Bir görümce olarak yazıyorum

görümceleri ilgilendiren bişi yok, abin şikayetciyse esinden ayrılır değilse uğraşır...siz kendi hayatınıza baksanız daha faydalı olur

Gelininiz ruh hastası galiba. Zira bu yaptıklarının başka açıklaması olmaz.

Kardeşinize gelince bosansin kurtulsun.

Reactions: gve
30 yaşında adam köyden 18 yaşında kızla evlenirse böyle olur tabii. Çocuk yaşta iki çocuk yapmış, anlattığınıza göre köyünü özlüyormuş, eşi de geç saatlere kadar çalışıyor. Gelinin psikolojisi bozulmuş bence.

Kardeşinizin de zihniyeti az çok belli, köyden okulu dışardan bitirmiş, 18 yaşında kızla evlenirken kafasında ne vardı acaba ve bu düşünceler eşine nasıl yansıdı.

Kız kardeşinizin başına gelen çok kötü bir olay. Onun dışında kardeşinize pek de üzülemedim açıkçası. Boşansa da gidip köyden genç bir kız daha bulur.

Benim erkek kardeşim bu kadar zarar görse bir durumdan önce düzelmesini bekler karışmaz fakat onu da kaybedeceğimi düşündüğüm boktda anne ve babamla konuşur,kardeşimi karşıma alır karar senin,hayat senin biz yanındayız derdim.Kız kardeşinize kocası benzerini yapsa şimdiye neden sahip çıkmadınız kardeşinize denirdi.Yazık,kaç yaşında adam da olsa o da çıkmazda kalmış.

Evlilik şekil ve zamanının ileri derecede alakasızlığı ise ayrı bir konu.28 yaşında okumuş adam,18 yaşında doğumun bir köyünden görücü usulu okuma yazmayı dışardan öğrenmiş bir kızla niye evlenir.Hani kız normal olsa bile bu mutsuz olma ihtimali çok yüksek bir evlilik.

Ne halleri arsa görsünler diyorum, evet karışmıyorum da ama kardeşime çok üzülüyorum. Böyle bir hayatı, böyle mutsuz, kavga ortamında yaşamayı haketmiyor. Kendisi katlanıyor, bir şey diyemiyorum.

Yoo haketmiyor degil, abiniz gayette hak ediyor. Evlilik gibi onemli bir olayi tiye alip sizi okuma yazmayi bile zor bilen karacahil bir kizla muhattap olmak zorunda bırakmış. Kendi canina bile yemek yapmayan kadindan bir degil, 2. Cocugu yapacak kadar pervasiz davranmis. Burada bunlari hak etmeyen biri varsa o da o iki yavru. Cok uzuldum onlara. Cekip alsaniz, kol kanat gerseniz bile annesizliklerini asla unutturamazsiniz onlara. Cok yazik gercekten.

görümceleri ilgilendiren bişi yok, abin şikayetciyse esinden ayrılır değilse uğraşır...siz kendi hayatınıza baksanız daha faydalı olur
Kendi hayatıma bakıyorum inanın. Ama bir abla olarak beraber büyüdüğüm, ödevler yapıp ders çalıştığım, oyunlar oynadığım, çocukluğumu paylaştığım, üni okurken azıcık bursumu yarıya bölüp paylaştığım canım kardeşimin durumuna da üzülmemek, onu hiç umursamamak vicdansızlık olurdu sanırım..

Onların köyünde 16'sında evlenmenin normal olması, durumu normalleştirmez. Her 18 yaşındaki kız aynı sorunları yaşatmaz elbette ama kabul etmelisiniz ki 18 yaş, bırakın evlilik için olgun olmayı, herhangi bir konuda olgunluk göstermek için bile erken bir yaş. Kızın karakterini savunmuyorum, yanlış anlamayın. Tek suçlu o değil, hatta en büyük suç kardeşinizde diyorum, zira daha aklı başında bir yaştaymış. Evlilikten ne beklediğini bilecek yaştaymış. En azından iyice tanımadan, bilmeden evlenmemesi gerektiğini bilecek yaştaymış. Sorunlar da birden baş göstermemiş ki, baştan beri varmış. Eee neden 2 çocuk peki? O yüzden yerinizde olsam hiç karışmam, kendi bir çıkış yolu bulmalı.

