Birlikte Soralım;birlikte cevaplayalım...

Bu topikteki arkadaşlığı ve paylaşımları beğendiniz mi?

• Ankete Katılan
    78
  • Anket Kapalı .
gunaydın kızlarrr nasılsınız bakalım? paris çok sıcakkkk anammmm yanıyozzzzz

selam kızlaaar. :KK16:

selam girip çıkıyorum kimsecikler yok neredesiniz :KK71:

slm kızlar evet yaaa kimsecikler yok buralarda herkesşer tatilde
ben ise banka ve müşterilerle boğuşmaktayım
yaramaz kızımda yaramazlıklarına tam gaz devam ediyor
bu sıralar doğum şeklini düşünüyoruz epidural normal doğum yada sezeryan gibi düşünüyoruz eşimle dün bayağı bi konuşltuk bakalım kontoller sıklaştı ayın 19 gidicem doktorumlada konuşucaz

Herkesler nasıl bakalım.

şerooo hoşgeldin sabırsızlıkla bebişinin cinsiyetini öğrenmek istiyoruuumm

Selam tontişler biz geldiiiiiiiiiiiiiikkkk :KK16: ay çok ösledik sizi ama son 10 gündür taşınma ve yerleşme telaşlarımız vardı, ancak bitti şükür :KK37: ama ben de bittim yani :KK37: yeni evimize tamamen yerleştik, çok güzel oldu çoookkkk :nazar: bebişimin cinsiyetini görmek için geçen hafta yine gittik doktora ama yine göstermedi eşşek sıpası, haftaya salı 3 boyutluda organ taramamız var, orda kesin görünür dedi doktor:KK31: bakalım hayırlısı artıkın :KK49: son zamanlarda işlerden çok yoruldum, ağır hareketler yaptığım zamanlar da oldu ve hiç de iyi beslenemedim, son iki gündür ancak öğünlerim eski düzenine girdi, inşallah güzel büyüyordur bebişim :KK31: sizleri çok ösledim ve çok seviyorum canlarım, geçmişi okuyamadım, umarım kaçırdığım bi haber yoktur :44: bundan sonra daha sık girerim heralde, şimdilik çıkıyorum, öpüldünüz mucu mucuuuuuuuuuuuuu :KK16: :KK16: :KK16:

Herkesler nasıl bakalım.

Aaaaahhhh ahhhh yaramı deşme ben de sabırsızlıkla öğrenmeyi bekliyorum ama göstermiyo ki eşşoğlusu :KK59: ama bu kadar uzun süre göstermediğine göre kızdır diyo herkes :KK53: haftaya öğreniriz inşallah, hemen yazıcam öğrenir öğrenmez :KK9:

aaaaahhhh ahhhh yaramı deşme ben de sabırsızlıkla öğrenmeyi bekliyorum ama göstermiyo ki eşşoğlusu :KK59: Ama bu kadar uzun süre göstermediğine göre kızdır diyo herkes :KK53: Haftaya öğreniriz inşallah, hemen yazıcam öğrenir öğrenmez :KK9:

hayırlısı ve sağlıklısı tatlım

Kızlar merhaba ya bişey buldumda paylaşmak istedim

şimdi mthfr yi arastırıyodum....folik asit hakkında bişi buldum

MTHFR mutasyonu olan hastalarda folik asit seviyesi azaldığı için
gebelikte fetusta nöral tüp defekti(bozulma) gelişme riski artmıştır.
Bu risk gebelik sırasında folik asit tedavisi verilerek azaltılır.
Bu hastalara ayrıca vitamin B12, vitamin B6 takviyesi de verilir.

hani tartısıyoalr ya folik asit gereklı mı değilmi diye....sadece bebegın sağlıklı
gelişimi için değil anneden gecen bazı gen mutasyonalrının yan etkilerini de azalttıgı için
folik asit önemlıymıs...şimdi bende mthfr çıkınca doktor folik asit ve aspirin yazmıs bana
bende nie folik vermsıkı dıodm sımdı öğrenmıs oldum :)

