Bırakılamayan sigara

mir1234

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
7 Mart 2023
16
-1
26
Merhabalar arkadaşlar. Ben sigara kullanıyorum ve maalesef bırakamıyorum. Eşimden gizli o evde değilken içiyorum.. hamilelik planlıyorum en çok bu yüzden bırakmak istiyorum. Hamile kalırsam doktor sigara içtiğimi anlar mı sizce?

Gizli içsenizde eşiniz kokudan anlıyordur sanırım saçma geliyor bu gizli içme olayları

Hayır tabiiki bırakmak en çok istediğim şey ama nedense olmuyor
O zaman sigara için tedavinizi olup öyle hamilelik düşünün. Çünkü hamileyken sigara içilmez. Amaan bir şey olmaz diye geçiştirilebilecek bir konu değil bu.

Önemli olan doktorun anlayip anlamamasi degil, bebeginizin sağlığı zaten, doktor anlamasa bebege zarar gelmeyecek mi? Ben azaltarak biraktim, elektronik sigara ile destekleyerek. Günde 4 tane sigara içiyordum, yarim yarim icerek. Cok kafam şiştiğinde elektronik çekiyordum. Tüp bebek yaptırdım, en son transfere girerken hastane kapısının onunde yarim sigara ictim ve bitirdim. Merak etmeyin, bir sekilde sabrı geliyor, 16.haftaya girmek uzereyim, içmiyorum.

Son cümleye kadar sorun yoktu yardım isticeksiniz sandım ama tek endişeniz doktorun anlaması mı

Ben hamile oldugumu ogrendigim gun biraktim sigarayi ,emzirme donemi vs icmedim hic ama emzirme bitince tekrar basladim,kafada bitirmeyince olmuyor iste

Sigara içen içmeyen herkes öyle sert tepki vermiş ki iç güzel arkadaşım iç sigaranı keşke eşin de bilse içtiğini ayrıca doktor anlamaz ama gebelikte bazı ilaçlar veriyorlar söylemezsen sigara kullandığını kan sulandırıcı vermez düşükle sonuçlanabilir gebeliğin şu an gözüne az gelse de çok yıkıcı hissettirir bu durum ama sana tavsiyem tüp bebek tedavisindeyim şu an önce kendimi baskıladım canım istediğinde öteledim şimdi içmesem de olur diyerek o ayrı tabi ama doktoruma söyledim bırakamıyorum dedim kızım bırakırsan strese girersin olacak olan da olmaz birlikte çözüm bulalım dedi ve tatile gitmem işimle daha çok ilgilenmem (kendi şirketim evden çalışıyorum handmadde örgüler ürünler yapıyorum) gibi tavsiyeler verdi her konuda çok kızan sinirli katı olan doktorum sigara konusunda yumuşacıktı sen doktorlarına dürüst ol bırak demezler zaten azalt derler sana olumlu duygular hissettirirler bebeğini düşünmeni sağlarlar

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…