biriyle konuşmaya ihitiyacım var

eşimin şuan borcu var ve babasına söyleyemiyo üstelik babası her ay ondan para istiyo kardeşi evlencek diye bende durumunu izah et babana diyorum zaten bana hayrın yok bari borcunu öde dedim.her sıkıntıyı benim ailemn biliyo.ama onun ailesi sanıyoki zengin kızı oglumuzun maaşını yiyo bitiriyo bilmiyolarki beni babam bakıyo ogullarının bi kuruşunu görmüyorum..

e sende söyle o zaman bu kadar dert küpü olacagına. faturaları da ailem ödüyor bıktım hepinizden de

evet esiniz anlattiklariniza bakarsak cok sorumsuz bir insan.
bu durumda bir cocugunuzun olmamasi cok buyuk sans.
yinede aile ortaminda hicbirzaman gerginlik yasanmamasi gerekir.
belkide esiniz sizin tepkilerinizden hoslanmadigi icin bu sekilde sorumsuzluk yapiyor olabilir.
hic konustunuzmu esinizle sakince?
onunla bir konusun icinizdekileri paylasin bakalim tepkisi ne olucak.

evlılıgın ılk yılı maalesef kavgaların en cok oldugu yıldır.
ofkelıyken erkekler kadınlardan daha kırıcı oluyor canım.
bız kadınlar cok duygusalız ve annelık ıc gudusu oldugu ıcın herseye sevgıyle sefkatle yaklasıyoruz.
emınımkı sızın evlılıgınız de de tutunacak bır dal mutlaka vardır..
bır kez daha konus bakalım esınle eger yıne aynısı olursa o zaman herseyı goze alırsın.

sizi alkışlıyorum ve yazdıklarınıza katılmamak elde degıl ne kadar pozitif birisiniz bence burada hep olun derim bence arkadas sizin yazdıklarınızı cok dikkate almalı aa bu arada tebrik ederim hamileymissiniz Allah analı babalı büyütsün inşaallah :emir_bebek:

ahh canım zaten çok sevmediğin aşık olmadığın biri.. ve zaten senin geçimin pra mevzusu ailen sayesinde ayakta..ne mecburiyeti var ailenin ona da bakmaya hem de bu gibi bir durumda.. o kendi ailesine versin parayi senin ailen size baksın. hiç değilse dön kendi evine de ailen sadece sana baksın.

çevre baskısı toplum baskısı die düşünerek kendini dert sahibi yapma.. ailen senin yanında olduğu sürece sana hiçbir baskı dokunamaz merak etme.

psikologa gitmeyi düşünüyorum.kaç kez aile yerapistine gidelim dedim sen git bende sorun yok diyor deli ediyor.düşüncem bakalım.

