Birlikte Soralım;birlikte cevaplayalım...

Bu topikteki arkadaşlığı ve paylaşımları beğendiniz mi?

• Ankete Katılan
    78
  • Anket Kapalı .
hoşbuldum canım:)
valla hiç de bişey yaptıgım yok:KK43:
anca iş yerindeki yogun işlerle cebelleştim durdum...
Tatilede çıkamadık:KK43:( güya çok güzel planlar yapmıştık amaaaa:KK43:(
bayramın 3.günü samsuna gitmek için yola çıktık eşim tutturdu sen kullan diye bende dedim kafam çok dalgın 3 saat uykuyla duruyorum arabayı bana verme çok saçma sapan bişey yapabilirim dedim:))
ama yok verdi arabayı bana 1 saat kadar kullandım sonra dinlenmek için tesiste duralım dedik tabi ben 90 km hızla u dönüşü yapmaya çalışırken küttt kaldırıma girdim arabanın dış görünümünde hiçbişey yok ama altı komple gitmiş motor gitmiş:KK43:(
arabamız olmayıncada tatile çıkamadık:KK43:( o morallede zaten hiçbiyere gitmek istemedik:KK43:
öle işte böyle bir macera yaşadık:)
geçmişler olsun cana geleceğine mala gelsin tatlım ama insan hissediyo işte bazenn...:KK34::KK34:
evet bakalımmm daha yeni dr a gittim testler yapıldı sonuçlar iyi çıktı ade tolunca gel dedi bakalımm gitme imkanım olursa gidicem inşallah patron izin konusunda sorun çıkarmazsa bakalım nasip kısmettt

canım çok sevindim ihmal etme bir şekilde ayarla ve git bakalım:KK34:

günaydınnnnnnnnnn :KK16: bugün topiği benmi açtım yaww:))
özlemişim ya sizleri sohbetlerinizi...çok uzun zaman olmuş gibi geliyor ama 2 ay felan oldu sanırım buraya gelmeyeli...
sırası gelen doğurmuş ya ne güzel..Rabbim sizlere yavrularınıza saglık sıhhat uzun ömürler versin inşallah...
yıldızcım, seastarcım pembedanam maşallah sizlere doğurmuşsunuz çatır çatır :nazar: :nazar:
hadi bakalım selizcim sıra sende hayırlısıyla inş sende doğurursun...

bugün toplaşalım hepimizde iki sohbet edelim kızlarrrrrrrrrr nerdesinizzz :21: :21: :21:

nanemmmmm hoşgeldinnnn cnmmmmmmmmmm nasılsınnnnn neler yapıosunn anlat bakemmmmmmmmmmm .çok özledik seni mizz :)):KK19::KK19::KK19:

tinker hoşgeldin..............bişey soracammm ege 9 aylıkken neler yiyorduuu yemeklerini nasıl hazırlıyordunn hep puree corba halinde mi

hoşbuldum canım:)
valla hiç de bişey yaptıgım yok:KK43:
anca iş yerindeki yogun işlerle cebelleştim durdum...
tatilede çıkamadık:KK43:( güya çok güzel planlar yapmıştık amaaaa:KK43:(
bayramın 3.günü samsuna gitmek için yola çıktık eşim tutturdu sen kullan diye bende dedim kafam çok dalgın 3 saat uykuyla duruyorum arabayı bana verme çok saçma sapan bişey yapabilirim dedim:))
ama yok verdi arabayı bana 1 saat kadar kullandım sonra dinlenmek için tesiste duralım dedik tabi ben 90 km hızla u dönüşü yapmaya çalışırken küttt kaldırıma girdim arabanın dış görünümünde hiçbişey yok ama altı komple gitmiş motor gitmiş:KK43:(
arabamız olmayıncada tatile çıkamadık:KK43:( o morallede zaten hiçbiyere gitmek istemedik:KK43:
öle işte böyle bir macera yaşadık:)