Selam tontişler biz geldiiiiiiiiiiiiiikkkk :KK16: ay çok ösledik sizi ama son 10 gündür taşınma ve yerleşme telaşlarımız vardı, ancak bitti şükür :KK37: ama ben de bittim yani :KK37: yeni evimize tamamen yerleştik, çok güzel oldu çoookkkk :nazar: bebişimin cinsiyetini görmek için geçen hafta yine gittik doktora ama yine göstermedi eşşek sıpası, haftaya salı 3 boyutluda organ taramamız var, orda kesin görünür dedi doktor:KK31: bakalım hayırlısı artıkın :KK49: son zamanlarda işlerden çok yoruldum, ağır hareketler yaptığım zamanlar da oldu ve hiç de iyi beslenemedim, son iki gündür ancak öğünlerim eski düzenine girdi, inşallah güzel büyüyordur bebişim :KK31: sizleri çok ösledim ve çok seviyorum canlarım, geçmişi okuyamadım, umarım kaçırdığım bi haber yoktur :44: bundan sonra daha sık girerim heralde, şimdilik çıkıyorum, öpüldünüz mucu mucuuuuuuuuuuuuu :KK16: :KK16: :KK16:

canım hayırlı olsun hoşgeldın :)

16 hafta olmuş çok gec değilki yaa bende 16. haftada öğrenmsıtım :)

ama evet organ taramasında kesın gozukur....Allah ım sağlıklı hayırlı nasib etsin inşallah :)

Herkesler nasıl bakalım.

selamlarrrrr

sağlıklı olsunda canım baktın mı çin takvimide belkim tutar

Kızlar merhaba ya bişey buldumda paylaşmak istedim

şimdi mthfr yi arastırıyodum....folik asit hakkında bişi buldum

MTHFR mutasyonu olan hastalarda folik asit seviyesi azaldığı için
gebelikte fetusta nöral tüp defekti(bozulma) gelişme riski artmıştır.
Bu risk gebelik sırasında folik asit tedavisi verilerek azaltılır.
Bu hastalara ayrıca vitamin B12, vitamin B6 takviyesi de verilir.

hani tartısıyoalr ya folik asit gereklı mı değilmi diye....sadece bebegın sağlıklı
gelişimi için değil anneden gecen bazı gen mutasyonalrının yan etkilerini de azalttıgı için
folik asit önemlıymıs...şimdi bende mthfr çıkınca doktor folik asit ve aspirin yazmıs bana
bende nie folik vermsıkı dıodm sımdı öğrenmıs oldum :)

yaa sonuçda zararı olsa vermezlerdi diye bi mantık yürütürsek içmekte fayda var
mesela bazı doktorlar vitamin ve kan hapı da vermiyo bizim bi tandık hamile kütahyada aileis burda burda kalıcak ramazanda fln onun doktoru folik asit bittikden sonra hiç ilaç vermemiş mesela 22 haftalık o da

yaa sonuçda zararı olsa vermezlerdi diye bi mantık yürütürsek içmekte fayda var
mesela bazı doktorlar vitamin ve kan hapı da vermiyo bizim bi tandık hamile kütahyada aileis burda burda kalıcak ramazanda fln onun doktoru folik asit bittikden sonra hiç ilaç vermemiş mesela 22 haftalık o da

tabii canım faydası var olmaz mı en azından zararı yok niye riske ataım ki demi ama :)

vitamın vermemısmı elevit fln :S yada en azındna kan hapı da mı vermemıs

değerlerin ne kadar ii olursa olsun doğumda çok kan kaybeder kadın yaa

mutlaka kan hapı almak lazım Allah Allah bazı doktorları anlamıyorum :S

selammmm kızlarrrr...
sanki cokkk uzun zaman olmuş gibi size yazmayalı..arada baktım ama yazamadım..
biz geldik memlekete evimde geldi ama daha henüz yerleşmedim tam anlamıyla..pazartesi dr. gittik bebişimi görmeye cok şükür herşey yolundaydı bir sorun yok büyüyo benim sıpa ve artık hareketlerimiz dışardan bile belli oluyor..
eşimin gitmesi yaklaştıkca benide stres sarıyor allahımda sürekli sabır diliyorum ve evladımı sağlıklı kollarıma almak için dualar ediyorum..
bu arada internet bağlanmıyor bizim nakil işlemlerinde sorun olmuş başka bir yere nakil yapmışlar ve o yapılan nakili kapatmadan başka numara vermişler yanii eşimin üstüne 3 tane tlf kaydı cıktı eşimde sinirlendi ve toptan kapattı yani artık internetim yok görümcemler gidene kadar burdan yazarım arada sizlere ama sonrasında artık nasıl bağlantı kurarız bilemiyorum belkide ben kendim actırırım sonra işte böyle..

neyse kızlarr oğluşum ve ben sizleri en kocamanından öpüyoruzzz iyi bakın kendinizee arada haber ederim kendimden başşşşşşşşşşş başşşşşşş..

