Bir elti sedef vakası da benden kızlar

ay ne çok dertli var eltiden görümceden görümcem yok ama kısmetse eltim olucak artık kaç yıl sonraysa 3-5-7
eşim şimdiden ablalık yaparsın deme diyo çirkefmi görünüyorum o kadar bilmiyorum ki
dedim psikolojime bağlı adam olsun ciğerimi yesin...:KK53:

Benim eltim yok
Görümcem sözlendi eltisi ile şimdiden sorunları oluyor gibi.. Karşı taraf bana bu alınmamıştı ona da alınmasın diyormuş..

Şu meşhur eşimin kuzeni benim yanıma gelice böyle şeyler anlatır durur
Ne saçma eltisi çalışmamış çeyiz az almış, görümcemin çok alacağını dolayısı ile onlarında çok şey almasının doğru olduğunu o eltiyi hiç sevmediğini söylüyo..

Bilmem dedim iyi ki eltim yok :KK1:
Bana demez mi aslında karışmak isterse görümce de yapar da senin ki karışmıyo ben görümce olunca çok görümcelik yaparım
Dedim o da sana bi güzel yengelik yapar o zaman :KK1: ben insanların sıfatlarına göre değil gördüğüm muameleye göre muamele ederim

Im cım ben yani abimi çok severim o evlenirse tek mi kalacam ya benimevlenmemi beklicek ya beni de kabullencekler dedi
Artık orası onların bileceği iş dedim..
( Daha abisinin sevgilisi bile yok düşünün yani :KK1: )

O yüzden ne kadar az muhatap olursam o kadar iyi diyorum, tek beslenmesini masamda yapması sorun değil yani dedikodu seven biri :KK1:

Benzer bir durumuda görümcem yaşatıyor bana, kocasının ailesinin eksik yaptığı yada yapmadığı şeylerin dedikodusunu annesi ile benim yanımda yapıyorlar.
Bu laf ettikleri eksiklerin hiç birini bana yapmadılar, bazen düşünüyorum beni salak mı sanıyor bunlar diye. Bir gün tak etti canıma, eşime söyledim bir daha böyle şeyleri benim yanımda konuşmasınlar kendilerini kendilerinemi şikayet edeceğim bende dedim. Yapmadıklarına değil enayi yerine koyduklarına üzülüyorum, 2, 3 çula çaputa ihtiyacım yok şükür rabbime, Allaha havale ediyorum kursağımda bıraktıklarının aynısını onlarda yaşasın.

Son düzenleme:
canım zaten hep o mesaj atar napıyosun diye gireri, yemekteyiz yürüyüşteyiz falan yazarım, bana biri yemekteyiz dese haa tamam afiyet olsun der yazmam bi daha, ama o uzatır, hiç yazmamayı düşündüm ama bu seferde yüz yüze gelince ne dicem, hani bana açıkça bi yanlış yapsada küssek olur ama şimdi öyle bi durumda yok, bu sefer benimi kötüler millete, işte burnu havada yazmıyo bana gibi
Bu davranışlarını onun yaşına veriyorum.
Eşi iken bir insanı rahatsız etmeyinde rahatsız edilişini farkında değil belki,
sen ona bir mesaj at, gecen mesajini silmeyi unutmuşum ve eşim görmüş. Böyle şeyler cok tehli keli. Yakalanmamaliyiz sonra, kv kulağına gider aran daha kötü olur diye Korkut. M

Onun durumunu anlıyorum, henüz cok küçük, alıniyor, üzülüyor ve kv ile zor baş ediyor olmalı, ama ne yazsikki kendini risklerde atamazsın. Valla bak canım, eyer bu kızla baş edemiyorsan eşine yemin ettirerek bir sorun çıkarmayacaksa fikir iste...

canim reklamlar donuyor tv de gormedin mi simdiden bilet alirsan tam senin bahsettigin o nisan ayi civarinda 39 lira mi ne oluyor fiyat gidis donus alinirsa daha da hesapli olur hatirlat laf arasinda:) ben kv biletini hep kendim alirim ama baskasininkini almam acikcasi bana ne yahu:)

