Bir hala vakası, vasilik.

Sanemxxk

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
6 Mayıs 2024
346
56
Herkese selamm

Şimdi konuyu en başa alıyorum, babam 6-7 senedir bir bakımevinde kalıyor. Akıl sağlığı yerinde değil, o zamanlar ben reşit değildim ve annemle boşanmışlardı. Babamda biz o zamanlar bilmiyoruz nerede olduğu halam vasiliğini almış ve bakımevine yatırmış. Şimdi bu zamana geldik. Babam eskiden bir ceza yiyor, o cezada paraya dönüyor e akıl sağlığı yerinde olmadığı için haliyle ödeyemiyor ve bu nasıl oluyorsa babamı cezaevine yatırıyorlar 2-3 günlüğüne ve bizi bakımevi arayarak öğreniyoruz. Biz de halam vasisi diye arıyoruz ve para olmadığını bizim ödememiz gerektiğini söylüyor. Neyse biz ödüyoruz; Şimdi sorum bu nedenlerle dilekçe yazıp babamın vasiliğini ben nasıl alabilirim? nereye başvurmam gerekiyor? Bu gerekçeleri dilekçeye nasıl dökeceğim bir kaç örnek var elimde toparlamaya çalışıyorum ama olmadı. Bir avukata ayıracak şuan nakitim yok. O yüzden ben kendim gidip dava açmak istiyorum bunun ücreti nedir. Halamlada kavgalıyız bu arada. Asla ama asla sevmiyor beni. Kafayı yersiniz yani. Babamın yerine koymuyor. Benim hakkımıda yiyor, babamın maaşını alıyor. Babamın eskiden kalan borçları bana yansıyor. Arıyorum ben ödemem, üff bir ton olay. Bu yüzden almak istiyorum madem borcu bana geliyor en azından babamın üstüne olanları ödemek istiyorum.
Babamda benim almamı istiyor sürekli telefonda ağlıyor. Bu benim canımı ayrı sıkıyor. Ortalama ne kadar sürede açıklanıyor bu dava süreci
bir yol gösterebilirseniz memnun olurum

Vasi atanmış biri nasıl hapse girer anlamadım?
Sulh Hukuk Mahkemesine dava açacaksınız, hakimi sizin babanıza daha iyi bakacağınız konusunda ikna etmelisiniz.
Bir de babanız açısından kardeş 2.derece yakındır, evlat 1.derece yakındır.
Muhtemelen vasilik size geçecek

Bir arkadaş sulh mahkemesi demiş avukatlara sorun noterlere felan yardımcı olabilirler bi kaç kişiden bilgi alın mutlaka bir yolu vardır 1 ci derece akraba varken hala ne alaka Zaten.. baban için çok üzüldüm seni arayıp ağlaması benim içimi çok kötü yaptı mutlaka uğraş bişeyler yap bir sonuca varacağını hissediyorum kısaca Hall edersin bence

Vasilik işleri babanızın hangi şehirde hangi mahkemede yürüyor.Oraya gidin hakimi veya oranın md ile konuşun.Tüm bunları anlatın.Artık büyüdüğünüzü vasiliği almak istediğinizi söyleyin.Bunun için onlardan yardım isteyin.Yol gösterirler size.Kolay gelsin.Zor işler sonuçta.

Akli dengesi olmayan bir adamı hapse nasıl attılar ki.
Dediğim gibi bizde şaşırdık. Bakımevi gerekli raporlaru sunmuşlar ama bir akşam üzeri aradılar bizide babanızı götürdüler diye. Para cezasıda büyük bir miktar değil bu arada. İnsan garipsiyor ama başına gelmeden de anlayamıyor.

Bu talebi nereden nasıl bulunacağım? Bir dilekçe hazırladım onu mu vermem gerekiyor oraya? Bir de mahkeme avrupa tarafında ben asya tarafındayım

İnşallah, teşekkür ederim

Dava Avrupada açılmış ben asyada açabilir miyim

Avukata verecek paranız yoksa babanızın bakımevi masraflarını nasıl karşılamayı düşünüyorsunuz anlamadım? Evinizde mi bakılacak babanız bundan sonra.

Bu talebi nereden nasıl bulunacağım? Bir dilekçe hazırladım onu mu vermem gerekiyor oraya? Bir de mahkeme avrupa tarafında ben asya tarafındayım
Bulunduğunuz yerdeki adliyenin sulh hukuk mahkemesi ön bürosuna gidip halanızı vasi olarak atayan Avrupa yakasındaki mahkemeye dilekçenizin gönderilmesini isteyebilirsiniz. Dilekçenizin başlığı şu şekilde olacak:
ÖRNEKTİR
İstanbul 13. Sulh Hukuk Mahkemesine
Gönderilmek Üzere
Anadolu Adliyesi Nöbetçi Sulh Hukuk Mahkemesi Hakimliğine
Dosya No: 20××/×××× Esas

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…