Bir elti sedef vakası da benden kızlar

Evet :KK1:
Bende bir derdim var'a sızan yeni üyeler gibi

Konu açmayı bilmiyorum ama şuracığa yazıam bana da çare bulun diyenlerden oldum şu topikte :KK53:
Sabote ettim kızın konusunu :KK17:

ahahahahhaha allah kahretmesin seni :KK70:

Arkadaşlar konu acmayı bilmiyorum diye başlayan noktasız virgülsüz elli bin cümle :KK70:

Aşk olsun biz hiç dedikodu yapar mıyız :63::KK1:
Gerçekten ben çok safmışım
Şu kk biraz gözümü açtı :KK23:

Bu KK adamı Cin yapar he,
Keşke evlenmeden tanışsaydım, iyi niyetli yaklaşımlarımın enayilik olduğunu düğünden sonra fark etmezdim :)
Neyse buna şükür diyelim, Allah beterinden korusun.

ahahahahhaha allah kahretmesin seni :KK70:

Arkadaşlar konu acmayı bilmiyorum diye başlayan noktasız virgülsüz elli bin cümle :KK70:

Elmayra sen böyle gülünce ben korkuyorum
En son bi konu da fuşyayı anlattığım da yine böyle gülmüştün
Sonra banlandık :KK53: konu içiydi aslında ama ben dışından ban yedim neyse..

Yorumcular da o cümleyi bile okuyp cevap yazıyo ya bravo diyorum :KK1:
Ben hep derdim oysa ki siz yeni konu açabilirsiniz, arkadaşın konusunu da dağıtmamış olursunuz diye
Kınayınca başımıza gelirmiş a dostalr, bakın benim başıma geldi :KK1: şimdi aynı şeyi kendim yaptım :KK17:
Siz kimseyi kınamayın :KK3:

efendim dedikodu kadınlığın şanındandır bu bir :KK42:
ikincisi nemesisin konusunun ucu başı bi yerlerde sabote edilecek yanı mı kaldı Allah ne verdiyse yazıyorum :KK1:

Keşke evlenmeden tanışsaydım, iyi niyetli yaklaşımlarımın enayilik olduğunu düğünden sonra fark etmezdim :)

Evet
Bende evlendikten sonra buldum burayı
Afalladım bi, nerelerde keklendiğim gözümün önünden film şeridi gibi geçti :KK1:

Bazen de belki böylesi daha iyidir
Ön yargı da oluşabilirdi burdan kaynaklı diyorum
Karışık benim ki :KK70:

Evet
Bende evlendikten sonra buldum burayı
Afalladım bi, nerelerde keklendiğim gözümün önünden film şeridi gibi geçti :KK1:

Bazen de belki böylesi daha iyidir
Ön yargı da oluşabilirdi burdan kaynaklı diyorum
Karışık benim ki :KK70:

Al benden de o kadar, kafamda fragman yayınladım resmen keklendiğim bölümlerden. :)

Kızlar bir de kayınvalidemin tarafından en büyük torun benim eşim
Bende ilk gelinim..

Herkes bi gelin, bi yengedir gidiyo
Bana komik geldi bu kelimeler bi alışamadım
Artık işi geyiğe vurdum ailenizin yengesi geldi diyorum :KK53:

İkinci gelini merakla bekliyorum
Şu çok bilmiş kuzen, onun görümcesi olacak çünkü
Ve ben bir görümce olsam varyaaa diye can atıyo şimdiden, annesi de aynı..

Sıkıldım tek gelin olmak istemiyorum ben
Artık yeni yeni uğraşlar bulsunlar :KK1:

Görümcem nişanlandı, damat olayları meşhur oldu ama o erkek ya ondan pek malzeme çıkaramıyolar :KK6:

Son zamanlarda bunu bende içimden çok geçiriyorum, keşke burayı evlenmeden önce tanısaydım, bir çok farklı bakış açısı insanın gözünüde açıyor.

