırde yıyıyor eeee hepsı toplanınca yapar zaten yetelıdır zaten abartmaya gerek yok bencede ama içmelerıde sart az bıle olsa sen yıne arada dene bende devam sütünü bırakıcam bakalım oglum bır pürüz çıkarmazsa ınek sütünü içmede çünkü yeter yanı devam sütü içtıklerı

aydemet hosgeldın cnm nasılsın oglun nasıl hastaymıs geçmıs olsun hızla ıyılesır ınsallah bu arada dogum günlerı gelıyor düşündünmü bısıler aklında neler var ben seker hamurundan pasta yaptırıcam sonra kurabıyler düşünüyorum 1 seklınde yuvarlak sekılde nazarlık seklınde böyle renklı renklı ısmı yazılı kurabıyeler seker hamurundan yıne sonra mısafırlere verılmek üzere hatıra ve ıkram etmek için süslü çıkolata evı süslücem işte vs. Sen neler düşünüyosun

ben egenın anne karnından 12. Aya kadar olan resımlerını ay ay sırayla fılm serıdı gıbı fotograf formadına soktum foto shop programlarıyla ..resımdede vee ege 1 yasında yazıyordu...mısafırlere ve gelemeyen akrabalarıma bu resımlerden dagıttım..davetiye aldım yaş gunlerı ıcın..böle cicili bicili...her yerde balon vardı....çocukalara düdüklü şeker aldım gelenlere...:KK9:onları ıplerı sallanan bı sus vardı ona astım ..partıden cıkarlarken koparıp aldılar...vs...ama hberın olsun seker hamurunun tadı çok kötu ya...:KK53:

ben egenın anne karnından 12. Aya kadar olan resımlerını ay ay sırayla fılm serıdı gıbı fotograf formadına soktum foto shop programlarıyla ..resımdede vee ege 1 yasında yazıyordu...mısafırlere ve gelemeyen akrabalarıma bu resımlerden dagıttım..davetiye aldım yaş gunlerı ıcın..böle cicili bicili...her yerde balon vardı....çocukalara düdüklü şeker aldım gelenlere...:KK9:onları ıplerı sallanan bı sus vardı ona astım ..partıden cıkarlarken koparıp aldılar...vs...ama hberın olsun seker hamurunun tadı çok kötu ya...:KK53:

güzel seyler yapmıssın fıkır olsun bana ama ben kalabalık yapmıcam zaten çagırsam 50 kısı olur ugrsamam öle neyse seker hamurunun tadı kötü demıssın bak sımdı aklıma takıldı nasıl kı yanı yenmeyecek sekıldemı yoksa çocuklaramı uygun tatma sansım olsa keske

güzel seyler yapmıssın fıkır olsun bana ama ben kalabalık yapmıcam zaten çagırsam 50 kısı olur ugrsamam öle neyse seker hamurunun tadı kötü demıssın bak sımdı aklıma takıldı nasıl kı yanı yenmeyecek sekıldemı yoksa çocuklaramı uygun tatma sansım olsa keske

yok yenıyorda bayık bır sey benım pastam öleydı..mısafırler hep cıkarmıs sekerını ben yedım de bayıyor cok yıyınce..kurabıye fıkrı super de hem pasta hem kurabıye bayabılır haberın ola...:KK1:

ay kızlar gelemedım ya bi türlü annemlerdeydıum sımdı geldım evee :) şimdide meloşla mevlide gidices kayınvalıdesının cıkcm evdenm sımdı
hadi görüşürüzz :)

ha iyi yaaa rahatladım... :)

kızlar yiğenim defne 9 aylık hala anne sütüyle besleniyo süt proteinine alerjisi var...biberon almıyo biberonu görünce ağlıyo.....
yengem ne yapıcanı şaşırdı.....var mı önerileriniz....denemediğimiz biberon kalmadı ama kız istemiyo.......
yemek de yemiyo...bi tek meme meme meme başka hiç bişey yok.... benim de canım sıkılıyo...yengem baharın iştahını görünce daha çok üzülüyo....
hiç bişey yemiyo kız ya napıcaz :KK43:

idil meltem daha ıyı bılır ama denk geldıgım zamanalrdan bılıyorum elif dişleri çıakrken hiçbiekıdle agzına
bişey koymuyo kaşık suluk bilmemne hiçbişey ama normalde bi koyunu koy onune hapır hupur yer :KK70:
iştahlı yanı ama ya diş acısındna ya ısteksızlıkten bılemıyorum diş çıakrırıken itiyo herbişeyi
bide dudakalrını kilitliyo resmen öyle bişey oalbilir

