Birlikte Soralım;birlikte cevaplayalım...

Bu topikteki arkadaşlığı ve paylaşımları beğendiniz mi?

• Ankete Katılan
    78
  • Anket Kapalı .
SAĞOL CANIM BENİMMM..SEN GELICEK MISIN HER GUN BURAYA

ewet canım artık hep burdayım

canım benim çok geçmiş olsun ya durumu bayagı ciddiymiş Allahım acil şifalar versin inşallah tatlım

ooooo bunlar cok ucukmusss

günaydın tınkeer :)

günaydın kuzuşlarrr

günydın canım

belkıde basmayı bılmıyordur :S cunku hanı öğrete öğrete göstere göstere yapıyolar sonucta
bizde elif el çırpmıo dıoduk cocua ıkı kere gösterdık ucuncude yaptı ama tabıı 3,5 aylıgada öğretılırmı
bılmıyorumm

KIZZZZDELİİİ MİSİN..NE AYAGA BASMASI DAHA ONUN KALÇASI AYAKLARI NE Kİ...BASTIRMAK İÇİN DE UĞRAŞMA YANLIŞ YAPARSIN..DAHA GÜÇ KUVVET OLMAZ ONDA..EGE DOĞDUĞUNDAN BERİ KUVVETLIYDI TEKMELERI ADIMLARI AMA ERKEK BEBEK NEDE OLSA..BİR DE SAKIN ERKENDEN YURUTECE KOYAYIM DEME ÇOCUGU BIRAK AKIŞINA DAHA 3 AYLIK BEBE...KASLARI KUVVETLENDIMI SIRASIYLA HEPSI OLCAK ILK DIK OTURCAK SONRA EMEKLEME SONRADA YURUCEK TIPIŞ TIPIŞ..SEN SU ANDA EMME KUVVETINE BAK..BIRSEYI ELLERIYLE KAVRAYABILIYOR MU ONA BAK..Kİ ONDA BILE DAHA TAM YAPAMAZ...ANNESI EVHAMLANMA SAKIN AMA ÇOK TAKIYORSAN DA BI DR A GOSTER DE GÜLSÜN SANA...

oylemı dıyorsun neslı yaaa mayıs annelerı grubuna sordum cogununkı basıyor sanırım kımsede benımkıde basmıyor demedı cok moralım bozuldu oyle oluncada ben cok endıselendım canım ya tekmelerı sert bayagı bı ama ıste kaldırınca salıyo kendını ayaklarını kendısı kaldırabılıyor mesela , evet emme ve kavrama kabılıyetı ıyı cok sukur gulermıkı kız

Kızlar biz de bu aralar dr lardayız sürekli..aslında canım baya bi sıkılıyo ama fazla dillendirmemeye çalışıyorum ..benim tiroitler azdı gene dün ultrasona gırdım sağlı sollu bırsuru nodül çıktı..zaten yutkunurken falan baya zorlanıyorum tsh ta yukselmıs yıne omur boyu bırakmıyacaksın ılacını dedı dr..neyse ben sorun degıl de ...ege nın tatılde karnının ustunde beyazımsı bır leke çıktı..bızım babamızda ellerde ve ayaklarda 19 yasında öss stresiyle vitiligo başlamıs ama bellı belırsız durmus..yanı dıkkatlı bakmayınca anlaşılmıyor..tabi baba kendınde bılınce egedekını hemen farkedıyo..nasıl dıyeyım zaten süt beyaz ege ama hafıf bronzlasştıgı ıcın nohut buyuklugunde bır bolgede bayazlaşma var..babamız bunu baya takmıstı ya vitiligoysa dıye..hatta hüngür hüngür ağladı bile..ben de allah beterınden korusun olduysada yapacak bırsey yok dıye hep tesellı etım ama canım sıkılıyo..dr una gıttık dun cocuk dr u yaşına bastıgı ıcın kan degerlerıne bakılcaktı neyse dr a da gosterdık ..adama gıcık oldum gayet normalmıs gıbı vıtılıgo işte demez mi..basımızdan kaynar sular dokuldu..hemen cildiyeciye gırdık..gercı oncesınde sokede gırmıstık dr bırsey demek ıcın erken daha cok kucuk takip dedi..bu çocuk dr u ole soleyınce canımız sıkıldı..neyse burdakı cıldıyecı de baktı ınceledı...pigment kaybı olmus o bolgede ama bu yasta cocuklarda vıtılıgo cok cok nadırdır ..başka bır durum olabılır beyaz ben yada gunesle tepkımeye gırmıstır o bolge dedı..takılcak bır durum yok öleysede sorun yok bu buyutulcek degıl dıyor ama nete yazınca cok kotu resımler gelıyor bu hastalıkla ılgılı tabı ege ole bır sey degıl ama...ınsan takıyo işte ya olursa diye..tedavısı de tam kesın degıl..bırde cocuklara yapılmıyor..dr.takip dedi kışın kaybolur yazın gunesle cıkar dedı..ama alahtan beyaz tenli esmerlerde bu daha belırgındır dedi.dr..ama bana sorarsanız bence vıtılıgo değil.dedi..genetık faktörü duyunca takıp edelım o zaman dedi..tabi allah beterınden korusun her zaman bu kadarıyla kalsın yeterkı ama ınsan evlat soz konusu olunca nasıl da harap oluyor ..annelık babalık çok zor..

