Birlikte Soralım;birlikte cevaplayalım...

Bu topikteki arkadaşlığı ve paylaşımları beğendiniz mi?

• Ankete Katılan
    78
  • Anket Kapalı .

canımmmm hep diyoruzz yaa bi zamanı var diyee..seninde bi zamanın varr...Rabbimm hayırlı zamanda verecek bak görr.yeterkii inann....
bu arada nerdeyse 3 aydır çalışmıyorumm...devlet dairelerinin enn yoğunn olanında (tapudayımm)çalıştığım halde çalışma hayatını özledimm birazcıkkk...
başlarda bende senin gibiydim ama evde durmakta pek güzel değil beeehhh....
öptüm gülüm seniii...

inşallahh canım hayırlısı olur ınsallahhh :)

amanda amaannn maşallahhh surata baak yaa :)

ay kırklanıılınca ne denir bıulmıyomkı hayırlı olsun diim en iisii
sarılığı gecmedımı halen :S doktorunuza görübmenız en ıısı olr canım ya cok gecmıs olsun emıyosa azalması lazımdı
bildiğim kadarıyla ama belki sebn farkedememişsindir

çünkü eğitimde anlatmıstı hemşire yapılan en çok hatalar die
sarı ısıgın altında bakarsanız sarı gozukur beyaz ısıgın altında bakarsanız beyaz gorunur sarı old anlaşılmaz
gün ışığında kolunun içi tarafı gibi olmalı diye anlatmıstı bi daha baksan ???

selam kızlar nabersınız

şero oglusun cok tatlı ya masallah ona

elif sarılık cok zor bılırım ac kalmaması lazım bebısın bızde cektık ama 1 ay surdu degerler dusmustu ama gozlerınde ve yuzunden hemen gıtmedı sarılık goruntu alah sıfa versın ınsallah canım

ayse sen nasılsın samsun yapmıssın yıne

canımm yaa baştan beri öyle fazla bi sarılık yoktu ama azda olsa hep vardı..iki haftalıkken dr.önemsenecek boyutta değil emzirr geçer demiştii..ama hala geçecekkk..yani azda olsa hep varr...artık kanda bakılacak pazartesi gittiğimizde..niye geçmezki bu zamana kadarr....:26:

sütün azmı acaba emdıkce derken doydukca demek ıstıyorlar doktorlar bıde soyle bı sey yasadık bız abımın cocugunda sarılık oldu mavı ısık fıla yok gecmıyor meger annesının sutu yapıyormus emzırmryr devam et dedı zamanla gectı

amin canımm sağoll..demek aç kalmaması lazımm..bizimki başlarda 3-4 saat uyuyorduu...bende bazen uyandırmaya çalışıyodumm bazen ellemiyodumm..hala emme saatleri düzenli değilll.....ayyyy..sürekli emzir dediler ama iştee..beceremedim demekkii...

canım sütümm yetiyo ama dediğim gibi ben sık emzirme işini becermeedimm aç kaldı heraldee..çok uyuduğu zamanlar oluyo çünkü..günde bi kere aralıksızz 4 saat falan uyuyo...öyle oluncada bi türlü geçmiyo...bakalım pazartesi ne diyecek drr???
senin kızın nasıll???

sarılık oldugu ıcın uyuyor yanı sarılık uyku yapıyor canım amadoktorun en ıyısını soyler tabı ıyı kızımda buyumwye calısıyor uyuyor suan elıf teyzesı

Selam kızlar nasılsınız elifcim belle cim

gecmiş olsun elif. Sarılık azda olsa her bebekte oluyo cnm..
Nagihancım ogluna masallah...

