Birlikte Soralım;birlikte cevaplayalım...

Bu topikteki arkadaşlığı ve paylaşımları beğendiniz mi?

• Ankete Katılan
    78
  • Anket Kapalı .
Merhaba kızlar bugün Rüzgar ı doktora genel muayne amaçlı götürdüm çok sükür muaynesınde hiçbır sorun çıkmadı saglıklıymıs masallah oglum:nazar: cıgerlerını kalbını karnını dınledı agzına bogazına kulaklarına baktı herseyı çok sukur temız:nazar: dıs etlerı çok kabarmıs dedı yemek sıkıntımız var bu aralar bıraz ondan olabılır dedı diş jei yazdı işte sonra kan tahlılı yaptı kan durumuna bakmak için iştahsızlık ondanda oluyor neyse kan durumu demırı demır baglaması çok sükür çok ıyı çıktı:nazar: kanıda öle demır ılacı kullanıyorsan bırak dedı bende kullanmıyorum uzun zamandır dedım onun yerıne pekmez ve tahın verıyorum hergün dedım ve kırmızı et tüketıyor oglum dedım çok ıyı böyle devam edın dedı sadece çınko eksıklıgı var bıraz dedı onun için ılaç yazdı ve vıtamın verdı yemedıgı zamanlarda eksıklerı tamamlasın dıye sonra araba tutuyor benım oglumu malesef:KK14: onun içinde bulantı surubu yazdı yola çıkmadan yarım saat önce içir dedı boyu 76cm kılo 10kg hersey normal dedı suanlık 1 ay sonra tekrar görüşürüz dedı bızden haberler sımdılık böyle

aydemet hosgeldın cnm nasılsın oglun nasıl hastaymıs geçmıs olsun hızla ıyılesır ınsallah bu arada dogum günlerı gelıyor düşündünmü bısıler aklında neler var ben seker hamurundan pasta yaptırıcam sonra kurabıyler düşünüyorum 1 seklınde yuvarlak sekılde nazarlık seklınde böyle renklı renklı ısmı yazılı kurabıyeler seker hamurundan yıne sonra mısafırlere verılmek üzere hatıra ve ıkram etmek için süslü çıkolata evı süslücem işte vs. sen neler düşünüyosun

merhaba zehracım.valla oglan tam iyileşecekti ailecek grip olduk sorma bu aralar pek hastalıkla ugrasıyoz.işallah iyileşiriz toptan :)) eşim ben mert kaynanam... toptan gripiz..

canıımm bende planlarım var ama yaparım işallah.. 1 seklinde pasta yaptıracam. sonra misafilere tatlı tuzlu kurabiye..sonra hediye olarak gelen mis. şekerli kurabiye yaptrmak istiyopdum ama sonra aklıma bir fikir geldi .
1 aydan baslıyarak,12 aya kadar 12 adet resmi bir sayfa seklinde takvim yapıp . gelenlere onu hediye edecem..
çok heyecanlıyım bende 1 sene ne cabuk gecti . oglumla,,
evimizin nesesi ....annesinin zeytin gözlü ogluşşuuu..

Merhaba kızlar bugün Rüzgar ı doktora genel muayne amaçlı götürdüm çok sükür muaynesınde hiçbır sorun çıkmadı saglıklıymıs masallah oglum:nazar: cıgerlerını kalbını karnını dınledı agzına bogazına kulaklarına baktı herseyı çok sukur temız:nazar: dıs etlerı çok kabarmıs dedı yemek sıkıntımız var bu aralar bıraz ondan olabılır dedı diş jei yazdı işte sonra kan tahlılı yaptı kan durumuna bakmak için iştahsızlık ondanda oluyor neyse kan durumu demırı demır baglaması çok sükür çok ıyı çıktı:nazar: kanıda öle demır ılacı kullanıyorsan bırak dedı bende kullanmıyorum uzun zamandır dedım onun yerıne pekmez ve tahın verıyorum hergün dedım ve kırmızı et tüketıyor oglum dedım çok ıyı böyle devam edın dedı sadece çınko eksıklıgı var bıraz dedı onun için ılaç yazdı ve vıtamın verdı yemedıgı zamanlarda eksıklerı tamamlasın dıye sonra araba tutuyor benım oglumu malesef:KK14: onun içinde bulantı surubu yazdı yola çıkmadan yarım saat önce içir dedı boyu 76cm kılo 10kg hersey normal dedı suanlık 1 ay sonra tekrar görüşürüz dedı bızden haberler sımdılık böyle

