Bir görümce olarak yazıyorum

sanırım bipolar bozukluğu var, çok ciddi psikolojik sorunlar var
kardeşinizin bu kadar soruna rağmen iki çocuk için üstelemesi enteresan
olan yine çocuklara oluyor
sizin yapabileceğiniz çok fazla bişey yok, kardeşinizin yanında olun yeter

Hiç mi hiç karışmayın, hatta erkek kardeşinize de çok güvenmeyin. Madem bu kadar sorunlu bir evlilik ve kardeşiniz ayrılmak istiyor; ikinci çocuk niye? Korunmuyorlar demek ki ve düzenli ilişkileri var. Korunsalar; bu çocuk benden değil diye direkt bilirdi. O kadar şikayete ve yaşananlardan sonra, bu zamana kadar ayrılırlardı zaten diye düşünüyorum. Bir tuhaflık var evliliklerinde. Uzaktalarmış zaten; hiç karışmayın yorum dahi yapmayın. Sonra ortada siz kalırsınız ve hatta suçlu bile olursunuz. Gelinin yaşı da hakikaten küçükmüş; inşaallah bir düzelme sürecine girerler.

Geline iyi bile sabretmis abiniz.

Valla bende DNA testi diyenlerdenim. Baksana evde de durmuyor üstelik kendi ağzıyla söylüyor. Böyle birşeyi ben eşime desem o an beni parçalar senin abinde de ne sabır varmış.

kızkardeşine iftira atmak için elin adamlarına dudak mudak fotosu gönderen karısıyla evli olmaya devam eden abinde sorun.
30 yaşındaki adamın 18 yaşındaki çocukla evlenmesine değinmiyorum bile.

Konu sahibi ısrarla bu konuyu ''onların köyünde böyle ama'' diye kapatıyor.Hadi onların köyünde öyleymiş,sizin oralarda da mı öyle konu sahibi ? 18 yaşındaki kızın yeri kocasının yanı ( ?) mı sizin oralarda ? İntihar falan da bahane,abiniz büyük ihtimalle yaşı küçük,okumamış,ev işini de yapar gözüyle baktı kıza,adım kadar eminim.

O çocuklar ve kız kardeşiniz hak etmiyor ama kusura bakmayın abinize gram üzülmedim.İnsan ne yaşayacağını biraz da kendisi belirliyor.Madem bu kadar mutsuzsun neden 2 çocuk ? Korunmayı mı bilmiyor abiniz ?

okurken konu sahibine sinirlendim.eleştirenler de, nerden biliyorsunuz adamın bu kadar kusursuz olduğunu ve gelinin hasta olduğunu?tek taraflı bir ağızdan duyduklarıyla psikolog mu oldu herkes?kadın küfür ediyormuş da neden???intihar etmiş, neden ya....22 yaşında ve hayatının baharında olup, eğitimli ve sevgi dolu bir adamla ve onun ailesinin sevgisiyle yaşarken kudurup intihar mı etmiş?kardeşiniz ve aileniz ona hiç mi müdahale etmediler?sizler kusursuzsunuz da kadın mı suçlu?gelinin savunma hakkı olmadan buradan eleştirilmesi haksızlık ve saygısızlık.

abin de bir zahmet boşansın .
Ailesi de kızı hastaneye yatırsın
Ama kızın ağzından da dinlemek lazım .
Bu noktaya nasıl gelmiş .

18 yaşında kız hemen 2 çocuk. Allahım hiç mi düşünmez insan tanımadan etmeden cahil bir çocuktan nasıl çocuk yaparım diye

Böyle şarlatanlara böyle iyi aile, mazlum kızlarada şarlatan aile düşüyor.
Allahın hikmetidir heralde ne diyim.
Bence kardeşinizi kurtarın çünkü ya bela olur başına, ya bi yerde kendine zarar verdirir adama artık.

Kardeşinize müstahak 30 yaşında adam, köyden 18 yaşında kız bulmadan önce düşünseydi bunları. İnanıyorum ki söylediklerinizin çoğu da aşırı taraflı, çarpıtılmış şeylerdir.

siz karışmayın, halledecek olan kardeşiniz. siz niye başkasının evliliğine (kardeşiniz bile olsa) bu kadar müdahilsiniz?
bir de bu 10 yaş küçük kızla evlenen evlendirilen erkeklere ders olsun. kızın çağı evlilik, hayat arkadaşı sorumluluğu üstlenecek çağ değil, story ve like peşinde koşacağı çağ.

kerdeşiniz anlattığınız kadar problemli ruhsal dengesi bozuk bir hanımın eline boşandıktan sonra umarım iki küçük çocuğu bırakmaz,velayetini alır.Çünkü anlattıklarınız insanın tüylerini ürperten cinsten ve iki masum çocuğun hiç günahı yok.İnşallah olan çocuklara olmaz

Kesinlikle ayni fikirdeyim sizinle... bide gelini dinlemek lazım...

