Bir yandan seviyorum bir yandan annemin baskıları

karamsargirl

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
12 Ekim 2022
176
60
Merhaba önceki konumu okuyanlar bilir.
Görüştüğüm kişiyle annem yüzünden bitirmek durumunda kaldım.
Öncelikle kendisi ile ilkokul arkadaşıydık fakat dedelerimiz kuzen. Yani onun dedesi ve benim dedem amcaoğlu.
Bu sene işe başlayacağım Allah izin verirse son sınıftayım. İşe girdikten sonra adını koymak istiyorduk önce o annesiyle paylaştı durumu.Sonra da ben anneme söylediğimde annem “Onun babası zamanında babanlara küfür etti kalkıp kız verirlerse o küfürü yemiş olurlar” düşüncesi ile istemediğini söylüyor. Diretti yani baya bi.
Her gün olmayacağını,imkansız olduğunu söylüyor.
İnsanlar değişmez mi? Tamam onun babası zamanında hata yapmış ama şuan pişmandır kim bilir?
Ben onunla ciddi düşünüyorum birlikte çok güzel zaman geçirdik çok bağlandım her akşam ayrı olduğumuz için acı çekiyorum ağlıyorum özlüyorum arayıp soramıyorum bile. her ne kadar annem istemese de bu benim hayatım
O gerçekten temiz,iyi niyetli annem bile bunu söylüyor. “Düzgün çocuk ama babası yüzünden” diyor. Ben napacağım inanın bilmiyorum
Söküp kalbimden atmak istemiyorum. Biz birbirimizi seviyoruz. Bittikten sonra bir gün beni aradı ve “belki seneye seni bu zamanlar isteriz” dedi. İyi hoş umutluyuz ama ya babam vermezse düşüncesi içim içimi yiyor

Hayat tercihlerimize göre şekillenir. Ailenizin onay vermediği birine ısrar ediyorsunuz. Ailelerin istemediği evliliklerden hayır gelmiyor. Siz yaşayarak tecrübe etmek istiyorsunuz yapacak bir şey yok. Diğer konunuzada yazılmıştı epey.

Sırf onun babasının hatası yüzünden neden sevenler kavuşamıyor ki

Sırf onun babasının hatası yüzünden neden sevenler kavuşamıyor ki
Yanlış hatırlamıyorsam 22 yaşındaydınız acele etmeyin daha gençsiniz. Sadece babası öyle diye değildir başka durumlarda vardır. Birde aileler düşman gibiyken siz nasıl huzurlu olacaksınız mantıklı düşünün biraz.

Aslında acele etmiyorum. Sadece hayatta herkes bir kere aşık olur. Bu ilişkide bunun aşk olduğunu dibine kadar hissettim. Sadece bu babasının durumu var annemle görüştümde . İlk başta babandan gider ister demişti annem. Sonradan olmaz demeye başladı

Sizin yaşlarınızda aşk evet çok önemliydi benim içinde ama şimdi mantık daha ağır basıyor. Tabii bu da tecrübelerle anlaşılıyor. Sadece kalbinizin sesini dinlemeyin, aklınızı da dinleyin. İyi ölçüp tartın artılarını eksilerini.
Sadece kendi aileniz açısından bakıyorsunuz da belki karşı tarafın ailesi de olmaz diyecek hepsini iyi değerlendirin.

Anneme ve babama kefilim diyor kendisi.Annesine söylediğinde annesi güzel ilerletin arkadaşlığınızı diyip sevinmişti. Hatta evleneceğimizi düşünüp ileriye yönelik hareketler için düşünüyordu.Babasını bilmiyorum işte. Hayırlısıysa olsun diyorum.Hayırlısı değilse zaten olmaz

Konuyu okurken 17-18 yaşında biri yazıyor sandım
21 yaşındayım. Evet hedefim işe girmek daha da yükselmek ama evlenmeyi de düşünüyorum bir kaç seneye asla acele etmiyorum. Sadece sevdiğim insanla evlenmek istiyorum onu da ailem istemiyor

Annemin olumsuz düşündüğü birisi ile evlenmem. Çünkü bildiği birisi ile ilgili yorum yapıyor

demek ki ailesinin kotulugu cocugun iyiligine baskin geliyor. ailenize sirtinizi donup 22 yasinizda boyle bi risk almayin

"Herkes hayatta bir kere aşık olur"mu? oooo bende mi bir terslik var acaba birçok kez aşık oldum. Ailenin onay vermediği evlilikten hayır gelmez bence özellikle de aileler düşmanken.

Şimdi öncelikle onun babasının ilişkinizden haberi var mı?

Haberi varsa arayı en güzel o düzeltebilir. “Tamam vaktinde kavga ettik ama artık gençler yakınlaşmak istiyor, bir konuşalım” dese, barışmak için adım atsa çok güzel olur.

Onun babası sevgilinizin dediği gibi sağlamsa oğlunun mutluluğu için gururu bırakacak.

Haberinin olmaması da ayrı bir durum.
Siz ailenizi ikna ettiniz diyelim onun babası “Kavga etmiştim onlarla, asla görüşmem” derse mahçup duruma düşersiniz.

İş sevgilinizin babasında bitiyor.

Canım inşallah mutluluğunuz hep böyle devam eder, birbirinizi uzun zamandır tanıyorsunuz sanırım. Anlasiyorsunuz bu da çok guzel..

yalnız evlilik bundan ibaret değil ailelerin barışması lazım, sosyokültürel yapınız aynı olmalı, ikiniz de iş bulup çalışın bı para biriktirin sorumluluk alabiliyor mu bunlara da bakmak lazım.

Aşk o kadar geçici bir duygu ki.. belki boyle deyince hevesin kiriliyordur ama her yönüyle değerlendirmen için söylüyorum. Çalışma hayatına bir başla bakalım insanın bu yaşlarda kafa yapısı çok değişebiliyor özellikle işe başlayınca kendine güvenin gelecek o da çalışır, paralarınızı ayri ayri biriktirin, ilerde rahatca düğün yaparsınız belki 3 sene sonra aileler de bunlar ciddi gözüyle bakar size.

Ailene de kızma, yaşın genç olduğu için hata yapıp uzulmeni istemedikleri için seni düşünüyorlar.

Yavrum yapma etme yav, 22 yaşındasın, napcan senle aynı soyadı taşıyan halanın kocasının akrabası ile evlenip? Git okulunu oku, meslek edin, hayata karış, yamyamların içine gidiyorsun göz göre göre resmen.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…