aaaa çok gecmıs olsun canım yaa ama sen sölemıssın uyarmıssın gende size bişe olmamıs
en iisi canım cana geleceğine mala gelsın demişler gecmıs olsun cok

geçmişler olsun cana geleceğine mala gelsin tatlım ama insan hissediyo işte bazenn...:KK34::KK34:

canım çok sevindim ihmal etme bir şekilde ayarla ve git bakalım:KK34:

saol canımm bakalımmm teste göreee yumurtlamam kaliteliymiş elif söylemiştii belkim bu sefer tutar nasip kısmettt

günaydın kuzuşlarrr:KK3::KK3::KK3:

günaydınn yafrummm

nanem çok geçmiş olsun canmmm 90 a u dönüşü yapılırmı kısss:KK70:D neyseki ucuz atlatmışınızz canmmm allah kötüsünden korusunn herzaman

kısllaarrr bildiğinizz üzereee haziranın 10 unda 78 kg ile diyete başlamıştım. bayrama kdr yani 1 eylüle kdr 62.2 ye düştüm toplamda 15.8 kg verdim amma ve lakin bayramda kendimden geçipp insani sınırları aşarakk yedim :KK70: ve sonrasında da tekrar diyet düzenime dönemedim ve 800 gr almışım şimdi 63 kg yim ve bugün tekrar eski diyet düzenime dönüorm hadi hayırlısı olsun haftaya bakalım kaça inicem :KK70:

melojjjjjjj bende 71 kıloyum ya cok ıyı kılo vermıssın seker bende baktım lıstene denıcem bakalım neler olacak:):98:

bellee sen napıyon kıss hiç sesin çıkmıyoooo:KK68:

ıyıym canım mısafırler vardı bırkc gundur pufff:KK43: gecmısı okuyodum sen nasısın canım:nazar:

idil bahar kabız olmus gecmıs olsun canım ınsallah en kısa zamanda ıyılesır kuzum ya:KK75:

yelız deden hastaymıs cok gecmıs olsun canım ıyılesecek gıbı durumu varsa ALLAH bıran once sıfa versın ama oyle bı durumu yoksa cok cektırmesın canım:KK43:

nane sızde ufak bı kaza atlatmıssınız allah beterınde korusun canım nasılsın

eeeeeeeeee kızlar nabersınız bakalım

kızlar ya bısey sorcam beeranur ayaga kaldırdıgımızda ayakları uzerıne pek basmıyor soyle cıvı gıbı derlerya bacaklarında pek guc yok sankı kuzumun bırde sag ayagını hep ıce dogru donuyo tam ayagına hukmedemedıgı ıcınmı oyle donuyo acaba bılemıyorum cok endıselenıyorum 1 aylıkken fılan daha guzel basıyodu ama sımdı basmıyor sızce 3.5 aylık bı bebek dımdık basmalımı? sızın bebısler bastımı tecrubelı annler?:KK59:

ya aslında izin konnusunda dr için bişe demezde daha yeni yıllık izinden geldim adetimde 16 sı yani o yüzden çekiniyorum ama bu dr önemli dicem bakalım nasip kısmet inşallah adetim gelmezde gitmeme gerek kalmaz

olsun canım gelirse muhakkak izin al git bence...bakalım hayırlısı belkide hiç gerek kalmaz gitmene bakalım adetin gelmesini beklicez artık:)

Günaydın kızlarrr okuldaki net tamir oldu nihayet uğradılar ttnetten...nasılsınız ne var ne yok ben 1. Sınıflarla alıştırmalar yapıyorum...ooof minnacık eller yoruluyor hemencecik..bir de ege benle düşünün ...kafamı kaşıcak halim yok ama bi gireyim selam vereyim dedim..kısmetse artık açık olur hep sayfam:):76::76::76:

