BİR TÜRLÜ ÇOCUK YAPMAYI KABUL ETMEYEN BİR KOCAM VAR YARDIM...

Buna çok sevindim . Allah o durumlara düşürmesin insallah hicbirimizi. O zaman yaşadığı travmayı bir uzman desteğiyle aşmaya çalışın . Sonrasında bir yetmez beş çocuk bile ister . Ben çocuk istemeyen erkek görmedim hiç ..sorun cozulunce minnosun kucağında emin ol .üzülme ,sabret ..

Amin inşş..
Bende hiç çocuk istemeyen erkek görmeyince şaşıp kalıyorum işte ne yapacağımı bilemiyorum normalde kadın istemez bizde ters işte.
Bide benim şansım galiba çok istediğim şeyler çetrefilli gerçekleşir...

Benim esimde ayniydi.bir tuhaflar..bence korkuyorlar.ben de korkuttum
İlk cocugumda 24 yasindaydim.ben de pcos var.cocugumuz olmayabilir dedim ki dogruluk payi var...kabul etti ama ha diyince olmuyor.6 ay sonra oldu sukur.dogum zor gecti.ben de istemedim 2.cocugu...4 sene gecti ben de istek olustu.yasim da 30 a geliyor sonucta...once konustuk yok dedi.iyi dedim.nedeni cok mantiksiz.iyikikle dedim.hikayeler anlattim.inatlasiyor..kabul etti ama hala niye kabul ettigini anlamadim 1 haftada ne degisti..bu seferde calismalar da sinir etti.oyle boyle ikinciye hamileyim.hala sinir etmeye devam ediyor..bu dongu bitmez yani anlayacagin...sen cileyi ceken beyfendiler dogursaymis hic cocuk sahibi olunmazmis

Benim esimde ayniydi.bir tuhaflar..bence korkuyorlar.ben de korkuttum
İlk cocugumda 24 yasindaydim.ben de pcos var.cocugumuz olmayabilir dedim ki dogruluk payi var...kabul etti ama ha diyince olmuyor.6 ay sonra oldu sukur.dogum zor gecti.ben de istemedim 2.cocugu...4 sene gecti ben de istek olustu.yasim da 30 a geliyor sonucta...once konustuk yok dedi.iyi dedim.nedeni cok mantiksiz.iyikikle dedim.hikayeler anlattim.inatlasiyor..kabul etti ama hala niye kabul ettigini anlamadim 1 haftada ne degisti..bu seferde calismalar da sinir etti.oyle boyle ikinciye hamileyim.hala sinir etmeye devam ediyor..bu dongu bitmez yani anlayacagin...sen cileyi ceken beyfendiler dogursaymis hic cocuk sahibi olunmazmis

Kesinlikle katılıyorum Allah ona göre yaratıyor şükürler olsun.
Gerççekten erkekler bir tuhaf galiba bu çocuk konusunda zaten çocuğu kucağına alana kadar baba olduğunu anlamazlarmış duygu yok anacım adamlarda bildiğin odun deyince kızıyorlar...:KK49:

Bu kadar çocuk doğurma baskısının olduğu ve hamilelerin yüceltildiği bir topluma bu kadar inatlaşmanız ve üzülmeniz normal.. Evliliği bitirmeyi bile düşünmüşsünüzdür eminim.. Ama yapmayın. Eşinizin bakış açısından da görmeye çalışın. Tabiki hiç bir erkeğin eşinin anne olma hakkını elinden almaya hakkı yok ama bunun bazı sebepleri olabilir... Çevre baskısını umursamayın herkes anne olmak çocuk yapmak mecburiyetinde değil önce bunu anlayın çocuksuz da mutlu olmayı öğrenin...

