Birlikte Soralım;birlikte cevaplayalım...

Bu topikteki arkadaşlığı ve paylaşımları beğendiniz mi?

• Ankete Katılan
    78
  • Anket Kapalı .

hoşgeldin canımm.. bende iki çanta kullanmıyorum..o gösterdiğim çanta banada bebeklere yetiyor.. zaten spor ağırlıklı giyindiğim için hoş da duruyor ama seninde kol çantan büyükse işini görüyorsa kafi

süt kosuna gelincee
mesela sabah kalktığında ilk süt verme..kahvaltı ver..en azından onu ekarte etmiş olursun.. sonraki öğününde süt ver..ya da şöyle yap, ara öğün olarak sütü kullan.. öğlen yemeğini yesin 1 saat sonra 60 cc falan süt ver. yada yemeğinden 1 saat önce..
hem sütünü içmiş olur hemde dengeli beslenmiş olur.. benim düşüncem bu..ama mutlaka öğünlerini yesin.. kahvaltı-öğle ve akşam yemeği olmalı..

sağol canım işte annelik hep en kötüsünü düşünüyor insan insallah kötu bır sey degıldır...napalım hersey allahtan dıyoruz ama cilt dr u bıraz daha rahatlattı beni ..ona gore vitiligo değilmiş ama tabi yine de belli olmaz dedi..yani kesın bır yargı konacak durumu yok egenın zaman dıyorlar...
evet evet o öpmesii çok güzeldii ayrıca cemreyi hiç sevmedimm çok kabaa konuşmaları varr ne kuzeye ne güneye yakışıyoooo

nesliii ama çok yakışıklılarrrr
evett hayatım..günayin de o psikopat dalışlarına bayılıyorum derin derin gözler dola dola bakıyor...evet kız çok aptal bencede ama bılerek öle secmısler yoksa erkekler ön planda olmazdı demi..

vallahı tahmın edebılıyorum zaten iğne ipliğe dönmüşsün kuzum yaaaa....ama ne guzel vermıssın kıloları ama ınan 6.aydan sonrası cok zor helede yuruyunce..ege dun vestıyerı açmış sinsice benım babetlerın tabanını yalıyordu..görünce çıldırdım yaaa.nasıl ishal olmasın de mi

topuklu tuhaf olan ne biliyor musun....kabızlık için o kadar doktora gittik, sordular ne kadar süt alıyor diyeee bir tanesi de çıkıp da çok fazla süt veriyorsun demedi....fazla sütün kabızlık yapabileceğini bilmiyordum açıkcası...bahar istediği için ben veriyorum....ama bugünden itibaren menüyü değiştiriyoruz
kızla sizzz toplam olarak bir günde kaç ml süt veriyorsunuz...doktorlar bana en az 500ml dedi bahar hanım 720 içiyo allahım yaaa obur

bu arada kızlar baharın boyu çok iyi uzamış dedi doktorumuz...74cm boyu kilosu da 9800 selvi boylu kızım :

Son düzenleme:

canım tabiki fazla mama kabız yapar.. mamalarının içine de bir iki damla zeytinyağı damlat.. armut yedir..bizimkiler cır cır gidiyorlar armut yediklerinde

ben yatana kadar 500cc veriyorum..gece uyandıklrında veriyorum. gece uyanınca pek içmiyorlar zaten,uyku sersemliğine.
bencede menüyü değiştir hatta istersen beslenme uzmanlarının hazırladığı bi menü vereyim sana..bende onlardan yardım alıyorum.

cahilliğin gözü kör olsun bilmiyordum :) valla tavsiyelerinize açığımm kızlarrr bana menülerinizi yazabilirsiniz...bugün değiştiricem zaten menüsünü ama kızım açlıktan başımın etini yiycek gibi geliyooo bana

kesinlikle hem fikirim ...artık 9 aylık kızımız ve öğünü süt değil ara öğünü süt olmalı..meyvesi de ayrı ver mesela elma çok ıyımıs kabızlıga karsı ıkı kere elma ver gunde...artık öğünlerden alsın alcagını tabi sutte onemlı ama 500 yeterde artar bıle ..bak gor karnı doyunca zaten sutu pek aramıcak yanı oğününü doyurucu vereceksın..ben egede gec kaldım o konuda benı de ablam yonlendırdı sen napıyon bu kadar sute ne gerek var dedı..ve ege kansız cıkarken o ara sımdılerde oğünü arttırdım et urunlerını kanı yukseldı ...