şekernanemi görüyorum...nasılsın fıstığım hoşgeldin özledik seniii

günaydın tinkerimmmmm hoşgeldinnn :KK16: gözün aydın canım sonunda okuldaki neti yapabilmişler çok şükür:)
yeni dönemde öğrencilerinle inş güzel bir yıl olur canım...
hoşbuldm bitanemm valla bende çok özlemişim sizleri :KK69:

saol canım benim ewet öle çok şükür bize bişey olmadı...

nanemmmmm hoşgeldinnnn cnmmmmmmmmmm nasılsınnnnn neler yapıosunn anlat bakemmmmmmmmmmm .çok özledik seni mizz :)):KK19::KK19::KK19:

hoşbulduk canımmm iyiyim ben sen nasılsın bakalım oje tutkunu:) bende sizi çok özledimmmm :KK16:

günaydınnnnnnnnnnnn :KK16:

aaaa çok gecmıs olsun canım yaa ama sen sölemıssın uyarmıssın gende size bişe olmamıs
en iisi canım cana geleceğine mala gelsın demişler gecmıs olsun cok

saol canım benim ewet kendime güvenmiyordum çok dalgındım hatta eşim kullanırken uyuyodum ben:))
çok şükür bize bişey olmadı Allahtan ya...

saol canımm bakalımmm teste göreee yumurtlamam kaliteliymiş elif söylemiştii belkim bu sefer tutar nasip kısmettt

günaydınn yafrummm

nanem çok geçmiş olsun canmmm 90 a u dönüşü yapılırmı kısss:KK70:D neyseki ucuz atlatmışınızz canmmm allah kötüsünden korusunn herzaman

saol canım benim:))ewet 90 km hızla u dönüşü yapılmayacagını denemiş ve öğrenmiş oldum:))))
aminn canım aminnn

kızlar ya bısey sorcam beeranur ayaga kaldırdıgımızda ayakları uzerıne pek basmıyor soyle cıvı gıbı derlerya bacaklarında pek guc yok sankı kuzumun bırde sag ayagını hep ıce dogru donuyo tam ayagına hukmedemedıgı ıcınmı oyle donuyo acaba bılemıyorum cok endıselenıyorum 1 aylıkken fılan daha guzel basıyodu ama sımdı basmıyor sızce 3.5 aylık bı bebek dımdık basmalımı? sızın bebısler bastımı tecrubelı annler?:KK59:

canikommmm anne karnında hep ayakları o şekilde durduğu içinnn baharın da ayakları öyleydiii diş fırçasıylaaa ayaklarını gıdıklaaa kaslansınnn doktorum bana demiştiii ben öyle yaptımm her altını değiştirdiğinde gıdıkla dış tarafınıı düzelirrr merak etmee :p

merhaba kızlar nasılsınız?
nanem hosgeldın canım özledık senı kaza atlatmıssınız geçmıs olsun canım

canikommmm anne karnında hep ayakları o şekilde durduğu içinnn baharın da ayakları öyleydiii diş fırçasıylaaa ayaklarını gıdıklaaa kaslansınnn doktorum bana demiştiii ben öyle yaptımm her altını değiştirdiğinde gıdıkla dış tarafınıı düzelirrr merak etmee :p

pekı canım bahar basıyormuydu ayaklarının uzerıne dık bır sekılde ortopedı doktoruna bıle goturmeyı dusundum

