Bir evi çekip çevirmek çok zor mu.. Hanımlar her işi nasıl hallediyor?

Aslında herşey ikinizde bitiyor, bende 6 gün çalışanlardanım.
1- Eşim kıyafetlerini ortaya atmıyor pis ise kirli sepetine temiz ise ütü sepetine
2- Herkes kendi yediğini mutfağa kaldırıyor- hatta mümkünse direk bulaşık makinesine konuluyor (zaten 2 kişiyiz 2miz çalışıyor çok kolay oluyor)
3- Banyoyu kim kullandıysa etrafı toplayıp çıkıyor, ne bilim tuvalet kağıdı kimde bittiyse o yerine koyuyor
4- Çamaşır makinem kurutmalı asma derdi yok
5- 2 güne bir evi siliyorum. (3+1 evim çok büyük değil zor olmuyor) Ben silerken eşim de arkamdan süpürüyor ya da o siliyor ben süpürüyorum böylece hem temiz kalıyor hem kısa sürede bitiyor.
6- Kahvaltı değil ama bizde akşam yemeği sorun onu da diğer arkadaşlardan bekliyorum :nazar::KK51:

benim eşim önceden yardım ederdi ama artık hiç bir şeye el sürmüyor kirli kıyafetlerini bile kirli sepetine atmaz yatak odasına bırakır.
çok nadir ev süpürür ama ben hafta içi yaptığım artık ona pazar gününe iş kalmıyor
ben 6 gün çalış hemde evde çalış tabıkı yorucu oluyor ama alıştım artık :nazar::nazar::nazar:

Aslında herşey ikinizde bitiyor, bende 6 gün çalışanlardanım.
4- Çamaşır makinem kurutmalı asma derdi yok

ya ben o kadar dedim eşime evlenmeden önce kurutma mak alalım diye zor bir şey mi asması diyordu.
şimdi o bana hadi sen as diyor ben ona olmaz sen as diyorum :)

Hiç de öyle abartıldığı gibi zor değil valla. Hele çocuk yokken hiç zor değil. Ben mesela çocuğu olmadığı halde ve bir de üstüne ev hanımı olduğu halde saçını kaşımaya vakit bulamadığını iddia eden insanlara hayret ediyorum.
Tüm mesele planlı ve programlı olmakta.

evet ev işini sevmek lazım severek yapınca yorgunluk düşünülmüyor.

Hiç de öyle abartıldığı gibi zor değil valla. Hele çocuk yokken hiç zor değil. Ben mesela çocuğu olmadığı halde ve bir de üstüne ev hanımı olduğu halde saçını kaşımaya vakit bulamadığını iddia eden insanlara hayret ediyorum.
Tüm mesele planlı ve programlı olmakta.

benim görümcem de aynen öyle çalışmıyor bekar evde kv le ikisi var sadece hiç iş yapmıyor evin bir odası kullanılmıyor kapısı bile açılmıyor içini eskilerle doldurmuşlar. balkonu ayda 1 yıkar evi ayda bir temizler şöyle kabası o da yani. ama çok yorgun hiç vakti yok kızcağızın ilginç. ama benim evime laf ederler

insan evini eşini sevdikten sonra huzuru mutluluğu olduktan sonra ne kadar yorgun da olsa, temizliğini de yemeğini de severek yapıyor. ben haftanın 6 günü özel sektörde çalışıyorum. malum özel sektör olunca şartlar da epey zor oluyor akşamları 7de 7 buçukta evde oluyorum. yoruluyorum mu hem de çok. ama hiç zoruma gitmiyor. çok fazla evin dağılmasına pis olmasına müsade etmiyorum. toplu işten ziyade nereyi dağınık ya da pis gördüysem orayı hemen toparlıyorum. yoksa işin içinden çıkılmaz. hergün bi yeri halletmeye çalışıyorum. bana evim çok temiz gelmiyor ama gelen misafirlerim çok düzenli ve temiz olduğumu söylüyor :21:

benim görümcem de aynen öyle çalışmıyor bekar evde kv le ikisi var sadece hiç iş yapmıyor evin bir odası kullanılmıyor kapısı bile açılmıyor içini eskilerle doldurmuşlar. balkonu ayda 1 yıkar evi ayda bir temizler şöyle kabası o da yani. ama çok yorgun hiç vakti yok kızcağızın ilginç. ama benim evime laf ederler
Benim köyde öğretmen arkadaşım var. Haftanın 4 günü yarım gün ancak çalışıyor, bekar, ama sürekli vakit azlığından şikayet ediyor ne kadar yorulduğundan.
İşleyen demir ışıldar derler. İnsan sorumluluk aldıkça daha çok çalışkan ve zinde oluyor. Çalışmadıkça tembelleşiyor, zayıf düşüyor.

bende çeviremiyorum.. iş hiç bitmiyor. neyse ki benim öküzle bırlıkte yapıyoruz
dün o mutfak dolaplarını cifledi
bende evi süpürdüm. tek basına zor bence yaa
yetişemiyorsun işte..
neysekı iş yapmayı sevıyor
yoksa zordu yani..

