BİR TÜRLÜ ÇOCUK YAPMAYI KABUL ETMEYEN BİR KOCAM VAR YARDIM...

Bir süre siz istemiyor gibi davransanız ?

Üstüne gidildikçe ters tepiyordur belki . İsteksiz görürse dönüp kendini analiz etme fırsatı bulabilir belki...

Benimkide istemiyodu ben bi hata yaptım istemediği halde hamile kaldım bi şekilde kandırdım ama cinsel hayatımız bitti meğer o yüzden istemiyormuş

Baskı yaptıkça itici geliyordur ona çocuk fikri. Daha 26 yaşındasınız aceleniz yok olur elbet bir gün.

Ben plansız bir gebelik yaşadım zor kabullendim. Çok şükür sağlıklı bir oğlum var , iyi ki var. Lakin herhangi biri kardeşsiz buyumesin ikinci çocuk da yap deyince tuylerim urperiyor. Eşim konusunu bile açmıyor. Bu hususta baskı yapsaydı 3747484 yöntemle korunurdum herhalde.

Her iki taraf da istiyorsa çocuk sahibi olunmalı. Biraz sabredin ve erteleyin. Birileri anne oldu diye heves Edip anne olunmaz.

Merhabalar;
3 yılı bitirdik evlilikte ve 10 yıldır da birbirimizi tanıyoruz, kocamla. Anlayacağınız severek evlendik, bile bile isteye isteye.
Hiç bir sıkıntımız derdimiz tasamız yok çok şükür hamd olsun Allaha. İkimizde çok iyi işlerde çalışıyoruz 26 yaşındayız herşeyimiz bir bir elmanın yarısı gibiyiz. Birbirimizi o kadar çok tamamlıyoruz. tek anlaşamadığımız konu benim deli gibi çocuk istemem onunsa istemeyişi sebep olarak da babasız büyümüş olması. Babasının hayırsız olması benim annemlerin torun istemesi onların karışıyor olması kısacası baskı yaptığımız düşünüp her seferinde biraz daha geriye atmasıymış. Bende her fırsatta bebek konusunu empoze etmeye çalışıyorum çünkü gerçekten istiyorum, hatta her ay bebek masrafları için ödenek bile ayırıyorum maaşımdan oda farkında biliyor. En yakın arkadaşının 4 aylık bir bebeği var her görüştüğümüzde kucağından indirmez bizde de böyle olsun böyle yapalım diye hayal kurar fakat iş yapmaya gelince ben babasız büyüdüm. Dünde iş çıkışı arabada konu açıldı. Yukarıda yazdığım sebepleri sıraladı, birbir. İstemiyormuşmuş falan ben onun babasız olmasını anlamıyormuşum benim kadar şanslı büyümemiş babası elinden tutup gezdirmemiş anlamadığım bu benim sorunummuş gibi sanki babası benim yüzümden çekip gitmiş gibi saydırdı. Susamadım da sende beni anlamıyorsun benimde anne olmak hakkım bizden sonra evlenenler ikinci çocuğu yapacak bizde tık yok falan filan saydırdım artık boğazıma kadar doldurdu sağolsun. Gece boyu saçma sapan düşündüm durdum. Hayır nerede hata yaptım diye. Şimdi ne yapacağımı bilmiyorum, hayır sanki bana inatmış gibi herkesinde hamile kalası tuttu, her yerde karşıma çocukla ilgili şeyler çıkıyor. Dokunsanız ağlayacak kadar kırgınım ne yapacağımı bilmiyorum. Fikri olan benim yaşadığım durumu yaşayan varsa lütfen yardım.
Bu arada biraz uzun oldu nolursunuz hakkınızı helal edin...
Korkulari var..

Anne olmak hetkes gbi sizinde en dogal hakkiniz ve tabiki istersiniz

Fakat anlamadgm esinizin babasi onu birakms yada ilgilenmems kendisidemi oyle yapicakki cocuk istemyor
gerckten cok ama cok sacma bir neden.
Yani saglik maddi manevi sikinti olsa anlatm kaygilari vardr derimde
Bence kendnizide suclamaun soylediklerinzde haklsinz az bile soylemissiniz ben olsam agir konusablrdm dolmusluk ve snirle.
akisina birakin diceem niyetide hc yok siz akisina birkasanz isine gelicek gibi..
bilemedm..
Umarm hakknizda hayrlisi olur uzulmeyn..

