bir günde bahar temizliği

1 günde

• yaparsın !

OY: 11 23,9%
  • yapamazsın !

OY: 35 76,1%

• Ankete Katılan
    46

Daylongg

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
19 Ağustos 2016
827
938
29
herkese merhabalar.
ben ilk defa tek başıma bahar temizliği yapıcam ve bunu 1 günde yapmak istiyorum yani yarın.
1 günde cook yorulursun demeyin biliyorum ama oda oda gün gün yaparsam içime sinmicek çünkü komple ev bitmeden ilk baştaki oda kirleniyor :KK43:
1 güne sığmaz diye düşünebilirsiniz ama erken kalkıp bailıcam ve evimde çok eşya yok hatta çoğunuza göre hiç yok. öncelıkle evımı anlatıyım sonra yapmam gereken işleri yazıyım

salonumda koltuklarım masam sandalyelerım var sadece tv ünitem yok ( şimdilik :) )
bi tane de ortaki küçük bi halı ve sehpalar. halımda makıneye atılcak :KK49:
koridorumda ince halılarım var yine makınayaa :KK49:
portmanto ve küçük bi ıvır zıvır dolabım var düzenlenmesı gereken :KK43:
küçük odamda bir koltuk ve masa var sadece
yatak odamda ise gardrobum yatağım ve baş ucumuzda iki tane sehpa niyetıne kullandıgımız kutular :halay:
mutfağım küçücük :KK45:
ankastre set buzdolabı bide çöp ve sandalye :KK48: halısı yine makınayaa :KK49:
yatak odası ve küçük odada halı yok :KK70:
haa bide balkonum var kapalı . orda da bir koltuk var :KK70:

şimdi yapmam gerekenler :işsiz:
halıların hepsi makıya atılcaak.
koltuklarımın yastıkları buyuk kılıflarda makınaya ve silincek koltuklarım pek kırlı degıl yenıler zaten.ama önce cok iyi süpürmem gerek kıyısını köşesini.. köpeğim var :KK43:

camlar var tabii..(balkon dahil)

kapılar ve duvardaki lekeli yerler pirizler anahtarlar:KK51:
yatak odasında gardrop halledılcek yatak falan çekilip silip süpürülcek
korıdordakı dolaplar elden geccek(silincek düzeltılcek)
mutfak dolapları ve yerlerini komple silmeliyim buzdolabını falan cekip :KK43:
küçük odadadı koltugu halim kalırsa silicem
banyoda duşakabin ciflencek fayanslar falan temizlencek yıkancak işte klasik.
balkon yıkancak tabi :rapci: en son da köpeğimi yıkamalıyım :KK70: kocaman kendısı :halay:

şimdi ben bunları tek başıma ve 1 günde yapabılır miyim ?
siz yardım ederseniz yaparım :KK70: güzel bi plan lazım bana öncelikle sırayla gidersem zorlancagımı düşünmuyorum
sizden öneri beklıyorum sıralama deterjan ya da herhangi bi öneri tecrubeli ablalarım yardım ediiiin :silah:
yarın halletmem lazım çünkü. olmadı pazartesıne sarkan işleri bırakırım ama büyük kısmı bitmeli.
bu arad bıkac saat kardesım yardıma gelebilir :dondurma:

hadı bakalım yardımlarınızı beklıyorum sıkıntıdan miceme ağrı girdi bı an önce yapıyım btsin artık :işsiz:

Okurken yoruldum valla, atlı mı kovalıyor? Sindire sindire yapın birkaç gün ara verince hemen kirlenmez merak etmeyin.
haha siz diyince farkettım atlı mı kovalıyo :KK48: harbi öyle görunuyo :KK70:
yok tatlım kirleniyo hemen çünkü köpeğim var ..

haha siz diyince farkettım atlı mı kovalıyo :KK48: harbi öyle görunuyo :KK70:
yok tatlım kirleniyo hemen çünkü köpeğim var ..

Benim de var :) O kadar büyük bir kirlenme olmaz ki ama bence bir güne sığdırmaktansa bari 2-3 günde halledin, tamam belki yapılabilir ama yarısına gelmeden piliniz biter sanırım.

Benim de var :) O kadar büyük bir kirlenme olmaz ki ama bence bir güne sığdırmaktansa bari 2-3 günde halledin, tamam belki yapılabilir ama yarısına gelmeden piliniz biter sanırım.
benımkı cok kirletiyo ya nedense ya da bana öyle geliyo :KK70:
yarısında biterse ertesi gfün devam edrım yorun değil ama gün gün yapamam ben heryer karısır :KK43:

benımkı cok kirletiyo ya nedense ya da bana öyle geliyo :KK70:
yarısında biterse ertesi gfün devam edrım yorun değil ama gün gün yapamam ben heryer karısır :KK43:

Program yapın karışmaz :) Şu gün şurası şurası, bugün burası diye. Benim ev 2+1, yardımcı gelmesine rağmen 1 haftada temizleyemiyorum sjsjs. Gelin olmaz benden :/

Ben bahar temizliği yapmıyorum, çok anlamsız bir temizlik. Eskiden soba yakarlarmış, haliyle ev kirlendiği için kış bitince sobalar kalkar genel temizlik yapılırmış. Normalde düzenli ve temizseniz bence gerek yok. Benim planım bu şahsen:KK70:

Ev düzenli temizleniyorsa, gayet de 1 gün yeter.
Hatta bi de yarım gün de olsa yardımcı alsanız, yorulmazsınız bile.

Eskiden bu saydiklarini birde yemegi tek gunde yapiyordum birde incelerim yani ama artik yaslandim :KK70:

Hazir yemekle yaparsin ilk isin koltuk kiliflarini yikamak olsun sonra halilar.
Camlardan basla dolaplar yerler banyo bitti.

Ben bahar temizliği yapmıyorum, çok anlamsız bir temizlik. Eskiden soba yakarlarmış, haliyle ev kirlendiği için kış bitince sobalar kalkar genel temizlik yapılırmış. Normalde düzenli ve temizseniz bence gerek yok. Benim planım bu şahsen:KK70:
normalde düzenli ve temiz değilm :KK70:

Ev düzenli temizleniyorsa, gayet de 1 gün yeter.
Hatta bi de yarım gün de olsa yardımcı alsanız, yorulmazsınız bile.
kardeşim gelir bıkac saat :KK70: az eşya olduğu için yapabılırım gibi gelıyo yani saçma sapan bardaklar alıp vitrin alıp koymadım köşelere ya temizlencek pek bişey de yok yani :)

Valla ben bu dediğinizi 15 günde bir yaptırıyorum :) yardımcı kız geliyor yapıyor maşallah eli de hızlı :) yaparsınız bir günde yAni. Pek bir eşyanız da yokmuş.

X