Bir küçük bebek meselesi

Anneolmayolundayim

Üye
Kayıtlı Üye
13 Aralık 2023
524
408
31
Çok uzun olacak sıkılan vakti olmayan okumasın. Canınız sıkılır...
Bunu yazmak için çok düşünmedim ama etrafımda beni anlayacak gerçekten kimse yok. Anlıyorum diyenler yalan söylüyor. Yok üç ay benim de olmadı falan diyorlar. Üç ay mı? Anlayanlar gerçekten bu yollardan defalarcaaa geçenlerdir. Benim derdim demek istemiyorum ama bir derdim var.
3 seneyi geçtik evliyim. 2 buçuk senedir de çocuk istiyoruz. Bunun için önce yaşımız genç olur dedik bekledik. Bilinçli bir ebeveyn olmak istediğim için kadındoğuma gidip defalarca tahlil baktırttım yumurtalıklarıma baktırttım. Sıkıntı yoktu basit vitamin eksikliklerim vardı onlar da tamamlandı şükür. Çokça takviye kullandım herkes bir sene bekle olur dedi olmadı. Hsg çekindim,temiz çıktı. hsg sonrası gebe olan çok kişiler var dediler olmadı. Çok dua ettim hacılardan dualar geldi. Yok. Sorun ilk başta amh düşüklüğü sanıyorduk sadece. Yumurta takibi yapalım dedik yok. Tüp bebek yapalım dedik negatif. Tüp bebek sonrası kendiliğnden kalanları örnek verdiler olmadı, histeroskopi oldum, doğal yolla gebe kalırsın dediler olmadı, kesin diğer transferde tutar en kötü dediler tutmadı. 5ay sonra tekrar denedik gene olmadı. Benim sonbir tüp bebek deneyecek kadar param kaldı. Gerçekten dualar ediyorum tanıdığım sevdiğim herkes bana dualar ediyor. Çok isteme çok istediğin için olmuyor falan diyorlar. Saçma sapan örnekler veriyorlar. Zaten ben ille de olsun ne olursa olsun demiyorum her zaman hayırlı ve sağlıklı güzel ahlaklı evlatlar istedim. Olmayınca ağlamayalım mı, etrafa gülücükler mi saçayım sürekli? Diyorlar ki ya olup da ölenler napsın ya bana kötü örnekler üzerinden teselli vermesinler. İsyan olarak algılıyorlar isyanım size... ben hala dua ediyorum. Ya insanlardan çok sıkıldım. Soranlardan bunaldım. Benim isyanım yok elhamdülillah. Bekliyorum sabırla. Ama maddi manevi tükenmek üzereyim. Çok fazla hormon yiyorum, duygularım darman duman. Yok bilmem kim 8.denemesinde tutmuş kardeşim benim o kadar param yok. Kimsenin çocuğunu da sevemez olduk. Çocuk düşse aha nazar değdi diyorlar. Bakışlar o bakışları görseniz... yazıııkkkkk olmuyor ya ondan nasıl içten seviyor bakışları. Çok üzgünüm. İnsanlarla görüşmek istemiyorum. Rabbim bu yolda olan ve bu yola çıkacak maddi durumu olmayan evlat hasreti çeken heeerrrr kişiye ben dahil hayırlı sağlıklı güzel ahlaklı güzel yüzlü evlatlar nasip etsin. Gerçekten çok zor. Eşim yeğenlerini severken onlarla veya başka bebeklerle oynarken ciğerim nasıl yanıyor anlatamam. Öylesine yazdım bunları içimde şişti şiştiiii. Yorum yapmanıza bile gerek yok. Bunu gören bana dua ederse çok sevinirim. Allah razı olsun şimdiden..

