Bir elti sedef vakası da benden kızlar

Görümcemin eltisi de senin eltin gibi
Tüm sorunlarından görümceme bahsetmiş, bunlar resmi nikahı erken yapmış sonra aileler kavga etmiş boşanmışlar
Boşanma olaylarında bi daha görüşünce barışıp tekrar evlenip düğün yapmışlar
Kayınvalidesiyle epey büyük olaylar yaşamış ( Kayınvalidesi her fırsatta dile getirir )

Bunları kendisi görümceme anlatmış
Görümcemin nişanlısı da bi yandan anlatmış
bu olaylar doğruymş yani

Ama gel gör ki 45 dk uzaklıkta olmalarına rağmen , hergün kayınvalidesinde
Hatta 1 hafta filan yatıya kaldıkları oluyomuş
Görümcem de diyo ben bunlardan birşey anlamadım ama anlatınca da dinliyorum işte..

belki her şey düzelmiştir.neyse ama bu kalma işi biraz farklı.insanların işine geliyor hele de çalışıyorlarsa.evde yemek işle ugrasmaktansa orda yer içeriz diye düşünüyorlardır.hoş insan rahat edemediği yere çok gitmez.demek rahat ettiriliyorlar.geçmişi sürekli gündeme getirmedikleri sürece sorun olmuyor olabilir.ya da karşı taraf hatasını telafi etmiştir.benim de hep öyle bir umudum vardı ilk başlarda.telafi edilmeyecek bir şey yok diye ama çok saf düşünmüşüm.

Kv ile biz ayrı şehirlerdeyiz çok sık olmasada arada konuşuyorum, geçen akşam eşimle konuşurken gofretto beni neden aramıyor demiş sitemli tabi , bende dedim ben çalışıyorum çok müsait olmuyorum aklıma gelmiyor haliyle onlar arayabilirler, eşimde annem sana kızıyor diğer gelinide çok aramıyormuş onada kızıyor dedi, bende, madem kızıyor, bana 1 kızsın diğerine 2 kızsın, o çalışmıyor evde aramamakla ayıp ediyor dedim :) tabi tel açık kv bu sölediklerimi duyuyor, Elti hazır yiyici kp yardım ediyor onlara neden çalışsın ki... Biz 2 maaşlıyız onların gözünde :)

Benim ailemle aynı şehirdeyiz ama eşimde benim ailemi aramaz öyle gerekli haller dışında, ben ona ara v.s. diye sölemiyorsam oda duracak yerinde.

işte canım eltimin anlattıklarıda tırı vırı,zaten bunlar akraba aynı köylü ben ne beklicem ki bunlardan

Eltisi daha 20 yaşında mı ne
O da aynı köylü hatta :KK1:

Hep şikayetçi bi tip, beni bile ilk kez gördüğünde anlattı
Eşim izin vermiyo komşuyla görüşmeme dedi
Ben şok...
Niye dedim
Güvenmiyomuş dedi
Çalışıyo musunuz dedim
Yok dedi
Zor iş dedim, işe gitme komşuyla görüşme insanın canı sıkılır..
Çalışmamı da eşim istemiyo dedi
Ben hepten şok oldum da ilk kez görüyorum diye de yorum yapmak istemedim
Abisi hepten antika yani bizim damat yine iyi..

Hatta bu akşam yemeğe gidiyo herkes şu eltiye, bizi de çağırdılar eşim onları svemiyo bi de maç var diye gitmeyeceğiz
Yırttım :KK53:

Kv ile biz ayrı şehirlerdeyiz çok sık olmasada arada konuşuyorum, geçen akşam eşimle konuşurken gofretto beni neden aramıyor demiş sitemli tabi , bende dedim ben çalışıyorum çok müsait olmuyorum aklıma gelmiyor haliyle onlar arayabilirler, eşimde annem sana kızıyor diğer gelinide çok aramıyormuş onada kızıyor dedi, bende, madem kızıyor, bana 1 kızsın diğerine 2 kızsın, o çalışmıyor evde aramamakla ayıp ediyor dedim :) tabi tel açık kv bu sölediklerimi duyuyor, Elti hazır yiyici kp yardım ediyor onlara neden çalışsın ki... Biz 2 maaşlıyız onların gözünde :)

Benim ailemle aynı şehirdeyiz ama eşimde benim ailemi aramaz öyle gerekli haller dışında, ben ona ara v.s. diye sölemiyorsam oda duracak yerinde.

aynen öyle ben aramam eşimde benim ailemi aramaz, geçen gelmiş annemle anneannemin selamı var nemesisi öp bizim yerimize dediler öpücem dedi, iyi dedim gıdımdan gıdımdan öp :KK1:

Ben şok...
Niye dedim
Güvenmiyomuş dedi
Çalışıyo musunuz dedim
Yok dedi

Hatta bu akşam yemeğe gidiyo herkes şu eltiye, bizi de çağırdılar eşim onları svemiyo bi de maç var diye gitmeyeceğiz

yok yok gitme zaten ben seni biliyorum sen anlaşamazsın onunla :KK30:

belki her şey düzelmiştir.neyse ama bu kalma işi biraz farklı.insanların işine geliyor hele de çalışıyorlarsa.evde yemek işle ugrasmaktansa orda yer içeriz diye düşünüyorlardır.hoş insan rahat edemediği yere çok gitmez.demek rahat ettiriliyorlar.geçmişi sürekli gündeme getirmedikleri sürece sorun olmuyor olabilir.ya da karşı taraf hatasını telafi etmiştir.benim de hep öyle bir umudum vardı ilk başlarda.telafi edilmeyecek bir şey yok diye ama çok saf düşünmüşüm.

Yoo yazdım zaten
Sürekli geçmiş gündem de olmasa biz bilemezdik ki
Biz bohöa götürdük kayınvalidesi başladı bizim diğer gelin hiç bişey getirmedi, zaten onların herşeyi sorunluydu da boşanmadan dönüldü de

Kayınvalidem sus dedi, kız mutfakta duyar hatırlar
Duysun canımmm bilmiyo mu hem ben hep söylüyorum ki dedi
Açıkçası yarın birgün görümceme nasıl davranır orası da bence muallak..

Ben şok...
Niye dedim
Güvenmiyomuş dedi
Çalışıyo musunuz dedim
Yok dedi

maçların bir iyi yanı daha :KK1:

bizimki eltimle beni kıyaslıyodu bi kere,dedim benim onunla neyim benziyo, yaşım benzemez ailem benzemez kültürüm benzemez eğitimim benzemez o evlendi görücü usulü ben evlendim 9 sene flörtten sonra,bana cevabı şu oldu ben sevgiye saygı duymasam oğluma kendi istediğimi alırdım, hala bi üstünlük çabası, ben göz yumuyorum o yüzden alıyo oğlum seni diyo resmen, eşim bu vurguların çoğunu bilmez
sana katlanıyorum dedi açıkça düğün mekanı bakarken, ama şimdi eşime över beni bana över, biliyorum gerçeklik payı yok :KK1:
eşime derim ki bigün bana olan sevgin gram azalırsa bana laga luga yapma ayrılalım sen beni geriye itersen annen beni bildiğin yolar :KK1:

Nemesis canım, sen bu kv gelin olaylarına karşı hassastınya rabbim bunu karşına çıkardıysa vardır bi hayır.
Şükret ki eşin yanında ya olmasaydı, ya 9 senedir tanıdığın adam imzadan sonra farklı olsaydı.
Benimde tam bam telime bastılar kaçtığım yerden yakalandım, sessiz ezik bi kız olsaydım varya silindir gibi geçerlerdi.
Diyorum başka bir kızın eziyet yaşamaması için Allah beni çıkardı bunların karşısına. Bu dayanıklı alt eder diye sanırım :)

Kv Kp bir yere kadar sorun çıkartabilir kocada iş biter dediğin gibi o sahip çıkmazsa, evlilik değil enayilik olur.
O yüzden Allah işimizi sağlığımızı aklımızı almasın gerisini salla.

Yoo yazdım zaten
Sürekli geçmiş gündem de olmasa biz bilemezdik ki
Biz bohöa götürdük kayınvalidesi başladı bizim diğer gelin hiç bişey getirmedi, zaten onların herşeyi sorunluydu da boşanmadan dönüldü de

Kayınvalidem sus dedi, kız mutfakta duyar hatırlar
Duysun canımmm bilmiyo mu hem ben hep söylüyorum ki dedi
Açıkçası yarın birgün görümceme nasıl davranır orası da bence muallak..

bir salak insan modeli daha.böylesine ne yapılsa müstehak

Son düzenleme:
yok yok gitme zaten ben seni biliyorum sen anlaşamazsın onunla :KK30:

Sağ ol sebatiye :KK1:
Ben herkesle anlaşırım aslında
Ama gerçek düşüncelerimi söylemedikçe :KK53:

Şimdi ben gerçekten samimi olsam bu kıza derim ki
Komşu ile görüşmek için kimseden izin almana gerke yok
Çalışmak istiyosan da iş bulur çalışırsın, alnının teriyle olduktan sonra ahaliden iczete gerek yok

Kız gaza gelir veya gelmez
Ama kocası kudurur tabi :KK1:

Tabi bu insanlar benim hiç bişeyim değil diye, evet hayır anladım.. gibi kelimelerle geçiştiriyorum..

