Bir haftada 3 kilo 400 gr. verdiğim listem :)

bayanlar merhaba :) öncelikle saref diyet listene bayıldım doğrusu, çok zorlayıcı görünmüyor ayrıca aldığın sonuçlar da çok motive edici. ben 3-4 haftadır ayça kaya 1 ayda 8 kilo diyetini yapıyorum hem de harfiyen fakat şu ana kadar sadece 2 kg 800 gr verebildim. besin değerlerine karbonhidrat yağ protein dengesine çok önem veren bir diyet listesi değilmiş meğer, baştan savmaymış. şimdi senin diyetine başlamak istiyorum ben de :) zamanında diyetisyene gitmiştim o da buna benzer bir liste vermişti haftada 2 kg veriyordum umarım yine böyle sonuçlar alırım. boyum 172 kilom 75. mayısın sonuna kadar 65i görmek istiyorum ve ayrıca spor da yapıyorum ben umarım sonuç alırım kızlar. çabalayıp çabalayıp sonuç alamamaktan veya kilo verip geri almaktan bıktım...

1 ayda 8 kilo çok fazla yaa benim diyetisyenim 1 ayda 3-4 kilo diyo ama ben 5 kilo 600 gram civarında verdim ama çok hızlı gidiyosun dedi. o yüzden şimdiye kadar listemi hiç değiştirmedi hiçbi şekilde kısmadı hiçbişeyden listedeki :)))

bende spora başladım ama spordan sonra yemek yediğim için 600 gr yağdan almışım geçen hafta :KK5: ama bu hafta kesinlikle spordan sonra hiç bişey yemedim eve gelip yemek yiyorum 1 saat sonra felan spora gidiyorum.. bide bol bol su içiyorum 2,5-3 litreyi buluyo ama bazen o kadar içemiyorum 1 litre civarında ancak içebiliyorum çünkü dışarda oluyoru bazen sıkıntı oluyo yaa tuvalet bulamıyosun heryerde ama bu seferde tartıda yüksek çıkıyo yaaa ödem oluşuyo vücudumda :18:

günde 2.5-3 litre civarında su içiyoruzzz vee spordan sonra kesinlikle bişey yemiyoruzzz aksi halde spordan sonra yediğimiz herşey yağ olarak geri dönüyo.....

inşallah istediğimiz kiloya kavuşuruz....

arkadaşlar selammm bugün diyetisyene gittim 700 gr daha yağdan gitmiş çok mutlu oldum çünkü 2 hafradır baya baoşlamıştım yaa:KK43::KK43:

neyse diyet listem değişti sizinle paylaşayım dedim ...

kahvaltıda seçeneklerimiz var şöyle:

sabah 08:30

*yarım simit +1 kutu peynir+domates salatalık yeşillik ( haftanın 1 günü )
*1 kibrit kutusu beyaz peynir+3 tane zeytin+yine dom.salatalık yeşillik+1 dilim esmek ekmek ( haftanın 2 günü )
*1 kibrit kutusu beyaz peynir+haşlanmış yumurta+dom.salatalık yeşillik+2 tane keğpekli etimek ( haftanın 2 günü )
*1 kibrit kutusu beyaz peynir+domates salatalık yeşillik 2 kepekli etmek ( haftanın 2 günü )

ara öğün 10:30

*3 tane kuru erik
*3 parça ceviz ( 1,5 tam )

öğlen 13:00

*4 köfte kadar et/tavuk/balık ( 120 gr.) + bol salata veya 160 gr linht ton balığı+salata ( haftanın 4 günü )
*2 kibrit kutusu beyaz peynir+yeşillik+2 dilim ekmek ( haftanın 2 günü )
*8 yemek kaşığı kurubaklagil ( nohut fasulye vb...)+bir çay bardağı yoğurt+bol salata (haftanın 1 günü )

ara öğün 15:30

*1 porsiyon meyve
*1 çay bardağı süt

ara öğünde dışardaysak eğer ( ben bazen oluyorum dışarda )

*3 tane kuru kayısı
*1,5 tam ceviz

17:00 ara yine

2 tane kepekli grissini

akşam yemeği 19:00

*6 kaşık sebze yemeği
*bir çay bardağı yoğurt
*bol salata

son ara öğün 20:00

* 1 porsiyon meyve 100 gr.