zehselcim pastada şeker hamurunu bende sevmıyorum valla kremalısı her zaman tercıhım olmustur
he süslemede çk güzel oluyo ama orası başka mesele :) kurabiyede daha güzel oluyo şeker hamuru
bende kurabiye süslüyorum ordan bılıyorum evde de var tadı güzel hiç eker helvası yedimi
bilmıyorum ama aynı tad....pastayı kremalı şekılde çok güzel yapan birini tanıyorum bloguda var
ama almanyada yaşıyoo :S :S :S
sadece üstte hafif süslemesi şeker hamuru olan pastaları fln var harıka link atıyorum eya´s cookies: Pastalar

zehselcim pastada şeker hamurunu bende sevmıyorum valla kremalısı her zaman tercıhım olmustur
he süslemede çk güzel oluyo ama orası başka mesele :) kurabiyede daha güzel oluyo şeker hamuru
bende kurabiye süslüyorum ordan bılıyorum evde de var tadı güzel hiç eker helvası yedimi
bilmıyorum ama aynı tad....pastayı kremalı şekılde çok güzel yapan birini tanıyorum bloguda var
ama almanyada yaşıyoo :S :S :S
sadece üstte hafif süslemesi şeker hamuru olan pastaları fln var harıka link atıyorum eya´s cookies: Pastalar

canım baktım bloga çok güzel pastalar var bayıldım ama bana yapamazkı bende pastane ıle görüşücem bakalım sadece pastanın üstünde hafıf süslemesi seker hamuru olan pasta yapsınlar rica edıcem yaparlar ınş
kurabıye güzel oluyor demıssın ıstıyorum arastırmalara basladım bıle bır sıteden fıyat aldım tanesıne 3-4 tl arası fıyat verdıler bır yere daha sorucam bakalım bu arada sende yapıyorsun görmüştün bır kere buraya resmını eklemıstın çok güzeldı aslında sunuda düşündüm sımdı sana mı yaptırsam kızzzzzz sonuçta bılıyorum ve güvenıyorum yanı sana eger senın içinde uygunsa görüşelım bu konuyu yaparım dersen fıyat konusalım model begenırım ben yapabılırım dersen anlasırız olmazmı özelden hotmaılımı yazıyorum sana ekle benı ok

idil meltem daha ıyı bılır ama denk geldıgım zamanalrdan bılıyorum elif dişleri çıakrken hiçbiekıdle agzına
bişey koymuyo kaşık suluk bilmemne hiçbişey ama normalde bi koyunu koy onune hapır hupur yer :KK70:
iştahlı yanı ama ya diş acısındna ya ısteksızlıkten bılemıyorum diş çıakrırıken itiyo herbişeyi
bide dudakalrını kilitliyo resmen öyle bişey oalbilir

tinker yengem yemegi onune koyuyo ama yemegi alip yere firlatiyo, yani kizin yemege gicigi var agzina almadan pühh diyo atıyo tabağı ters dönderiyo....kız acayip bişey ya...bahar yani maşallah diyim çok iştahlı ne versem yiyo geçen gün taze biber dolması yaptım bir tane yedi ya yoğurtla filan hepsini yedi...ama defne yok hiç bişey yemiyo...biraz önce ordaydım yengem dün 4 kaşık yemek yedi ben göbek attım diyo :KK1: :KK1:
gerçekten çok üzülüyorum bu halinee....dişle bir alakası olduğunu düşünmüyorum ya...oldu bitti böyle...yemeklerle yıldızı barışmadı...bi ekmek bi de bisküvi o kadar :44: bazen havuç fasulye haşlıyo öyle veriyo eline onu da yemiyo bir kere ısırıyo sonra sıkılıp fırlatıyo:KK30:

çok hoşşş olmuş bizimde yarın mevlüt var ya kızımın resmi olan davetiyeler hazırladık eşimle reklamc arkadaşı var fonda idilin resmi işte 8 ekim saat 13*30 fln diye sonra zaten buzdolabı süsü hazırlanıyo birde 25 tane çerçeve aldık buzdolabı süsü olan ona da kızımın resmini koyduk yakın akrabalara vericez

bugün kuaföre gittim ben full bakım yaptırdım kendime ağda ile başladı kaş manikür ve saçlarımı karamela boyattım birazda katlı kesdirdim aslında hürrem rengi gibi olsun istedim ama röfle olduğu için ilk boyamada olmadı bi dahakine inş
neyse ben kaçtım kırkımmız çıktı ya onu uçurmaya eşimin kuzenlerine gidiyoruz byeee

X