Nemesis canım, sen bu kv gelin olaylarına karşı hassastınya rabbim bunu karşına çıkardıysa vardır bi hayır.
Şükret ki eşin yanında ya olmasaydı, ya 9 senedir tanıdığın adam imzadan sonra farklı olsaydı.
Benimde tam bam telime bastılar kaçtığım yerden yakalandım, sessiz ezik bi kız olsaydım varya silindir gibi geçerlerdi.
Diyorum başka bir kızın eziyet yaşamaması için Allah beni çıkardı bunların karşısına. Bu dayanıklı alt eder diye sanırım :)

Kv Kp bir yere kadar sorun çıkartabilir kocada iş biter dediğin gibi o sahip çıkmazsa, evlilik değil enayilik olur.
O yüzden Allah işimizi sağlığımızı aklımızı almasın gerisini salla.

hiç bu açıdan düşünmemiştim :KK1:
doğru diyosun kamu hizmeti yapıyoruz biz aslında

maçların bir iyi yanı daha :KK1:

Evet :KK1:
Bir de mesaj atmış tekrar damat, abi mutlaka bekliyorum diye
Eşim cevap yazmamış
Kardeşi mesaj atmış bu kez, görümcem yani
Yok gelmeyeceğiz dün akşam sizinle gezdik ya yorgunuz hem deiş hem de maç var

Öğlenleri buluşuyoruz biz yemekte eşimle, bana da abisi beni aramadı ki damatla kardeşim çağırıyo, abisinin araması gerekir dedi
Bence de dedim
Hem zaten maç var abisi de arasa gitmezdim dedi :KK1:

İyiymiş bu maçlar ya :KK6:

Yılbaşı günü eltimin doğumgünüymüş bizimde eşimle ilişkimize başladığımız gün, eltim yılbaşı mesajı atarken oh ne güzel siz romantik takılın ben yaşlılara hizmet ediyim hemde doğumgünümde tarzı bişey demişti, bende dedimki biz Ankaradada olsam başbaşa olacaktık bugün bizim tanışma yıldönümümüz, çok bozuldu, ben şark dönüşü Ankaraya gitsem her yaptığımı ettiğimi kıyaslıcak offf 4 seneden sonra yeni evli gibi dönücem Ankaraya, inşallah bunlar 4 senedir idare ediyo bunlara elleşmeyelim derler

Evet :KK1:
Bir de mesaj atmış tekrar damat, abi mutlaka bekliyorum diye
Eşim cevap yazmamış
Kardeşi mesaj atmış bu kez, görümcem yani
Yok gelmeyeceğiz dün akşam sizinle gezdik ya yorgunuz hem deiş hem de maç var

Öğlenleri buluşuyoruz biz yemekte eşimle, bana da abisi beni aramadı ki damatla kardeşim çağırıyo, abisinin araması gerekir dedi
Bence de dedim
Hem zaten maç var abisi de arasa gitmezdim dedi :KK1:

İyiymiş bu maçlar ya :KK6:

benim eşim hayır diyemezdi bu kadar ısrara.sonra da surat asıp otururdu orda

Yılbaşı günü eltimin doğumgünüymüş bizimde eşimle ilişkimize başladığımız gün, eltim yılbaşı mesajı atarken oh ne güzel siz romantik takılın ben yaşlılara hizmet ediyim hemde doğumgünümde tarzı bişey demişti, bende dedimki biz Ankaradada olsam başbaşa olacaktık bugün bizim tanışma yıldönümümüz, çok bozuldu, ben şark dönüşü Ankaraya gitsem her yaptığımı ettiğimi kıyaslıcak offf 4 seneden sonra yeni evli gibi dönücem Ankaraya, inşallah bunlar 4 senedir idare ediyo bunlara elleşmeyelim derler

Boş ver
Karışsalar bile
Eşin ve sen net olduktan sonra
Birkaç girişimden sonra pes ederler
Pes etmeseler bile o fısatı sağlamazsınız, çıkıp gezin kapıyla başbaşa kalsınlar :KK6:

benim eşim hayır diyemezdi bu kadar ısrara.sonra da surat asıp otururdu orda

Kayınvalidemde veya dünürlerde olsak belki eşim de hayır diyemezdi
Ama damadın abisini eşim hiç sevmiyo, boş konuşuyo o diyo
Onların evine gideceğiz diye bir de ev sahibi aramadı diye gitmek istemedi
Hem de maç vardı süper oldu :KK6:

Aman da ne dertliymişsinizzzzz yaz yaz bitmedi dedikodularınız :KK1: Hepinizin kocasına sölicem :KK70:

X