500 ü aşma bence bızım 400-500 egenın keyfıne gore bazen 600lerd4e oluyor ama 600lerde oldugunda öğünlerını yememıs oluyor dıs cıkarma donemı falan..mesela dun hıc oğün yemedı eşşek mamada ıcmedı sadece benı emmek ıstedı ama ishaldı halsızdı...yanı kalıp koyma kendıne ..sadece fazla sutten kacın ama ne yap mesela yogurtlu corba yap ıcıne sehrıye koy yumurta koy ..hanıi terbıyelı yogurt corbası yapıyoz ya onun gıbı sehrıye koymazsan un koy...yogunlaştır bıraz oooh mıs gıbı yesın sonra..ege onun gıbıyken koca kase corba ıcıyordu ...

armut incir elma birebır...bır de semızotu verıyom ben ..bayılıyor pirinçli yemegını yapıyom egeye uzerıne yogurt bazen sarmısaklı yogurtla verıyom..zaten ıcınde yogurt olsun herseyı yıyor..semızotu verıyormusun sen çiğdem mutlaka dene hem de çooook faydalıymıs..

eşşek yaa ah onu öyle görseydim de bi ısırsaydım

sabah 7- 7:30 uyanıyoruz gece boyunca emdıgınden sut vermıyorum bız 7.30 da kahvaltı yapıyoruz..bıldırcın yumurtasını sahanda pişiriyom bazen tereyaglı bazen zeytınyaglı..kıbrıt buyuklugunde labne peynır ve ekmek ...bu uclu favorısı...mutlaka meyvesuyu sabahları kahvaltıyla..bence sen katı meyve sıkacagı al bol bol elma suyu sık kızımıza..elma havuc karısımı ...ıcıne ne buluyosan at uzum armut hepsı olur..bıraz da tatlandır pekmezle..bır cay bardagı en az ıcıyo ege...2 saat sonrada 4 ölçü mama...sabah meyvesuyu verdıgımden meyve öğününü kaldırdım ben arada zaten geze geze elma yıyor...öğlen 1-1:30 gıbı çorba kofte vb.yemek 4 kaşık kadar yogurtla..bol bol su ustune...öğleden sonra yıne acıkınca 4 ölçü süt.aksam oğününe kadar arada yıne meyve atıstırıyor..ama doyurucu degıl bıskuvı kullanmıyorum...aksam yemegını haberlerle yıyoz bız..yazın makarna yaptık ev işi bol yogurt ve köy yumurtalı...makarna ,etlı sebze yemegı ,anlattıgım gıbı et sularıyla hazırlanmıs bulgur pılavı yanında kofte ..mercımek corbası falan ..bır tabak ole yıyor yanında mutlaka yogurtla yıyor..sonra 2-2bucuk saate uyumak ıstıyo bız en gec 10 da yatarız ..yatmadan da 4 ölçü içiyor..sonra gece boyu mama veya meme alıyor ..o da en fazla 4 ölçü tutar belki tutmaz bıle yani..

eşşek yaa ah onu öyle görseydim de bi ısırsaydım

çok inatçı hayırı dınlemıyor bazen ege hayır dıyoruz kızarak çığlık atıp kaçıyogülüyo ama aynı zamanda..bakıyoz sinsice yine gelmiş korkusuz eşşek..geçen şakayla karısık kulaklarını asılttım ama nasıl guluyo..bu sayede kulakların nerde dıyınce aynı hareketı yapar oldu...

yok canım başlamadım semizotuna.. şimdi taze fasulye deniyorum.. bunu deneyelim,bahçede var semizotu,onuda koyarım çorbasına..biraz daha geçsin yemeğindende veririm..ben çok seviyorum zaten pirinçli yemeğini,bebelerimde sevsin:))