bazıları hak vermiş bazıları bana kızmış.ama yaşayan bilir derlerya ben eskiden sakin gayet mutlu bir bayandım neşeli biriydim.evlendim tüm bunlar yok oldu.hayatımda aptal kelimesini dahi kullanmış insan degildim evlendim ettigi küfürlere benbile şaşırdım ben artık eski ben degilim zaman okadar çok şeyi götürdüki benden anlatamam.acımı da kendim yaşadım sevincimide..eşim belki özünde iyi bir insan olabilir ama biz birbirimize göre degiliz.yetişme tarzı kültür farkı herşey sorun oldu evliligimizde.diyeceksinizki sevgiliyken anlamadınızmı yemin ediyorum normal benim gibi yaşayan bir adam tanıdım ben hayatım şöyle olcak bebegim böyle olcak diyordu.evlendik bir anda başka biriyle karşılaştım sürekli kavga gürültü şiddet bile uygulamaya kalktı ve birkaç kez vurdu en son geçen gun kavga sırasında bende hakaret ettim ona madem erkeksin evine karına bak vs..diye bana vurdu bende elimde kumadayla ona vurdum suratı resmen dagıldı kan revan içinde dedim bu sana ders olsun birdaha elini kaldır o elini kırıcam sen ne sanıyorsun kendini falan dedim.sonra bişekilde aramız düzeldi ki bu ara bayagı bi iyiyidik ailesine taşıncaz diyene kadar.bende bu akşam eşime senin kendine guvenin yok babam evi vermezse vermreesin ben 36 yaşında masterlı yapmış bi adamım karıma sahip çıkar kiraya çıkar bakarım diyemiyorsun dedim.o sustu ben saydım o susunca bazen üzülüyorum çokmu yükleniyorum diye ama hazmedemedigim tek şey hayatta adaletsizlik sahtekarlık yalan düürst olmama.bana en başta durumunu izah etseydi hayatım bunlar bunlar olabilir ama bunlar olamaz deseydi atıp tutmasaydı bende bukadar kahrolmaz lanet etmezdim.gider dengim olan biiryle evlenirdim kültürü yaşamı hayata bakışı denk olan biir olurdu eşim.çevre baskısından çekiniyorum.eşimin kızkardeşide boşanmış çocuguyla babsının evinde duruyor hatta hamileykrn boşanmış çocugu hiç babası görmemiş göstermemişler.bende eşime kızdım normal olsanız gelen boşamaz sizi dedim ailecek bi anormalsiniz dedim.artık tüm sinir sistemim alt üst olmuş durumda ne yapacagımı ne düşünecegimi bilmiyorum.eşim biraz sahip çıkmayı becerebilse suskun kapalı bir adam var karşımda.taşınmak istememin nedenide eşimin daha sosyal biri olacagını düşünüyorum.çünkü aileme gittigmizde 3 4 gun kaldıgımızda babam abim kuzenlerimle oturup kalkıyor işlere bakıyor şirkette daha konuşkan oluyor o ara onun içinde iyi olacagını düşünüyorum.birde kimsem yok akşama kadar 4 duvar delirmek üzereyim neden boş yere burda yaşayayım ki.işi de orda üstelik.allah sonumuzu hayır etsin bilmiyorum.aile terapistine gitmeyi kabul etse belki sorunlarımızı çözecegiz ama onu da kabul etmiyorki...birazcık daha zaman diyebiliyorum kendi kendime...ya gidip babasına oglunuzun bu kadar borcu var haberiniz olsun dicem eşime söylicem babana borcunu dedim söyle bakalım ne yapıyorum sana diye tehdit etti beni.ama söylemezsekde babası para isticek her ay açık büyücek icralık olcak yardımcı olmasın ama eşimden de istemezse borcunu öder en azından yada yardım etsin ogluna ozaman belki stresi azalır daha iyimser olur.her sıkıntıyı benim ailem biliyor üzülüyor birazda onun ailesi bilsin üzülsün benden bilmesinler...hakkımda hayırlısı.herkese tekrar teşekkür ediyorum..