Bu aksam misafirim var. Gelmeden azcık bakayım dedim. Hepinizi öpüyorum.

selam bız ıyıyız cok sukur öyle bır gecer zaman kı durumundayız kolay gelsın canım sanada

şerooo kısss maşallahhh oğluşunaaa allah nazarlardan saklasınn

evet canm doğru diyorsunn hayırlısı olsunn...
yaa iş hayatına alışkın oldugumuz içinn tabikide evde oturmak sıkıcı geliyor ben daha 4-5 gündür tatil yapıyorum senin gibi 3 ay çalışmasam herhalde dediğin gibii özlerimbendee
bu arada az önce face te baktım fevzimiz aynı babasıı maşallahhh kırkıda çıkmışşş sarılığı varmış ama inşallah geçer canm ... dünyaya gelen büyüyor iştee...Allah sağlık versinn

selam canım :) evet samsun yaptık kocişlee :) te gecen sene agustısta gıtmıstım annem meloş ben olrk
bu senede kocişle gittik gezdıııkk geldık herbıyerı meltemde malatyada kocişiyle :) rafting yapmıslar üşütmüş ne bıcımm :)
sen naıslsın nasıl gidioo :)

anladım inşallahh en kısa zamanda gecer ama bellenın dediği çok mantıklııı doyması laızm yanı
yutkunmaısnı hıssetmek gerekıyo bıldıugım kadarıyla yutkunma hıssedılmıosa bebek doymuyo demektır diye duymstmm
bide aç bebek çok uyur baygın düşer demişti hemşire ilk zamanalr en makbul bebek ağlayıp zırlayan bebek demıstı :)

merhaba canımm :)

,amin canım bizim cadı ağlıyor byyyyy

Hayırlı haftalaarrrrr.
Nasılsınız kızlarrrr.

Doğuran arkadaşlarımı tek tek tebrik ediyorum.
Bebekleriyle birlkte sağlıklı huzurlu mutlu ve uzun yıllar diliyorum.
Rabbim analı babalı büyütsün inşallah

merabalr kızlarr nabersinizzzz

hepinizin geçmiş bayramı mübraek olsunn :)

biz daha bugün döndük malatyaya gittik eşişmin memleketi c.tesi gittik bu sabah evdeydik çok şükür insanın evi gibisi yok.
çok eğlendik çok güzel gerçtü en güzelide rafting bombaaa bişey yaaa 3 bot halinde gittik gurup olarak botlar araı su savaşıda yaptıkk tabi tepeden aşağı şelale suyu yiyince haliyle hasta oldum bütün kemiklerimi hissediyorum ama bi daha olsa bi daha yaparım hatta gelceğimiz gün bi daha yapıcaktık ama yağmur yağıp suya toprak karıştırmış çamur gibiydi yapamadık
hee idil ve yıldızz sizin elbistana giderken bizim köyden geçiliomuş biliosunuzdur o zmn kızlar darende gürpınar şelalesini o köy eşimin köyü :) şelalesiyle meşhur olduğu için belki biliosunuzdur didim :))
köyde ev çok kalabalıktı kim kime dum dumaa ama eşimin kuzenleri fln vardı çok iyi vakit geçirdik. en son gelceemiz gün elifte hastalandı ateşi çıktı benden aldı hastalığı sanırım iştahsız emmio başka biide yemio bakalım geçicek inş.

bizden bu kadar kızlar :)

doğum yapanlar olmuş Seaster,yıldız,pembedana hepnizin yavrularını Allah bağışlasın hayırlı evlat etsin inş....

gercekten heryerde akraban olck gezıp dolaşcan dımı

yemek yeme olay şeyle alakalı sanırırm hanı yemek yıyınce dolaşım-boşaltım sistemı düzenli çalıştıgı için
sarılıgı yavas yavas atıo ama dıoymayınca dolaşım sistemı calışmayınca sarılıkda atılmıyo
tabı bebegın gücünü toplamaıs içinde yemesi lazım bunun ıcın onemli sizede çok gecms olsn canım
bebek çok güzel ama zoruklarıda var elbette neysekı bunalr sebebı bılınen ve atlatılıcak şeyler
Allah herkesin yardımcısı olsun....

Merhaba canım hayırlı haftalarr :)

bende yapmak istiom yaauu raftingg otel motel ayarlayıp gıdekmı seneyee

otele ne gerek var koca ev var kime yetmioo giderikk tabiisiiii

selam kızlar nasılsınız?....biz iyiyiz, bahar uyuyooo hava çok sıcak burada.

bahar da bir süre sarılık oldu ama anne sütünden oluyormuş ''anne sütü ikteri'' bebişleriniz güneş alsın pencere kenarına koyun beşiklerini ve sarı çarşaf örtün beşiğin üstüne, yani bi süre sonra geçiyoo.....