Offff hala bu kadina gelin kızımız demeyin Allah aşkına gerçekten böyle güzel bir sıfatı hak etmiyor...kardesinize yaptığı seylerden sonra nasıl sabrettiniz.... ortalık ayağa kalkar normalde...yuva dagitmak iftira atmak bunlar...siz de yani ailece biraz ezilmissiniz...daha da ezdirmeyin kendinizi...böyle cin fikirli biri daha neker yapmaz neler...kendi cocujlarina bile iftira atmış...

32 yaşında işini gücünü eline almış refah seviyesi yüksek bir adam,memleketten uzak yerde yasayan 22 yasinda bir kizla niye evlendi ve de bunca soruna ragmen neden pes pese 2 cocuk ?
Evlendiklerinde kız 18 yaşındaymış. Şuan 22'sinde 2. çocuğuna hamile...

32 yaşında işini gücünü eline almış refah seviyesi yüksek bir adam,memleketten uzak yerde yasayan 22 yasinda bir kizla niye evlendi ve de bunca soruna ragmen neden pes pese 2 cocuk ?
Evlenme durumu zaten karışık. İş yerinden birisi bizim köyde babası ölmüş bir kız var deyince kardeşim konuşmak istiyor. Zor durumdadır, köyde yetişmiş, hayatı bilir tanır, kıymet bilir düşüncesiyle kozla konuşmaya başlıyor. Sonra da aslında ilk ayın sonunda istemediğini söylüyor. Ama kız intihara teşebbüs ediyor. Benimle evlenmezsen kendimi öldürürüm diyor. Kardeşim tam da burada hata yapıyor ve evlenmeye karar veriyor. İyi niyetimden, acıdım, babası yok dedim diye evlenmiş.. hayatımın hatasını yaptım diyor

Evlendiklerinde kız 18 yaşındaymış. Şuan 22'sinde 2. çocuğuna hamile...
Evet aynen öyle. Geç bile kalmış. Aralarında bir yaş olmalıymış. Onların orada öyleymiş. Nasıl bakacaksın iki bebeğe dedim. Bizim orda öyle büyürler dedi.

Canim anlattiklarina çok üzüldüm.kardesin neden evlendi cok mu aşık oldu.bence bosanmalari en normali fakat arada 2 cocuk olmus artik.dikkat edin bu kiza anlattigina gorehic duzelecek birine benzemiyor

Abartıyorsunuz demek isterdim, ama bizim aileye de böyle iki gelin denk geldi. Bir tanesini eşi 3 ay icinde bosadi (cocuk olsa bu durumlar daha kötü olur diye uzatmadi). Diğerini bosamadi akrabagim.. Esi ailemize kalıcı zararlar verdi yani. Bana göre bosanmasi en iyisi.. Ama kardesinizde hic olgun degil. Bu kadar kötü bir evlilik varken korunması lazımdı. Kadinda bana Normal gelmedi hic.

Evet aynen öyle. Geç bile kalmış. Aralarında bir yaş olmalıymış. Onların orada öyleymiş. Nasıl bakacaksın iki bebeğe dedim. Bizim orda öyle büyürler dedi.
Yani bu kızın ağzından zaten mantıklı bir cümle çıkmasını beklemez insan. Ama ya abiniz? Çocuk tek başına yapılmıyor. Bir yandan mecburen evlendim, boşanacağım diye isyan et, diğer yandan üremeye devam. Nasıl cesaret valla aklım almıyor. Bebelere yazık en çok. Annede de iş yok, babada da...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…