Ortada güzel bir evlilik ve sevgi varsa geriye tek bir seçenek kalıyor oda kocanın bir slooth kadar üşengeç ve rahatına düşkün bir tip olması.
Bazı insanlar o sorumluluğun altına girmek istemez, rahatının bozulmasını istemez. Çocuğu bir yük olarak görür.
Babasının olmamasının şöyle bir etkisi olabilir, baba-evlat ilişkisini anlamadığı ve tanımadığı için gereksiz bir sorumluluk olarak görüyor olabilir

26 yaş özellikle erkekler için çok erken bence :KK66: üsteleme sakın istemediği halde yanlışlıklaymış gibi hamile kalma ters teper bu adamda kocan ne burcu?

Merhabalar;
3 yılı bitirdik evlilikte ve 10 yıldır da birbirimizi tanıyoruz, kocamla. Anlayacağınız severek evlendik, bile bile isteye isteye.
Hiç bir sıkıntımız derdimiz tasamız yok çok şükür hamd olsun Allaha. İkimizde çok iyi işlerde çalışıyoruz 26 yaşındayız herşeyimiz bir bir elmanın yarısı gibiyiz. Birbirimizi o kadar çok tamamlıyoruz. tek anlaşamadığımız konu benim deli gibi çocuk istemem onunsa istemeyişi sebep olarak da babasız büyümüş olması. Babasının hayırsız olması benim annemlerin torun istemesi onların karışıyor olması kısacası baskı yaptığımız düşünüp her seferinde biraz daha geriye atmasıymış. Bende her fırsatta bebek konusunu empoze etmeye çalışıyorum çünkü gerçekten istiyorum, hatta her ay bebek masrafları için ödenek bile ayırıyorum maaşımdan oda farkında biliyor. En yakın arkadaşının 4 aylık bir bebeği var her görüştüğümüzde kucağından indirmez bizde de böyle olsun böyle yapalım diye hayal kurar fakat iş yapmaya gelince ben babasız büyüdüm. Dünde iş çıkışı arabada konu açıldı. Yukarıda yazdığım sebepleri sıraladı, birbir. İstemiyormuşmuş falan ben onun babasız olmasını anlamıyormuşum benim kadar şanslı büyümemiş babası elinden tutup gezdirmemiş anlamadığım bu benim sorunummuş gibi sanki babası benim yüzümden çekip gitmiş gibi saydırdı. Susamadım da sende beni anlamıyorsun benimde anne olmak hakkım bizden sonra evlenenler ikinci çocuğu yapacak bizde tık yok falan filan saydırdım artık boğazıma kadar doldurdu sağolsun. Gece boyu saçma sapan düşündüm durdum. Hayır nerede hata yaptım diye. Şimdi ne yapacağımı bilmiyorum, hayır sanki bana inatmış gibi herkesinde hamile kalası tuttu, her yerde karşıma çocukla ilgili şeyler çıkıyor. Dokunsanız ağlayacak kadar kırgınım ne yapacağımı bilmiyorum. Fikri olan benim yaşadığım durumu yaşayan varsa lütfen yardım.
Bu arada biraz uzun oldu nolursunuz hakkınızı helal edin...
Merhaba, öncelikle Allah kolaylık versin... Zor bir durum...
Ben de çoğu kişi gibi üstüne gitmemenizi baskı yapmamanızı öneririm.
Ancak bunun dışında, sizin de istemiyor vazgeçmiş gibi davranmanızı bunca konuşulandan sonra inandırıcı bulmayacaktır. Politika olduğunu anlayacaktır. Böyle oyunlara gerek yok. Çünkü çocuk çok ciddi bir karar, her iki taraf da istemeli, hazır hissetmeli; yoksa bir ömür başınıza kakma ihtimali var..(ben hazır değildim, erkendi, ben zaten istememiştim vs.)
Öncelikle bence eşinizi kafanızda değerlendirin; asla çocuk yapmak istemese bile onla yola devam edermisiniz? Yoksa sırf çocuk sahibi olmak için ondan vazgeçebilirmisiniz?
Zaten çok seviyorum, tabi ki vazgeçemem diyorsanız, çocuksuzluk dünyanın sonu değil..
Ama yok, ben çok istiyorum diyorsanız da, bence konu tekrar açıldığında tatlı tatlı konuşun onunla; "ben gerçekten bir gün anne olmak istiyorum, senle evlenirken de bu niyetim belliydi, sen de istemediğini söylemedin... 3 yıl demiştin, geçti bu süre, ama hala hazır değilsen ben gene beklerim ama bana zamanı söylemelisin, ben de kendimi ona göre ayarlayım.. Sonuçta çocuk da enerji isteyen birşey ben 30lu yaşlarıma kadar da ertelemek istemiyorum.." gibi cümlelerle yapıcı olarak hiç kızmadan konuşmaya çalışın...
Yani içinizi bize döker gibi ona da dökün...
Ve de gelecekteki hayalinizdeki tablodan ona örnekler verin gerekirse, "sen bana şurada şurada nasıl sahip çıktın, nasıl da destek oldun, çok harika bir baba olacağını düşünüyorum, ama acelesi yok geç olsun güç olmasın" diyin konuyu kapatın..
Sonra da hakkaten uzun bir süre 1 yıl falan konuyu açmayın ya da eğer eşiniz bir süre verirse o zamana kadar... Ailenize zaten kesinkes tembihlemelisiniz, çocuk çok kişisel bir karar, ve tüm sorumluluk anne ve babada oluyor.. Torun sevcez demekle olmuyor o iş... Hastalığında gece başında anne baba bekliyor, annane dede değil..
Çok uzun yazdım, Allah kolaylıklar versin, herşey gönlünüze göre olur umarım...