selam kızlaaaaarrrr:KK49:kızımlaa gezmelerden geldik...akşama amcamın oğlunu askere yolluyoruz birazdanda oraya gidioss...:KK55:sizlerde ne var ne yok...çok özledim hepinizi...:KK16: karnım hızla büyümekte:86:şuan gayet iyiyiz kızımlaa tam 3 ayımız kaldı inş...3te 2si bitti...bundan sonra zorluğu başlıyor galiba..karnım çok sertleşmeye başladı...geçenlerde babası kızımı severken kafasını hissetti bi bağırdı bebeğimide korkuttu:KK5: kendide korktu:KK1:kızım hemen içeri kaçtı..babası şoku atlatamadı 2 saat şimsi sürekli karnımda eli yine kafası elime değecekmi diye beklio:KK9:gerçekten benim bile içim bir tuhaf oluyor içimde bir canlı var ve bazen dışarıdan çok rahat değebiliyor elime...ama artık alıştım benim kızımmmm çooookkkkkk akıllııı:KK69:

bizden bukadar teyzoşlarr sizlerde ne var ne yok????????

kızlar merhaba

herkes iyidir umarım :)

ben tahlil sonuçlarımı aldım hematolojideki sonuçlarım gayet iyi değerlerim şu an normal seyrediyor
fakat hematologum genetık inceleme yapırmıştı onda da mthfr 677 c t heterezigot çıktı
faktör 5 leiden normal çok şükür ki yanı tek bişeyde problem var sadece bu ay yenıden kan vermedım
bebek düşündüğüm zaman kan vericem inşallah cunku ztaen degerım su an normal mthfr olayı da
hafif seyrediyormuş şu an yapılıcak bişey yok yani gebe kalındıgında da diyet uygulamam gerekıcekmıs
çünkü protein almamam gerekıyormuş

yalnız ciddi ciddi şişkinliklerim oluyo ellerimde ayakalrımda hele sabah uyandıgımda ellerimi bi 5 dk hiç
hissetmıyorum ve kullanamıyorum :KK43: bunun ıcın endokrınolojıye gidicem bakalım bıde oraya gostercem
böyle işte iyiyim hoşum çalışıyorum siz napiosunuz :)
ayşecim sonuçlarına çok sevindimm artık yavaş yavaş engelleri aşıyorsun canım..umarım en kısa zamandada hayırlısıyla hamile kalır ve bu dönemleri atlatırsın...sürekli dua ediyorum her birinize...kendine çok dikkat et...
mervecim cnm nasılsın. Benide unutmmassın saol cnmm.
Bilgecim nasıl öp benim için.

Benim oglumda iyi bugün halasında bakalım. Birazdan yanında olurum. Artık daha cok özlüyorum onu. Bırakıp işe gelmek cok zor.
Bu arada görümcem hamile ama bebekte sorun çıktı .ense kalınlıkğı cok yüksekmiş. Dualarınımzı isticem canlarr....
canımm çok üzüldüm inş önemli değildir..sıvı alıp baktılarmıı Allah yardımcıları olsun...
şeroooooo hala öğrenemedik cinsiyeti..seninki baya bi inatçı çıktı desene:KK1:neyse neyse az kalmış salı günü görürsünüz inş.bu arada yeni evinizde güle güle oturunnn....salı günü bekliyoruzz paşamı geliyor prensesmi???
selammmm kızlarrrr...
biz geldik memlekete evimde geldi ama daha henüz yerleşmedim tam anlamıyla..pazartesi dr. gittik bebişimi görmeye cok şükür herşey yolundaydı bir sorun yok büyüyo benim sıpa ve artık hareketlerimiz dışardan bile belli oluyor..
eşimin gitmesi yaklaştıkca benide stres sarıyor allahımda sürekli sabır diliyorum ve evladımı sağlıklı kollarıma almak için dualar ediyorum..
bu arada internet bağlanmıyor bizim nakil işlemlerinde sorun olmuş başka bir yere nakil yapmışlar ve o yapılan nakili kapatmadan başka numara vermişler yanii eşimin üstüne 3 tane tlf kaydı cıktı eşimde sinirlendi ve toptan kapattı yani artık internetim yok görümcemler gidene kadar burdan yazarım arada sizlere ama sonrasında artık nasıl bağlantı kurarız bilemiyorum belkide ben kendim actırırım sonra işte böyle..

neyse kızlarr oğluşum ve ben sizleri en kocamanından öpüyoruzzz iyi bakın kendinizee arada haber ederim kendimden başşşşşşşşşşş başşşşşşş..