Ben aksine geline değil de kardeşinize kızdım.
Kendisinden 10 yaş küçük bir kızı köyden gelin olarak almış aaa pardon hizmetçi olarak; çünkü ev işleri ve çocuk bakma işi sadece kadına ait bir iş. O kadar rahat bahsediyorsunuz ki bundan..
Ütü çamaşır bulaşık yemek sadece o evin hanımına ait değildir,erkekte aynı işleri yapabilir.
Ben 20 yaşında evlendim,daha yeni kendi evime geçtim,inan düzeni oturtmakta zorlanıyorum bir gün 3 çeşit yemek yapsam ertesi gün yemek yapamıyorum ev işlerinden. Bu kız bunların hepsine bir de çocukla nasıl yetişsin?
Ve anlatımlarınızda aşırı derecede şişirme olduğunu düşünüyorum.
Yok kavga anında çocuğun ondan olmadığını söylüyormuşmuşta yok bıçak çekmişmişte.
Sizin kardeşinizin mezhebi çok geniş midesi 4 şeritli otoban büyüklüğünde sanırım,o lafı duyduktan sonra bir de utanmadan ilişkiye girip karısını hamile bırakıyor,çok fazla abartma var yani.
Ben kocama öyle bir kelimeyi söylesem 2. Kelimeyi edemem ya evden kovar ya da öldürür kusura bakmayın ama namusla şaka olmaz.
Ha gelininizin bunu yapma sebebi nedir;
(Bence) henüz daha çocukken hayatını yaşaması gerektiği yaşta evlenip baba evinden koca evine transfer olması,gençliğini dilediği gibi yaşayamaması.
Her kız hayatının bir döneminde kendi kazancını yemeli,parasını dilediği gibi harcayıp gezmeli
,eğlenmeli,yaşını yaşamalı.
Gelininizin özünde sorununun bu olduğunu düşünüyorum,hele bir de ailesiyle sorunları varmış.
Gayet normal yani,bu psikolojiden oturup örgü örmesini,evi çekip çevirmesini,süper mutlu olmasını mı bekliyorsunuz?
Yani her türlü Suç kardeşinizde,genç çıtır hatun alıcam ben yaşlanıcam o genç kalıcak kafasında bir adam olmasaydı,kızın psikolojisini bozmasaydınız bunlar sizin başınıza gelmezdi.
Siz piremses ponçik bir ailesiniz gelin katil bebek chucky mübarek.
Anlatımınızdan bu çıkıyor.
İyi akşamlar.

Köy kızları şehirde yetişen kızlara benzemezler aşırı derecede düğünde
Süslüler abartı çok oluyor onlarda
Birde.çok şeye özentiler var
Açlar gezmeye alışverişe çoğuda sinsi
Muhabbetlerinde pek kültür tarih siyaset yok gibi birşey bence bu olayda kardeşiniz iyi seçim yapamamış

Sonuna kadar okudum ama halen cevap alamadım 32 yaşında adam neydiki beklentisi 18 yaşındaki çocukla evlendi
Olacağı buydu ne sandı olgunmu olacağını çocuk işte
Kendi eden kendi bulur
Adam üni mezunu
Kesin başka şeyleri kafada kurdu bekaret gibi şeyleri ondan cahil köyden 18 yaşında çocukla evlenmiş
Çeksin dursun
Siz mal mı aldınızyok yemek yapsın yok seks yapsıntemizlik yapsın işte böyle yapar sizi

Başımıza taş yağmıyormu hala yahu
Neresinden tutsan elinde kalır konu..
!0 yaş küçük kızla evlenmiş kardeşiniz iğreti etti beni.
yazıkk

Ha ayrıca yaş farkı da
18-28 yani.
30 ile 40'ın arasında da 10 yaş fark var.
40 ile 50'ninde.
Ama sizinkinde biri daha ergen,diğeri ise yaşını başını almış hayatta birçok şeyi deneyimlemiş bir erkek "birey".
Umarım arasındaki farkı anlayabilirsiniz.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…