Sadece şunu beynime kazısalarda yeterdi "iyi niyetini süistimal ederler, dikkat et"...

Son zamanlarda bunu bende içimden çok geçiriyorum, keşke burayı evlenmeden önce tanısaydım, bir çok farklı bakış açısı insanın gözünüde açıyor.

Sadece şunu beynime kazısalarda yeterdi "iyi niyetini süistimal ederler, dikkat et"...

canım sen neyin ne olduğunu bilip görsen bile eşin arkanda olmadığı sürece sorun çıkıyo, o yüzden kk'da keramet bi yere kadar, burda 100 sayfa konusu konuşulan kadınlar sonunda kocamdır dedi çıktı gitti
eş seni sözde değil özde eş olarak benimsicek çocuğumun anası diğer yarım dicek, ben onların çocuğuysam bu kadında benim çocuğumu doğurdu/doğuracak dicek

canım sen neyin ne olduğunu bilip görsen bile eşin arkanda olmadığı sürece sorun çıkıyo, o yüzden kk'da keramet bi yere kadar, burda 100 sayfa konusu konuşulan kadınlar sonunda kocamdır dedi çıktı gitti
eş seni sözde değil özde eş olarak benimsicek çocuğumun anası diğer yarım dicek, ben onların çocuğuysam bu kadında benim çocuğumu doğurdu/doğuracak dicek

Şikayetim eşimden yana değil canım, eşim melek gibi bir adam benden çok eşimi severler, mülayimdir, her dediğimi yapar, uyumludur, ben bağırsamda bağırmamaya özen gösteren, ben kızsamda kısmamaya özen gösteren biridir.

Yani gözüm açılsaydı derken eşim çok gariban büyümüş, ekmek vermişlerse yemiş, vermemişlerse karnım aç dememiş.

Bende üzüldüm elimden gelen her desteği gösterdim eşime, baktılar ki ben eşimin elinden tuttum kaldırdım, kalktığı yerden ilerlemesine yardımcı oldum, destek oldum, her zaman arkasında oldum, ilerleri, yol kat etti işte o zaman annesi piyasaya çıktı.

Eşim nişanlıyken sana adam gibi yerlerde yemek yediremiyorum diye ağlardı parasızlıktan,(ciddi anlamda ağlardı, çok duygusaldır) o zaman annesi salak mısın da ağlıyorsun derdi, eşimin mahcup olması umrunda olmazdı.

Ne zaman eşim polis okulundan mezun oldu eli ekmek tutmaya başladı işte o zaman karşıma dikildi, piyasaya çıktı.

E madam paraya o kadar öenm veriyordun öğretmenlik mezunu adamı 1 sene kpss ye yollasaydın da 82 yerine 92 puan alıp atansaydı, 1 yıl askerdeyken yemişsin parasını madem o kadar tatlı geldi, yetmedi evlendirene kadar yerdin.

Yani kadını nereden tutsam elimde kalıyor, burası hiç olmazsa gözümü açardı.

Şikayetim eşimden yana değil canım, eşim melek gibi bir adam benden çok eşimi severler, mülayimdir, her dediğimi yapar, uyumludur, ben bağırsamda bağırmamaya özen gösteren, ben kızsamda kısmamaya özen gösteren biridir.

Yani gözüm açılsaydı derken eşim çok gariban büyümüş, ekmek vermişlerse yemiş, vermemişlerse karnım aç dememiş.

Bende üzüldüm elimden gelen her desteği gösterdim eşime, baktılar ki ben eşimin elinden tuttum kaldırdım, kalktığı yerden ilerlemesine yardımcı oldum, destek oldum, her zaman arkasında oldum, ilerleri, yol kat etti işte o zaman annesi piyasaya çıktı.

