birkaç yudum şarap

cemre18

Herşey çocuklarım için
Kayıtlı Üye
14 Aralık 2008
874
15
arkadaşlar yılbaşında birkaç yudum şarap içtim çeyrek kadeh falan
ama şimdi hamile olduğumdan şüpheleniyorum tedavi görmediğim için bu ay hamile olamam diye düşünmüştüm son adetim 5 aralıktı
bir de şans gülüp de hamile kalmışsam bişey olur mu acaba:Saruboceq::Saruboceq::Saruboceq:

O kadardan birşey olacğını sanmıyorum canım 1-2 yudum diyorsun sonuçta

ben haberim olmadan saçıma röfle bile yaptırdım okadarcıktan bişi olmaz

O kadardan birşey olacğını sanmıyorum canım 1-2 yudum diyorsun sonuçta

evet çok az içtim ve daha erken bir zaman olması
zaten test yaptırmaya korkuyorum hamile değilsem ya da hamileysem her ikisi de beni endişelendiriyor:uhm:

bende 10 haftalık hamileyim yılbaşı akşamı yarım bardak şarap içtim ne yapıyım canım çok çekti iyim bişey olacağını sanmıyorum korkma hiçbişey olmaz

yaaa kızlar vallahi içime çok dert olmuştu ben normalde içki kullanmam ama 1 kadeh içtim milletin gazıyla o günden beri çok vicdan azabı çekiyorum internette falan araştırdım içmeyin diyor ama ölcem üzüntüden bebişime böle bi şeyi nasıl yaptım die Allah korusun hepsini bir daha asla ağzıma ona zarar verecek içki değil hiç bi şey koymam

yalnızca bi kadehten bi şey olmaz ama bişey olmadı diye devamı gelirse ozaman endişelenebilirsiniz

canım benim annem ablama hamileyken biraya aşermiş hep bira içmiş hiçte bişicik olmamış korkma hele ki o kadarcıkken hiç bişi olmaz..

benimde haberim yoktu sanırım 2 haftalık falanmış zil zurna sarhoş olmuştum...Canım zaten sorumlu değilsin yani zararı olmuyor...

o kadarcıktan ne olurki canım hem şarap en zararsız içki içinde üzüm var :)
hem 9 aylık arkadaşım yılbaşında 1 kadeh içti doktorlar bişey demiyor şaraba tabi 1 kadehe

ben haberim olmadan saçıma röfle bile yaptırdım okadarcıktan bişi olmaz

hemşerim ya ELAZIĞ görünce heycan yaptım birden merkezdemisin bende istanbuldayım nerde oturuyosun elazığda peki çoook öpüyorum kendine iyi bak
yazışalım hep

Hiç endişe etme, birşey olmaz bir kadeh şaraptan.Ben bu geçen 8 ay boyunca 4-5 bardak içtim özel günlerde...

saolun kızlar içim rahatladı ben çok evham yapmıştım hamile olduğumu bilmeden 1 kadeh yılbaşı geceside 1 kadeh içtim çok üzüldüm sonra bebişimin sağlığına bi şey olmasında

bende yılbaşında içtim 1 kadeh..ama zararı olmadığını biliordum(az miktardan tabi).
ayrıca elif'e katılıorum şarap zararı en az olan içki...kafana takma

hamilelikde hergün ve cok SIK olmadigi sürece bir kadeh kirmizi sarap icilebilirmis kan yaparmis cünkü
benim doktorum bana önermisdi kansizlik vardi hamileyken ama topu topu bir yada iki defa icdim oda tam bir kadeh diildi
icin rahat olsun derim ben canimmmmmm

Canım yanlış anlama okuyan başka gebeler için yazıyorum belki maddi olarak zarar vermez ama manen çok şey verir :))Düşünün ki çocuk isteyen bazı kimseler 40 gün önceden zaten yapmadıkları ama yinede uzak durmaya daha çok gayret ettikleri haram şeyler..Şimdi diyeceksiniz ki ne alaka bencede ne alaka ama öyle oluyor ister inanın ister inanmayın çoğusu etkileniyor istisnaları zaten katmıyorum..Canım arkadaşım sakın sen yanlış anlama kimseyi yargılamıyorum ama çirkin bi iş bari gebe değilken içilsin(oda olmasın da işte kötünün iyisi) 1 kadehten birşey olmaz demeyin arkadaşlar..

İçki: Hamile kadın içki içtiği zaman, alkol plasentadan embriyoya geçer ve bebeğe ciddi zarar verir. Hamilelik döneminde günlük iki bardak ya da daha fazla alkollü içki, bebeğin özürlü olmasına neden olabilir.
Allah muhafaza..

sana katılıyorum....a.s.
ve insan vücuduna giren haram şeyler vücuttan 40 günde atılıyor buda bebeğe ne kadar zararlı olsa gerek.......a.s
lütfen yanlış anlaşılmasın kimseye lafım yok sadece düşüncemi belirtmek istedim.....:lepi:
herkesin görüşüne saygı duyarım.....

he he benim ki tam yılbaşı bebeği , içmesem belki de bu kadar rahat olmayacaktı :)) Yani yumurtlamam tam olarak o döneme denk geliyor :) Ama bundan sonra içmek anlamına gelmiyor bu tabiki :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…