Birlikte Soralım;birlikte cevaplayalım...

Bu topikteki arkadaşlığı ve paylaşımları beğendiniz mi?

• Ankete Katılan
    78
  • Anket Kapalı .
Günaydın kızlar, aslında reglim geciktiği ilk günden beri yazıyorum bugün gecikmenin 6. günü gecikmeden hemen sona göğüs hassasiyeti başladı ve hala devam ediyor, çok az belli belirsiz bi kahverengi leke oldu o da akmadı bile aslında regl mi olucam hamilelik olabilir mi die çok merak ediyorum testte yapamadım hala hiç böyle bişi yaşayıpta hamile kalan var mı bilen duyan var mı aranızda bi yardım etseniz?? bu arada çok nadir o da en fazla 1-2 gün gecikmem olurdu

bacımmm bence sen yaşayanı yaşamayanı bırak hemen bi test alıp yap.
(inşallah) hamile olabilirsin. testini yap ve eğer pozitif çıkarsa hemen ilk kontrolüne gidersin vakit kaybetmeden.
hayırlısı olsun şimdiden

gunaydin kizlar, nasilsiniz?

biz cokkkk kotu bir gece gecirdik :KK43: bahar hanim gece hiç uyumadi, yine kabizlik krizi tuttu, offfffff doktorumdan randevu aldim ama persembe gunune....yavrum nasil ciglik cigliga uyandi....susturamadik kizlar.......sutu de azalttik, yemekler daha duzenli...zeytinyag, siyah erik hersey veriyorum gun içinde ama olmuyo ya...kafayi yiycem kizlarrrr, dayanamiyorum artik onun boyle aci cekmesine.....cok sukurrrr ekografide bi sorun cikmadi ama bu kiz niye boyle kabiz oluyo anlamiyorum ya........ :KK14: :KK14: :KK14: :KK14:

biz cokkkk kotu bir gece gecirdik :KK43: bahar hanim gece hiç uyumadi, yine kabizlik krizi tuttu, offfffff doktorumdan randevu aldim ama persembe gunune....yavrum nasil ciglik cigliga uyandi....susturamadik kizlar.......sutu de azalttik, yemekler daha duzenli...zeytinyag, siyah erik hersey veriyorum gun içinde ama olmuyo ya...kafayi yiycem kizlarrrr, dayanamiyorum artik onun boyle aci cekmesine.....cok sukurrrr ekografide bi sorun cikmadi ama bu kiz niye boyle kabiz oluyo anlamiyorum ya........ :KK14: :KK14: :KK14: :KK14:

canım idil..fıtıl koysana bu kıza ya..bak ege ılk aylarda mamadan oturu cok kabız oluyordu..ben 3 gunu gecınce koyuyordum fıtılden ..cunku ıcınde bırıktıkce katılaşıyor..katılaştıkça çıkarınca acıyor..ve bunun yanında okudugum bı kaç yazıda bebeklerın ıkınmadan oturu bagırsaklardakı kılcal damarların çatladıgını duydum ..bu çatlaklarda agrıya sebep oluyormus..kaka yapmaya calıstıkç agrıyor..eee agrıdıkca da bebek kaka yapmak ıstemıyor ve daha da kabız oluyor..ben bunları okuyunca krkumdan hep beklemeden fıtıl yaptım ama cok koymadan mesela glıserın kansuk dıye bı sey ar burda onu 4 e bolerdım kucucuk koyardım poposuna hemen gelırdı kakası..ve de hıc alışmadı o duruma...sımdı gund e 2-3 kere mutlaka yapar kakasını vede saatlıdır..yanı bu kadar acı cektırtme bebege ya koy fıtılı bence..dr lar önermiyor ama ben dayanamadım koymustum ...ama hergun degıl cok zorda olunca..bı ıcındekı tıkanıklık gıtsın yavrucagın ..onunıcın de mı bırsey vermedı dr..bırıken yer en azından temızleneydı.....bu arada mamanın markasını degıstırmeyı dusundunmu..bence dıger tum mamaları dene...bazı markalar bebeklere dokunabılıyor her yapıya uymuyo..ooof kıyamam ben kızıma ya..bu arada bızde pek uyumadık gece yatagına gıtmek ıstemedı beyfendı aramızda uyudu daha dpgrusu kendı uyudu bana mınnacık yer kaldıgından ben uyuyamadım:63:

Biz cokkkk kotu bir gece gecirdik :KK43: bahar hanim gece hiç uyumadi, yine kabizlik krizi tuttu, offfffff doktorumdan randevu aldim ama persembe gunune....yavrum nasil ciglik cigliga uyandi....susturamadik kizlar.......sutu de azalttik, yemekler daha duzenli...zeytinyag, siyah erik hersey veriyorum gun içinde ama olmuyo ya...kafayi yiycem kizlarrrr, dayanamiyorum artik onun boyle aci cekmesine.....cok sukurrrr ekografide bi sorun cikmadi ama bu kiz niye boyle kabiz oluyo anlamiyorum ya........ :KK14: :KK14: :KK14: :KK14:

iyilik canımm yaa sen nasılsın kıyamam ben kızıma.
Allah şifa versin canımm inşallah tez zamanda.
Zeytinyağını birde poposuna sürmeyi denesene canımm pamuk yardımı ile.
Belki iyi gelirr.

canım idil..fıtıl koysana bu kıza ya..bak ege ılk aylarda mamadan oturu cok kabız oluyordu..ben 3 gunu gecınce koyuyordum fıtılden ..cunku ıcınde bırıktıkce katılaşıyor..katılaştıkça çıkarınca acıyor..ve bunun yanında okudugum bı kaç yazıda bebeklerın ıkınmadan oturu bagırsaklardakı kılcal damarların çatladıgını duydum ..bu çatlaklarda agrıya sebep oluyormus..kaka yapmaya calıstıkç agrıyor..eee agrıdıkca da bebek kaka yapmak ıstemıyor ve daha da kabız oluyor..ben bunları okuyunca krkumdan hep beklemeden fıtıl yaptım ama cok koymadan mesela glıserın kansuk dıye bı sey ar burda onu 4 e bolerdım kucucuk koyardım poposuna hemen gelırdı kakası..ve de hıc alışmadı o duruma...sımdı gund e 2-3 kere mutlaka yapar kakasını vede saatlıdır..yanı bu kadar acı cektırtme bebege ya koy fıtılı bence..dr lar önermiyor ama ben dayanamadım koymustum ...ama hergun degıl cok zorda olunca..bı ıcındekı tıkanıklık gıtsın yavrucagın ..onunıcın de mı bırsey vermedı dr..bırıken yer en azından temızleneydı.....bu arada mamanın markasını degıstırmeyı dusundunmu..bence dıger tum mamaları dene...bazı markalar bebeklere dokunabılıyor her yapıya uymuyo..ooof kıyamam ben kızıma ya..bu arada bızde pek uyumadık gece yatagına gıtmek ıstemedı beyfendı aramızda uyudu daha dpgrusu kendı uyudu bana mınnacık yer kaldıgından ben uyuyamadım:63:

bak sen yaramaza.
nesli sana bişi diyimmi ecrin hala benimle yatıyo :KK53::KK53::KK53:

Son düzenleme:

canim , fitil koyuyorum zaten gliserini kakasiyla poposundan geri cikartiyo bi faydasi olmuyo yani, ben microlax diye bir sivi sıkıyorum onunla bile çok az yapıyo....diğer mamaları denedim....herşeyi denedim tinker inan bana herşeyi denedimmmm........ama hep kabızzz....... doktor lactulose diye bir şurup verdi günde bir kaşık veriyordum , sonra bir sabah bir akşam dene dedi...ilk günler çok iyi yaptı rahatladı, ama bi süre sonra etkisi geçti vücudu alıştı....
gerçekten çok çaresizim ya ne yapıcamı şaşıırdım.... ya hareketsiz bi çocuk da değil ne bilim offffff