Benzer bir durumuda görümcem yaşatıyor bana, kocasının ailesinin eksik yaptığı yada yapmadığı şeylerin dedikodusunu annesi ile benim yanımda yapıyorlar.
Bu laf ettikleri eksiklerin hiç birini bana yapmadılar, bazen düşünüyorum beni salak mı sanıyor bunlar diye. Bir gün tak etti canıma, eşime söyledim bir daha böyle şeyleri benim yanımda konuşmasınlar kendilerini kendilerinemi şikayet edeceğim bende dedim. Yapmadıklarına değil enayi yerine koyduklarına üzülüyorum, 2, 3 çula çaputa ihtiyacım yok şükür rabbime, Allaha havale ediyorum kursağımda bıraktıklarının aynısını onlarda yaşasın.

Evet
Aslında kayınvalideler gelin alırken sıkıp suyunu içiyorda kız evlendiriken neden onu da yapmadılar bunu da yapmadılar diye sorgulayabiliyorlar
Hemde gelinlerinin yanında, komik olmayı göze alarak :KK1:

Ben pek oralı olmuyorum, zaten o tarz şeyler ilgi alanım değil
Herşeyimizi kendimiz yaptık ettik ben kendi ailemden bile birşey isteyemezken başkasının ailesine hiç diyemem, üstüne ben vereyim de sussunlar dediğim olur :KK1:

Ama şu an görümcem sözlüsüne maaşını ailene verme sen biriktiremiyorsun hep onlara yediriyorsun bana ver ben altın yapar biriktiririm diyor :KK53: ben böyle bişey görmedim..
Kayınvalidem de olmadı düğünü uzatırım de :KK53: diye tehdit etmesini tembihledi resmen..

Ben eşimin maaşının ne kadar olduğunu bile evlendikten sonra öğrenen biriyim
Para muhabbetlerine girmeyi sevmem..
Onların dialogu da onları ilgilendirir, şaşırdım ama yorum da yapmadım yapmam..

Evet
Aslında kayınvalideler gelin alırken sıkıp suyunu içiyorda kız evlendiriken neden onu da yapmadılar bunu da yapmadılar diye sorgulayabiliyorlar
Hemde gelinlerinin yanında, komik olmayı göze alarak :KK1:

Ben pek oralı olmuyorum, zaten o tarz şeyler ilgi alanım değil
Herşeyimizi kendimiz yaptık ettik ben kendi ailemden bile birşey isteyemezken başkasının ailesine hiç diyemem, üstüne ben vereyim de sussunlar dediğim olur :KK1:

Ama şu an görümcem sözlüsüne maaşını ailene verme sen biriktiremiyorsun hep onlara yediriyorsun bana ver ben altın yapar biriktiririm diyor :KK53: ben böyle bişey görmedim..
Kayınvalidem de olmadı düğünü uzatırım de :KK53: diye tehdit etmesini tembihledi resmen..

Ben eşimin maaşının ne kadar olduğunu bile evlendikten sonra öğrenen biriyim
Para muhabbetlerine girmeyi sevmem..
Onların dialogu da onları ilgilendirir, şaşırdım ama yorum da yapmadım yapmam..

Bende kocamın maaşını evlendikten sonra soran biriyim. Kp. olacak adam bana maaşımı sordu benim babam 1 kere bile sormadı kaç yıldır çalışıyorum. Bende dedim bayanın yaşıda maaşıda sorulmaz, ee ben ona soruyormuyum oda sormasın sanırım artık cesaret edemez.
Bana bişey yapmak zorunda değiller bu muhabbetlere girmemek için şunu bunu yapın demedim, bohçam bile olmadı varsın olmasın kafam rahat olsunda.
Bozulunca değeri kaybolur diye set takmadılar, kendi ailem hatıra kalsın dedi aldı taktı, görümceme de eşinin ailesi almış ama beğenmiyor laf ediyor, seninki daha güzel demezmi, bende dedim annem beğendiğimi aldı. Bu nasıl bir görgüsüzlüktür yaa ve bu kız eğitimci arkadaşlar.
Herşeyini benimle kıyaslıyor, ama kıyasladığı şeyler benim ailemin bana yaptıkları onunda kocasının ona yaptıklar. Nasılsın iyimisin dışında konuşmuyoru, yoksa birbirimize gireriz eminim.