Meltem bol bol gezmişsiniz eşinle...darendeye hiç gitmedim o dediğin şelaleyi de görmedim :) ama giderim bi gün mutlaka türkiyeye gidersem....

Hemşom, asyam nasıl? seni üzüyo mu annesi gaz sancıları devam ediyo mu? karnına bol bol masaj yap....rezene çayı iç sen de rahatlarsın oda rahatlar canımın içi. bahar da bi süre gaz sancısı çekti....yüz üstü yatırrr masaj yap sırtınaa....gaz yapacak şeyler yeme

Paradies tatildesinnn keyfini çıkar canım...............

bu arada kızlar ben sanırsam hamileyim....yine mi diyceksiniz..evet yine bir kaza oldu zaten doğum kontrol hapı kullanmıyorum prezervatifle korunuyoruz ama o gün kullanmadık nedense...kaza sayılmaz aslında tamamen salaklık....her neyseee kasıklarım çok ağrıyor ve acayip bir yorgunluk var üzerimde...en son ne zaman adet olduğumu bile hatırlamıyorum....doğumdan sonra bir düzene girmedi...böyle işte..ne yapıcamı bilmiyorum...haftaya kadar adet olmazsam test yapmayı düşünüyorum
fatoş da aynı durumu yaşamıştı ondan sonra bir haber vermedi bize, hamile mi değilmi? neler oldu sonra anlatsın bize yaaaaaa

Son düzenleme:
merhaba kızlar
daha yeni vaktim oldu girmek buraya
pazar sabah 7.30 kalktık(gerçi gece uyuyabildim mi onu düşünmek lazım) aç gittim zaten hastaneye gittik yatış işlemleri gerçekleşti kızımın odasını süslemek için arkadaş geldi sonra tahlillerimi aldılar saat 11 gibi ameliyathaneye gittik yengemde benimleydi hemşire o da girdi ameliyata önce sonda taktılar daha sonra serum verdiler hızlı bi şekilde bitti serum sonra 2. serum geldi vee yavaş yavaş ameliyathaneye yürüdük koltuğa oturdum gayet sakindim kambur bi şekilde durdum çok hafiif bi ağrı hisettim sonra yatırdılar beni ayaklarım ağırlaşıyordu bir yandan sohbet ettik doktorum anestesi uzmanı yengem fln konuştuk sonra göğsümün altında bi baskı hisettim o anda gözlerim fln karardı anestesi uzmanı 2 dk dayan bayıltım seni kızın geliyo dedi iiyim dedim ve kızımın ağlama sesleri geldi sonra doktor işleme başladı dikiş fln ama benim gözüm kızımdaydı iyimi diye merak ediyordum yengem yanımdaydı bi yandan resim çekiyor bi yandan özlem çok güzel bi bebek çok diyordu çok heycanlıydım kızımı öptüm sonra giyinmesi için kızım yengem ve ebesi ameliyathaneden çıktılar o sırada biraz midem bulandı kendimi yorgun hisediyordum ve göğsüm altı ağrıyordu odamıza geldiğimden kızım zaten ordaydı.
baş ağrım oldu onun için nescafe ve su gerçekten iyi bir çözüm ...
hasetede biraz uzun kaldık kızım emmeyi beceremiyor halen dahada uğraşıyoruz emmiyor sağıyoruz bizde anne sütünü o şekilde veriyoruz
ilk gün emmediği için biraz kilo kaybı oldu doktor yatırlım dedi tabi mama verdik anne sütü yetmedi tek başına o zamanda biberona alıştı ikinci gün değeri aslında çok yüksek değildi ama nasılsa hastanedeniz dedi doktor sarılık içinde tedavi gördü çok şükür şimdi evdedyiz.
kızımda iyi bende iyiyim allah her isteyene versin tarif edilemez bir mutluluk bi duygu konuşamıyorum düşüncelerimi kelimelere dökemiyorum şimdilik çıkmam lazım görüşrüz

kızımım ismi İDİL 28.08.2011
52 cm ve 3.340 kilosu

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…