bazıları hak vermiş bazıları bana kızmış.ama yaşayan bilir derlerya ben eskiden sakin gayet mutlu bir bayandım neşeli biriydim.evlendim tüm bunlar yok oldu.hayatımda aptal kelimesini dahi kullanmış insan degildim evlendim ettigi küfürlere benbile şaşırdım ben artık eski ben degilim zaman okadar çok şeyi götürdüki benden anlatamam.acımı da kendim yaşadım sevincimide..eşim belki özünde iyi bir insan olabilir ama biz birbirimize göre degiliz.yetişme tarzı kültür farkı herşey sorun oldu evliligimizde.diyeceksinizki sevgiliyken anlamadınızmı yemin ediyorum normal benim gibi yaşayan bir adam tanıdım ben hayatım şöyle olcak bebegim böyle olcak diyordu.evlendik bir anda başka biriyle karşılaştım sürekli kavga gürültü şiddet bile uygulamaya kalktı ve birkaç kez vurdu en son geçen gun kavga sırasında bende hakaret ettim ona madem erkeksin evine karına bak vs..diye bana vurdu bende elimde kumadayla ona vurdum suratı resmen dagıldı kan revan içinde dedim bu sana ders olsun birdaha elini kaldır o elini kırıcam sen ne sanıyorsun kendini falan dedim.sonra bişekilde aramız düzeldi ki bu ara bayagı bi iyiyidik ailesine taşıncaz diyene kadar.bende bu akşam eşime senin kendine guvenin yok babam evi vermezse vermreesin ben 36 yaşında masterlı yapmış bi adamım karıma sahip çıkar kiraya çıkar bakarım diyemiyorsun dedim.o sustu ben saydım o susunca bazen üzülüyorum çokmu yükleniyorum diye ama hazmedemedigim tek şey hayatta adaletsizlik sahtekarlık yalan düürst olmama.bana en başta durumunu izah etseydi hayatım bunlar bunlar olabilir ama bunlar olamaz deseydi atıp tutmasaydı bende bukadar kahrolmaz lanet etmezdim.gider dengim olan biiryle evlenirdim kültürü yaşamı hayata bakışı denk olan biir olurdu eşim.çevre baskısından çekiniyorum.eşimin kızkardeşide boşanmış çocuguyla babsının evinde duruyor hatta hamileykrn boşanmış çocugu hiç babası görmemiş göstermemişler.bende eşime kızdım normal olsanız gelen boşamaz sizi dedim ailecek bi anormalsiniz dedim.artık tüm sinir sistemim alt üst olmuş durumda ne yapacagımı ne düşünecegimi bilmiyorum.eşim biraz sahip çıkmayı becerebilse suskun kapalı bir adam var karşımda.taşınmak istememin nedenide eşimin daha sosyal biri olacagını düşünüyorum.çünkü aileme gittigmizde 3 4 gun kaldıgımızda babam abim kuzenlerimle oturup kalkıyor işlere bakıyor şirkette daha konuşkan oluyor o ara onun içinde iyi olacagını düşünüyorum.birde kimsem yok akşama kadar 4 duvar delirmek üzereyim neden boş yere burda yaşayayım ki.işi de orda üstelik.allah sonumuzu hayır etsin bilmiyorum.aile terapistine gitmeyi kabul etse belki sorunlarımızı çözecegiz ama onu da kabul etmiyorki...birazcık daha zaman diyebiliyorum kendi kendime...ya gidip babasına oglunuzun bu kadar borcu var haberiniz olsun dicem eşime söylicem babana borcunu dedim söyle bakalım ne yapıyorum sana diye tehdit etti beni.ama söylemezsekde babası para isticek her ay açık büyücek icralık olcak yardımcı olmasın ama eşimden de istemezse borcunu öder en azından yada yardım etsin ogluna ozaman belki stresi azalır daha iyimser olur.her sıkıntıyı benim ailem biliyor üzülüyor birazda onun ailesi bilsin üzülsün benden bilmesinler...hakkımda hayırlısı.herkese tekrar teşekkür ediyorum..

yorumlariniz cok celiskili hanimefendi.
bir onceki mesajlarinizda esinizin size bakmadigini soylediniz.
herseyi evdeki faturalara kadar aileniz oduyormus.
peki esiniz nasil ailesine her ay borc veriyor nerden buluyor bu parayi.
kendi evinizin harcamalarini gormezlikten gelip kendi babasina annesine mi borc veriyor heray:uhm:ben birsey anlayamadim .
ayrica sanirim tartismlarinizda cok agir sozler soyluyorsunuz.
yani ablasini kardesini karistirmanin ne faydasi olucakki.
agir ithamlarda bulunuyorsunuz.bence esiniz bu sert sozlerinizden dolayi sizden sogumus.
zaten bu iliskinin sonu bosanma gozukuyor.
o kadar olaydan sonra ben olsam esimin yuzune bakamazdim.
saygi sifir sevgi zaten yokmus.
hakkinizda hayirlisi neyse o olsun.
ama bence iyi dusunun tasinin sizde hatalarinizi gormeyi deneyin belki hersey degisebilir.

Son düzenleyen: Moderatör:
evlilik ne pahasına olursa olsun korunması gereken bir kurum değildir...
korunmamamız gereken,iyi yürekli bir kalb,sevgiyi paylaşabilme,saygıyı yitirmeme,umutları kaybetmeme ,mutluluktan vazgeçmemektir...
eğer bunları kaybedebileceğiniz bir evliliği sürdürme çabasında iseniz,kendizi ve değerlerinizi de kaybedersiniz..ve kayıp olan sizdeki tüm güzel değer ve duygularınızı tüm sevdiklerinizden de mahrum edersiniz... buna hakkımız yok..mutluluğu yaşayamadığınız ve huzuru bulamadığınız bir çatı altında fırtınalarda savrulmayın! kendinize edeceğiniz bu türlü eziyet,nereye kadar! ''tüm çabamı verdim ve her yolu denedim olmuyor '' diyebiliyor iseniz çıkmaz bir yol da yol aramanın da faydası yoktur! ama hala bir teselli ve bir ümit belirtisi taşıyorsanız evliliğinize dair,engeller için mücadeleye hazır iseniz,evliliğinize de kendinize de şans verebilirsiniz...sevgiler...