Bu kadar çocuk doğurma baskısının olduğu ve hamilelerin yüceltildiği bir topluma bu kadar inatlaşmanız ve üzülmeniz normal.. Evliliği bitirmeyi bile düşünmüşsünüzdür eminim.. Ama yapmayın. Eşinizin bakış açısından da görmeye çalışın. Tabiki hiç bir erkeğin eşinin anne olma hakkını elinden almaya hakkı yok ama bunun bazı sebepleri olabilir... Çevre baskısını umursamayın herkes anne olmak çocuk yapmak mecburiyetinde değil önce bunu anlayın çocuksuz da mutlu olmayı öğrenin...

Haklısınız fakat zaten bu sebepten dolayı mutsuz olacak kadar az sevmiyorum eşimi yuvamı belkide anaç yönümün fazla olması üzülmeme sebep oluyor kim bilebilir...:bicak:

AYNI kendime benzettim hikayeni görür görmez.. benimde eşim babasız büyümüş oda aynı şekilde çoçuk istemiyor neyse eni sonu hamile kaldım ben istemiyordum sen kırılma diye korunmadım dedi.. sonra kimyasal gebelik geçirdiğim için düştü. Bende senin gibi üstüne düştüm tartışma çıkardım neden istemiyorsun diye benimde hakkım var anne olmaya ama anlamıyordu. Benim sana tavsiyem üzerine gitme zamana bırak eşin istemiyorsa hamileliğinde çok zorluk yaşarsın en küçük sorunda ben istemedim yapmasaydın kelimesi dilinin ucunda olur.. ben yaşadım Allah sana yaşatmasın eşim istemeden şimdi asla diyorum

İşte sırf anlattığın durumları yaşamamak için istemesini bekliyorummm...