masallah canım rüzgara.. :nazar::nazar:

canım baktım bloga çok güzel pastalar var bayıldım ama bana yapamazkı bende pastane ıle görüşücem bakalım sadece pastanın üstünde hafıf süslemesi seker hamuru olan pasta yapsınlar rica edıcem yaparlar ınş
kurabıye güzel oluyor demıssın ıstıyorum arastırmalara basladım bıle bır sıteden fıyat aldım tanesıne 3-4 tl arası fıyat verdıler bır yere daha sorucam bakalım bu arada sende yapıyorsun görmüştün bır kere buraya resmını eklemıstın çok güzeldı aslında sunuda düşündüm sımdı sana mı yaptırsam kızzzzzz sonuçta bılıyorum ve güvenıyorum yanı sana eger senın içinde uygunsa görüşelım bu konuyu yaparım dersen fıyat konusalım model begenırım ben yapabılırım dersen anlasırız olmazmı özelden hotmaılımı yazıyorum sana ekle benı ok

kusura bakma canım gec gordum mesajını :KK43: ekledım hotmaıle mesajınada cevap yazdım sana uyarsa ben yaparım tabi
ne demek :) benım pasajım var oradanda bakabılırsın modellere link atıyorum BonBon Pasaj :) | Pasaj.com
normalde 1.5 tan yapıyorum ama pasaj vergi kestiği için orda accık daha yuksek fıyat :)

maşallahh sühnallah canım :) ama diş jelleri yamuk çıkmasına sebep oluyormus dişlerin kullanmasan
daha iyi olur diye biliyorum ama kızlar daha iyi bilir tabii

selam kızlar acilen normal doğum yapmış arkadaşlara soru sormam gerekiyor.kızlar benim dikişlerim çok fena hiç geçmedi..kanamam bitmedii ve kullandığım petler pişik yaptı.eylülümün pişik kremlerini kullanıyorum...hastenden çıkarken doktor birkaç ilaç vermişti...vitamin,ağrı kesici parol ve iltihap olmasın diye infex diye bi ilaç verdi.diğer ilaçları kullandım ama infexin prospektüsünde emziren annelerde süte geçer yazısını okuyunca o ilacı içmedim.sonra eşim 5 gün sonra doktoruma sordu oda şimdiye kadar içmediyse başka ilaç vereyim o daha hafif onu içsin demiş..o ilacı 1 gün içtim sütüm azaldı kızım emmek istemedi bende çok üzüldüm lazım değil iltihap falan olmaz dedim ilacı tekrar bıraktım şuan dikişlerim çok acıyor ve oramda bi ağrı var...iltihaplanacak ve enfeksiyon kapıcam diyede korkuyorum ama ilacı içincede sütümün tadı değişiyor galiba neyapacağımı bilemiyorum ilacı içme diorlar...normal doğum yapıpta daha sonra iltihaplanmasın diye ilaç içen yada içmeyen varmı kızlar yaa 10 günde oldu bu saatten sonra ilaç içsem faydasıda olmaz:KK5:

selam kızlar acilen normal doğum yapmış arkadaşlara soru sormam gerekiyor.kızlar benim dikişlerim çok fena hiç geçmedi..kanamam bitmedii ve kullandığım petler pişik yaptı.eylülümün pişik kremlerini kullanıyorum...hastenden çıkarken doktor birkaç ilaç vermişti...vitamin,ağrı kesici parol ve iltihap olmasın diye infex diye bi ilaç verdi.diğer ilaçları kullandım ama infexin prospektüsünde emziren annelerde süte geçer yazısını okuyunca o ilacı içmedim.sonra eşim 5 gün sonra doktoruma sordu oda şimdiye kadar içmediyse başka ilaç vereyim o daha hafif onu içsin demiş..o ilacı 1 gün içtim sütüm azaldı kızım emmek istemedi bende çok üzüldüm lazım değil iltihap falan olmaz dedim ilacı tekrar bıraktım şuan dikişlerim çok acıyor ve oramda bi ağrı var...iltihaplanacak ve enfeksiyon kapıcam diyede korkuyorum ama ilacı içincede sütümün tadı değişiyor galiba neyapacağımı bilemiyorum ilacı içme diorlar...normal doğum yapıpta daha sonra iltihaplanmasın diye ilaç içen yada içmeyen varmı kızlar yaa 10 günde oldu bu saatten sonra ilaç içsem faydasıda olmaz:KK5:

geçmiş olsun canım enfeksıyon kapmaması için ilacını iç mutlaka...mamayla idare edersin bir müddet olmaz mı...egede ben antıbıyorık ıctıgım zaman emmek ıstememıstı zorlamadım...ama ılacımı kullandım mecburdum..bana da amelıyat sonrası bır surur ılaç verdıler hepsını ıctım canım ege de reddetme olmadı ama bılemıyecem vallahı ..çok geçmiş olsun...ped ıcın de koteks kullansan pamuklu ya...ooof ya ...allah yardımcın olsun

canımm dikişlerimden baya çektim bende...ama bana verilen itihap ve ağrı kesici ilaçların ikisinide içmedimm...
nedense inat etttimm..vücuduma gereksiz ilaç yüklemiyim dedimm.ve sütüme geçer diye korktumm...
benimde dikişlerim kötüydü..ağrı yaptılarr...çok acıdılarr...dr.uma solüsyon yazdırdımm...her tuvalete çıktığımda biraz uzun
sürüyordu ama önce yıkanıp kuruluyordumm dikkatlice..sonra solüsyondan sürüp pedimi değiştiriyordumm...
bu şekilde yapp..
solüsyon yazdımı dr.unn..????

selizim gecmis olsun...canim kanamalarin gecmemesi normal benim tam 40 gun kanamam devam etti.... ama bu enfeksiyon isi kafami kurcaladi ben boyle bisey yasamadim.....petlerini surekli degistirmen lazim, islak kalmasin diye hep kuru kalicak ve dus aldiktan sonra da cok dikkat et iyice kurulaman lazim canim....
agri olmasi da normal benim 2 hafta kadar devam etti agrilar...

hastanede bana betadin verdiler onunla temizliyordum ben...enfeksiyonun olup olmadigini kokusundan anlayabilirsin canim, dogumdan sonra evime gelen ebe demisti bana.....amaaaaa hep kuruu tut onemli olan o

Son düzenleme:
Selizcim temizliğine dikkat edersen iltihap falan olmazz..çok titiz davrann.dediklerimi yap..bi solüsyon al..hiçbişiycik olmaz Allahın izniylee...tamammııı...:KK34:

seli<cim çok gecmıs olsun ama hiç bi bişilgim yok canım :KK43: ınsallah ıyılesırsın hemencık

Günaydın kepelekleriiiiiiiiiiiiiiiiiiimmmmm :KK16: çok şükür okulda internetimiz geldi artık :21: artık okuldan da rahat rahat girerim ooohhhh :KK64:
Selizcim geçmiş olsun canım yaa :KK25: etraftan duyduğum kadarıyla kanamaların normal canım ama iltihap olayıyla ilgili yorum yapamicam, deneyimli olanlar yazmışlar zaten bişeyler, söylediklerine kulak verirsen ilaç da kullanmana gerek kalmaz umarım canım, dikkat et öptüm :KK34:

Son düzenleme:
Kııızzzlaaaaaaaaarrrrr, haftasonu oğluma alışveriş yaptık biraz, sizin söylediklerinizle oluşturduğum listenin bir kısmını aldım, çok güzeldi :KK69: ama çok da yorucuyduuuuuuuuuu :KK37: aldıklarım şimdilik şunlar:
Hastane çıkışı
Alt açma
Sebamed pişik kremi(şampuanını da alacaktım kalmamış eczanede sonra alıcam)
Lansinoh krem
2 tane ayaklı pijama
3 tane yenidoğan zıbını
Kendime kırmızı bi pijama takımı ve kırmızı kurdelalı taç :KK69:
Avent'in yenidoğan biberonu ve 2 emzik
Bi de internetten kanz bebek arabasının siparişini verdik (ama istediğim gibi bi beşik bulamadım, onun için daha çok dolaşmam gerekecek sanırım :KK59: belki onu da int.ten alırım )
Daha alınacak bikaç şey daha var ama onlar için de bidahaki haftasonu çıkacaz artık :KK49:

Son düzenleme:
Gunaydin kizlar nasilsiniz?

Seroooo alisveris yapmaya baslamissin :) hayirli ugurlu olsun!

kizlar bahar ilk defa gordugu insanlardan cok korkuyo ya, dun misafirlerim vardi bayagi kalabalikti ev, cocuklar filan tam bir kres gibiydi........ama bahar hep agladi ........... niye oyle yaptigini anlayamadim, apartmanda tamirat var bazen isciler filan geliyo eve onlardan korkmuyo guluyo bye bye yapiyo ama bizim akrabalara gelince zirliyo :))

Günaydın canlarrr :KK16::KK16:
Hayırlı haftalar diliyorum herkese.

Selizz canımm kanamanın olması normal canım ama dikişlerin için üzgünüm hayatrım bişi diyemicem rabbim şifa versin tez zamanda inşallah.

Serooooooooo güle güle kullanın aldıklarınızı inşallah.
,sağlık ve sıhhatle..

Idilll bacımmm naber baharcık nasılll.
Ya senin şu ticker da annesinin fıstıgı yazan yere bende annesinin kıvırcık kuzusu yazmak istiyorum ama beceremedim sanırımmm bi el atıver kuzum bee

Günaydın canlarrr :KK16::KK16:
Hayırlı haftalar diliyorum herkese.

Selizz canımm kanamanın olması normal canım ama dikişlerin için üzgünüm hayatrım bişi diyemicem rabbim şifa versin tez zamanda inşallah.

Serooooooooo güle güle kullanın aldıklarınızı inşallah.
,sağlık ve sıhhatle..

Idilll bacımmm naber baharcık nasılll.
Ya senin şu ticker da annesinin fıstıgı yazan yere bende annesinin kıvırcık kuzusu yazmak istiyorum ama beceremedim sanırımmm bi el atıver kuzum bee

hosgeldin bacim, ecrinin dogum tarihi neydi kiz

seli<cim gecmıs olsun dikiş acısının sımdıye kadar gecmesı gerekırdı eczaneden biokadin solüsyon ve bepanten al
solüsyonu suya karıstırmadan direk pamuga döküp sür bepanmtenide kullan yumusatıyo rahatlarsın hemen gecer inşallah
ben kullandım ve hiçbisorun yasamadım acı gerilme fln olmuyo

seli<cim gecmıs olsun dikiş acısının sımdıye kadar gecmesı gerekırdı eczaneden biokadin solüsyon ve bepanten al
solüsyonu suya karıstırmadan direk pamuga döküp sür bepanmtenide kullan yumusatıyo rahatlarsın hemen gecer inşallah
ben kullandım ve hiçbisorun yasamadım acı gerilme fln olmuyo

Meloşşş naber elifim nasıllll
baharın yine dişleri çıkıyo galiba ne yemek yiyo ne süt içiyo hep mızmızzzz salyalar akıyo offfff bitmicek bu diş çilesi ya

X