merhaba kızlar
Bugün sünnetımızı olduk hayırlısı ıle sünnetımız çok güzel geçtı sorunsuz çok sukur:nazar: sünnetten çıktıgı gıbı uyandı:nazar: hemen baya mızmızlandı anestezının etkısı ıle ancak sonra duruldu mamasını içirdim çünkü kasıkla bırsey yemesı mumkun degıldı 180ml mama içti içine cıcıbe kattım ıyı geldı yavruma sonra uyuttum eve geldık o sekılde eve geldık tabıkıde anestezının etkısı geçtı ve bır aglama bır aglama susturabılene ask olsun hemen agrı kesıcı surup verdım çok etkı etmedı daha sonrada fıtıl koydum öle rahatladı da bıraz uyudu öglen yogurt yedırdım bıraz ancak kustu sanırım anestezıden dolayı oldu sonra yıne agladı baya sımdı daha ıyı çok sukur çorba falan ıçırmek ıstedım kabul etmedı pudıng yedırdım çok sukur rahatladı ve süt içti az da olsa inş daha ıyı olacak yarın ılk gün oldukça zor ve sancılı tabıkıde ellerımle sünnete amelıyathaneye verırken içim gıttı agladım zor durdum bır bakısı vardı bana içim erıdı resmen ama hemen çıktı 10dk yanımdaydı çok sukur annelık çok zor gerçekten Allah ım yardım etsın hepımıze sünnet annesı olmak çok güzel bır duygu o kadar da zor inş daha ıyı olacak ıyılesme sürecı 1hafta 10 gün bakalım yarın pansumanımız var sargı açılınca daha rahat eder umarım artık darısı ısteyenlerın basına

ÇOK GEÇMİŞ OLSUN CANIMMM :nazar::nazar::nazar::nazar::nazar:

mervecim canım çoook sevindimm hamileymişsin :KK66::KK66:
Allah'ım sağlıcakla tamamına erdirsin inşallah:KK49:

CANIMM ÇOK TEŞK EDERİMM AMİNN İNŞALLAHHH...SENNASIL OLDUN BEL FITIGI DİYORDUN İYİLEŞTİNMİ BİRAZZ

mervecım aqmıleymışsın allahım herkese nasıp etsın çok sevındımm
ruzgar bebek maşallah erkek olmuş artık darısı bızım oğlabnlara annesı allah sana da sabır versınn :nazar::nazar:
slm herkeslere çok yorgunumm hem de çokkkkk yarın nasıl okula gıdıcem bılmıorummm :2:

ÇOK SAĞOL CANIMMM:KK69:

herkese güzel bir hafta diliyorum bayanlar...günaydınlarrr...

GÜNAYDINNNNN BAYANNN:KK33:

merveeeeeeeeeeeee nerdesinn gittinmi doktoraa :KK49::KK49:

YOK CANIMM DAHA GİTMEDİMMM AMA GİDİCEM 1-2 GÜN İÇİNDEE KESE BELLİ OLUR ARTIK DİMİ 6. HAFTAYA GİRDİMM

GÜNAYDIN CNAIMMM ÇOK GEÇMİŞ OLSUN YAA YAA DR A GİDİYORSUN AMA NEDEN Bİ ÇARESİ YOK BUNUN YAAA AMA ÇOK ZORDUR YAVRUM BİDE KÜÇÜÇÜKK EN KISA ZAMANDA GEÇERİNŞALLAH BOL BOL SIVI TÜKETİYONUZ DEMİİ ALLAH YARDIMCINIZ OLSUN

bak sen yaramaza.
Nesli sana bişi diyimmi ecrin hala benimle yatıyo :KK53::KK53::KK53:
ayyy ben istemıyorum alışsın ondan emdıkten sonra yataga yolluyom ..napayım ama ya...hem rahat edemıyoz beyfendı cok yayılıyo eller komple acık ayaklarda bırı babada bır bende delı edıyo tekmelerıyle gece boyu:KK1::KK1:ama dun gece gıtmek ıstmedı herhalde ruya falan gordu:nazar:sen de ayırsana artık çok zorlanırsın
canim , fitil koyuyorum zaten gliserini kakasiyla poposundan geri cikartiyo bi faydasi olmuyo yani, ben microlax diye bir sivi sıkıyorum onunla bile çok az yapıyo....diğer mamaları denedim....herşeyi denedim tinker inan bana herşeyi denedimmmm........ama hep kabızzz....... Doktor lactulose diye bir şurup verdi günde bir kaşık veriyordum , sonra bir sabah bir akşam dene dedi...ilk günler çok iyi yaptı rahatladı, ama bi süre sonra etkisi geçti vücudu alıştı....
Gerçekten çok çaresizim ya ne yapıcamı şaşıırdım.... Ya hareketsiz bi çocuk da değil ne bilim offffff

allah allah anlayamadım gıttı glıserın kakayla bır cıkar zaten canım normal egedede cıkıyordu ama yanında kakada ckar mutlaka..dr ne dıyor peki..hep iilaçlada olmaz ki..yedıklerıne de dıkkat edıyorsun..anlayamadım ekografıde temız..:44:inan bırsey dıyemeyecegım ...sen zaten hepsını denemıssın

