Bir miras konusu da benden

Bozuldugun sadece nikahına gelmemelerimi bence seni yalandan yakınlaşır kandirip mallari aldıktan sonra artık evleneceksin eşinin gözü açıktır bize pay çıkmaz diye düşünerek beddua etmelerine bozul,resmen kullanmışlar birisine bahsetseydin gözünü acarlardi senin,şuan tek dertleri artık bişey korparamayacak olmalari

Hak falan geçmedi, malını kocan dahil kimseye verme. Hatta onları satıp eşinle ortak kazanıma dönüşmesine bile izin verme. Mal sevdasına sana sıcak davranmışlar şimdi de devamını istiyorlar. Yok öyle bir dünya, aptallık etme

İyi de babanızdan annenize kalan miras her şekilde annenizin hakkı zaten.
Sonuçta babanızın eşiydi ve mirasından hak sahibiydi.
Annenizin mirasının da size kalması kadar doğal bir olay yok.
Hiç bir şekilde annenizden kalanlarda hakları yok.
Herkes hakkına düşeni almış tek haksızlık diyebilecekleri %25 kısmı da zaten telafi etmişsiniz.

Üzülmeyin yolunuza bakın..

Ne helalliği Allah aşkına umarım gerçek değildir konu onlar sizden helallik alsın pes yani ayrıca neden dogdugunuz için pişmanlık yaşayasınız yahu sizin suçunuz ne

eğer babam annemle evlenmeseymiş, ben olmasaymışım zaten hepsi onların olacakmış.
Halamın da bıyığı olsaydı amcam olurdu. Dünyaya geldiğin için onlara borçlu musun yani? Hayatımda daha saçma başka bir gerekçe duymadım. Baban yüzde yirmibeşi sana verdiyse senindir, onlara altın vermen bile gerekmiyormuş

Annesi ile babası boşandığında anneleri mal varlığı almıştır. Alması gerekiyor en azından. Annelerinin haklarıni ordan aldılar yani. Baba zaten ucunuzun babası. Sadece o ikisinin değil. Sen dogmasaydin falanla olmaz o iş. Baba daha fazla çocuk da yapabilirdi kimse hesabını soramaz.
Bence fazla fazla vermişsiniz. Eve ve altınlara içim acıdı hatta. Yine de içiniz rahat etmiş en azından. Daha fazla vicdan yapmayın. Para için goruseceklerse gorusmesinler.

Yasa belli eş 1/4 ,kalan çocuklara pay edilir,hatta evlilik birliği içinde edinilmiş mal varsa yarısı annenizin, onun için de dava açabilirsiniz.. .annenizin tek mirasçısı da siz olduğunuza göre onun payı da sizin..bu 3 katlı ev babanızın vasiyet etti ev mi yoksa hayattayken mi üzerinize yapmıştı..onu neden verdiniz ki

Yok o ev de babamın üzerineydi, vefat edince onların da miras payı vardı zaten evde, ben kendi miras payımı onlara verdim. Annem vasiyete itiraz etmediği için onun o evdeki miras payı bana geçti. Yani aslına bakarsanız annemin de payını vermiş oldum.

Evi ve altınları vermeseydiniz sizden iyisi olmazdı hata etmişsiniz babanız isteseydi eşit paylaştırırdı demek ki bilmediğiniz şeylerde var hak hukuk konusuna gelince miras babanızın kime isterse bırakır dinen bir sakınca yok hukuki olarakta annenizden kalan hiç bir şeyde onların hakkı yok sonuçta o da eş olarak babanıza yoldaşlık etmiş aynı yastığa baş koymuş tek evladıda sizsiniz saçmalıktan başka bir şey değil yaptıkları ama güzellikle ama zorla alabildiklerini almaya çalışıyorlar görüşmeyin

Sizi saf iyi niyetli bulmuslar vicdan yaptirarak biraz daha biseyler koparmak istemisler hic kafaniza takmayin muhattapta olmayin bir kurusda vermeyin zaten fazlasini vermissiniz hic gerek yokken neyse olan olmus

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…