Aynı yollardan geçtim 4. Tüp bebekte hamile kaldım çok şükür benim için dünyalara bedel bi bebeğim oldu rabbim size de nasip etsin inşallah. Yaşadıklarınızı gerçekten anlayabiliyorum her negatifteki o hayalkırıklığınızı en başa dönmeyi yine kendinize iğneler yapıp hormon yüklemenizi, transferle sonuç arasındaki sürenin nasıl geçmek bilmediğini… bu akşam duamda olacaksınız

Biraz kafanı dağıtmaya ihtiyacın var. Benim de 1 senedir olmuyor kendi haline bıraktım şu sıra, tüp bebek denemem olmadı. Kimse de bebek istediğimizi bilmiyor, sanırım yaptığım en akıllıca şey bu. Soranlara düşünmüyoruz demek. Hatta tepkimden çekindiklerinden sormuyor bile artık pek kimse. İnşallah tez zamanda sağlıkla hayırlıca bebeklerimize kavuşuruz ❤️

Çok uzun olacak sıkılan vakti olmayan okumasın. Canınız sıkılır...
Bunu yazmak için çok düşünmedim ama etrafımda beni anlayacak gerçekten kimse yok. Anlıyorum diyenler yalan söylüyor. Yok üç ay benim de olmadı falan diyorlar. Üç ay mı? Anlayanlar gerçekten bu yollardan defalarcaaa geçenlerdir. Benim derdim demek istemiyorum ama bir derdim var.
3 seneyi geçtik evliyim. 2 buçuk senedir de çocuk istiyoruz. Bunun için önce yaşımız genç olur dedik bekledik. Bilinçli bir ebeveyn olmak istediğim için kadındoğuma gidip defalarca tahlil baktırttım yumurtalıklarıma baktırttım. Sıkıntı yoktu basit vitamin eksikliklerim vardı onlar da tamamlandı şükür. Çokça takviye kullandım herkes bir sene bekle olur dedi olmadı. Hsg çekindim,temiz çıktı. hsg sonrası gebe olan çok kişiler var dediler olmadı. Çok dua ettim hacılardan dualar geldi. Yok. Sorun ilk başta amh düşüklüğü sanıyorduk sadece. Yumurta takibi yapalım dedik yok. Tüp bebek yapalım dedik negatif. Tüp bebek sonrası kendiliğnden kalanları örnek verdiler olmadı, histeroskopi oldum, doğal yolla gebe kalırsın dediler olmadı, kesin diğer transferde tutar en kötü dediler tutmadı. 5ay sonra tekrar denedik gene olmadı. Benim sonbir tüp bebek deneyecek kadar param kaldı. Gerçekten dualar ediyorum tanıdığım sevdiğim herkes bana dualar ediyor. Çok isteme çok istediğin için olmuyor falan diyorlar. Saçma sapan örnekler veriyorlar. Zaten ben ille de olsun ne olursa olsun demiyorum her zaman hayırlı ve sağlıklı güzel ahlaklı evlatlar istedim. Olmayınca ağlamayalım mı, etrafa gülücükler mi saçayım sürekli? Diyorlar ki ya olup da ölenler napsın ya bana kötü örnekler üzerinden teselli vermesinler. İsyan olarak algılıyorlar isyanım size... ben hala dua ediyorum. Ya insanlardan çok sıkıldım. Soranlardan bunaldım. Benim isyanım yok elhamdülillah. Bekliyorum sabırla. Ama maddi manevi tükenmek üzereyim. Çok fazla hormon yiyorum, duygularım darman duman. Yok bilmem kim 8.denemesinde tutmuş kardeşim benim o kadar param yok. Kimsenin çocuğunu da sevemez olduk. Çocuk düşse aha nazar değdi diyorlar. Bakışlar o bakışları görseniz... yazıııkkkkk olmuyor ya ondan nasıl içten seviyor bakışları. Çok üzgünüm. İnsanlarla görüşmek istemiyorum. Rabbim bu yolda olan ve bu yola çıkacak maddi durumu olmayan evlat hasreti çeken heeerrrr kişiye ben dahil hayırlı sağlıklı güzel ahlaklı güzel yüzlü evlatlar nasip etsin. Gerçekten çok zor. Eşim yeğenlerini severken onlarla veya başka bebeklerle oynarken ciğerim nasıl yanıyor anlatamam. Öylesine yazdım bunları içimde şişti şiştiiii. Yorum yapmanıza bile gerek yok. Bunu gören bana dua ederse çok sevinirim. Allah razı olsun şimdiden..
Sizi o kadar iyi anliyorumki. Tek fark hayatim boyunca cocuk istemedim evliligimin 8. Senesindeyim. Yas 36. Kanser hastasiydim kontrollerim hala devam ediyor. Ciddi ciddi istemedigimi sadece ailem anlardi cunku eşimin sorunlu bir ailesi vardi istemedim. Birgun yillarca cocuk isteyen kuzenimin cocugu oldum cocuk Allahim ne sevimli yer durursun. Velevki cocugu ne zaman kucagima alsam yok parfum cok sikmissin tam gorecegim yok uyuyor dahada asla aramadim.cocugun cicek ama sen tam bir pislik boceksin diyemedim. Hala cocuk istemedim bu arada onun cocugunun guzelliginden banane bakar sever gecerdim. Gecen hafta regl olmadigimi farkettim. Basim dondu bir test yapayim dedim. Bu arada oncesinde iki kimyasal oldu ama onlarda kazayla isteyerek degil. Korunmuyoruz cunku nasilsa olmuyor. İlk sene bir hevesle denemistim baktim olmuyir rahatlik gelmisti. Gecen hafta öğrendikki bes haftalik hamileyim. Rabbim sanada en kisa surede nasip etsin saglikli ve hayirli evlat olsun. Eger evdeysen calismani öneririm. Aptal insanlarla gorusme. Ve gercekten kafani dagit. Ben hic istemedim olsun ama olursada en iyi sekilde bakararak Rabbimin emaneti diyip el ustunde tutarim diyordum. Allah verdi. Bu yastan sonra gucum neye yetecek arti sagligima etkisi olacakmi bilinmez. Ama lutfen mutlu olmaya bak. Cunku ben cocugum olmadan once kendi kendime mutlu olan biriydim esim bile olmasa cok mutluyum.bebek nasip olurda dogarsa tek duam onunlada mutlu olmak. İstemem ruh halim bozulmasin konforum bozulmasin. Eger sen muyltlu olursan o rahatliga alisirsan bir sure istemeyebilirsjn belki psikolojik olarak rahatlarssan o zaman olabilir. Aklima tek gelen bu. Gonlunden gecen hersey nasip olsun💞💫

