Bir yıldır devam eden kronik mantarı nasıl yendim?

Gençler eşle ilgisi yok bu durumun Allah aşkına ya . Daha doğrusu çok eşlilikle alakası yok . Flora bozulunca mantar olabiliyor işte . Virüs gibi değil bu illa cinsel bulaşıkla geçsin . Bahsettiğim canditon da borik asit fitili bu arada . Piyasadaki tek borik asit fitili . Vallahi çok oldu uğraşıyorum bu dertle . Bir tek borik asit iyi geldi bana . Ama bence her adetten sonra bir süre kullanmak lazım . Adet olduktan sonra flora tekrardan bozuluyor hop sil baştan

Evet maalesef. Regl olduktan sonra başa sarıyor. Cok yorucu.. Siz her regl döneminden sonra borik asite devam mı ediyorsunuz bir kaç gün

Ben devam etmedim . Ben vagiflorarapid kullanıyorum artım adetlerden sonra . Ama son adetten sonra işe yaramadı . Bende canditon aldım tekrardan . Toparladıktan sonra tekrar vagiflora Rapid’i kullanırım

Bakirelerde durum çok ayrı…
Bende yazın havuzdan kaptım ve 1 yıldan fazla uğraştım..
Ama evlilerle bekarların yaşadıkları çok farklı..
Sizde sönme dönemleri oluyor, temizlik hassasiyetinize göre zaman zaman alevleniyor…
Yurtta kalmak ortak makina kullanmak da çok etkiliyor…
Bu arada annenizde veya evinizde bu şekilde biri varsa ve aynı banyo eşyaların beraber yıkanması gene durumu kronikleştirir…
Evlilerde durum çok daha farklı…
Eşili tedavi gerekiyor.. Eşi tedavi olsa dahi çok eşlilik devam ettiği sürece devam ediyor..

Yani hangi insan banyoda ortak esya kullanır ki?? Tabii ki öyle bi sey yapmiyorum. Sizin söyledikleriniz cok afaki. Bakın 1 yil ugrasmissiniz, Allah bi daha yasatmasin. Biz burada yillardir ugrasan, her türlü seyi deneyen, tüm detaylara vakıf kisilerden bahsediyoruz. Haliyle hayatımizi etkileyen bir seyde de basit önerilerde bulunulmasın munkunse

Yani hangi insan banyoda ortak esya kullanır ki?? Tabii ki öyle bi sey yapmiyorum. Sizin söyledikleriniz cok afaki. Bakın 1 yil ugrasmissiniz, Allah bi daha yasatmasin. Biz burada yillardir ugrasan, her türlü seyi deneyen, tüm detaylara vakıf kisilerden bahsediyoruz. Haliyle hayatımizi etkileyen bir seyde de basit önerilerde bulunulmasın munkunse
Ben zaten dediğim şeyi sağlıkçı olarak ve çoğu kez karşılaştığımız durum olarak söyledim..
Kendi tecrübem ile değil..
Zaten öneriyi de evli olanlara bundan dolayı söyledim…
Maalesef ki toplumsal algımız bunu görmemizi engelliyor..

Ağzına sağlık canım bunu yaşayan bilir de gittiğimizde çok temizlikten de olur demişti bunun dikkatle de alakası yok bağışıklık ile ilgili

Bu katarin kapsüllere toz halinde mi hazırlayıp koydun nasıl yapabilirim 1 yıldır dirençli bir vajinal enfeksiyonum var kullanmadığım fitil hap kalmadı lütfen cvp verirmisin

Canım şuan yoldayım İzmir’e ailemin yanına gidiyorum foto yükleyemem müsait olduğunda atarım

Öyle iğrenç bir sorun ki, çözümü sizlerle paylaşabilmek için üye oldum.
Geçtiğimiz yıl haziran aylarında yoğun bir antibiyotik tedavisi gördüm ve mantar ile tanıştım Hemen doktora gittim, flucan isimli ilacı verdi. Tek doz olanlardan. Geçmedi. Daha sonra Antalya’da bu konu ile ilgili ne kadar özel hastane, iyi dedikleri doktor varsa gezdim durdum. Yok hiç bir şekilde geçmiyor. Değişik ilaç krem kombinasyonları deniyor her doktor olmuyor. Ozon tedavi önerdiler, bence tam bi para tuzağı, ona da gittim 3 seans. Neyse bu konuda hiç bir doktorun artık bana yardım edemeyeceğini düşünmeye başladım. Mutsuzum, cinsel hayatım bitti. Yoğun canlı bakteri takviyeleri aldım ki bunlar da mantarı tedavi etmeden işe yaramıyor. Derken yabancı sitelerdeki forumları okudum. Ve internetten toz borik asit aldım. Burası Türkiye 00 ölçülerinde boş kapsül bulamadım. Eczaneden katarin alıp içini iyice boşalttım ve borik asit tozu ile bu kapsülleri doldurdum. ( bu işlem sırasında eldiven giymelisiniz)
2 kapsül sabah, 2 kapsül akşam vajinal fitil gibi yerleştirdim. 3. Günümde mantardan eser yok. Bu araştırmayı okuduğum forumlarda 14 gün boyunca mantardan kurtulduğunuzu düşünseniz bile devam etmeniz gerektiği yazıyordu, o yüzden ben de devam ediyorum.
Neredeyse bir yıldır çektiğim ve tedavisi için özel hastanelere, doktorlara milyarlarca para ödediğim kronik mantar, 14 liralık borik asit tozu ve 5 liralık katarin kapsülü ile yok oldu.
Hamile kimselerin asla ve asla denememesi gerekir.
Borik asit vajinal tablet olarak kullanıldığında zararsız, ancak ağız yolu ile ilaç gibi içildiğinde ölümcül derecede toksik bir maddedir. SAKIN AĞIZ YOLU İLE KULLANMAYINIZ!!
Kronik mantarda eğer 14 günlük tedaviden sonra mantar geri dönüyorsa 6 ay boyunca haftada iki gün aynı işlemin tekrarlanması gerektiği yazıyordu.
Tabi ki önceliğiniz bir doktora görünmek olsun. Eğer flucan benzeri ilaçlara direnç gösteren bir mantar problemi yaşıyorsanız, bu yöntemi deneyebilirsiniz. Gelişmeler doğrultusunda yazımı güncellemeye devam ederim. Hepinize geçmiş olsun