canım send3e taşınmışsın..eşin daha yanında galiba..şimdiden Allah kavuştursun..en kısa zamanda intrnet işini hallet yoksa seninle nasıl görüşücezzzz:KK5:
oğluşunda çok büyümüş maşallah kuzuma:nazar::nazar:

merve canım bizde yavaş yavaş büyüyoruz inş..kızınnn çok tatlı bayılıyorum herbirinizin çocuklarını seviyorum ekrandan...sen nasılsın canım lohusalığı atlattın artık..darısı başımıza...

yeliiiizzzz gökçeee çiğdem paradies(merve) yavyummm neslii belle meloşş yıldız10 su fatoşş bahar idilimm çiçeklara seastar hepinizi çok zöledim kızlar..hepinizi iyisinizdir umarım..en kısa zamanda görüşmek üzere:KK3:

Son düzenleme:
Selizzzzzzzzzzz yerim ben senin kızını yaaa......babasına kafa mı atıyo :))

Şerooo haticeeee iyi gidiyor hamilelikleriniz çok sevindimmmmmm öpüyorum ikinizi de...ayşeeee folik asittt tabi ki çok önemliiii kullan sennn zararı olmaz yaniii

Son düzenleyen: Moderatör:
gunaydın kızlarrrrr nasılsınız?

Günaydın canımm :)

Selizzzzzzzzzzz yerim ben senin kızını yaaa......babasına kafa mı atıyo :))

Şerooo haticeeee iyi gidiyor hamilelikleriniz çok sevindimmmmmm öpüyorum ikinizi de...ayşeeee folik asittt tabi ki çok önemliiii kullan sennn zararı olmaz yaniii

evet tabıı kı sekerım kullanıyorum :)

ayşecim sonuçlarına çok sevindimm artık yavaş yavaş engelleri aşıyorsun canım..umarım en kısa zamandada hayırlısıyla hamile kalır ve bu dönemleri atlatırsın...sürekli dua ediyorum her birinize...kendine çok dikkat et...

canım Allah razı olsun evet hersey netleşti belirginleşti artık hersey daha kolay ınsallahh :)
sağlıkla nasib olsun ınsallah herkesee

senın bebıste maşallaahh kafa atar hale geldı he kız daha dun hamıle kalmsıtın
zaman ne cabuk gecıo :) Allah ım sağlıkla kolaylıkla doğurmak nasıb etsın

ay benım esımde öle bi tepkı verıodu erkekler bu konuda bızden daha farklılar
bebek olduugnu bılıolar orda ama hareket edıncede fgarip gelıo eheueheuehe :KK70:

selammmm kızlarrrr...

canım bebısne maşallahh sende sıkma canını gönlünü ferah tut Allah en kısa zamanda
bi araya getırsın ıns sizi gönüller bir olsun dımı ama canım benım Allah dualarını kabul ediyor :)
bizde dua ediyoruz sana :)

selam kızlaaaaarrrr:KK49:kızımlaa gezmelerden geldik...akşama amcamın oğlunu askere yolluyoruz birazdanda oraya gidioss...:KK55:sizlerde ne var ne yok...çok özledim hepinizi...:KK16: karnım hızla büyümekte:86:şuan gayet iyiyiz kızımlaa tam 3 ayımız kaldı inş...3te 2si bitti...bundan sonra zorluğu başlıyor galiba..karnım çok sertleşmeye başladı...geçenlerde babası kızımı severken kafasını hissetti bi bağırdı bebeğimide korkuttu:KK5: kendide korktu:KK1:kızım hemen içeri kaçtı..babası şoku atlatamadı 2 saat şimsi sürekli karnımda eli yine kafası elime değecekmi diye beklio:KK9:gerçekten benim bile içim bir tuhaf oluyor içimde bir canlı var ve bazen dışarıdan çok rahat değebiliyor elime...ama artık alıştım benim kızımmmm çooookkkkkk akıllııı:KK69:

bizden bukadar teyzoşlarr sizlerde ne var ne yok????????

hoşgeldin canım.maşalllah iyi gezdin kızınlaaa:nazar::nazar::nazar::nazar:
kafada atmaya başlamış zilliii :nazar::nazar::nazar::nazar::nazar:

selammmm kızlarrrr...

hatceem canm hoşgeldinizzz.maşallah taşınma kısmını atlatmışsınız:nazar::nazar:internet al ama yauuu özleriz biz siziii:nazar::nazar::nazar::nazar:

X