Birlikte Soralım;birlikte cevaplayalım...

Bu topikteki arkadaşlığı ve paylaşımları beğendiniz mi?

• Ankete Katılan
    78
  • Anket Kapalı .
canlarım merhabalar,nasılsınız?kucagımda Bilge tek elımle size yazıyorum:)
hoşgeldin canımmmmm beilgemiz nasıl???çokkk kokla beni yerimede....
Kızlar bu arada benim kanım düşük çıktı bu sefer yaa :KK5: okadar da dikkat ediyorum kan ilacımı hiç ihmal etmiyorum ama yine de düşmüş sinir şey :KK47: en son 2 ay önce 11.6 idi, şimdi 10.6 çıktı, doktor 10.un altına düşmedikçe çok düşük sayılmaz dedi ama yine de düşün neticede :26: oğlum da kansız doğacak sonra, uğraş dur sonra ona da ilaçlarla :KK59:

canım pekmez falan ye..pekmez acayip kanyapar...

Kızlar kociş hasta, evde bugün, uyuyodu uyandı şimdi, ben acıcık onunla ilgileniyim, öptüm sizi baş baaaaaaşşşş :KK3::KK3::KK3:

İyi gidiyo teyzesi, Egemen oğlum daha da bi hareketli bu hafta :KK1: , kıpır kıpır, dört dönüyo içerde sıpam :emir_bebek:

Heralde kavurması olur onun yaa :44: sakatat neticede :KK34: ama belki ince ince doğrayıp çorbasını da yapabilirsin, bahara da içirirsin suyundan faydalanır o da :KK56:kan yapıyomuş bu, annem küçükken kardeşime yapardı :KK37:

kavurmasini yapiyorum valla ben hiç sevmem, ama esim seviyo onun için aldim :KK19:

evet canım haklısın anne olmak ne zormuşş daha doğmadan böyleyse doğunca ne olur kim bilir...canım dana dili hakkında bilgim yok eşimde bende yemeyiz öyle şeyleri...hiç pişirmedim...

elifffffffffffffffffffff:KK5::KK5::KK5::KK5::KK5::KK5::KK5::KK5::KK5::KK5::KK5::KK5:yazdıklarını okuyunca hüngür hüngür ağladım...çoooook haklısınnnn ama annelik zor işmişşş daha doğmadan herşeye endişe etmeye başladım bile.....dün dr.bu kız minyon 1,2 hafta geriden geliyor deyince çok üzüldümmm gelişimi açısından da endişe ettim....beslenmeme doğrudüzgün dikkat edemedim diye kendimi yedim bitirdim...bide sütümde gelmzse yandık dedim...tavsiyelerinize kesinlikle uyacağım....bol bol su içicem şu humanayıda hemen alayım ve şuan bi zararı yoksa şimdiden içmeye başlayım....bebeğimi doğurduğum gün emzirmek istiyorum...sütüm gelmezsede dediğin gibi stres etmemem lazım stresin sütü daha çok kestiğini biliyorum....çok çok dua edicem sizlerde beni unutmayın dualarınızı esirgemeyin....
bak annende demişş zayıf doğan çabuk doldurur diye,doktorumda nasıl doğduğu önemli değil önemli olan sütünün faydalı olup olmayacağı dedi...anneme ve ablama çekersem onların çok faydalı,yağlı ve tazikliiydi sütüü..ablam 2 bebeğinide 1,5 yıl emzirdi..annemde bizleri emzirmiş..süt gelsede bebeğin emip emmeyeceğide önemli....
hayırlısı ama süt yapıcı şeyler yemeye dikkat edicem....çok sağol canımmmm içimi rahatlattınızz hepiniz.....en son senin msjada ağladımmm:KK5:duygulandım biran...
son günler zor geçiyormuş....hayırlısyla bebeğimi kucağıma alırım inş sağlıklı sıhatli....bizde seniii öpüyoruzzzz:KK54:

canımmm tamam hemen alıp içmeye başlayacağım....hamileyken bir sakıncası yoktur demi sonuçta bitki tamamen doğal şeyler içeriyor....günde 1 bardak içeyim..inşş sütüm bol olur...

kiz senin hamileligin de bayagi uzun surdu haaa, bak merve ne zaman hamile kaldiiii ne zaman dogurduuu hiç anlamadimmm, elif de oyle ama senin hamileligin cok uzun geldi bana ya :KK60:

kavurmasini yapiyorum valla ben hiç sevmem, ama esim seviyo onun için aldim :KK19:

kiz senin hamileligin de bayagi uzun surdu haaa, bak merve ne zaman hamile kaldiiii ne zaman dogurduuu hiç anlamadimmm, elif de oyle ama senin hamileligin cok uzun geldi bana ya :KK60:

:KK1::KK1::KK1::KK1::KK1::KK1::KK1::KK1:ben sadece bana öyle gelioo sanıyordummmmmm:KK1::KK1::KK1::KK1::KK1::KK1:

sanki bundan öncede heppp hamileydim gibi..hamilelikten öncesini unuttummmmmm:KK1:

:KK1::KK1::KK1::KK1::KK1::KK1::KK1::KK1:ben sadece bana öyle gelioo sanıyordummmmmm:KK1::KK1::KK1::KK1::KK1::KK1:

sanki bundan öncede heppp hamileydim gibi..hamilelikten öncesini unuttummmmmm:KK1:

aynen benim hamileligim gibi kizzz, 9 ay bana 9 yil geldiii, senin hamileliginde oyle geldi bana :))) dogur artikkk yaaaaa hem cok merak ediyorum eylul bebisiiii:KK69:

Şeroo canım az kaldı yakışıklının gelmesine inşallah :) eviniz cennet kokacak ondan sonra hep...

Seliz kusum hosbulduk!Koklarım teyzesi,yerınde duramıyor benım kızım masallah çok hareketli..yetişemiyorum sürekli ilgi istiyor zilli..okuldan çok yorgun geliyorum geri kalan tum gucumu de ona veriyorum...ayy çok az kaldı canım doguma ya çook heyecanlıyım ben;nasıl güzel bir kız gelecek Allah bilir :)

Canlarım çok kısa oldu ama Bilge durmuyor...azıcık ilgileneyim kızımla...yine gelicem ınsallah...
hepinizi kuzularınızla kocamann öpüyorum Allah a emanet olun canlar!

kızlarr benim adet sancısı gibi ağrılarım başladı hafif hafif.....:18::18::18::18::18::18::18:

karnımda gözled görülür bir şekilde aşağı indi.....eşim şimdi laptopu götürüyorr bişey olursa haber vermeye çalışıcam.....eğer hastaneye falan gidersem olurda doğum başlarsa neolurrr dua edin bizim için........

canlarr herkese günaydınlarrrrrrrrrrrrrrrr

selizzzz canımmmmm yaaaa. dikkat et kendine rahat ol. eltimden biliyorum oda doğumdan bi gün önce böyle aynı adet sancısına benzer karnım belim ağrıdı demiştiii..
aman Allah'ım yoksa eylül bebek geliyo mu :18::18:
haber ver mutlaka

kızlarr benim adet sancısı gibi ağrılarım başladı hafif hafif.....:18::18::18::18::18::18::18:

karnımda gözled görülür bir şekilde aşağı indi.....eşim şimdi laptopu götürüyorr bişey olursa haber vermeye çalışıcam.....eğer hastaneye falan gidersem olurda doğum başlarsa neolurrr dua edin bizim için........

sanırım eylül bebek geliyo...................... sağlıkla gel kuzucuk............... allah yardımcın olsun bitanemm...

benim zaten o sıkıntı ve üzüntü ile sütüm gelmeden gitmişti.
ben 2 ay falan emzirebildim ecrini :KK43:(((
mama ile büyüdü benim kuzummmm.

ege de mi sarılık olmuştu kıyamam ben yaaa.
biz şu eczanelerde serum suyu diye satılıyo yaa şekerli suu onun faydasını çok görmüştük.
şimdi nasip olursa ikinci bebeğime o sudan alıpp vercem doğar doğmaz..
evet ben de vermiştim o serumdan dr lar hayr dese de bızı annem hep ole gecırmıs sarılıgı..şimdilerde moda degıstı ama ben eskılere guvenıyorum
oooo daha kötüymüşşşş eşimin kuzenide 35 kilo aldı bebişi sadece 3 kilo doğdu..bende aslında kilo alımına bağlamıyorum ama neticede anne olmak böyle bişey galiba herşeyii kendine biçiyosun benim yüzümdenmi diye...babası şimdiden kızını minyon kızım diye sevmeye başladı bile...ben doğurduktan sonra kaç kilo gider acaba tam 12 kilo aldım...bide bana 2 kere peşpeşe nst çektirmeleri sinirimi bozuo her seferinde ödüm kopuoo bişeymi oldu bu haftada suyunun azaldığından şüphe etmiş doktorum...