Yazımızda kendimi gördüm bian gözlerim oldu 8 senelik evliyim bende ve nedenimiz sebepsiz infertilite 5 aşılama 2 tüp geçmişim oldu 3de tutu şükür gün sayıyorum desem yeridir dualarımda olacaksın inşallah mevlam en hayırlı zamanda ve kolaylıkla bebek sahibi olmanı nasip etsin....

Allah önce bizim gibi bekleyenlere evlat nasip etsin inşallah.

Sizi çok iyi anlıyorum. 3 yıldır bizde uğraşıyoruz, 1 tüp bebek negatifim var. Dualar ettim, ağladım zırladım. Elimden geleni yaptım yapıyorum ama yok yok. Bizi, bizim gibi bu yoldan geçenler anlar. Eşlerimiz bile neler hissettiğimizi tam manasıyla anlayamaz.
Bazen bu tedaviler çok boş geliyor, sonuçta o bebek gelecekse ne yaparsan yap geliyor zaten. Bizde yıprandığımızla kalıyoruz. Doktorlar sizin çocuğunuz olur diyor. buna şükrediyorum.
Tatillere mi çıkmadık, deli gibi gezdik tozduk yok yok olmuyor.

İş arkadaşlarımdan kaç kişi hamile kaldı, hepsine dua ettim onlar için sevindim ama kendim? Kaç kişinin gebeliğini seyrettim, kaç kişinin hamilelik haberini aldım. Düşünüyorum, bir gün ben hamilelik haberi verebilecek miyim?
Kızım olursa şu ismi, oğlum olursa şu ismi koyarım diyordum. Çevremde çocuğu olanlar hayal ettiğim isimleri koymuş. Onların yerine bende olabilirdim diyorum bazen... 1 yaş- 2 yaş doğum günlerini kutluyorlar, benimde olsa bende kutlardım diyorum. Bu tip şeylerden dolayı sosyal medya hesabımı kapatmayı düşünüyorum. Sonra nereye kadar kaçacaksın diyorum. Allah diğerlerine yağdırıyor, bize yok. Sanki hiç olmayacakmış gibi hissediyorum.