evet babasına veriyor dikkatli okursanız teledonları neti babam ödüyor dedim suyu gazı elektr.ben ödemiyorum.harçlıgımı üstümü başımı tüm ihtiyaçlarımı ailem karşılıyor 2 yılsa eşim birtane etek aldı oda magazaya beraber girdik utandı sanırım o ödedi..

evet babasına veriyor dikkatli okursanız teledonları neti babam ödüyor dedim suyu gazı elektr.ben ödemiyorum.harçlıgımı üstümü başımı tüm ihtiyaçlarımı ailem karşılıyor 2 yılsa eşim birtane etek aldı oda magazaya beraber girdik utandı sanırım o ödedi..

valla guzelim ne diyeyim keske boyle olmasaydi iste evlenmeden once gozlerimizi dort acicaz evlenince yari kapiyacaz diye bosuna soylemiyorlar.
bu durumda karar senindir .
cok fazla bir bekletin varmis gibi gorunmuyorsun bu evlilikten.
hayirlisi neyse o olsun.

tatlım bayanlar kendi salıyor dogru.ama ben okadar susluydumki adım bile süslüydü okadar yani evlendim eşim resmen psikolojik şiddet uygulamaya başladı evli kadınsın makyaj yapma evli kadınsın renkli giyme evli kadınsı kısa etekmi olurmuş inanın yazın açık ayakkabı bile giydirmemeye başladı gelde süslü ol hevesişm kırıldı şuan 50 yaşındakiler gibi giyiniyorum bazen giyinmek isityorum ama binyane laf duyuyorum en iyisi giyinmemek süslenmemek.evde güzel giyiniyodum bisüre sonra baktım anlamıyor eşşek hoşaftan ne anlar dedim ondan da geçtim....suç tek kadınlarda degil yani..

hayır ben zaten kapalı bir bayanım.ki evlenmeden önce yazın gömlek etek giymişim açık sandalet tarzı bişey aşkım harikasın çok yakışmış ceket giyerdim süper olmuşsun sevgilim derdi.evlendik evli barklı kadınsın dedi.hatta ben sigara içerdim o içmezdi iç hayatım ben rahatsız olmam der çakamgımı yakardı evlendikten sonra sigra yüzünden ne kavgalar etti paketlerimi çöpe atmalar vs.hava da kuş uçsa sigaraya baglıyodu bende ölemi dedim bıraktım bakalım sende ne degişcek dedim yine aynı meger sigara bahanesi bana bagırmak için..

diger tarafta yazmıştım bunları.benim eşimde belki en buyuk sorunum tanıdım adam degil bi başkası var gibi degişmesi..okuyun bakın benmi haksızım yine...

Anladığım kadarıyla ailenin tepkisi yüzünden ayrılmayı göze alamıyorsun.Evlilikte sevgi olmayınca yürütmeside zordur.Söylediğin gibi onun seni sevmesini sevmişsin.Artık bu sevgiyide görmeyince devam ettirmek zor geliyor sana.Bence aileni bu evliliğin yürümediğine ikna edip ayrılman en mantıklısı.Çocuğunda yokken herkes kendi yoluna gitmeli.Allah yardımcın olsun.

Hmmm bence otur düşün kararını ver. Çevreyi düşünme çevrenin önemi sıfır. Kendimden örnek vereyim ben okulum bitince işsiz kalırım korkusuyla ilk bulduğum işe girdim. Ama çalışma saatleri çok yoğundu aşırı yoruluyordum iş yerindekilerle anlaşamıyordum sürekli kavga bağırış çağırış vardı. Aileme işten çıkmak istediğimi söyledim çünkü maddi olarak orda çalışmaya mecbur değildim. Ama ailem hayır çıkma çalış dediler. Böylece 2 yıl orda çalıştım. Sonunda ne mi oldu psikolojim bozuldu. Bunu görünce ailem çık o zaman dediler ama keşke ben ailemi dinlemeyip başında o işten çıksaymışım. Yani psikolojim bozulmadan önce. Demek istediğim çevre baskısı da bir yere kadar sen kalbinde doğru olanın yapman gerekenin ne olduğunu hissediyorsan onu yap. Çok geç olmadan.

