Bir elti sedef vakası da benden kızlar

kuzenin bu kadar takıntılısıda düşman başına yani, sizin yemeğinize kadar ne karışıyo, karakter başka bişey yaa, ben birine sana gelmek istiyorum desem karşı taraf müsait olmasa beklerim o beni davet etsin diye müsait olursa zaten davet edecektir yok etmiyosa bi daha aramam, bide sen mesafeli birisin onunla dedikodu yapacak - heleki iş yerinde- kakara kikiri yapacak biri değilsin, aslında bazı insanlar özellikle seçiyolar, karşı taraf sussun ben konuşayım kendimi öveyim

Bırak müsait olmayı , anlatmıştım telefonunu açmıyordum küt odamın kapısı tıkırdatılıp içeri atıyodu kendini
Telefonumda masam da yani, görmüşüm açmamışım bariz belliydi
Ben son gelişi olur sandım, mahcubiyet bile duymuştum
Ama yok nafile kaç kere daha geldi, gelmeye de devam ediyordu da yerim ve işlerim değişti çok şükür

Bunlar bana inanamıyo galiba, bu kadar da soğuk nevale olmaz bi insan diyoladır ( görümcemle bu kuzen kanki, ben ikisiyle de eşimle beraberken görüşürüm tek hani bi aile ortamında ya da dışarda )
Çözücez biz bunu bu da birgün bizimle samimi olacak dedikodu bile yapacak diye
Yoksa çok enteresan yani.. Ben olsam karşı taraf benle ne kadar konuşuyorsa o kadar konuşurum.

aile olmayı vıcık vıcıklıktan geçiyo sanıyolar,halbuki bu histir yaa kimine yakın hissedersin kimine uzak olursun, kimi çabuk kaynaşır kimi izler ona göre tavır alır, ben eşimin tarafından bi tek küçük teyzesiyle iyi anlaşıyorum, onunlada diğerleri küs zaten

konuyu yeni okuyan arkadaşlarım:
tabiki 40 küsür sayfayı okumanızı beklemiyorum yazık günah :)
arada bi dolu olay konuştuk iş kv kp'e de geldi, uçak biletleri vs gibi maddi konularda konuşuldu elti başlığından çıktı biraz,konuya malzeme olan eltim artık mesaj atmıyo, zaten attığı her mesaj ya sen uzaktasın rahatsın mesajı (ki ben batmandayım eş durumundan, turistik bi yer değil bildiğiniz üzere) ya da ben yaşlılara hizmet ediyorum tarzında,en son evine hırsız girdiği için ben ona geçmiş olsun mesajı attım o mesajıda kv çekiştirmesine döndürdüğü için kapattım konuyu, dahada atmaz heralde

Nemesiss Allah iyiliğini versin okurken güldüm yaa :) tek bir kişi ile anlaşabiliyorsun onunlada diğerleri küs demek :)

Nemesiss Allah iyiliğini versin okurken güldüm yaa :) tek bir kişi ile anlaşabiliyorsun onunlada diğerleri küs demek :)

he valla hiç sorma, zaten eşimede diyorum demek ki beni de sevmicekler,küçük teyze ne annesiyle ne ablalarıyla konuşuyo, 10 sene olmuş evleneli hala eşini kabullenmiyolar alevi diye, en sinir olduğum şey

Ben kişilerin sıfatına bakmam aslında
Öz kuzenim bile vardır, bana ters gelen merhaba-merhaba şeklinde resmi bi muhabbetim olduğu
Bi başka kuzenimle kardeşten öteyimdir.. Gece yarılarına kadar dertleşiriz ederiz..

Şimdi hiç tanımadığım bir ailenin içindyeim, mizacıma ters zaten hemen sıkı fıkı olmak
Bir de bu kadar ısrar olunca hepten kaçasım geliyo
Zaten tavır olarak zıt insanlarız bence.. Ben her ortamda konuşmam.. Onlar hiç susmayan cinsten..
Kanki kanki devam etsinler, ben zaten yoktum şimdiye kadar olmasam da olur

olmaz Kadercim gruba 3.lazım, sen iki kişilik grup gördün mü mazhar fuat özkandan feyz alın

Bazı insanlarda insanını enerjisini emiyorlar kızlar, kendi akrabalarımız olsun eşimiz tarafından akrabalar olsun, en iyisi uzak durmak.
Benim hayatımda da var böyle tipler zorunlu haller dışında görüşmüyorum.

olmaz Kadercim gruba 3.lazım, sen iki kişilik grup gördün mü mazhar fuat özkandan feyz alın

Görümcem nişanlandı onu alsınlar rehin lazımsa
Ben iyiyim böyle

Merak biraz herhalde
Küçükte değiller aslında ama huy demek ki
Bazen saçını nasıl öyle yaptın, bende yapıcam bile diyolar ( Görümcem )

Evet
Bende garip bulduğum kişilerle isterse 40 yıl görüşeyim fark etmiyo
Hep aynı resmiyette gidiyo muhabbetim
Ama ilk kez bu kadar yapışığına denk geldim

he valla hiç sorma, zaten eşimede diyorum demek ki beni de sevmicekler,küçük teyze ne annesiyle ne ablalarıyla konuşuyo, 10 sene olmuş evleneli hala eşini kabullenmiyolar alevi diye, en sinir olduğum şey

sevmesinler zaten ya bık bık konuşan tiplerin sevgisinden zarar gelir, saygıyı unutmasınlar yeter.
eşinle iyi ol gerisi vız tırıs, eşlerde iyi olmazsa işte kapı işte sapııı gitsinler analarıyla yaşasınlar.
Hayat bu kadar kısayken ömür törpüsü insanları törpülemek yorucu. Bunu tercih edenler psikologlar onlarda karşılığında para alıyorlar zaten.

