Biri Beni Durdursun / Diyet Grupları

biri beni durdürsün
o kadar yedimki bu hafta +400 hop geldi zaten kilomda takildi kaldi tiyo verin kizlar duraklamayi nazil atlatirim

ALINTIDIR:

DURAKLAMA DÖNEMİ

SİBEL HANIM DEMİŞ Kİ:

Kilo verme aşamasında bu dönemi 2 ay yaşamış ve gram verememiş biri olarak sizlere tavsiyem;

Öncelikle bu dönemin de normal bir dönem olduğunu kabullenin ve vücudunuza olumlu mesajlar gönderin. Bu dönemin geçeceğini ve yine eskisi gibi kilo vereceğinizi unutmayın.

• Her sabah tartılmaktan vazgeçin. Kendinize bir gün belirleyin ve o gün sabah tuvalete çıktıktan sonra tartılın sadece. O günlerin dışında tartınızı göremeyeceğiniz bir yere kaldırın

• Kilo vermek amacıyla günlük yediklerinizi kesinlikle azaltmayın veya öğünlerinizi atlamayın. Bu metabolizmanızı daha da yavaşlatarak duraklama döneminizi uzatacaktır.

• Düzenli olarak yaptığınız bir egzersiz planınız varsa bunu değiştirin. Örneğin; her gün 45 dakika yürüyorsanız bunu 15 dakika yürüyüş - 15 dakika koşu- 15 dakika yürüyüş olarak değiştirebilirsiniz.

.Kendinizi strese sokmayın. Stresiniz kilo kaybederken de en büyük düşmanınız

.Kaliteli uyumaya özen gösterin. Uykunuzun kalitesini bozan durumlar ortadan kaldırın.Günde en fazla 8 saat uyku yeterlidir. Siz ne kadar çok uyursaniz metabolizmaniz da o kadar uyur. Ne az ne de çok uyku sağlıklı bir kilo verme sürecinde size asla yardım etmez.

.Eğer kendinizi 30 kilo vermeye endekslerseniz, kilo kaybedemediğiniz haftalarda vazgeçme noktasına gelebilirsiniz. Bunu takıntı haline getirmeyin.
Hedefinizi 30 kilo vermek değil de ayda 4 kg vermek olsun.Az ve ulaşılması kolay hedefler herzaman motivasyonunuzun yüksek olmasını sağlar.

. Yaptiğiniz açık hava yürüyüşleri sonrası ekstra güç kazanmak ve yakacaginiz yağ oranını artırmak için,parklarda, bahçelerde bir takım aletler var. Yürüyüşün ardından yarım saat kadar da o aletlerle çalışabilirsiniz.
Kaslarınızı çalıştırıcı egzersizler yapmak kemik dokunuzun güçlenmesini ve kas kütlenizin artmasını sağlayacak. Bu sayede metabolizmanız da yağ yakmanız da hızlanacak.

Ve unutmayın ki;

Herkesin genetiği, metabolizma hızı, vücut yapısı birbirinden farklı.

Herkes bir haftada 1kilo kaybederken siz ancak beş yüz gram verebilirsiniz. Kimileri bu koşullara hızlıca uyum sağlarken, siz problem yaşayabilirsiniz.

Şöyle de bir gerçek var ki ısrarcı olursanız, başarırsınız.

Bu süreçte haftalarca kilo kaybedemediğiniz zamanlar olabilir, yeter ki pes etmek yerine,ısrarcı olun.

Ve en önemli kural;
PORSİYON KÜÇÜLTMEK YA DA ÖĞÜN ATLAMAK SİZE YARDİMCİ OLMAZ UNUTMAYIN.
BUNU YAPARSANİZ VÜCUDUNUZ AC KALDIĞINİ HİSSEDECEĞİNDEN KITLIK ALARMI VERİP İÇTİĞİNİZ SU DA DAHİL HERSEYİ DEPOLAR VE KİLO VERMENİZ DURUR.
HAREKETİ ARTİRMAK VE ÖĞÜNLERİNİZDE UFAK TEFEK BESİN DEGİSİKLİKLERİ YAPMAK DURAKLAMA DÖNEMİNİZİN KISALMASINA YARDİM EDER.

regaib-kandili.jpg

ayy imdattt biri beni durdursun:KK23:

şu an karnım gurulduyor çok feci acıktım:KK22:
kahvaltımı saat 8,30 da yapmıştım sonra anneme gittim. öğle yemeğimi orada saat 5 de yemiştim sonrasında çay kahve derken acıkmadım,şimdi ise felaket acıktım bu saatte bir şey yemekde istemiyorum:mad:

Biri seni durdursun kaptanım ve şu izin dönemini 3 haftada bitir ve kilo almadan dön En Büyük KK

Sen beni takımda muhattap almadın ama bak seni burda da buldum :dondurma:

biri beni durdürsün
o kadar yedimki bu hafta +400 hop geldi zaten kilomda takildi kaldi tiyo verin kizlar duraklamayi nazil atlatirim
Yeşil çayın içine pul biber atıp limon sıkıyorsun yarım cnm bunu denemedim ama okumuştum 1 lt suya yapıyorsun gün boyu içiyormuşsun

kça güngüdr diyet yapıyorum doğumdan sonra 82 iydim ve 75 e kadar zar zor indim diyetisyene gittim daha öncede o bayana gitmiştim 10 kilo vermiştim bu sefer 69 u gördüm sonra baktım kilo vermem yavasladı sıkıldım yapamıyorum ben dedim gitmedim seanslarıma. ama su diyet bitsin kullanmadığım seanslara gidip kas yağ ölçümü yaptıracağım.

neyse ben ki 68 den 65 e inebildim bu bile mucizeydi benim için. aralıktan beri 1 gr oynamayan tartım sonunda bu sabah 65 i gösteriyordu. Ama ne mutluluk bendeki. yolum uzun daha vermem gereken. 57 ye insem yeter diyorum kaldıki evlendiğimde 54 kiloydum o suan hayal benim için. 2. Gruptanım ben. Orada savasıyorum diyetimle . Çokta fydası oldu hırs yapıyorum. Bugün o listeye sunu yazmamak için yeme gülşah diye durduruyorum kendimi.

peki ya dolaptaki vanilyalı dondurma ve damla çikolata????

iş yerine gelen baklavalar vs...

biri beni durdursun !'!!!!!

hemen raporumu veriyorum:KK39:
dün gece buraya yazmam etkili oldu ve ben kendi kendimi durdurdum:KK9:
gurul gurul guruldayan bir karınla 2 bardak su içip yattım:cool:
tabiki sabah tartıyada yansıdı :KK73:
ay bitek ben değilmişim 6 da yemiştim en son 12 de bitki çayı içtim ama 11 gibi karnım bi guruldamaya basladı sorma
ama tartıda - yi gördüm ya şükür. zafer benim oldu.

Kızlar merhaba, ben de diyet gruplarınızdan birine girmek istiyorum, yardımcı olur musunuz?

Biri beni durdursunnn:bicak: bu saatte canim ekmek peynir yemek istiyoooooo:dua:

Yemedinnn değil miii :))

Hedefine az kalmış ... o ekmek peynir hedefe giden yola dinamit döşer .

Hem göbiş yapar gece gece .

Aaaa göbeğin çıksın istemezsin değil miiii ?
İstemem tabiii hem o kadar spor yapiyorum boşa gitmesin dimi:dua: yemedim su ictim:KK16:

X