ara öğünlerde yeşil çay var yine :)

biraz kıstı :KK50:

bide vücudunun yağ yakma potansiyeli çok yüksek dedi bunu kullan dedi :KK52::KK52:

yani bu kadar kızlar

Arkadaşlar bugün diyetisyene gittim geçen hafta 74,200 bu hafta 70,500 gr. :KK8::KK8::KK8:

3 kilo 700 gr vermişim bunun 2 kilosu yağdan çok mutluyummmmmmmm sizinle paylaşayım dedim :KK52::KK52::KK52:

Arkadaşlar bugün diyetisyene gittim geçen hafta 74,200 bu hafta 70,500 gr. :KK8::KK8::KK8:

3 kilo 700 gr vermişim bunun 2 kilosu yağdan çok mutluyummmmmmmm sizinle paylaşayım dedim :KK52::KK52::KK52:

kutlarım canım. listen çok güzel ve sağlıklı.yarın pikniğimiz var. perşembe günü tartılıp başlayacağım. bana destek olursan çok sevinirim :KK16: bu sabah 74.5 kg gösterdi tartı:2:

kilo veren arkadaşlarımı kutluyorum azminden dolayı . bende dukanzede olarak diyeti bırakıp kilo alanlardanım. dukanda light urun bulucam diye canım çıktı 1 haftada 2 kilo verdim fakat 8.güm yeğenimin doğum günü olunca mecbur yedim ve kilolar geri geldi emeğe yazık oldu. bu diyeti bugün uygulayım dedim başladım bakalım motivasyon çok önemli dukan yüzünden moralim çok bozuk inşallah diyetisyen diyetiyle kilo problemini kesin çözeriz:KK1:

kutlarım canım. listen çok güzel ve sağlıklı.yarın pikniğimiz var. perşembe günü tartılıp başlayacağım. bana destek olursan çok sevinirim :KK16: bu sabah 74.5 kg gösterdi tartı:2:

selam cnm teşelkkür ederim.tabiki destek olurum. hadi cnm ha gayret başlada şakır şakır gitsin kilolar:KK34:

bende geçen perşembe başladım diyete canım 2 günde 1800 gr verdim 1 saatte plates yaptım diyet listesi çok güzel hiç açlık hissetmedim çok sağol bana da moral oldu. Hafta sonu aöf sınavları yüzünden ara verdim malum tuvalet problemi bi de yemekleri ayarlayamadım bugün tekrar başladım gayet iyi gidiyor iş yerinde zaten günlük yediğimiz şeyler dukandan sonra kayısı ceviz elma yemek mucize gibi :nazar:

bende geçen perşembe başladım diyete canım 2 günde 1800 gr verdim 1 saatte plates yaptım diyet listesi çok güzel hiç açlık hissetmedim çok sağol bana da moral oldu. Hafta sonu aöf sınavları yüzünden ara verdim malum tuvalet problemi bi de yemekleri ayarlayamadım bugün tekrar başladım gayet iyi gidiyor iş yerinde zaten günlük yediğimiz şeyler dukandan sonra kayısı ceviz elma yemek mucize gibi :nazar:

ee süpersin yaa çok iyi vermişsin diyet listesi iyi bi diyet listesi yaa hiç aç kalmıyosun her şeyden önce bu önemli :)) evet bende sınavlardan dolayı bozdum birazcık :KK5:bende çalışıyorum çok rahatlıkla yapabiliyorum iş yerimde...

süpersin tebrik ederim seni devam devam hep birlikte :KK52::KK52::KK52:

saref merhaba,

ben de ilk kez diyete başlıycam ve 60 kilodan önce 55 e, sonra 50 ye inmek hedefim. listeni beğendim, kolay ve uygulanabilir. sen çok hızlı sonuç almışsın kutlarım:81: benim sormak istediğim bu sabah aç karnına içilen suyun içine ne kadar sirke koyuyoruz? bir de mutlaka elma sirkesi mi olmalı?