çorbasına koyabılırsın oooh bahcede varsa super taze taze ...burda manavdan alıyom ama kocaman ya...yetıstırme yanı...ölesını bulsam vercem ama yok...hamsi zamanı şimdi ben de haftada bır hamsı yedırcem...burdakı tek taze balık hamsi..ayyy canım da cektı yahuu..9.ayda başladım ben balıga...

idil bak balık çorbası yap kızımıza...balık ta bagırsakları calıstırır

oh bee kahvaltımızda bitti sonunda çok şükür
yemeğimi ocağa koyup,ufak ufak temizliğe girişeyim ben bir an önce.
idilcim sana beslenme tablosu yazıyorum,kendi kafana göre değiştirebilirsin.. ben öyle yapıyorum

kahvaltı;

1/2 yada isteğe göre tam yumurta sarısı
1 çay kaşığı tereyağı
1 kibrit kutusu peynir
1 tatlı kaşığı pekmez yada reçel
meyve suyu
bebek ekmeği yada bisküvisi
60ml devam sütü

öğleden önce;

150 ml devam sütü

öğle;

kıymalı sebze çorbası
60ml devam sütü ile sulandırabilirsiniz

öğleden sonra;

1 kase yoğurt veya meyve

akşam;
karışık sebze çorbası

yatmadan önce;

150ml devam sütü

gece uyanınca

devam sütü

Son düzenleme:
ben çıkıp işlerimi toparlayayım kızlar.. reçeller soğumuştur,kapaklarını kapatayım.bugün ilk kez şeftali reçeli yaptım,bakalım nasıl olacak
bugün fırsat bulamam sanırım,yarın uğrarım yine..
kendinize iyi bakın

kızlar müjdeli bir haber aldım ...hani 1-2-3-4-5 sınıf bır arada okutuyordum ya ...artık sadece 1-2-3 ler var 4-5 ler taşımalı oluyormus ..öğrencı sayım 16 ya düştü çok mutluyum artık bölünmüyeceğim fazlasıyla...zaten yazın ıstedıgımız tayın çıkmadı...bu yıl da burdayım ama bu haber sevındırdı beni...

çok sevindim canımmm.
hayırlısı olsun.
eminim bu haber sana iyi moral olmuştur....

çok sevindim canımmm.
hayırlısı olsun.
eminim bu haber sana iyi moral olmuştur....

evet...olmaz mı bıktım resmen 5 yıldır bu köyde...
neyse eee senin ıkıncı bebek muhabbetını okudum gecen de hadi hayırlısı 2 yaş ara mükemmel bence....oooh ooh gelsin bebişler inşallah kız olur ama ıkı kız olmak çok guzel çünkü ..gercı bılemem belkı erkek te ıstıyor olabılırsınız...hayırlısı allahtan...ben 2. cocuk ıstemem dıyorum ama..kızların mınnaklarını gordukce ege de buyudukce ufak bebek ıstıyor ınsan sanki..ama ben buralarda yalnızken 2. yapmam ...memlekete yaklaşayım ege ılkokula baslasın belkı o zaman olabılır...

günaydın cnm evet dedemden haber var çok çok azda olsa ufacık bi gelişme olmuş ve tedaviye karşılık vermiş.zaten ilacı kesince uyanması bile büyük bir mucize canım dedem direniyor yaşamak içinn

evet hayatım yaa düşünüyoruz bakalım artık Rabbim nasip ederse bu ay antibiyotik ağrı kesici falan kullandım ay sonu adet olmam gerekiyo bi olayım da.
ondan sonra başlarız nasip olursa çalışmalara

ben hep şey demişimdir benim teyzem gibi 3 tane kızım olsun :1.
tabi herşeyden önemlisi sağlıklı sıhhatli olsun..
Orasın Güzel Allah'ım biliyo hangisi olursa artık.

hatta teyzemin kzı bana geçen gün inşallah üçüzlerin olu dedi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…