biriyle konuşmaya ihitiyacım var

öyle mutsuzmki hep aglıyorum psikolojim öyle bozukki..ölmeyi okadar çok düşündümki

Öncelikle ölmeyi aklınızdan çıkarın..
Her eşiyle sorunu olan insan ölümü düşünseydi,gerçekleştirseydi halimiz ne olurdu?:nazar:
Çok şükür aileniz var,evliyken size destek oluyorlar,yanlarına sığınsanız demek ki başlarında taşıycaklar..:1hug:
Madem eşinizi sevmiyorsunuz,o da bitirmiş kafasında sanırım,hiç uzatıp da daha çok moralinizi bozmayın..
Güzelce boşanın,bundan sonraki hayatınıza bakın..
Yeniden başlamak için hiç bir zaman geç değil bana inanın..:teselli:

ben eşimi çok da sevmedim mantık evliligi.beni seviyor deger veriyor işi gücü var vs...iyi biri diye kabul ettim..

artık pek bir mantığı kalmadığına göre kendi huzurlu yaşamına dönebilirsin.

ayrıca boşanmak çok kötü e zor birşey değil ki.. bir süre belki alıştığın düzen değişicek ama en azından için rahat olacak kendim için en iyisini yaptım diyeceksin.

eğer bir erkek ailesinden çekiniyorsa korkuyorsa o evlilik çok zor bence ben daha nişanlıyım bu tür şeyleir hiç sevmiyorum zaten sizde eşinizi sevmiyormuşsunz niye düşünüyorsunuzki daha

merhaba canım basta sunu söyleyım cocugunuzun olmaması buyuk bır sans olmus senın ıcın nefret ettıgın bırıyle bırlıkte olmak zor olsa gerek aılen bosanma fıkrıne nasıl bakıyor senın meslegın varmı yanı bosanınca aılenlemı kalıcaksın eger aılen arkandaysa bosanmayı dusunebılırsın aılen arkanda degılse maddı acıdan kendını güçlü hıssettıgınde bosanabılırısn yanı kendı ayaklarının ustunde durabılcekmısın?ama ne olursa olsun nefret ettıgın bır ınsanla yapamazsın.

çekip uzaklara gitmek istiyorum kimsenin olmadıgı bir yere tek başıma herkesten uzak...ama mümkün degil..

bu devirde ilk ayrılan sizde değilsiniz niye ayıplansın.ama bizlerin yapısında çevreyi düşünmek var buda insanların hayatını dahada köreltiyor..

uzaklara gitseniz yanlız kalsanız daha olacak bence ama insanların içinde kalınki hayatta daha kötü şeylerinde olduğunu görün

meslegim yok ama muhasebe falan biliyorum iş bulurum babamın şirketinde çalışıyordum.ailemin durumu çok iyi çalışmama gerek yok.ama boşanmamı kabul ederlermi bilmiyorum.çünkü abim eşime hiç onay vermedi 2 yıl sonra aglıyıp dönceksin dedi.gururuma yediremiyorum şimdi.herkes bu evlilik yürümez dedi ama nişan atılsın dedigimde kimse kabul etmedi.çıkmazdayım..

annem babam aslında anlaşamadıgımızı biliyor hatta ben anneme ayrılırsam birdaha evlenmem dedim ilerde evlatlık alırım dedim annemde ozaman çocugun olsun öyle ayrıl en azından çocugum var dersin demişti banada mantıklı gelmişti..

lütfen böyle çıkmazlara gireyin.maddi durumunuz iyi sanırım babanızın şirketi falan varmış umarımki gelişmiş insanalrdır bu yüzden sorun çıkartmamalılar bence.üstelik siz ailenize yalvarın dönmek için daha köütü şeylerin olmasındansa

annem babam aslında anlaşamadıgımızı biliyor hatta ben anneme ayrılırsam birdaha evlenmem dedim ilerde evlatlık alırım dedim annemde ozaman çocugun olsun öyle ayrıl en azından çocugum var dersin demişti banada mantıklı gelmişti..

tek başına çcuk büyütmek zor.. birde babası sağ ise... arada gidip gelicek sürekli.. sen istesen de istemesen de babası alıcak arada bir bu daha yıpratıcı..

