Bir elti sedef vakası da benden kızlar

yaz yaz bitmez di mi?

bir de para gönderebilmek için dolaplar çevriliyor bizde karı koca öğretmen olan eltiye

Bitmez sebatiye abla, birde bende görümce varki o tam evlere şenlik, kıskanç, bencil, cimri, empatiden yoksun görgüsüz
Elti kendi dümeni dönsün yeter modunda birisi, bana bulaşmaz bi saygısızlığını bişeyini görmedim yalan sölemek olmaz şimdi
Arkamdan kötü konuşuyorsa Allaha havale ettim.

yaz yaz bitmez di mi?

bir de para gönderebilmek için dolaplar çevriliyor bizde karı koca öğretmen olan eltiye

vay be,sahi mi

ne şanslıymış eltin :)

ben doğum yapınca k.validem geldi misafir gibi oturdu bir de hizmet bekledi falan.neyse çok takmamıştım,huyu bu diye düşünmüştüm.elitim de yeni doğum yaptı onun yanında da 1 hafta kaldı bütün gece bebeğe k.validem bakmış

benimkiler ikizdi,sezeryan olmuştum ve ölüm tehlikesi atlatmıştım ama eltimin tek,normal doğum ve bebek 40 ını geçince görmeye gitti zaten..

vay be dedim,ne ayrımlar yapılıyor..e parayla değil sırayla

ayy walla hep şunu derim kötü olmak ne zor.bu insanlar ekstradan gayret sarfediyorlar kötü olmak için.ya da iyi olmak kısmet olmuyor.burası da önemli bana iyilik yapıp sevgimi haketmiyor, hoş iyilik adına beklentilerim çok küçük şeylerdir aslında.ama o KV bir türlü benim mutlulugumu paylaşmaya yanaşmıyor

Şu evlattan maddi beklenti içinde olma konusunu, evladı yatırım aracı olarak
görmeye bağlıyorum ben. Şimdi yapalım ileride değerlenir

Elbet destek olunur ama desteğin miktarını parasal değere endekslemek de
insani duygulara zarar verir.

Bir de eltin ve kaynın gibi, büyükşehirde olup, iyi kötü bir işin ucundan tutmayıp
aile desteği ile gayet güzel yaşayan insanlara ben tahammül edemiyorum.

benden yüz bulsalar abisine destek olmasını isticekler belkide istediler eşim bana söylemedi, parayıda benim hesabımda biriktirdiğimizden şu an için böyle bi durum olmadığını biliyorum, Allahtan eşim de gezmeyi yemeyi içmeyi sever, babam gibi kendimden kısayımda kardeşime sıvayımcı değil, Dünyaya bi kere geldim herkes kendi hayatını yaşar diyen biri, ama dediğiniz gibi her seferinde biz ödememeliyiz bencede, bu seferde ikide bi gelirler, şu an bilet 39 tl, ama uçaklarda vergide çok olduğu için iki kişinin bileti 39 tl iken bile toplam 266 tl oluyo, ki uçak bileti her zaman bu kadar ucuzda olmaz ben tek kişi 249 liraya uçtuğumuzuda biliyorum

canım eşim onlara 6 sene maddi destek oldu, biz okuttuk baktık muhabbeti yapıyo kimi aileler, bakacaksın tabi, yapmayı biliyosan tabiki bakacaksın, ailemde bana baktı, ben kendi aileme veriyim eşim ailesine versin yemek yerinede birbirimizi yiyelim
tahmin ettiğim oldu kardeşime aldığım biletin parasını babam vermek istiyo, hesabımdan çek dedi, hayır dedim, kardeşinle gönderirim dedi, almam dedim, benim ailem bana yük olmuyo umarım onlarda bunu akıl ederler ve hiç tahmin etmiyorum ama parayı ödemeyi teklif ederler,teklif etselerde kabul etmeyelim dicem eşime, ama belirticem "bu seferlik bizden olsun ilk kez geldiniz" dicem, umarım vurguyu anlarlar

Böyle “ayrım” deyince akan sular duruyor benim cephede… bizde de hat safhada o konu.. ama borç konusunda da ayrımları benden yana kullanıyorlar..ne hikmettir anlamadım.

onlar çift maaş falan diyolar ama ben 2 sene ücretsiz izne ayrılıcam o zaman birikim falan yapamıcaz, şimdiden kenara koymamız lazım, doğum başlı başına masraf demek zaten

Yük olup olmamak mevzu değil ama uçak biletlerini almayı, içten bir karşılamaya
yeğliyorlar, maddi olanı değer kabul ediyorlarsa bu onlara duyduğun saygıyı
haklı olarak azaltır ki...

Zaten yüzü bulsalar canım astar mastar bırakmazlar.