bide şu var canım, ne yaşanırsa yaşansın unutulsun devam etsin gibi bi tarzları var, bak biz sevgiliydik daha, eltim yeni evliydi 1 aylık falan, bayramda, eşim aradı annemle abim birbirine girdi abim annemi ittirdi düşürdü annem ne ölüme ne dirime gelin diye beddualar etti diye anlatmaya başladı, kayınvalidem eşyalarınızı ben aldım gibilerinden laflar etmiş kaynım atarım onları falan demiş bayram günü bi dolu rezillik, sonra hergün birlikte olacak kadar samimi oldular, yani tabiki anne oğul barışsınlar ama ben annemi hayatta ittiremem tartaklayamam yani, bide kayınvalidemde yaptıklarını öne sürme huyu var ki benim sevdiğim teyze bu yüzden küs bunlarla, yapar ama lafınıda eder seni ezer diyo, oğluna bile eşyalarını ben aldım diyen kadın

ne biliyim yaa ilişkiler bu kadar hoyrat yaşanmamalı, biz aileyiz birbirimizin ağzına kusar döner gene sarılırız gibi bişey olmamalı bence, sevdiğin insanlarla olan ilişkilerine çiçek gibi bakacaksın o noktaya gelmesin diye uğraşacaksın, sayıp sövüp geri dönüp sarılmak bana göre değil,ama eşimin ailesinde ne var canım adam sende gibi bi tavır var, ben çekersem bu huylarından çekerim gibi
kv anne ne derse desin küsülmez demişti, bildiğiniz olta atıyo bana, eşimin adı x olsun, valla siz x'i öyle yetiştirmiş olabilirsiniz ama bana annem babam dahi belli şeyleri söyleyemez benim karakterim oyun hamuru değil herkes büyüğünü küçüğünü bilecek dedim,yer yapıyo kendine

Ben size bu imkanları sağladım sizi kumanda etme hakkına sahibim diyor resmen. Anne haksızda olsa kaynın ayıp etmiş, hiç bir anne bunu hak etmez, ama sen daha çok üzülmüşsün duruma bak içinde kalmış, kadın bu yaşananları unutup aynı hız kaynanalık yapmaya devam ediyor. Birde kendi oğulları ona saygı duymazsa EL KIZI dedikleri gelinleri hiç duymaz.!

Benimde iyiliğide kötülüğüde unutmayan bir beynim var napsamda kötü olayları silsem acaba :)
Şuda var kaynanan gbi tipler hiç yaşlanmıyor benim babanemde o tarz ve 80 yasında görsen 60 lık gibi maşallah :)

al bendende o kadar, asla unutmam, kv annemden 8-10 yaş büyük,1969 doğumlu benim annem, annemi arıyomuş kadınlar lokalinde eğlence var sanada bilet alayım yok bilmem kimin düğünü var diye, annem diyo kadının gönlü genç ben onun gibi olsam daha ne isterim diye
koca parmağında kardeşler parmağında ana baba elinde oğullar elindeydi evlenene kadar,eltimde küçük yaş olarak bizide yönetecekti ama olmadı

Walla o yaptıkları yeri yedirirler adama. Benimde erkek kardeşim var empati yapmaya çalışıyorm hep ama saygı görgü başka birşey yani işine geldiği gibi değişmeyen şeyler. Oyun hamuru gbi oynamak istiyorlarsa eğer kendi ailelerinden yaşı küçük eğitebilecekleri bir gelin seçeceklerdi ben eşimede söylerim bunu yaş olmuş 27 oturmuş bi karakter yaşam şekli var kendi ailem buna saygı duyarken onların eleştirisini bünye kaldırmaz kaldırmıyorda zaten. Benim bide görümce var, birşey oldumu pat diye söylüyorum eşime sizinde kızınız başka kapıda gelin ona göre konuşun benimle.

Görümcemin eltisi de senin eltin gibi
Tüm sorunlarından görümceme bahsetmiş, bunlar resmi nikahı erken yapmış sonra aileler kavga etmiş boşanmışlar
Boşanma olaylarında bi daha görüşünce barışıp tekrar evlenip düğün yapmışlar
Kayınvalidesiyle epey büyük olaylar yaşamış ( Kayınvalidesi her fırsatta dile getirir )

Bunları kendisi görümceme anlatmış
Görümcemin nişanlısı da bi yandan anlatmış
bu olaylar doğruymş yani

Ama gel gör ki 45 dk uzaklıkta olmalarına rağmen , hergün kayınvalidesinde
Hatta 1 hafta filan yatıya kaldıkları oluyomuş
Görümcem de diyo ben bunlardan birşey anlamadım ama anlatınca da dinliyorum işte..

işte canım eltimin anlattıklarıda tırı vırı,zaten bunlar akraba aynı köylü ben ne beklicem ki bunlardan

bizimki eltimle beni kıyaslıyodu bi kere,dedim benim onunla neyim benziyo, yaşım benzemez ailem benzemez kültürüm benzemez eğitimim benzemez o evlendi görücü usulü ben evlendim 9 sene flörtten sonra,bana cevabı şu oldu ben sevgiye saygı duymasam oğluma kendi istediğimi alırdım, hala bi üstünlük çabası, ben göz yumuyorum o yüzden alıyo oğlum seni diyo resmen, eşim bu vurguların çoğunu bilmez
sana katlanıyorum dedi açıkça düğün mekanı bakarken, ama şimdi eşime över beni bana över, biliyorum gerçeklik payı yok
eşime derim ki bigün bana olan sevgin gram azalırsa bana laga luga yapma ayrılalım sen beni geriye itersen annen beni bildiğin yolar

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…