Çalışırken eşimle ortaklaşa yapardık şimdi bebeğim var yine ortaklaşa yapıyoruz tek başına altından kalkması çok zor :KK43:

İlla ki eksikler kaliyor, ilk evlendigim zaman canla basla temizlerdim tum evi bi gunde. Simdi gercekten gozum kesmiyor. İki gune yayiyorum temizlik isini. Tuvalet banyo mutfak, balkon yikama bi gun, diger gunse silme supurme falan yapiyorum. Utuyu de haftada bi gun yapiyorum mecburen. Ev isleri yorucu.. Ama bi sekilde duzen isliyor. Kafaya takilacak bisey degil.

6 gün çalışıyorum ve 10 aylık bi rkızım var. Çok şükür evim çok büyük değil ve vitrin gibi gereksiz eşyalarım yok. Tek sorun eşimin bırak boşver sonr yaparızları. Gel birlikte tv izliyelim, hayatım ben senin yüzünü görmek istiyorum, bu saatte iş mi olur vs. Bunlar dışında her türlü yardımcı olur bana mesela dün işten gelince ben kızımı emzirdim uyuttum o yemeği yaptı.

insan mecbur kalınca herşeyi yapıyor kuzum ben 8 aylık evliyim ve o evin her şeyi bana bakıyor böyle düşünüyorum eğer ben çamaşır yıkarsam eşim temız gıyınıyor eğer ben yemek yaparsam eşim karnı tok yatıyor eğer ben temizlik yaparsam eşim eve girer girmez ooo benim karım evi parlatmış dıyor :)
yani eşim ama aslında küçük bir çocuğun gibi o yüzden mecbur kalıyorsun bu arada evimle işim arası 2 saat sürüyor sabah 2 saat akşam 2 saat :)
neden ,eşiniz bebek mi
biz çocuklara sorumluluk verin diyoruz siz koca adama bebek muamelesi yapıyorsunuz

6 gün çalışıyorum ve 10 aylık bi rkızım var. Çok şükür evim çok büyük değil ve vitrin gibi gereksiz eşyalarım yok. Tek sorun eşimin bırak boşver sonr yaparızları. Gel birlikte tv izliyelim, hayatım ben senin yüzünü görmek istiyorum, bu saatte iş mi olur vs. Bunlar dışında her türlü yardımcı olur bana mesela dün işten gelince ben kızımı emzirdim uyuttum o yemeği yaptı.
bu olay bizde de var, boşver ne temizliği ben yarın yaparım der yarın olur ve yine aynı sözler. yardımcı olur ama biraz ısrar etmek gerekir

Eskiden hersey duzenli olsun,toplu olsun diye ugrasir cabalardim. Topladigim yeri dagittiklarinda esim ve cocuguma kizardim.Simdi hic takilmiyorum.Haftada bir gun temizlik yapmaya calisiyorum.Banyom ve mutfagim temizse tamam.Canim istemezsede toz alma vs erteliyorum.Gelen gidenimde yok zaten.Dunyaya bi kez gelmisim,.onuda temizlik yaparak sonrada temizledigim yerlerin kirlenmesine kizarak geciremem.

neden ,eşiniz bebek mi
biz çocuklara sorumluluk verin diyoruz siz koca adama bebek muamelesi yapıyorsunuz

Aynen çünkü eşim yemek yapamaz , çamaşır yıkamayı bilmez yatak çarşaflarını anca yanında ben varken degıstırebilir bu adam zaten bende en erken 12 de eve gelir oda haftanın 6 günü çok uzun mesai saatlarinde calsıyor sizce bu adam evde nasıl iş yapabilir

Aynen çünkü eşim yemek yapamaz , çamaşır yıkamayı bilmez yatak çarşaflarını anca yanında ben varken degıstırebilir bu adam zaten bende en erken 12 de eve gelir oda haftanın 6 günü çok uzun mesai saatlarinde calsıyor sizce bu adam evde nasıl iş yapabilir
evlenmese ne yapacaktı
evlenmeden önce nasıl yapıyordu

insan mecbur kalınca herşeyi yapıyor kuzum ben 8 aylık evliyim ve o evin her şeyi bana bakıyor böyle düşünüyorum eğer ben çamaşır yıkarsam eşim temız gıyınıyor eğer ben yemek yaparsam eşim karnı tok yatıyor eğer ben temizlik yaparsam eşim eve girer girmez ooo benim karım evi parlatmış dıyor :)
yani eşim ama aslında küçük bir çocuğun gibi o yüzden mecbur kalıyorsun bu arada evimle işim arası 2 saat sürüyor sabah 2 saat akşam 2 saat :)

Ama zaman geçince bu sizi bunaltacak

Birlikte yıkayın birlikte pişiril yiyin bîrlikte toplayın daha doğrusu az dağıtın

Ben çok tınmayanlardanım benim mutfak masamda akşamdan kalan tabak olabilir ertesi akşam yemek saatinde

Benim için sorun değil salonda boş bardak olması

Haftada bir yarım gün temizliğe gelen var onun dışında temizlik vs yapmıyorum

Zaman kıymetli bu nedenle evi temizleyeceğime oğluma ayırıyorum

Ben aynı günde bitiremiyorum, bi gün süpürüp toz alıyorum, ertesi gün siliyorum , banyoyu tuvaleti zaten fırsat buldukça hep yıkıyorum. Geçen sene Yardımcım vardı ama ev alınca sadece büyük temizliklerde çağırmaya karar verdiğim için bana kaldı Bunlar :-) artı eşim dağınık ki bu en büyük faktör bence

X