Merhaba, öncelikle Allah kolaylık versin... Zor bir durum...
Ben de çoğu kişi gibi üstüne gitmemenizi baskı yapmamanızı öneririm.
Ancak bunun dışında, sizin de istemiyor vazgeçmiş gibi davranmanızı bunca konuşulandan sonra inandırıcı bulmayacaktır. Politika olduğunu anlayacaktır. Böyle oyunlara gerek yok. Çünkü çocuk çok ciddi bir karar, her iki taraf da istemeli, hazır hissetmeli; yoksa bir ömür başınıza kakma ihtimali var..(ben hazır değildim, erkendi, ben zaten istememiştim vs.)
Öncelikle bence eşinizi kafanızda değerlendirin; asla çocuk yapmak istemese bile onla yola devam edermisiniz? Yoksa sırf çocuk sahibi olmak için ondan vazgeçebilirmisiniz?
Zaten çok seviyorum, tabi ki vazgeçemem diyorsanız, çocuksuzluk dünyanın sonu değil..
Ama yok, ben çok istiyorum diyorsanız da, bence konu tekrar açıldığında tatlı tatlı konuşun onunla; "ben gerçekten bir gün anne olmak istiyorum, senle evlenirken de bu niyetim belliydi, sen de istemediğini söylemedin... 3 yıl demiştin, geçti bu süre, ama hala hazır değilsen ben gene beklerim ama bana zamanı söylemelisin, ben de kendimi ona göre ayarlayım.. Sonuçta çocuk da enerji isteyen birşey ben 30lu yaşlarıma kadar da ertelemek istemiyorum.." gibi cümlelerle yapıcı olarak hiç kızmadan konuşmaya çalışın...
Yani içinizi bize döker gibi ona da dökün...
Ve de gelecekteki hayalinizdeki tablodan ona örnekler verin gerekirse, "sen bana şurada şurada nasıl sahip çıktın, nasıl da destek oldun, çok harika bir baba olacağını düşünüyorum, ama acelesi yok geç olsun güç olmasın" diyin konuyu kapatın..
Sonra da hakkaten uzun bir süre 1 yıl falan konuyu açmayın ya da eğer eşiniz bir süre verirse o zamana kadar... Ailenize zaten kesinkes tembihlemelisiniz, çocuk çok kişisel bir karar, ve tüm sorumluluk anne ve babada oluyor.. Torun sevcez demekle olmuyor o iş... Hastalığında gece başında anne baba bekliyor, annane dede değil..
Çok uzun yazdım, Allah kolaylıklar versin, herşey gönlünüze göre olur umarım...

Ne kadarda içten olmuş yazınız teşekkür ederim tamda dediğiniz gibi yapıyorum ve işe de yaradığını söyleyebilirim...:)))

Ayrıca edit yapmak istiyorum...:):):):):):)

Bu konuyu haftasonu açmıştım sağolun teşekkürler sizin burada yardımlarınız sayesinde bugüne kadar davranmak gerektiği gibi davrandım. Ev alma düşüncesinde olan kocam ben hiç çocuk konusu açmazken açmamışken çocuk olduğunda olmaz o ev diye bir çok evden vazgeçti bu cümleyi kurdu. Dün gece hiç yokken sorduğu soruysa bomba...:KK200::KK200::KK200::anne::anne:
"""Aşkım hamilelik süreci nasıl başlar ne zaman öğrenebiliriz dedi bende birbir anlattım sonra neden sordun ki böyle bişey dedim hiç sadece merak ettim dedi gülerek """" bende hiç konuyu uzatmadım peki dedim...

Gelişmelerin bu kadar hızlı olacağınız düşünmemiştim, belki çok basit birşey bu söyledikleri ama ne bilim içim ferahladı sanki..:KK48::KK48::KK48::KK48:

canim anne olmak seninde hakkin. eşine son bi süre daha tani. 3 ya da 6 ay sen bilirsin o vakitten sonra artik korunmuyoruz anne olmam benim de hakkim de. hem zaten bakalim isteyince hemen oluvercek mi o da var. bak biz 2bucuk senedir ugrasiyoruz. sende bi ara adetin 3. günü kadin doğuma bi git derim hormonlarina yumurtalik rezervine vs bi baktir derim tedbir amaçlı

işte sırf olmama ihtimali var diye acele ediyorum ama nedense çoğu insan şıp diye olur diye düşünüyor bende onları anlayamıyorummmm:KK12::KK12::KK12::KK12:

Adamın üstüne çok gitmişsin çocuk da çocuk. Biz de 10 yıldır birlikteyiz 5 yıllık evliyiz. Borcumuz var ondan yapmadık bitecek gibi de değil de neyse. Bu sene işe girdim eşim başladı olsun olsun demeye o dedikçe bana afakanlar basıyor. Bazen ben de olsun diyorum o üstüme düşünce köşe bucak kaçıyorum. Bence biraz kenara çekilin lafını etmeyin. Üstüne gittikçe ters tepiyor. Onunda istediği zaman olsun ortak bir kararla. Rabbim inşallah size de bize de hayırlı zamanda versin. :))

Amin inşa benim hatam dediğiniz gibi baskı yapmışım istediği varsa da geri çekilmiş...

X