belle benim çocugum yok ama ben bile biliorum şekerim bu durumu normal gayet bebekler zaten belli bir süre iki ayagınında yan tarafına basarlar dümdüz basamazlar yani çünkü henüz kemikleri o kadar güçlü degil ve yumuşak o yüzden endişelenecek hiç bir durum yok

pekı canım bahar basıyormuydu ayaklarının uzerıne dık bır sekılde ortopedı doktoruna bıle goturmeyı dusundum

canım bahar da basmıyordu daha küçük niye taktın ki bu kadarrrr o dediğimi yap her altını değiştirdiğinde diş fırçasıylaa ayaklarının dış tarafını gıdıkla bak nasıl düz tutacak ayağını öyle yaparsan kaslanırrr ve düzelirrr ayağını da yere basar merak etme

bahar da herşeyi yiyo hani tattırmalık veriyorum herşeyi ama ne gibi yemekler yapabileceğimi bilemedimm corba halinde mii pure halinde mi yoksa ufak ufak parçalar mı versem bilemedim o yüzden sordum ama o ilikli kemikli çorbaları deniycemm :) bunun gibi tariflerin varsaa yaz bacımmmmm

ayyy vallahi anlıyom seni egenın tsh ı yukselınce apar topar samsuna unıversıteye gıttık endokrınolojıye gırelım dıye onu da cocuk dr una gorunup sevk edıyorlarmıs..cocuk dr u baktı degerlere tamam yuksek ama cıddıye alıncak derecede degıl dedı bebegınız saglıklı endokrınolojıye gerek yok dedı hatta troıd ultrasoonu falan cekıldı temız cıkmıstı ama burdakı drlar endıselendırmıstı...allaha sukur zeka olarak yasında yapması gereken herseyı yapıyor kuzum..sen de endıselenme her bebek aynı olamaz yattıgı yerde ayakları kolları oynuyor ya sen ona bak..daha cok kuukk annesı

canım ya geçmıs olsun sanada dıkkat et ılaçlarını aksatma hiç
ege ye gelınce bence güneşten olmus olabılır çünkü bu yaz hep dısarlardaydınız ama takıp et yınede sen çok kafana takma ama dedıgın gıbı annelık babalık çok zor

Tinker çok geçmiş olsun canmm ege yaz boyunca güneş gördü bide sıcaklar hava değişikliği felan derken illaki vucutta bi dengesizlik olmuştur inşallah geçer canm takmayın kafanızaa

yelız canım çok geçmıs olsun deden rahatsızmıs ınş düzelır canımya uzaklık çok zor benımde annemın annesı ve babası bulgarıstanda annesı vefat ettı mayısta daha bır gün önce annesının yanından gelmıstı annem ertesı gün anı ölüm haberı geldı apar topar gerı gıttı çok zor Allah yardımcınız olsun annende gıdemıyormus o daha da zor offfffff ınş ıyı haberler canım

canım benim çok geçmiş olsun sana ve ege'ye...
troid çok önemli lütfen ilaçlarını aksatmadan kullanmaya devam et canım sakın kendi rahatsızlıgın için önemli deil diye ilaçlarını kullanmamazlık etme sen iyi olmalısınki yavrucugunda iyi olsun dimi ama
ege'ye gelince bence kafanıza takıp bu vitiligodur deyip kendinizi üzmeyin hele bir takip edilsin kesin tanı koyulsun ki doktor vitiligo deildir diyor.. şimdiden canınızı sıkmayın tamammı inşallah canım geçici birşeydir merak etme sen...

evet aynen oyle yapıyo ayaklarını yukarı kaldırıyor pekı doktora goturdulermı basmıyor dıye ?

nasıl ogretecegımkı canım ben ona basmayı ? nasıl yapsam acaba
:44:

canım tattırmalık değil artık öğün olarak başla ...sabahları kahvaltı yaptır peynır yumurta sarısı...bebek ekmeklerı var ..ben onları pekmezlı suyla ıslatıyordum ...yanı yumurta sarısı butun halde ve labne peynırıne bayılıyordu ege zaten bebeklere verın dıyo dr lar tuzsuz ya...sırayla tek tek sokuyordum çiğniyordu ege bazen bulamaç yap aynısını ama sevmeyebılır ege ayrı ayrı sevıyordu...öğlene sebze çorbası yap içine mutlaka pirinç bulgur falan koy..ve de kıymalı...yağsız al kıymayı..akşam öğününü muhallebı sevıyorsa yap ama sevmıyorsa kendı yemeklerınden yavastan yavastan ver...sorun olmaz ben 9. Ayda verıyordum..ama sen artık öğüne geç tattırmalık yaşı geçti kzıımızın..belkide yemeklerle bağırsakları düzene girecek fazla süt ve ürünleri de kabızlık sebebi biliyon de mi..aslında devam sutlerı var burda pınarın inek siti ama takviyeli..mamadansa bence onlar daha ıyı ya..ben artık bıraktım mamayı tabi ordakılerı bılemem ne gıbı urunler var...dedıgım gıbı kahvaltı ve öğlen öğün halinde olmalı..biz şimdi sütü bı sabak bı oğleden sonra bırde gece alıyoz ..uyku zamanları dıger turlu bızle oturuyor hep..vede mama sandalyesı kültürüne başlatmalısın...sofra alışkanlığı olsun canım...özel tariflere gelince mesela dana yada kuzu ciğeri al dalak falan da olur..bi güzel haşlaa...blendırdan geçir..patates püresiyle ver...oooh nasıl yerdı ege...hem kan da yapar

anne olmak ne kadar zor yaa...hemen en kötüsünü düşünüyoruz

saol canımmm allah razı olsun evet çok çok zor bişi ( ayy allahım annene sabır versin o çok çok kötüymüşş allah rahmet eytlesin mekanı cennet olsun cnm

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…