Yük olup olmamak mevzu değil ama uçak biletlerini almayı, içten bir karşılamaya
yeğliyorlar, maddi olanı değer kabul ediyorlarsa bu onlara duyduğun saygıyı
haklı olarak azaltır ki...

aynen öyle, bide gulenyelken ben yapı olarak kendi ailemden de bişey beklemem, ailelerinde çocuklarına destek olmak zorunda olduklarını düşünmüyorum, evlenmeyi bilen insan geçinmeyide bilsin, kızlarımız 17-18 yaşında kaçmasınlar koca diye ölmesinlerde meslek sahibi olsunlar gayet rahat geçinilir, hem kv yardım etsin hemde cazgırlık yapıyım olmuyo işte, benim eltim öyle mesela

şimdi eltim hırsızlık olayından sonra ayrı eve çıkmak istiyomuş kv ise nereye çıkıyolar demiş anneme, bide bu yüzden kavga ederler eltim gene mesajlara başlar, ama o zaman burda bi arkadaşın yazdığı taktiği uygulucam eltime dicemki eşim gördü mesajını, annemimi çekiştiriyosunuz diye kızdı kavga ettik dicem, diyorumya daha yüz vermeden adam akıllı muhabbet kurmadan böyle bunlar bide fazla gülsem fazla konuşsam demek ki iliğimi kemiğimi kurutcaklar

Ben aslında seni çok iyi anlıyorum. Maddi beklenti benim de en hassas noktam.
Babam da parayı çok sever. O yüzden belki de maddi konular, sinirlerimi zıplatır.
Evlenmeden önce, çalışırken maaşımı tamamen eline saymamı bil beklemişti.
Ki kendisinin emekli maaşı, kenarda birikmişi var.

Ben de ısrarla vermedim, anneme faturalarda yardım edip kendi çeyizimi yaptım.
Anneme çok küçükken bile tembihlerdim, birgün evleneceksem kimseden destek
almadan olacak bu, sakın çeyiz almaya kalkma diye...

Eltin de kayınvaliden her işlerine karışmasın istiyorsa kocasını işe girmeye zorlayacak,
kendi de zahmet edip çalışacak.

Mustafa Kemal boşuna dememiş 'Tam bağımsızlık, ekonomik bağımsızlıkla mümkündür.'
diye.

Bir şey soracağım NeMeSiS, eltin ve kaynın çalışmıyordu değil mi??

Bir şey soracağım NeMeSiS, eltin ve kaynın çalışmıyordu değil mi??

kaynım daha önceden yani evlenmeden önce eczanede çalışıyodu, ordan çıktı arada naptı bilmiyorum, evlendirdiler, şimdide bi kursa gidiyo o kurs bitince bi akrabaları sayesinde fabrikaya girecekmiş, öyle diyolar, ama inan detaylarını bilmiyorum, eşim bile bilmiyo olabilir, bi gün çenemi tutamadım akraba yan çizerse nolucak dedim, birilerine güvenerek işe gircem diye kursa gidiyo ama ya olmazsa, eltimde kasiyerlik yapıyodu, patronuyla kavga etmiş çıkmış, G ile başlayan büyük bi marketler zinciri varya orda işe girmek istiyomuş orayada herkesi almıyolarmış falan filan, e korunmuyorum diyo çocuk olursa zaten özelde hem de markette zor olur, yani öyle yerlerde insana koli bile taşıtıyolar özel sektör bu, yani canım saldım çayıra mevlam kayıra modundalar, ama bankada altınları duruyomuş ne kadar altınları varsa artık, ben bunu nasıl öğrendim, kandil için annem kv'yi aramış hemde hırsızlık için geçmiş olsun demiş, şimdi evden soğumuştur taşınmak ister demiş eltimden için, kv de nereye taşınıyolar demiş, altınları iyiki bankadaydı demiş

Hem gelir '0' hem de taşınmak gibi maliyetli bir işe kalkışmayı düşünüyorlar.
Altınlara güveniyorlardır belki ama hazıra dağ dayanmaz ki...

Valla hırsız olayını okuyunca ve eltinin korkusuzluğunu görünce acaba kendileri
mi planladı bu olayı diye düşündüm, aklımdan geçti yani...

Hırsızlık için polis falan aranmış mı acaba? Gelip parmak izi almasalar bile ekip
gönderip bir bakıyorlar. Bizim evden araba teybi, telefon ve bir miktar para
çalındığında bile gelmişlerdi.

Yanlış anlamayın ama ben de bunu anlamıyorum.. Kayınvalidenden şikayet et, ekonomik özgürlüğün olmasın, yardımla evini döndür, bir de korunma!

güya gelmişler eşim ifade vermeye gitcekler falan demişti, bi netice çıkmadı demek ki, ne yalan söyliyim senin aklına gelen benim de aklıma geldi, ki buraya yazdım zaten, dünde eşim abim ev sahibiyle kavga etmiş diyodu, ev sahibine demişki hani yaptıracaktın demirleri vs o da karşılık vermiş birbirlerine girmişler, eltimin adı x olsun, x taşınmak istiyo abin hala cama demir taktırma derdindemi dedim, demek ki eltim sadece bana taşıncam diye efeleniyo, ne kocasının haberi var ne de kv'nin

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…