şimdi okudum tekrar bir tatlı kaşığı demişsin afedersin:KK17: ben de bu diyeti yapmaya başlıycam ama normalde bende demir eksikliği de var. acaba kan değerlerim daha da düşer mi diyete başlarsam:26:

Son düzenleme:
biz bayanların en büyük sorunlarından biri kilo galiba, gerçekten de öyle okadar çok şeyi başarıyoruz ki sadece kilo vermek sanki imkansız gibi kendimden biliyorum senelerdir bacaklarım kalın o yüzden de hiç şort giymedim ilk defa geçen yaz hırs yaptım 56 kilodan 47 kiloya düştüm aynada kendimi tanıyamadım düşünceye kadar 1 ay boyunca yeşil elma diyeti yapmaktan yaz mevsimlerini sebzelerini yiyemedim nestle yiyipte kilo veremeyince soğudum tam 1 yıldır düzenli platesimi yaptım her akşam bide dukana başlayıp toplumda yiyemedin mi yemekleri senin kilon var neden yemiyosun beğenmedin mi bir baskı baskı... tam 47 ye düştüm vücut fitten birden yine aynı beslenme alışkanlığı ile tekrar 52 oldum anladım ki yiyip zayıflayabilirim bu diyette oyle arkadaşımız sağ olsun bizimle paylaştı şimdi kuruyemiş sebze meyve süt ürünlerinin hepsini alıyoruz bide bunu günlük yaşantımıza adapte ettik mi çok güzel olur

sarefciğim , yiyeyecklerin gr olarak miktarlarını biliyorsan yazabilir misin? örneğin 1 dilim peynir,1 dilim ekmek gibi

doktorumun bana verrdiği diyet listesi de bunun gibiydi ancak öğle ve akşam yemeklerinde 3 kaşık pilav veya makarna da yazıyordu. ben hiç kilo veremedim yazdığı listeyle :KK43:

Canim okudum bütün yazilanlari..Ben de diyetisyene gittim ben de kilo verememistim ama benim listemde de makarna pilav vardi günde 10 dilim ekmek vardi degisimleriyle birlikte..Bu liste daha mantikli geldi ben de baslycam insallah ben de yazyim haftalik verdigim kilolari..

Saref artik yazmio musun?Merak ediyorum diyetisyene hala gidyo musun son durumun nedir?

selam :)

evet uzun süredir uğrayamıyorum yaa işten güçten evdeki bilgisayarımda bozuk böyle bir kopukluk oldu :) ama bundan sonra sık girmeye çalışıcam..

durumum şöyle 2 haftadır felan baya bi astım diyeti aslında yaa yapamıyorum eskisi kadar sonra benim diyetisyende gitti yerine başka biri geldi onuda sevmedim pek ne bilim gitmek istemiyorum pek :)))

şuan 71 kiloyum. gitmeden önce listemi değiştirmişti.

listem ;

sabah uyanır uyanmaz ılık su içine bir tatlı kaşığı elma sirkesi

08:30

bir kibrit kutusu kadar beyaz peynir ( haftada 3 gün yumurta eklenecek )
domates salatalık yeşillik
2 dilim esmer ekmek veya 3 dilim etimek

10:30
3 tane kuru erik
6 tane çiğ badem
yeşil çay

13:00 2

4 yemek kaşığı sebze yemeği
3 köfte kadar et tavuk balık
bol salata yanına 2 dilim esmer ekmek

veya

light ton balığı

160 gr.lık yenecekse yanında sadece bol salata
80 gr.lık yenecekse bol salata yanında 2 dilim esmer ekmek ( ben 2 dilim etimek yiyorum.)

15:30
yeşil çay
bir çay bardağı süt
bir porsiyon meyve ( 100 gr)

17:00

2 tane kepekli grissini
1 küçük kutu ayran

( genelde ben bunu yapmıyorum )

19:00

1 kase çorba
8 yemek kaşığı sebze yemeği
bol salata
1 çay bardağı yoğurt

20:00

bir porsiyon meyve
yeşil çay

bende sarefin diyetine tam anlamıyla bugün başladım şu anki kilom 51.4. 48 kilo olmak için uğraşıyorum bakalım 1 haftadaki sonucu yazıcam. önemli olan verdiğimiz kiloları geri almamak bide bu liste normal koşullarda dışarda yesek bile sıkıntı yaratmıyor. zayıflamak isteyen tüm bayanlara irade, azim ve özveri diliyorum...

arkadaşlar, 1 haftada 1 saat plates yaparak 2 kilo verdim, diyet çok iyi aç kalmak yok zaten. tek tip diyetlerden ise böyle sağlıklı diyetle kilo vermek çok güzel. diyet süresince herkese kolay gelsin

arkadaşlar, 1 haftada 1 saat plates yaparak 2 kilo verdim, diyet çok iyi aç kalmak yok zaten. tek tip diyetlerden ise böyle sağlıklı diyetle kilo vermek çok güzel. diyet süresince herkese kolay gelsin

Ben de bu diyete bugun itibariylw bşladım umarım güzel sonuclar olur

X