Bazen kaderime kızıp artık savaşmayı bırak, olmuyorsa olmasın diyorum. İçimden bir ses sakın pes etme diyor.

Kaç kere eşime hamilelik haberi versem nasıl veririm diye hayaller kurdum, hala hayalini kuruyorum engel olamıyorum.
Bazen bu derdi hak edecek ne günah işledim diyorum. Bazen her şeyime şükrediyorum. Bu psikoloji çok farklı...
Kolay yoldan evlat sahibi olanlar, ne kadar şükretseniz az.

Aynı yollardan geçtim 4. Tüp bebekte hamile kaldım çok şükür benim için dünyalara bedel bi bebeğim oldu rabbim size de nasip etsin inşallah. Yaşadıklarınızı gerçekten anlayabiliyorum her negatifteki o hayalkırıklığınızı en başa dönmeyi yine kendinize iğneler yapıp hormon yüklemenizi, transferle sonuç arasındaki sürenin nasıl geçmek bilmediğini… bu akşam duamda olacaksınız
Ahh rabbim size bağışlasın sağlıklarla büyüsün inşallah. Allah razı olsun beni sadece gerçekten bu yoldan geçenler anlar birbirimizi anlarız

Biraz kafanı dağıtmaya ihtiyacın var. Benim de 1 senedir olmuyor kendi haline bıraktım şu sıra, tüp bebek denemem olmadı. Kimse de bebek istediğimizi bilmiyor, sanırım yaptığım en akıllıca şey bu. Soranlara düşünmüyoruz demek. Hatta tepkimden çekindiklerinden sormuyor bile artık pek kimse. İnşallah tez zamanda sağlıkla hayırlıca bebeklerimize kavuşuruz ❤️
Kesinlikle çok akıllıca davranmışsınız. Söylemek zorunda kaldıklarımız oldu ailemizden en yakınlarımız biliyor. Ama inanın onlar bile yoruyor ama mecburuz. Davet ediyorlar çağırıyorlar. İşimiz var diyince ne işiniz var diyorlar. Doğum günleri vs oluyor sadece katılıp küçük hediyeler alıyoruz çocuklarına çünkü durumu bilmedikleri dönemde istekleri de bitmiyordu. Söylemk zorunda kaldık faydalı oldu mu asla ama napalıım

Allah önce bizim gibi bekleyenlere evlat nasip etsin inşallah.

Sizi çok iyi anlıyorum. 3 yıldır bizde uğraşıyoruz, 1 tüp bebek negatifim var. Dualar ettim, ağladım zırladım. Elimden geleni yaptım yapıyorum ama yok yok. Bizi, bizim gibi bu yoldan geçenler anlar. Eşlerimiz bile neler hissettiğimizi tam manasıyla anlayamaz.
Bazen bu tedaviler çok boş geliyor, sonuçta o bebek gelecekse ne yaparsan yap geliyor zaten. Bizde yıprandığımızla kalıyoruz. Doktorlar sizin çocuğunuz olur diyor. buna şükrediyorum.
Tatillere mi çıkmadık, deli gibi gezdik tozduk yok yok olmuyor.

İş arkadaşlarımdan kaç kişi hamile kaldı, hepsine dua ettim onlar için sevindim ama kendim? Kaç kişinin gebeliğini seyrettim, kaç kişinin hamilelik haberini aldım. Düşünüyorum, bir gün ben hamilelik haberi verebilecek miyim?
Kızım olursa şu ismi, oğlum olursa şu ismi koyarım diyordum. Çevremde çocuğu olanlar hayal ettiğim isimleri koymuş. Onların yerine bende olabilirdim diyorum bazen... 1 yaş- 2 yaş doğum günlerini kutluyorlar, benimde olsa bende kutlardım diyorum. Bu tip şeylerden dolayı sosyal medya hesabımı kapatmayı düşünüyorum. Sonra nereye kadar kaçacaksın diyorum. Allah diğerlerine yağdırıyor, bize yok. Sanki hiç olmayacakmış gibi hissediyorum.