Merhabalar;
3 yılı bitirdik evlilikte ve 10 yıldır da birbirimizi tanıyoruz, kocamla. Anlayacağınız severek evlendik, bile bile isteye isteye.
Hiç bir sıkıntımız derdimiz tasamız yok çok şükür hamd olsun Allaha. İkimizde çok iyi işlerde çalışıyoruz 26 yaşındayız herşeyimiz bir bir elmanın yarısı gibiyiz. Birbirimizi o kadar çok tamamlıyoruz. tek anlaşamadığımız konu benim deli gibi çocuk istemem onunsa istemeyişi sebep olarak da babasız büyümüş olması. Babasının hayırsız olması benim annemlerin torun istemesi onların karışıyor olması kısacası baskı yaptığımız düşünüp her seferinde biraz daha geriye atmasıymış. Bende her fırsatta bebek konusunu empoze etmeye çalışıyorum çünkü gerçekten istiyorum, hatta her ay bebek masrafları için ödenek bile ayırıyorum maaşımdan oda farkında biliyor. En yakın arkadaşının 4 aylık bir bebeği var her görüştüğümüzde kucağından indirmez bizde de böyle olsun böyle yapalım diye hayal kurar fakat iş yapmaya gelince ben babasız büyüdüm. Dünde iş çıkışı arabada konu açıldı. Yukarıda yazdığım sebepleri sıraladı, birbir. İstemiyormuşmuş falan ben onun babasız olmasını anlamıyormuşum benim kadar şanslı büyümemiş babası elinden tutup gezdirmemiş anlamadığım bu benim sorunummuş gibi sanki babası benim yüzümden çekip gitmiş gibi saydırdı. Susamadım da sende beni anlamıyorsun benimde anne olmak hakkım bizden sonra evlenenler ikinci çocuğu yapacak bizde tık yok falan filan saydırdım artık boğazıma kadar doldurdu sağolsun. Gece boyu saçma sapan düşündüm durdum. Hayır nerede hata yaptım diye. Şimdi ne yapacağımı bilmiyorum, hayır sanki bana inatmış gibi herkesinde hamile kalası tuttu, her yerde karşıma çocukla ilgili şeyler çıkıyor. Dokunsanız ağlayacak kadar kırgınım ne yapacağımı bilmiyorum. Fikri olan benim yaşadığım durumu yaşayan varsa lütfen yardım.
Bu arada biraz uzun oldu nolursunuz hakkınızı helal edin...
bizde de tam tersi ben istemiyorum eşim istiyor.baskı yapmayın sakın eşim bana baskı yaptıkça hiç istemiyorum.3 yılı geçeli 5 ay olmuş daha biraz daha sabredin yaşınızda çok geç kalmış değil.

Adam demek ki kendine güvenemiyor. Çok iyi bir baba olamayacağını düşünüyor.Bence fazla üstüne gitmeyin. Yapacağı varsa da yapmayacak. İstemeden yaparsa ne kadar iyi bir baba olabilir ki?

Küçük bebekleri görünce hevesleniyorsunuz ama bebekler öyle kalmıyor , büyüyor. Büyüdükçe daha çok sorun getiriyor. Çocuk pek istenecek bir şey değil ya.

Milletin her yaptığını yapıyor musunuz sanki? Yaşınız genç. Bekleyin bence ve adamı sıkmayın.

Merhabalar;
3 yılı bitirdik evlilikte ve 10 yıldır da birbirimizi tanıyoruz, kocamla. Anlayacağınız severek evlendik, bile bile isteye isteye.
Hiç bir sıkıntımız derdimiz tasamız yok çok şükür hamd olsun Allaha. İkimizde çok iyi işlerde çalışıyoruz 26 yaşındayız herşeyimiz bir bir elmanın yarısı gibiyiz. Birbirimizi o kadar çok tamamlıyoruz. tek anlaşamadığımız konu benim deli gibi çocuk istemem onunsa istemeyişi sebep olarak da babasız büyümüş olması. Babasının hayırsız olması benim annemlerin torun istemesi onların karışıyor olması kısacası baskı yaptığımız düşünüp her seferinde biraz daha geriye atmasıymış. Bende her fırsatta bebek konusunu empoze etmeye çalışıyorum çünkü gerçekten istiyorum, hatta her ay bebek masrafları için ödenek bile ayırıyorum maaşımdan oda farkında biliyor. En yakın arkadaşının 4 aylık bir bebeği var her görüştüğümüzde kucağından indirmez bizde de böyle olsun böyle yapalım diye hayal kurar fakat iş yapmaya gelince ben babasız büyüdüm. Dünde iş çıkışı arabada konu açıldı. Yukarıda yazdığım sebepleri sıraladı, birbir. İstemiyormuşmuş falan ben onun babasız olmasını anlamıyormuşum benim kadar şanslı büyümemiş babası elinden tutup gezdirmemiş anlamadığım bu benim sorunummuş gibi sanki babası benim yüzümden çekip gitmiş gibi saydırdı. Susamadım da sende beni anlamıyorsun benimde anne olmak hakkım bizden sonra evlenenler ikinci çocuğu yapacak bizde tık yok falan filan saydırdım artık boğazıma kadar doldurdu sağolsun. Gece boyu saçma sapan düşündüm durdum. Hayır nerede hata yaptım diye. Şimdi ne yapacağımı bilmiyorum, hayır sanki bana inatmış gibi herkesinde hamile kalası tuttu, her yerde karşıma çocukla ilgili şeyler çıkıyor. Dokunsanız ağlayacak kadar kırgınım ne yapacağımı bilmiyorum. Fikri olan benim yaşadığım durumu yaşayan varsa lütfen yardım.
AYNI kendime benzettim hikayeni görür görmez.. benimde eşim babasız büyümüş oda aynı şekilde çoçuk istemiyor neyse eni sonu hamile kaldım ben istemiyordum sen kırılma diye korunmadım dedi.. sonra kimyasal gebelik geçirdiğim için düştü. Bende senin gibi üstüne düştüm tartışma çıkardım neden istemiyorsun diye benimde hakkım var anne olmaya ama anlamıyordu. Benim sana tavsiyem üzerine gitme zamana bırak eşin istemiyorsa hamileliğinde çok zorluk yaşarsın en küçük sorunda ben istemedim yapmasaydın kelimesi dilinin ucunda olur.. ben yaşadım Allah sana yaşatmasın eşim istemeden şimdi asla diyorum