Idil özel mamalar var bebekler için burda aptamilin comformil diy eürünü bu tarz sıkayetı olan özel bebekler için..kabzılıgın en buyuk dusmanı sutmus ama sut vermeden de olmaz..sabah aç karnına ballı süt diyor bir yerde..ooof dur az daha bakınayım

Canım baharın tiroitlerine baktırdın mı hiç...tiroitlerin az çalışması da kabızlık yaparmış..

merhaba kızlar nasılsınız?
Bız ıyıyız çok sukur dün sabah oglum uyandı ve hemen gülmeye oynamaya emeklemeye basladı yatagında kendısı kalktı yerınde hiç durmadı masallah:nazar: sankı sünnet olmamıs sonra kalhvaltı ettı daha sonra hastaneye gıttık oglumun sargıları çıkarıldı ve pansumanı yapıldı o sırada agladı ama sonra normale döndü ve eve gelınce eskı neselı kıpır kıpır halıne normale döndü yavrum çok sükür:nazar: ılk gün zormus sonrası rahat artık evde kendım pansuman yapıyorum en zoru o kıyamıyorum ama mecburum cuma yada cumartesı yıkıcam ve bıtıcek pansuman falan da o zaman daha rahatlıcam bızden haberler böyle geçmıs olsun dıyenelerede sagolun kızlar darısı dıger erkek annelerıne korkmayın ılk gün sadece sıkıntı sonra hersey normale dönüyor ınanın çok rahat edeceksınız büyüyünce daha zordur emınım ama tercıh sızlerın

merhaba kızlar nasılsınız?
Bız ıyıyız çok sukur dün sabah oglum uyandı ve hemen gülmeye oynamaya emeklemeye basladı yatagında kendısı kalktı yerınde hiç durmadı masallah:nazar: Sankı sünnet olmamıs sonra kalhvaltı ettı daha sonra hastaneye gıttık oglumun sargıları çıkarıldı ve pansumanı yapıldı o sırada agladı ama sonra normale döndü ve eve gelınce eskı neselı kıpır kıpır halıne normale döndü yavrum çok sükür:nazar: ılk gün zormus sonrası rahat artık evde kendım pansuman yapıyorum en zoru o kıyamıyorum ama mecburum cuma yada cumartesı yıkıcam ve bıtıcek pansuman falan da o zaman daha rahatlıcam bızden haberler böyle geçmıs olsun dıyenelerede sagolun kızlar darısı dıger erkek annelerıne korkmayın ılk gün sadece sıkıntı sonra hersey normale dönüyor ınanın çok rahat edeceksınız büyüyünce daha zordur emınım ama tercıh sızlerın

hadi bakalım geçmiş olsun annesi..rahat ettin kurtuldun.ben dün okudum bır yerde 1 yasına kadar yaptırın yoksa 7 yaşından sonrası uygunmus..ee bız 1 i gectık..kafama takıldı iyice...herhalde ben ilkokula gıtmeden önce yaptırıcam...:44:

hadi bakalım geçmiş olsun annesi..rahat ettin kurtuldun.ben dün okudum bır yerde 1 yasına kadar yaptırın yoksa 7 yaşından sonrası uygunmus..ee bız 1 i gectık..kafama takıldı iyice...herhalde ben ilkokula gıtmeden önce yaptırıcam...:44:

sagol canım darısı sana ben 2 yas üstü uygun degıl bılıyorum ama sız bılırsınız canım

kıslarr söylemeyi unuttumm yelizinnn selamıı varrr sabah aramıştııı havuz kenarında sefasını sürüyomuşşşş :KK68::KK68::KK68::KK68::KK68:

kıslarr söylemeyi unuttumm yelizinnn selamıı varrr sabah aramıştııı havuz kenarında sefasını sürüyomuşşşş :KK68::KK68::KK68::KK68::KK68:

evet evet :KK9::KK9::KK9::KK9: Benide aradı bende konuştum.

Ohh valla hatun sefalarda :KK1:

Allah içine sindirsin canım arkadaşımın :KK16::KK16:

Iki üç güne buluşcaz bakalım bi aksilik çıkmazsa inşallah :KK9:

X