kendini ozletme ama nanemmm ara sıra gelll 2 ay çok uzunnn

baharın bi fotosunu ekliyorum senin içinnEki Görüntüle 256046

tinker hoşgeldin..............bişey soracammm ege 9 aylıkken neler yiyorduuu yemeklerini nasıl hazırlıyordunn hep puree corba halinde mi
:nazar::nazar::nazar::nazar: VALLAHİ HAYATIM EGENİN YEMEDİĞİ HALT YOKTU O ZAMANDA ŞİMDİ ZATEN HERŞEY VERİYORUM...9 AYLIKKEN BEN ET ÜRÜNLERİ VERİYORDUM ÇOKTAN ..MESELA KASAPTAN İLİKLİ KEMİKLİ ET AL ...BURDA BEDAVA VERİYO BİZİM KASAP KEMİK VERİYO TABİ ÜZERİNDE ETİDE İLİĞİ DE OLUYO..BEN ONU BİR GÜZEL DÜDÜKLÜDE İÇİNE SOĞAN SARMIŞAK DEFNE YAPRAĞI KOYARAK KAYNATIYORUM BİR SAAT KADAR...SONRA ZATEN MERHEM GIBI ETİ İLİĞİ AYRILIYOR..BLENDIRDAN GEÇİR VE TEL SÜZGÜDEN SÜZ HANİ KEMİK PARÇALARI OLMASIN DİYE...AMA NASIL MİS KOKUYOR..BEN ŞÖLE BİR ÇÖZÜM BULDUM ..BUZ TORBALARI VAR YA HANİ BÖLMELİ NAYLON..ONLARA KOYUYORUM TOP TOP OLUYO..DONDUKTAN SONRA YAPTIĞIM ÇORBALARINA 4 ER TANE FALAN KATIYORUM BAZEN DE TEK KEMIK SUYU VERIYORUM...AYNISINI TAVUK SUYUNDADA YAPABILIRSIN ..MESELA KIYMA KOYUYORDUM ÇORBALARINA ..PÜTÜRLÜ ALIŞTIR SONRA ZORLANIR ALMAYA...BALIK BAŞLAMIŞTIM...SEN ORALARDA SOMON TARZI BALIKLARI RAHAT BULURSUN AKLINDA OLSUN SOMON BEBEKLERE ÇOK FAYDALIYMIS ...BALIGI PİRİNÇLİ ÇORBA ŞEKLİNDE YAPABILIRSIN...DOMATESLİ ...HARİKA OLUR..İÇİNE DE EKMEĞİNİ DİLİMLE..OOOH ..BEN 9 AYLIKKEN DAHA ÇOK SEBZELİ ÇORBALAR YAPARDIM AMA MUTLAKA ETLİ VEYA ET SULU HAYATIM...HALA DAHA YAPIYORUM..AMA EGE FARKLI TATLARI SEVIYOR MESELA DÜN MANTAR KAVURDUM ÜZERİNE SARMISAKLI YOGURT BAYILDI EŞŞEK:nazar:
GUNAYDIN CANIM
KIZZZZ:KK4:DELİİİ MİSİN..NE AYAGA BASMASI DAHA ONUN KALÇASI AYAKLARI NE Kİ...BASTIRMAK İÇİN DE UĞRAŞMA YANLIŞ YAPARSIN..DAHA GÜÇ KUVVET OLMAZ ONDA..EGE DOĞDUĞUNDAN BERİ KUVVETLIYDI TEKMELERI ADIMLARI AMA ERKEK BEBEK NEDE OLSA..BİR DE SAKIN ERKENDEN YURUTECE KOYAYIM DEME ÇOCUGU BIRAK AKIŞINA DAHA 3 AYLIK BEBE...KASLARI KUVVETLENDIMI SIRASIYLA HEPSI OLCAK ILK DIK OTURCAK SONRA EMEKLEME SONRADA YURUCEK TIPIŞ TIPIŞ..SEN SU ANDA EMME KUVVETINE BAK..BIRSEYI ELLERIYLE KAVRAYABILIYOR MU ONA BAK..Kİ ONDA BILE DAHA TAM YAPAMAZ...ANNESI EVHAMLANMA SAKIN AMA ÇOK TAKIYORSAN DA BI DR A GOSTER DE GÜLSÜN SANA...:KK34:
olsun canım gelirse muhakkak izin al git bence...bakalım hayırlısı belkide hiç gerek kalmaz gitmene bakalım adetin gelmesini beklicez artık:)

günaydın tinkerimmmmm hoşgeldinnn :KK16: gözün aydın canım sonunda okuldaki neti yapabilmişler çok şükür:)

hoşbulduk canımmm iyiyim ben sen nasılsın bakalım oje tutkunu:) bende sizi çok özledimmmm :KK16:

saol canım benim ewet kendime güvenmiyordum çok dalgındım hatta eşim kullanırken uyuyodum ben:))

saol canım benim:))ewet 90 km hızla u dönüşü yapılmayacagını denemiş ve öğrenmiş oldum:))))
aminn canım aminnn

