Bir yol, bir çare arıyorum.

Puxhu

Nirvana
Pro Üye
27 Şubat 2012
13.881
23.213
Herkese selamlar efenim.

Konuya giriyorum hemen..
Ben de ölüm korkusu var ciddi ciddi ölüm korkusu yani ama bu gündüz saatlerinde değil gece yatarken oluyor. Kafamı yastığa bi koyuyorum başlıyor senaryolar. Şimdi diyorum ölsem mezara giricem ay diyorum napcam orda ben nasıl geçecek ilk gece öldüğümü anlıcam mı acaba falan falan.
Yaklaşık 1 senedir böyle sanırım. Doktora da gittim seanslar aldım. Kaygı için ilaçta kullandım ama beni aşırı sarstı günlük hayatımı çok etkilediği için bıraktım. Eskisi kadar değil ama ara sıra yine kurmaya başlıyorum.. belki dedim kızlar bişey der de rahatlarım.

En son soul diye animasyon filmi izledim çok enteresan ama bana iyi geldi

Neyse yaşayan falan varsa bana bişey diyin de yapıyım ya. Aldığım ölüm haberleri tetikliyor bu durumu. Onu farkettim.

Hangi ilacı kullandınız? Bazı ilaçlar ilk etapta istenmeyen yan etkiler yapıyor ama bırakmak değil de bir diğerini denemek gerekiyor doktorunuz bırakın mı dedi?

Hangi ilacı kullandınız? Bazı ilaçlar ilk etapta istenmeyen yan etkiler yapıyor ama bırakmak değil de bir diğerini denemek gerekiyor doktorunuz bırakın mı dedi?
İlaç ismi yazmak yasak ama evet doktor kontrolünde bıraktım sürekli uyku ve sersemlik yaptı. Muadilini de kullandım o da aynını yapınca bıraktırdı. Seans olarak devam ettik bi süre eskiye göre çok çok iyiyim sadece ölüm haberleri tetikliyor.

Hepimiz ölene kadar yaşayacağız. O yüzden stres yapmaya gerek yok.
Guzel ve iyi biri olarak yaşamaya odaklanın. Dünyanızı çekilebilir hale getirmek sizin elinizde

Bir gün ölmek için her gün yaşıyoruz

Ben de de bunun sebebini bilmediğim şekilde ya cezaevine girersem de bana akıl almaz işkenceler yapılırsa korkusu var. Bunun ile alakalı destek almayı düşünüyorum okuduğum kitap sanırım psikolojimi bozdu. Kaç ay oldu toparlayamadım

hiç ölmeyecekmişsiniz gibi yaşayın :)

İnançlı biriyseniz ölümün son olmadığını bilerek sonrası için yatırım yaparsanız ölüm korkunuz hafifleyebilir

Bende de var aynı dert ölümü düşünüyorum boş olduğum vakitlerde

Ne zaman öleceğim? nasıl öleceğim? öleceğimi anlayacak mıyım? kanser olur muyum? Çevremin ölümünü de düşünüyorum ayrıca, kim en zaman nasıl öldür diye

Bunlara + nedenler eklenince doktora gittim ilaç kullandım tedavimi bitirdim ama bu düşünceler hala daha yokluyor.

Artık bilim ve psikolojide uzaklaştım burcuna bağlıyorum bu durumu shsjdj
Geçmesi için de bi çözüm bulamadım ama yoğunlaşırsa tekrar doktora gitmeyi düşünmüyorum

Kaçınılmaz son olduğunu kabul edip gününe odaklanacaksin. Terapiye de devam edebilirsiniz. Şuan hayatinizi çok aksatmasa da ilerlerse sıkıntı yaşayabilirsiniz.

Bende de var o korku. Ama az da olsa insanın içinde ölüm korkusu olmalı bence. Olmalı ki kalp kırmasın, kötülük yapmasin. Ölümü çokça hatırlar iyi bir insan olmaya çalışırım bu iyi ama fazla kafaya takmak da insanın psikolojisini bozar. 12 sene boyunca panik atakla mücadele ettim ve 22 yaşında iyileştim. Ama hala daha etkileri az da olsa var. Ölüm nasıl bir his onu bilmediğimiz için korkuyoruz ama bunu bilmemiz mümkün değil maalesef Yalnız değilsiniz.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…