Bazen kaderime kızıp artık savaşmayı bırak, olmuyorsa olmasın diyorum. İçimden bir ses sakın pes etme diyor.

Kaç kere eşime hamilelik haberi versem nasıl veririm diye hayaller kurdum, hala hayalini kuruyorum engel olamıyorum.
Bazen bu derdi hak edecek ne günah işledim diyorum. Bazen her şeyime şükrediyorum. Bu psikoloji çok farklı...
Kolay yoldan evlat sahibi olanlar, ne kadar şükretseniz az.
Ayyy kendimi okudum sanki ben de öyle kime nasıl süprizle söylerim belli kafamda. Hastane çıkışı lohusa takımı bebek malzemeleri hepsi favorilerimde. Kıx oğlan farketmez iki cinsiyet için de beğendiğim koleksiyonlarım bar 🥲😅

Yazımızda kendimi gördüm bian gözlerim oldu 8 senelik evliyim bende ve nedenimiz sebepsiz infertilite 5 aşılama 2 tüp geçmişim oldu 3de tutu şükür gün sayıyorum desem yeridir dualarımda olacaksın inşallah mevlam en hayırlı zamanda ve kolaylıkla bebek sahibi olmanı nasip etsin....
İnşallah benim de 3.de tutar bakalım. Allah bağışlasın sağlıklarla kucağınıza alın inşallah🙏🌹

Sizi o kadar iyi anliyorumki. Tek fark hayatim boyunca cocuk istemedim evliligimin 8. Senesindeyim. Yas 36. Kanser hastasiydim kontrollerim hala devam ediyor. Ciddi ciddi istemedigimi sadece ailem anlardi cunku eşimin sorunlu bir ailesi vardi istemedim. Birgun yillarca cocuk isteyen kuzenimin cocugu oldum cocuk Allahim ne sevimli yer durursun. Velevki cocugu ne zaman kucagima alsam yok parfum cok sikmissin tam gorecegim yok uyuyor dahada asla aramadim.cocugun cicek ama sen tam bir pislik boceksin diyemedim. Hala cocuk istemedim bu arada onun cocugunun guzelliginden banane bakar sever gecerdim. Gecen hafta regl olmadigimi farkettim. Basim dondu bir test yapayim dedim. Bu arada oncesinde iki kimyasal oldu ama onlarda kazayla isteyerek degil. Korunmuyoruz cunku nasilsa olmuyor. İlk sene bir hevesle denemistim baktim olmuyir rahatlik gelmisti. Gecen hafta öğrendikki bes haftalik hamileyim. Rabbim sanada en kisa surede nasip etsin saglikli ve hayirli evlat olsun. Eger evdeysen calismani öneririm. Aptal insanlarla gorusme. Ve gercekten kafani dagit. Ben hic istemedim olsun ama olursada en iyi sekilde bakararak Rabbimin emaneti diyip el ustunde tutarim diyordum. Allah verdi. Bu yastan sonra gucum neye yetecek arti sagligima etkisi olacakmi bilinmez. Ama lutfen mutlu olmaya bak. Cunku ben cocugum olmadan once kendi kendime mutlu olan biriydim esim bile olmasa cok mutluyum.bebek nasip olurda dogarsa tek duam onunlada mutlu olmak. İstemem ruh halim bozulmasin konforum bozulmasin. Eger sen muyltlu olursan o rahatliga alisirsan bir sure istemeyebilirsjn belki psikolojik olarak rahatlarssan o zaman olabilir. Aklima tek gelen bu. Gonlunden gecen hersey nasip olsu
Sağlığınız daim olsun. Yavrunuzla uzun sağlıklı musmutlu yıllarınız olsun. Aynen ben de birinin bebeğini severken başörtünün iğnesi batar. Yok başı düşer yok kıçı açılır sevmiyorum kimsenin çocuğunu içimden anca artık.. evet evdeyim ama bir süredir evdeyim tedavi yüzünden defalarca izinler almak zorunda kaldım artık yüzüm kalmadı ve istifa yolu gözüktü malesef. Evde kpss çalışıp düşünmemeye çalışıyorum ama henüz yeni bir olumsuz sonuç alınca da odaklanamıyorum hiçbir şeye:KK43:

X