SAĞOL CANIM BENİMMM..SEN GELICEK MISIN HER GUN BURAYA

melojjjjjjj bende 71 kıloyum ya cok ıyı kılo vermıssın seker bende baktım lıstene denıcem bakalım neler olacak:):98:

ıyıym canım mısafırler vardı bırkc gundur pufff:KK43: gecmısı okuyodum sen nasısın canım:nazar:

idil bahar kabız olmus gecmıs olsun canım ınsallah en kısa zamanda ıyılesır kuzum ya:KK75:

yelız deden hastaymıs cok gecmıs olsun canım ıyılesecek gıbı durumu varsa ALLAH bıran once sıfa versın ama oyle bı durumu yoksa cok cektırmesın canım:KK43:

nane sızde ufak bı kaza atlatmıssınız allah beterınde korusun canım nasılsın

eeeeeeeeee kızlar nabersınız bakalım

cnm hoşgeldinnn sagolasın evet malesefki baya kötü durumu sürekli uyutuyolardı dün kesmişler ilacını ve kendine gelmiş fakat kalbi çok yavaş atıyomuş ve nefes alamıyomuş çok zor alıyomuş ve hiç kimseyi etrafı bile tanımamış yeni dogmuş bebek nasıl koltuk ne el ne bilmez mesela öyleymiş :KK43:( doktorlar da tekrar uyutmuşlar mevburen beyninde bir sorun olabilirmiş bugün tomografi falan çekiceklermiş.2 büyük ameliyattan sonra uyanması bile büyük bir mucize ama doktorlar umutlanmayın diomuş ve dayım ve teyzemde anneme çok kötü oldugunu söylemiş :KK43:

merhaba kızlar nasılsınız?
nanem hosgeldın canım özledık senı kaza atlatmıssınız geçmıs olsun canım

merhaba canım hoşeldinn...
hoşbulduk bitanemm bende sizleri çok zöledimmmm...ewet kaza atlattık çok şükür bize bişey olmadı saol canım benimm...

aminn canım aminnn

iyiyim cnm şükür işte fena sayılmam. sen nasılsın bu arada çok çok geçmiş olsunnn

canım bence bu her bebege göre degısır benım oglum çok set basıyordu mesela ama halamın kızının oglu öyle degıldı yanı bastırmaya çalışıyorduk ayaklarını kaldırıyordu yukarı basmıyordu yanı ama suan bır sorunu yok gayet saglıklı Rüzgar la arasında 1.5 ay var ama çok erken kollarından tutup yürüttüler onu sımdı çocuk tutunca bıle yürümek ıstemıyor kasları erkenden zorlamak gereksız Allah herseyın zamanını ayalıyor yanı zorlamamak lazım herseyın zamanı var bence sende takılma ama çok canın sıkılırsa götür göster doktora için rahatlasın

saol canım benim amin aminnnn...iyiyim canım sen nasılsın?

yelizcim dedenmi hasta çok çok geçmiş olsun yeni okudum:KK43:( Allahım acil şifalar versin tatlım...

evet canım malesefki bekliyoruz en çokta anneme üzülüyorum çünkü dedem fransada ve annem onu en son geçen sene görmüştü :KK43:

:nazar::nazar::nazar::nazar: VALLAHİ HAYATIM EGENİN YEMEDİĞİ HALT YOKTU O ZAMANDA ŞİMDİ ZATEN HERŞEY VERİYORUM...9 AYLIKKEN BEN ET ÜRÜNLERİ VERİYORDUM ÇOKTAN ..MESELA KASAPTAN İLİKLİ KEMİKLİ ET AL ...BURDA BEDAVA VERİYO BİZİM KASAP KEMİK VERİYO TABİ ÜZERİNDE ETİDE İLİĞİ DE OLUYO..BEN ONU BİR GÜZEL DÜDÜKLÜDE İÇİNE SOĞAN SARMIŞAK DEFNE YAPRAĞI KOYARAK KAYNATIYORUM BİR SAAT KADAR...SONRA ZATEN MERHEM GIBI ETİ İLİĞİ AYRILIYOR..BLENDIRDAN GEÇİR VE TEL SÜZGÜDEN SÜZ HANİ KEMİK PARÇALARI OLMASIN DİYE...AMA NASIL MİS KOKUYOR..BEN ŞÖLE BİR ÇÖZÜM BULDUM ..BUZ TORBALARI VAR YA HANİ BÖLMELİ NAYLON..ONLARA KOYUYORUM TOP TOP OLUYO..DONDUKTAN SONRA YAPTIĞIM ÇORBALARINA 4 ER TANE FALAN KATIYORUM BAZEN DE TEK KEMIK SUYU VERIYORUM...AYNISINI TAVUK SUYUNDADA YAPABILIRSIN ..MESELA KIYMA KOYUYORDUM ÇORBALARINA ..PÜTÜRLÜ ALIŞTIR SONRA ZORLANIR ALMAYA...BALIK BAŞLAMIŞTIM...SEN ORALARDA SOMON TARZI BALIKLARI RAHAT BULURSUN AKLINDA OLSUN SOMON BEBEKLERE ÇOK FAYDALIYMIS ...BALIGI PİRİNÇLİ ÇORBA ŞEKLİNDE YAPABILIRSIN...DOMATESLİ ...HARİKA OLUR..İÇİNE DE EKMEĞİNİ DİLİMLE..OOOH ..BEN 9 AYLIKKEN DAHA ÇOK SEBZELİ ÇORBALAR YAPARDIM AMA MUTLAKA ETLİ VEYA ET SULU HAYATIM...HALA DAHA YAPIYORUM..AMA EGE FARKLI TATLARI SEVIYOR MESELA DÜN MANTAR KAVURDUM ÜZERİNE SARMISAKLI YOGURT BAYILDI EŞŞEK:nazar:

GUNAYDIN CANIM

KIZZZZ:KK4:DELİİİ MİSİN..NE AYAGA BASMASI DAHA ONUN KALÇASI AYAKLARI NE Kİ...BASTIRMAK İÇİN DE UĞRAŞMA YANLIŞ YAPARSIN..DAHA GÜÇ KUVVET OLMAZ ONDA..EGE DOĞDUĞUNDAN BERİ KUVVETLIYDI TEKMELERI ADIMLARI AMA ERKEK BEBEK NEDE OLSA..BİR DE SAKIN ERKENDEN YURUTECE KOYAYIM DEME ÇOCUGU BIRAK AKIŞINA DAHA 3 AYLIK BEBE...KASLARI KUVVETLENDIMI SIRASIYLA HEPSI OLCAK ILK DIK OTURCAK SONRA EMEKLEME SONRADA YURUCEK TIPIŞ TIPIŞ..SEN SU ANDA EMME KUVVETINE BAK..BIRSEYI ELLERIYLE KAVRAYABILIYOR MU ONA BAK..Kİ ONDA BILE DAHA TAM YAPAMAZ...ANNESI EVHAMLANMA SAKIN AMA ÇOK TAKIYORSAN DA BI DR A GOSTER DE GÜLSÜN SANA...:KK34:

SAĞOL CANIM BENİMMM..SEN GELICEK MISIN HER GUN BURAYA

günaydın cnmmm gözün aydınn netin yapılmış egedemi yanında sıpacıkkk :nazar::nazar::nazar:

X