tabikide öylee kilolu bebek sağşıklı olurmu hiç..en güzeli normal..ben kilolu olsun diye değill normal standartların altında olmasına üzüldüm...şuan 3 kilo ve civarı olması gerekirken altında..yoksa kilolu bir bebek değil isteğim...
buarada ben biberonunu kaynatayımda hastane çantama koyayım diye hazırlıyordum annemle ablam saçmalama mamamı vermeyi düşüyosun dediler...bende sütüm gelmezse mama vericem tabi bebek açmı kalsın dedim...ablamda benimde hastanede gelmedi sütüm ilk 2 gün gelmiyor..eve geçince geliyordu emziriyordum dedi...eğer mama verirsen ona alışırsa bidaha meme emmeyebilir falan dedi....bende arkadaşlarım öle yapmadılar ama sütü gelmeyen mama verdi dedim...kırk tane karışan olur zaten...
ben bebeğimi 2-3 gün süt gelene kadar nasıl aç bırakayım...bide sarılık olayı falan var...siz ne maması vermiştiniz bende alıpp bi kenarda bekletmeyi düşünüyorum sütüm gelmezse ek olarak mama veririm yani...oyüzden biberonuda hazırladım...

ayyy bide öyle durumlar var..önemli olan sağlık Allah hepimizin bebişlerini korusun....sağlıklı sıhatli olsunlar.....
canım biberonlar değil kaşıkla ya da enjektörle veriyorlar hastanede aklında bulunsun...ama ben egeye verdırtmemıstım cahıllık..cocuk ıkı gun sarılık yattı..hatta ışın alırken hemsıre mama vereyım dedı sureklı uyanıyor dedı de zorla koydu ..aklıma edeyım zaten 20 gun sonra mamaya basladık ama bıberonu almasına ragmen mememı hiiiiç bırakmadı tiryakiydi çünkü..hala daha da öle ...inşallah senın kızın da sever memeyi...
annelik=panikk... :KK53:
bide ben eşimle uğraşıyorumm..bacakları niye eğrii,,karnı niye büyükk...
ağzında pamukçuk çıktı dr.a gidelimm..isilik oldu dr.a gidelimm...gözleri yaşardı dr.a gidelimmmmm...:KK37: :KK37: :KK37:

gülüm ben dana dilinden hiiiç çakmammm..maleseff..:26:
pamukçuk mu oldu ömer bey ....gunluk temızlemek gerekıyormus demı onu..ege hiç olmadı pamukçuk..ama ben onu seye bağlıyorum..lansınoh kremı emzırmeden önce ve sonra mutlaka surerdım bırde sutumle memeyı sılerdım hep dezenfekte olması ıcın..egenın agzı hep krem olurdu emerken ama zararı yok ya o kremn...o engellermıs pamukcugu..aslında sen de kullandın de mi...
evet canım haklısın anne olmak ne zormuşş daha doğmadan böyleyse doğunca ne olur kim bilir...canım dana dili hakkında bilgim yok eşimde bende yemeyiz öyle şeyleri...hiç pişirmedim...

elifffffffffffffffffffff:KK5::KK5::KK5::KK5::KK5::KK5::KK5::KK5::KK5::KK5::KK5::KK5:yazdıklarını okuyunca hüngür hüngür ağladım...çoooook haklısınnnn ama annelik zor işmişşş daha doğmadan herşeye endişe etmeye başladım bile.....dün dr.bu kız minyon 1,2 hafta geriden geliyor deyince çok üzüldümmm gelişimi açısından da endişe ettim....beslenmeme doğrudüzgün dikkat edemedim diye kendimi yedim bitirdim...bide sütümde gelmzse yandık dedim...tavsiyelerinize kesinlikle uyacağım....bol bol su içicem şu humanayıda hemen alayım ve şuan bi zararı yoksa şimdiden içmeye başlayım....bebeğimi doğurduğum gün emzirmek istiyorum...sütüm gelmezsede dediğin gibi stres etmemem lazım stresin sütü daha çok kestiğini biliyorum....çok çok dua edicem sizlerde beni unutmayın dualarınızı esirgemeyin....
bak annende demişş zayıf doğan çabuk doldurur diye,doktorumda nasıl doğduğu önemli değil önemli olan sütünün faydalı olup olmayacağı dedi...anneme ve ablama çekersem onların çok faydalı,yağlı ve tazikliiydi sütüü..ablam 2 bebeğinide 1,5 yıl emzirdi..annemde bizleri emzirmiş..süt gelsede bebeğin emip emmeyeceğide önemli....
hayırlısı ama süt yapıcı şeyler yemeye dikkat edicem....çok sağol canımmmm içimi rahatlattınızz hepiniz.....en son senin msjada ağladımmm:KK5:duygulandım biran...
son günler zor geçiyormuş....hayırlısyla bebeğimi kucağıma alırım inş sağlıklı sıhatli....bizde seniii öpüyoruzzzz:KK54:

canımmm tamam hemen alıp içmeye başlayacağım....hamileyken bir sakıncası yoktur demi sonuçta bitki tamamen doğal şeyler içeriyor....günde 1 bardak içeyim..inşş sütüm bol olur...
canım evet sen gunde bır bardak iç o çaydan ayrıyetten rezene çayı da al..ıkısını de iç..kimyon falan da süt yapar ...mesela yumurta falan yerken yemeklerıne bol bol kımyon koy hem bebektekı gazı alır hem sut yapar...mama konusuna gelınce de kesinlikle pre aptamil diyorum....hıpp mamaları da guzel dıyorlard hıc vermedım egeye..o aptamılı sevdı haladaha da onu ıcıyor...
Kızlar bu arada benim kanım düşük çıktı bu sefer yaa :KK5: okadar da dikkat ediyorum kan ilacımı hiç ihmal etmiyorum ama yine de düşmüş sinir şey :KK47: en son 2 ay önce 11.6 idi, şimdi 10.6 çıktı, doktor 10.un altına düşmedikçe çok düşük sayılmaz dedi ama yine de düşük neticede :26: oğlum da kansız doğacak sonra, uğraş dur sonra ona da ilaçlarla :KK59:
bende kansızdım ben doguma 9 larda gırdım dusun ...onu yapcak bırsey yok normaldede kansızsan hamılelıkte mutlaka dusuyor...

ayyyyyy hadi bakalım canım..güzel bir duş alsaaydın...belki rahatlardın..allahım bi avazda doğurmayı nasip etsin ben herseyın guzel olacagına ınanıyorum..allahım yardımcınız olsun bızı habersız bırakma olur mu...

Günaydın kepelekleriiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimmmm :KK16:

Canım panik yapma o ağrıların geldiği gün hemen doğurmuyosun merak etme :KK1: ama yaklaşmış diyebilirim :KK53: ablam nerdeyse 1 hafta boyunca böyle ağrılarla gitti geldi, sancıları 20lerde, 40larda falan çıktı her defasında, biliyosundur, o değerler doğum için yeterli değil ama yaklaştığının göstergesi denebilir :KK34: sen bu hafta boyunca bol bol yürüyüş yap, sık sık ılık duş al, doğum egzersizleri var internette, arada onları yapmaya çalış kendini çok zorlamadan ve artık steel tea alıp içmeye başla hemen :KK76: ayyyyyyyyyyyyyyyyy ne heyecanlı yaaaaaa :KK52: senin için çok seviniyorum, o ömrünün en güzel en mutlu anına sayılı günler, belki saatler kaldı ne güzel :KK69: darısı başıma inşallah :KK49:

selizzzzzzzzzzzzzzzz eylul bebek geliyorrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr bence :) adet gibiyseeee dogum sancisidir anacimmm ufaktan ufaktannn geliyo eylulum.....
sen sicak bi banyo yappp, rahatlarsin......seliz dogum sancisi adet sancısının 10000000000000000000000 katı ........sancıların gelirse dakka tut anacım, ne zamankiii 5dk'da bir'e inerse sancıların (en az 1 saat boyunca) hastaneye koşşş
benimki 2dk da bir oluyordu ama açılma yoktu oda ayrı bi mesele :KK53:

bu sabah hep aklımda sen vardınnn seliz, kız valla çok heyecanlanıyorum :KK53::KK53::KK53:

selizzzzzzzzzzzzzzzz eylul bebek geliyorrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr bence :) adet gibiyseeee dogum sancisidir anacimmm ufaktan ufaktannn geliyo eylulum.....
sen sicak bi banyo yappp, rahatlarsin......seliz dogum sancisi adet sancısının 10000000000000000000000 katı ........sancıların gelirse dakka tut anacım, ne zamankiii 5dk'da bir'e inerse sancıların (en az 1 saat boyunca) hastaneye koşşş
benimki 2dk da bir oluyordu ama açılma yoktu oda ayrı bi mesele :KK53:

bu sabah hep aklımda sen vardınnn seliz, kız valla çok heyecanlanıyorum :KK53::KK53::KK53:

10000000000000000000000 katı mııııııııııııııııııııııııııı :18: :18: :18: sen de ne güzel cesaret veriyon yaaaaaaaaa :KK37: :KK37: beni bile korkuttun valla hee :KK53: :KK53: :KK53:

10000000000000000000000 katı mııııııııııııııııııııııııııı :18: :18: :18: sen de ne güzel cesaret veriyon yaaaaaaaaa :KK37: :KK37: beni bile korkuttun valla hee :KK53: :KK53: :KK53:

:)))))) haha yok yaaa şerooo korkutmak için söylemedimmm yaniii adet sancısı gibi hafif bişey değil onu anlatmaya çalışıyorum....doğum sancısı geldiği zaman anlar zaten doğum sancısı olduğunu......:KK53::KK53:
korkutmak için söylemedimmmm:KK19:

X