Öyle iğrenç bir sorun ki, çözümü sizlerle paylaşabilmek için üye oldum.
Geçtiğimiz yıl haziran aylarında yoğun bir antibiyotik tedavisi gördüm ve mantar ile tanıştım Hemen doktora gittim, flucan isimli ilacı verdi. Tek doz olanlardan. Geçmedi. Daha sonra Antalya’da bu konu ile ilgili ne kadar özel hastane, iyi dedikleri doktor varsa gezdim durdum. Yok hiç bir şekilde geçmiyor. Değişik ilaç krem kombinasyonları deniyor her doktor olmuyor. Ozon tedavi önerdiler, bence tam bi para tuzağı, ona da gittim 3 seans. Neyse bu konuda hiç bir doktorun artık bana yardım edemeyeceğini düşünmeye başladım. Mutsuzum, cinsel hayatım bitti. Yoğun canlı bakteri takviyeleri aldım ki bunlar da mantarı tedavi etmeden işe yaramıyor. Derken yabancı sitelerdeki forumları okudum. Ve internetten toz borik asit aldım. Burası Türkiye 00 ölçülerinde boş kapsül bulamadım. Eczaneden katarin alıp içini iyice boşalttım ve borik asit tozu ile bu kapsülleri doldurdum. ( bu işlem sırasında eldiven giymelisiniz)
2 kapsül sabah, 2 kapsül akşam vajinal fitil gibi yerleştirdim. 3. Günümde mantardan eser yok. Bu araştırmayı okuduğum forumlarda 14 gün boyunca mantardan kurtulduğunuzu düşünseniz bile devam etmeniz gerektiği yazıyordu, o yüzden ben de devam ediyorum.
Neredeyse bir yıldır çektiğim ve tedavisi için özel hastanelere, doktorlara milyarlarca para ödediğim kronik mantar, 14 liralık borik asit tozu ve 5 liralık katarin kapsülü ile yok oldu.
Hamile kimselerin asla ve asla denememesi gerekir.
Borik asit vajinal tablet olarak kullanıldığında zararsız, ancak ağız yolu ile ilaç gibi içildiğinde ölümcül derecede toksik bir maddedir. SAKIN AĞIZ YOLU İLE KULLANMAYINIZ!!
Kronik mantarda eğer 14 günlük tedaviden sonra mantar geri dönüyorsa 6 ay boyunca haftada iki gün aynı işlemin tekrarlanması gerektiği yazıyordu.
Tabi ki önceliğiniz bir doktora görünmek olsun. Eğer flucan benzeri ilaçlara direnç gösteren bir mantar problemi yaşıyorsanız, bu yöntemi deneyebilirsiniz. Gelişmeler doğrultusunda yazımı güncellemeye devam ederim. Hepinize

Merhaba, borik asit kullanımını bende yaptım. 2 yıldır geçmeyen bir mantar enfeksiyonum vardı o kadar doktor gezdim geçmedi hatta daha da kötü oluyordum. Borik asitle 5 günde geçti. Hiçbir ilacın bu kadar etkisini görmemiştim. Aradan 1,5 ay geçti ve tekrar etmedi. Bu arada düzenli ilişkimde oldu. Yani gerçekten geçirdi. Bir ay dah bekleyip sonra bir yan etkisi oldu mu diye doktora gideceğim ama olduğunu sanmıyorum. Bütün o candida dietlerini de yapmıştım bu arada umarım sizde kurtulursunuz iyi günler
Hangi borik asiti kullandınız lütfen yardımcı olurmusunuz

Hanımlar lütfen borik asit kullanmadan önce vajinal kültür yaptırın bende kullandım boşa para verdim bende klebsiella ürüyormuş ondan kaşıntım oluyormuş boşuna paranız gitmesin şimdi antibiyotik tedavisi görüyorum Floranızı daha fazla bozmayın

Hanımlar lütfen borik asit kullanmadan önce vajinal kültür yaptırın bende kullandım boşa para verdim bende klebsiella ürüyormuş ondan kaşıntım oluyormuş boşuna paranız gitmesin şimdi antibiyotik tedavisi görüyorum Floranızı daha fazla bozmayın
Defalarca kültür yaptırdım fakat bişi çıkmıyor

Merhabalar bende yorumları gördüm ve yardımcı olmak için üye oldum. Ben de aylardır mantar ile uğraştım her türlü fitil tedavisi krem vajinal ozon kullandım. Ama 6 ay boyunca tekrar eden ataklar gecirdim. Ama çok şükür iki aydır iyiyim sebebi şekeri hayatımdan çıkardım. Kesinlikle çok faydası oldu. Daha sonra çamaşıra nioli yağı adında bir yağ var sentetik yağ hergun devamlı damlatiyorum bakteri mikrop oluşumunu engelliyor. İkisini bir uyguladigim için hangisi daha faydalı bilmiyorum. Ben bu şekilde faydasını gördüm inşallah siz de görüşünüz 😌

X