Ben bu tarz şeyleri yetiştirme tarzına bağlıyorum
Ben böyle birşey yapsam annem bana kızar mesela, kimin annesi ise aferin kızım modun da..

O yüzden kimi zaman şaşkınlıkla kimi zaman gülerek izliyorum sadece:KK8:
Herkes kendine yakışanı yapar neticede..

anaaaammmm herkesmı dertlı gorumceden eltiden yahu :)))))

okurken altın gununde dedikodu yapılıomus gıbı hıssettım :KK53::KK53:

nemesiisss, bacım, eltin 5 mesaj atıyorsa 1 tane cevap ver. yagmurperısının dedıgı gıbı kv aslında ıyıdır, cicidir, iyi yanlarını görmeye calış de. istediği cevapları verme. senden hep ıstemedıgı cevapları duyarsa aramaz daha seni.
mesajlarına dıkkat et cunku gosterır kaynanana sen kötu olursun valla. zaten cok kıymetlı değilken ıyıce aranız acılmasın.

Allah herkese buyuk eltım gıbı eltı versın.. ortanca kaynımda evlencekmıs, konuyu okuyunca tutustum şimdiden. inşaAllah ıyı bı kızdır.

Son düzenleme:
Benim eltim yok, görümcemle de bi sorunum yok
Eşimin kuzeni musallat oluyo arada sadece :KK1: ya sabır çekiyorum durun bakalım :KK53:

Ben bu tarz şeyleri yetiştirme tarzına bağlıyorum
Ben böyle birşey yapsam annem bana kızar mesela, kimin annesi ise aferin kızım modun da..

O yüzden kimi zaman şaşkınlıkla kimi zaman gülerek izliyorum sadece:KK8:
Herkes kendine yakışanı yapar neticede..

aynen canım herkes kendine yakışanı yapıyor, görgüsüzle muhattap olacağına polemiklere girmemek en iyisi

görümcem mesela benden 1 yıl önce evlendi, nişanımda kendi nişan abiyesini giydi,
kınamda kendi kınasında gydiği kırmızı elbisesini,
düğünde siyah beyaz bi takım gydi kardeşiyle bana uyumlu olsun diye.
Eğitimci olmuş ama ne yazık ki kendini eğitememiş, okulda görgü kişilik dersleri yok ne yazık ki.

nemesiss sayfana içimizi boşalttık hakkını helal et arkadaşım.
ama içim rahatladı azıcık, yazmaya kalksam topic yetmez :)

Bu davranışlarını onun yaşına veriyorum.
Eşi iken bir insanı rahatsız etmeyinde rahatsız edilişini farkında değil belki,
sen ona bir mesaj at, gecen mesajini silmeyi unutmuşum ve eşim görmüş. Böyle şeyler cok tehli keli. Yakalanmamaliyiz sonra, kv kulağına gider aran daha kötü olur diye Korkut. M

Onun durumunu anlıyorum, henüz cok küçük, alıniyor, üzülüyor ve kv ile zor baş ediyor olmalı, ama ne yazsikki kendini risklerde atamazsın. Valla bak canım, eyer bu kızla baş edemiyorsan eşine yemin ettirerek bir sorun çıkarmayacaksa fikir iste...

evet bak eşim görmüş demem etkili olabilir,hiç aklıma gelmedi bu

Benim eltim yok, görümcemle de bi sorunum yok
Eşimin kuzeni musallat oluyo arada sadece :KK1: ya sabır çekiyorum durun bakalım :KK53:

senın esının kuzenı=benım gorumcem işte. hemde yan daırede. gelde cıldırma. sona minnakk sinirli asabi oluyor. la havleeee
hamıleyken buyuk bı kavga ettık de artık yüzsüzlük edemıyor, edıncede hoppp bozuyorum anında. içimden ne gelıyorsa söyluorum. ohhh cok rahatım

aynen canım herkes kendine yakışanı yapıyor, görgüsüzle muhattap olacağına polemiklere girmemek en iyisi

görümcem mesela benden 1 yıl önce evlendi, nişanımda kendi nişan abiyesini giydi,
kınamda kendi kınasında gydiği kırmızı elbisesini,
düğünde siyah beyaz bi takım gydi kardeşiyle bana uyumlu olsun diye.
Eğitimci olmuş ama ne yazık ki kendini eğitememiş, okulda görgü kişilik dersleri yok ne yazık ki.