eşimin annesi babası ayrı benim babam dağlara taşlara iki babanında berbat olması bizi bağlamadı.. hayır gitmeyi mi düşünüyor ki bu kadar takılmış eşimde ilk başlarda evliliğe olumsuz bakıyordu annesi babası boşanmış abisi aynı şekilde ama evlendik neden çünkü illa her evlilik böyle olacak diye bir kaide yok diye hatta bu inadı yüzünden ayrıldık bence eşin saçmalıyor çocuğu kendi babası büyütmeyecek eğer babasıyla arasında bir fark olduğunu düşünüyorsa çok uzatmaz
evlenmeden önce bunları hiç konuşmadınız mı valla ben aklıma ne geliyorsa konuştum ki şu an 6. yılımız 1 yıllık evliyiz 3 aylık oğlumuz var

Merhabalar;
daha 3 yıl l-olmus bu ne acale ki demek kocam beni bosasın yani 7 senedir istemedim diye ooooo adama baska yapmayın aynen daha cok ititci olurr

Merhabalar;
canim anne olmak seninde hakkin. eşine son bi süre daha tani. 3 ya da 6 ay sen bilirsin o vakitten sonra artik korunmuyoruz anne olmam benim de hakkim de. hem zaten bakalim isteyince hemen oluvercek mi o da var. bak biz 2bucuk senedir ugrasiyoruz. sende bi ara adetin 3. günü kadin doğuma bi git derim hormonlarina yumurtalik rezervine vs bi baktir derim tedbir amaçlı

Adamın fikirleri saçma falan değil. Anlayamayız. Kimse çocuk yapmak zorunda değil. Hele eşi ıstiyor diye hiç değil.

Anlaşamıyorsanız boşanın başkasıyla evlenip çocuk yapın.

Adamın üstüne çok gitmişsin çocuk da çocuk. Biz de 10 yıldır birlikteyiz 5 yıllık evliyiz. Borcumuz var ondan yapmadık bitecek gibi de değil de neyse. Bu sene işe girdim eşim başladı olsun olsun demeye o dedikçe bana afakanlar basıyor. Bazen ben de olsun diyorum o üstüme düşünce köşe bucak kaçıyorum. Bence biraz kenara çekilin lafını etmeyin. Üstüne gittikçe ters tepiyor. Onunda istediği zaman olsun ortak bir kararla. Rabbim inşallah size de bize de hayırlı zamanda versin. :))

Şu kadar yıl için anlaşmıştık zamanı geldi hadi çocuk yapalım demek için her iki tarafın da hazır olması gerekir.
Demek ki eşiniz hazır değil ve baskı daha da itici olur.
Gerekçeleri mantıklı değil ama istemiyor baskı yaparsanız hiç istemeyecek.
Onun için çaktırmadan, gündeme getirmeden çocukları sevdirerek yavaş yavaş hazırlamak lazım.

3 yildir evlisin birde bunun 7 sene öncesi var? Yaslarda 26. Hmm olay cok basit :) Dişiliğini kullan hamile kal yani (nasil korundugunuzu bilmiyorum ama korunmayi kes) :) sonra olaya kaza süsü verirsin :ıslık:

benim deli gibi çocuk istemem onunsa istemeyişi sebep olarak da babasız büyümüş olması.

Travmatik olduğunu düşünüyorum . Sorun bebek sevmemesi değil .
Ölüm korkusu . Eğer çocuğunu belli yaşa getirmeden ölürse , kendi çocuğunun da aynı olumsuz şeyleri yaşayacağını düşünüyor . Bunu kaldırmak istemiyor .

Yukarıda yazdığım sebepleri sıraladı, birbir. İstemiyormuşmuş falan ben onun babasız olmasını anlamıyormuşum benim kadar şanslı büyümemiş babası elinden tutup gezdirmemiş

Üstelemeyin . Bir psikolog yada terapistle bu sorunları aşmasını sağlayın .
Allah korusun siz şeş kaza hamile kalsanız eşiniz düşünmekten kötü olur .

X