Son düzenleme:
1 - Çevreyi unut hayat senin.. sen sıkıntı çekerken o laf etmelerinden korktuğun çevrenin umrunda bile olmuyorsun
2 - Çocuk doğurup boşanmak ne demek:eek:klava:.. hayatının hatasını yaparsın.. önce çocuğa sonra sana yazık.. bunu da unut..
3 - Evlenmişsin sana hala ailen bakıyorsa o evlilik evlilik değildir.. bir erkek evine karısına bakamıyorsa allem-i cihan olsa adam değildir..:mymeka:
4 - Evliliğinin başından beri mutsuzsan ve hala aynı sebeplerden mutsuzsan bir gelişme yoksa bundan sonra da iyi olacağını düşünmüyorum..:sm_confused:
5 - Boşanmak dünyanın sonu değil çoğu zaman güzel şeylerin başlangıcı olabilir..

Sevgilera.s.

yorumlarınıza ihtiyacım var ne yapmalı n asıl davranmalıyım?

yorumlarımıza ihtiyacınız varsa konunuzu neden sildiniz anlamadım
eski haline döndürülecektir konu silinmesi diye bir şey mümkün değil sanırım.. :1closedeyes::1closedeyes:

çocugun yoksa ayrıl güzelim onun sıkıntısını yasamak gibi bir mecburiyetin yok heralde ne diye geri kalan ömrünü onun bu patavatsız hayatıyla geçiresinki evlenmek haksa bosanmakta hak.

canım ya ne dıcemı nasıl yardımcı olabılecgımı sasırdım valla
sevmıyorum hatta nefret edıyorum dıyorsun
bunun ıcın bu evlılıgı uzatmaman daha saglıklı gıbı gorunuyor
o farkında degıl senın yaptıgın fedakarlıkların bıle
suan burda boyle bır konu acıp fıkır almak ıstemen bıle bence bır fedakarlıktır
hayırlısı olsun canım hakkında

annem babam aslında anlaşamadıgımızı biliyor hatta ben anneme ayrılırsam birdaha evlenmem dedim ilerde evlatlık alırım dedim annemde ozaman çocugun olsun öyle ayrıl en azından çocugum var dersin demişti banada mantıklı gelmişti..

Cnm ya bu sana nasıl mantıklı geldi anlayamadım,,,çocuk yapıp ayrılmak mı:1shok:

"Bari evliliğimin bi kazancı olsun da öyle ayrılayım,o da çocuk olabilir" demek mi oluyo bu..

naznaznaz kullanıcısından alıntı
birgun mutlu olmadım desem yeridir.evlenmeden önce o sevgi dolu bana deliler gibi aşık olan adam gitti başka biri geldi.ozaman hediyeler çiçekler.güzel sözler dk başı aramalar.şimdi gun içinde kimse kimseyi aramaz akşamda pek konuşmayız.niianlyken çok ayrılalım dedim olmadı öyle pişmanımki evlendigime.hiç birşey paylaşmayız sohbet etmeyiz boşanmanın yükünü kaldırabilirmiyim bilmiyorum.intihar etmeyi çok düşündüm yada o ölse kurtulsam diye çok dua ettim.neden böyle bilmiyorum.eşime çok dedim madem böyle olcaktın neden hayatımı kararttın neden bana yalvardın agladın peşimde aylarca koştun arkadaşlarıma ikna edin diye yalvardın dedim ama o bana inanmasaydın dedi o an yıkıldım.ondan nefret ediyorum bunu biliyor defalarca yüzüne söyledim o da nefret ediyorum dedi bikaç kez.boşanalım çagır aileni bende çagırayım anlatalım ayrılalım dedim.sen ailene söyle benim ailem boşanınca ögrenir diyor.bir akıl verin..

cnm ya bu evlilik bitmiş kanımca :1no2:

düşünüyorum beni baglayan ne var diye.
tek cevabım çevre baskısı
boşandıktan sonra ne olur ne derler nasıl yaşarım ne yaparım.kaldırabilirmiyim vs...

Çevre de neymiş cnm ,millete ne!!! Herkes kendine baksın ya...Boşanmak suç mu!!!

İnsana intiharı bile düşündürecek bi evlilik yapacağına ,,,namusunla,şerefinle ayrılırsın ne var bunda...

Hem bunca yaşadıklarını kaldırıyosun da boşandıktan sonra milletin lafını mı kaldıramayacaksın...

Bence iyi düşün cnm,,,hayat devam ediyor,,,nasıl mutlu olacaksan öyle düşün ve karar ver...

X