Öyle tipler var yahu
Kiminin görümcesi, kiminin öz kuzeni fark etmiyor..
Almışkene boşa gitmesin diye düşünüyorlardır diyorum es geçiyorum :KK1: ben öyle şeylere takılmam yeter ki çok ve boş konuşulmasın yanımda..

Giydikleri veya kendi aralarında konuştukları hiç enterese etmez beni..

ay ne çok dertli var eltiden görümceden görümcem yok ama kısmetse eltim olucak artık kaç yıl sonraysa 3-5-7
eşim şimdiden ablalık yaparsın deme diyo çirkefmi görünüyorum o kadar bilmiyorum ki
dedim psikolojime bağlı adam olsun ciğerimi yesin...:KK53:

ben de eltilik değil ablalık yapayım dedim ama olmadı, 8 yaş küçük kız bana gülüm diyo :KK1:

Öyle tipler var yahu
Kiminin görümcesi, kiminin öz kuzeni fark etmiyor..
Almışkene boşa gitmesin diye düşünüyorlardır diyorum es geçiyorum :KK1: ben öyle şeylere takılmam yeter ki çok ve boş konuşulmasın yanımda..

Giydikleri veya kendi aralarında konuştukları hiç enterese etmez beni..

kına gecesinde gelin beni sandılar diye seviniyor bide..:)
bana gelin makyajı yapılıyor makyöz kadına gofretto daha güzel oldu benmde öyle olsun demiş :)
hayatımda arkadaş bile olamayacak model görümcem oldu işte.
Hayat nelerle karşılaştırıyor insanları, rabbim beterinden korusun.

senın esının kuzenı=benım gorumcem işte. hemde yan daırede. gelde cıldırma. sona minnakk sinirli asabi oluyor. la havleeee
hamıleyken buyuk bı kavga ettık de artık yüzsüzlük edemıyor, edıncede hoppp bozuyorum anında. içimden ne gelıyorsa söyluorum. ohhh cok rahatım

Şükür ben kimseye yakın değilim :KK1:
Ama sanırsam bu kuzeni ya beni çok sevdi :KK1: eşimi aramıyo beni arıyo normalde bile, evde misiniz geçiyoduk uğrayacağız diyo..
Eşimde hayret etti :KK53:
Kayınvalidem ve görümcem bile beni değil eşimi arar mesela ben soğukkanlı biriyimdir

Şükür ben kimseye yakın değilim :KK1:
Ama sanırsam bu kuzeni ya beni çok sevdi :KK1: eşimi aramıyo beni arıyo normalde bile, evde misiniz geçiyoduk uğrayacağız diyo..
Eşimde hayret etti :KK53:
Kayınvalidem ve görümcem bile beni değil eşimi arar mesela ben soğukkanlı biriyimdir

bende soğuk biriyimdir, no frost derler, burnu havada derler ama tanıyınca öyle degılmıssın derler.
bızımkı yüzsüz arkadasım. babasıyla kızı numunelik sülalelerinde. herkesle anlaşıoruz onlarla anlaşamıoruz

ben de eltilik değil ablalık yapayım dedim ama olmadı, 8 yaş küçük kız bana gülüm diyo :KK1:

En gıcık olduğum şey :KK1: Ben canım cicim bi tip değilimdir gülüm deseler küfür gibi algılarım herhalde.. Gülüm ne ya.. Ben olsam adımla hitap etmen kafi derim..

kına gecesinde gelin beni sandılar diye seviniyor bide..:)
bana gelin makyajı yapılıyor makyöz kadına gofretto daha güzel oldu benmde öyle olsun demiş :)
hayatımda arkadaş bile olamayacak model görümcem oldu işte.
Hayat nelerle karşılaştırıyor insanları, rabbim beterinden korusun.

:KK1: Aminnn

X