Bir hala vakası, vasilik.

Avukata verecek paranız yoksa babanızın bakımevi masraflarını nasıl karşılamayı düşünüyorsunuz anlamadım? Evinizde mi bakılacak babanız bundan sonra.
Babam 5.dereceden öğretmen bu sebeple kaldığı bakımevide özel. Tekrar almayacağım yakınımda bir bakımevine naklini isteyeceğim.

Bu dosya noyu e-devlet üzerinden vukuat kısmından bulabilir miyim

E tamam masrafları nasıl karşılanacak sizin buna gücünüz var mı? Maaşı yetecek mi yada?
Düzenini bozmak doğru mu birde sonuçta alışmıştır oraya babanız.
Ben kıyafet alıyor ve gönderiyorum, masraf derken tam anlayamadım? İhtiyaçlarını olabildiğince alıyorum.

Ben kıyafet alıyor ve gönderiyorum, masraf derken tam anlayamadım? İhtiyaçlarını olabildiğince alıyorum.
Amacım daha yakınıma alıp haftada en azından 1-2 defa ziyaretinde bulunabilmek. İstanbulda ama 1 günlük yolda oturuyor.

Sulh hukuka gıdın
Babanız ıcı n Cok uzuldum sız bakamaz mısınız

Bakımevleri paralı değil mi? ondan bahsediyorum.
Maaşından kesinti yapılıyor, zaten vasiliği aldığımda bunlarıda kabul ediyorum. Yani maaşının onun ihtiyaçlarına gittiğine dair. Bakın halamı aradığımızda param yok diyordu, biz kendi cebimizden ödedik. Nereden baksanız maaşı 35k babamın yani maaşı nereye gidiyor?

Bakım evleri pahalı epey. Ben araştırmıştım bir dönem,emekli maaşı kurtarmıyordu öyle söyleyeyim size. Babanıza halanız evinde bakıyor olsa tamam diyeceğim alın babanızı yazık bakamıyor demekki,üzüyor ne bileyim incitiyor ama bakımevinde en nihayetinde bu adam. Oradan alıp başka bir bakımevine vereceksiniz babanız açısından birşey değişmeyecek ki.
Önce araştırın ne kadar ödeniyor bakımevine,maaşı yetiyor mu vs. Babanız açıkta kalmayacaksa girişin bu işlere. Düzenini bozmakta var işin sonunda. Babanızın ortada kalması da.
Babanız ağlıyor beni al diye de,gideceği yerin daha iyi olacağının garantisi mi var. Her halükarda bu adam bakıma muhtaç. Ha alırız evi var bakıcı tutarız yatılı ,bizimde elimiz üzerinde olur falan dersiniz anlarım ama babanızin şartları pek değişmeyecek şu an ki durumda zaten.
Halanız babanıza ne zarar veriyor olabilir onu da anlamadım açıkçası.

O para ödenmeseydi 2 yıl cezaevindeydi hanımefendi. Dalga mı geçiyorsunuz? Babam zaten halamı istemiyor, kavgalı olan kardeşler her ikiside bu olaylar çıkmadan önce. Almasının sebebi nedir sizce? Mal mülk. Beni de kullandırtmıyor bunlar için. Baba ocağına gidemiyorum, bir sürü tehdit. İyi olacağının garantisi mi var? Evet, var. Ben de heh oldu burası diyip alıp babamı koymayacağım herhalde. Araştırmalarım sonucunda içime sinen yere, istemeyebilir belki değişmesini. Kalabilirsin baba derim, eve mi gelmek istiyor. Ona göre yol izlenir. Babam hiç bir şekilde açıkta kalmaz merak etmeyiniz. Kaldığı Bakımevi zaten çoğunlukla meslek sahiplerini alan bir yer. Şartlarını değiştirmek değil amacım, Halam istediği gibi oradan oraya götürüyor, kullanıyor adamı. Vasisi sonuç itibariyle, yerlerini satabilir her şeyi yapabilir emek ettiği şeyleri. Çocuğu olarak buna nasıl göz yumarım pardon?

Ki akıl sağlığı kötüde olsa zihni dinç, aldığı haplar ile beraber bana rahat edemediğini zaten söylüyor.

Babanızın ruh sağlığı sorunu var ise bakımevinden çıkarıp evinize almayı düşünüyorsanız 7 24 evde durmanız gerekebilir. Duygusal ve vicdani bakıyorsunuz şu an, ama bunları iyi düşünün o gücünüz kuvvetiniz var ise yeterki babam yanımda olsun pamuklara sararım diyorsanız yapın.

Sakin olun.
Avukata danışmaya bile param yok diyen sizsiniz ben uydurmadım bunu. Bu sebeple şartları iyileştiremeyeceğinizi düşündüm. Sizde mal mülk,maaş diyorsunuz zaten,halanızdan bir farkınız var mı halihazırda?
Bende fikrimi söyledim ,kaldı ki sinirleneceğiniz kişi de ben değilim.
Babanızın yerinde olsam neyim var neyim yok kalacağim kuruma bağışlar (ölene kadar bakılmak şartı kaydıyla)kimseyle uğraşmadan yaşardım o kurumda ne kadar yaşayacaksam.
Bu nedir yani, parası ona kalmasın ,maaşını o almasın ,kimse de demiyor bu adamın şartları iyileştirilsin diye. Para para para.
Bana geçmedi babanıza olan sevginiz.
İćinizi bilemem,bu benim görüşüm,kusura bakmayın.

Estağfurullah, fikriniz. Ben olabildiğince açıklamaya çalıştım. Teşekkür ederim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…