Eşim nişanlıyken sana adam gibi yerlerde yemek yediremiyorum diye ağlardı parasızlıktan,(ciddi anlamda ağlardı, çok duygusaldır) o zaman annesi salak mısın da ağlıyorsun derdi, eşimin mahcup olması umrunda olmazdı.

Ne zaman eşim polis okulundan mezun oldu eli ekmek tutmaya başladı işte o zaman karşıma dikildi, piyasaya çıktı.

E madam paraya o kadar öenm veriyordun öğretmenlik mezunu adamı 1 sene kpss ye yollasaydın da 82 yerine 92 puan alıp atansaydı, 1 yıl askerdeyken yemişsin parasını madem o kadar tatlı geldi, yetmedi evlendirene kadar yerdin.

Yani kadını nereden tutsam elimde kalıyor, burası hiç olmazsa gözümü açardı.

Bunların üzerine eş iyi olmasa evlilik yürütmek zor olurdu tuttuğun herşey elinde kalırdı. Bir de şu var eş iyi olsada ailesel problemlerle boğuşmak bir süre sonra yoruyor insanı sürekli tetikte olma durumu var çünkü.

ECD eşin geldikten sonrada daha mutlu yolunuza devam edersiniz inşallah, cefasını çektin sefasını kendi yuvanızda sürmenizi dilerim.

bizim toplumda erkek çocuğun evlat olmaktan ziyade statü açısından da bi getirisi oluyo, erkek çocuk kadını daha saygın yapıyo gibi bi inanış var, en medeni gördüğümüz insanlar bile serde bu inanışı paylaşıyolar, kız çocuk ise doğduğu andan itibaren evlenip gidecek kabullenmesiyle büyütülüyo, o yüzden kız aileleri nispeten geri planda huzurlu olsunlarda diyip çekiliyolar kenara ama erkek aileleri oğulları evlendikten sonra bile onlar üzerinden ego şişirme peşindeler, bu gerçekten büyük bi sosyolojik problem bu aşılmalı, iyi bişey değil güzel bişey değil, nice yuva yıkıldı bu yüzden

Bunların üzerine eş iyi olmasa evlilik yürütmek zor olurdu tuttuğun herşey elinde kalırdı. Bir de şu var eş iyi olsada ailesel problemlerle boğuşmak bir süre sonra yoruyor insanı sürekli tetikte olma durumu var çünkü.

ECD eşin geldikten sonrada daha mutlu yolunuza devam edersiniz inşallah, cefasını çektin sefasını kendi yuvanızda sürmenizi dilerim.

Amin canım çok teşekkür ederim.

Ben kendi adıma sefa çekmeyi fazlası ile hak ettiğimi düşünüyorum. İyi bir anne olduğuma adım gibi eminim, iyi de bir eş olduğuma eminim.

Eşimde iyi bir insan ama işte gülünde dikeni var hesabı çevresinde dikenler mevcut.

Saklayamayacağım bir gerçekte var ki gerçekten şükürler olsun Allaha çok güçlüyüm, yada rabbim yardım etti de bu 2 sene süresince kimselere (araba bakımı vs. hariç ki 15 gün sonra muayenesi var yine birilerine muhtaç olacağım) muhtaç olmadım, maddi ve manevi. Ama yoruldum... çok yoruldum...

Geçenlerde kızımın öğretmeni söyledi, kızınız sizden çok bahsediyor, sürekli sizinle başka anneleri kıyaslıyor, size o kadar güveniyor ve o kadar güçlü görüyor ki anlatamam, serviste geziye giderken bile servisci amcasının araba kullanmasını beğenmeyip öğretmenim, benim annem çok daha güzel araba kullanıyor, hem biliyor musunuz hırsızdan bile korkmuyor diyormuş. Şimdi yorgunluğumu bile kimselere özelliklede kızıma yansıtmak istemiyorum, gözündeki o imajım çizilmesin. :KK34:

Ne garip ruh hali işte, bunları yazarken hem gülüyor, hemde üzülüyorum.

X