çok fazla çocuk sevgin varsa çocuk esirgeme kurumundaki çocukların öyle çok aileye ve sevgiye ihtiyacı var ki.. koruyucu aile olabilirsin.

belki ileride gerçekten aşık olup mantıklı bulacağın bir kişi de çıkabilir.

ne yapabilirim siz birşeyler söyleyin.benimle konuşmuyor bana açıklama yap desem bir konu hakkında hep susuyor susuyor deli oluyorum konuşmuyor

iyide annede mantıklı birşey söylememiş
babasız çocuk büyütmek çokmu kolay
bencillik değilmi bu bence ayrılacaksanız şimdi ayrılın
bide çocuk yapıp günahına girmeyin

evlendigimiz farkında degil bence sorumluluk alamıyor.çok cimri bir insan deli olucam ya...ne kadar kadersiz bir insanım..

canım sakın öyle bır hata yapma cocuk yapıp ayrılmak ne demek o cocuguda dusunmen lazım aıle ortamında buyumesı lazım hem ozamn cocugu sana vercegı ne malum yada senden kacırmıycagı daha buyuk sorunların ıcıne gırme hem neden evlenmıyormussunkı mutlu olmak senınde hakkın sakın öyle dusunme bosan babanın yanında calıs ılerde evlenırsın mutlu olursun canım ozamn cocuk yaparsın hakkında hayırlısı olsun

meslegim yok ama muhasebe falan biliyorum iş bulurum babamın şirketinde çalışıyordum.ailemin durumu çok iyi çalışmama gerek yok.ama boşanmamı kabul ederlermi bilmiyorum.çünkü abim eşime hiç onay vermedi 2 yıl sonra aglıyıp dönceksin dedi.gururuma yediremiyorum şimdi.herkes bu evlilik yürümez dedi ama nişan atılsın dedigimde kimse kabul etmedi.çıkmazdayım..

Aileniz sizin eşinizle anlaşamadığınızı hatta evinizin bakımını kendileri sağladığı halde boşanmanıza neden karşı çıksın ki? Hangi ana baba evladının mutsuzluğuna dayanabilir ki?:uhm:
Abiniz için ise gurur yapmayın,her insan hata yapabilir,hatadan dönmektir önemli olan.. Evliliğiniz bir hataymış,bitmesi gerekiyor..Maalesef.benneyaptımki
Çocuğunuz olmaması büyük bir nimet bence. Yazık olurdu o evlada.. Ayrılsanız bile yavrucak sorumsuz bir babayı en azından yılın belli bir dönemlerinde de olsa görecek,Allahım korusun kimbilir ne kadar kötü etkilecekti?:nazar:

eger bosanmayı gercekten ıstıyorsan sakın cocuk yapıp oyle bosanma canım.
bu fıkır suan ıcın sana mantıklı gelebılır ama hamıle kaldıgında aynı seyı dusunmeyecksın.ben suan hamıleyım ve ınan hamıleyken sadece bebegını dusunuyorsun.
cocugunun babasız buyumesını kım ıster kı.ustelık o zaman sartlar daha agır olacak.
bence sıze bıraz daha zaman lazım.zamanla belkı cogu sey duzelır bıraz daha sabırlı olman gerekıyor.hemen pes etme,ıkınızede bır sans daha ver.

tövbe tövbe arkadasım gece gece sinirim zıpladı bu cümlelerini okuyunca.güzel kardeşim belliki içinde bulunduğun durum senin psikolojini iyece bozmus,zor bir durumdasın ve karar veremeyırsun tamam anlıyorum ama cocuk olsun oyle ayrıl fikrini nasıl mantıklı bulursun.sen kendi güdülerin için bir cocuk doguracak sevmediğin nefret bu adamdan hemde sonrada ayrılacaksın.yazık günah değilmi o dpgacak cocuga. buyudugunde ona ne cevap vereceksın babandan nefret edıyodum ama hayata tutanacak dalım olsun dıye onu kullanıp senı dogurdum,sen babasız buyusende sorun degıl ben kendımı rahatlattımmı dıyeceksın.
bu vıcdan yukunu nasıl tasır bır ınsan. bak güzel kardesım anne olmadıgın ıcın bu sözlerım sana kötü gelebilir ama anne olanlar benı anlaycaktır.bu arada senın annenı ıse hıc anlamıs degılim.
sakın ama sakın günahsız bır bebegı kendın ıcın kullanma.yazıktır dogacak o yavruya.
buyurken her cocuk babasıyla annesıyle zaman gecırırken senın oglum yada kızın hep imrenerek bakacaktır allah göstermesın .

X