Bir elti sedef vakası da benden kızlar

doğrusu bu canım.insanlar aynı konunun serisini açıyorlar neredeyse.hele birde şu konu 1,şu konu 2 modası başladı:KK1:

eltin çok uyanık,seni dedikodu içine çekmeye çalışıyor,bence fazla uzatma,ihale senin üstüne kalabilir:KK34:

abla hala benim ona neden kavga ettiniz diye sormamı bekliyo,mesaj atıyo hala kavga ettik diye, stres olmuştur o da dedim kayınvalidemden için

Kadercim istediğini yaz neticede hepimiz birinden çekiyoruz :KK1:
Elmayra huyları şöyle, evlenmeden önce eşim ailesiyle yaşadığından maddi yardımda yapıyodu, 6 sene böyle devam etti, nişanlandık eşya parası biriktirmeye başladık hazırlıklarımız var hala para isteme huyunu bırakmadılar dedi eşim, benden alıp ne kadarını eşime veriyolar bilmiyorum dedi, cinlenmiştim ve eşim vermicem artık demişti açık açık
bide ortamda babam varsa asla onun babasının eli cebine gitmez, bize bişeymi gönderilecek babam verir kargoya kargo parası vs falan hep ondan, havaalanında bagaj kilosunu aşınca para ödeniyo fazladan, babam gider öder, nikah fotoğraflarını almak istermisiniz demişti fotğrafçı, evet dedim, o resimlerin parasınıda babam verdi, eşimin eli cebine girince tuttu hemen, belkide benim babam işgüzar bilemiyorum
onun mantık şudur ben yaşadıkça sizin paranız geçmez benim yanımda, ihtiyacım olursa tabiki isterim ama destek olma görevi öncelikle benim

Baban baba gibi davranıyor. İşgüzarlık değil bunun adı iyi niyet, yardımcı olma isteği. İkinizi de evladı gibi görüyor, sizin zor durumda kalmanızı istemiyor. Sanki senin baban sabancı.

Meyilliler yani para mevzuna. Sakın ama sakın şimdilik sesini cıkarma, bilet mevzuu yaklaşınca eşin sana cıtlatır nasılsa o zaman tepkini gösterirsin, hadi kayınvalide neyse de eltiyle kocasının biletini siz niye alacaksınız?

geliceklerse eğer bir zahmet biletlerini de alıversinler.
Ne alaka biletleri sizin almanız.
Laf arasında söyle kv ye biletleri erken alırsanız daha ucuza alırsınız diye.
Alır mesajı herhalde.

.

anam ben bodrum neyin istemıyorum evıme yakın bir kurum istiyorum yolunu degıstır bugun asagıdan dolanıverde recep amcama bi ugra yada bir gun ordan gectıgınde elinde pankart önünde içinde atas yakılan varil görürsen benım o :)

Tmm sen de elinde yangın tüpü ile koşmaya çalışan bir tip görürsen o da benim :KK70:

Her şerde bir hayır vardır yapma böyle.

kızlar kafama takılan bişey daha var, şimdi annem babam ve kardeşim bana gelicekti kardeşim gelemedi, annem babam geldi, 3 kişilik uçak bileti parasını kendileri verdi, şimdi kv'de de gelmek istiyo eltimde takılmak istiyo peşlerine e o gelirse kaynımda gelir, eder 4 kişi, lafı geçmiyo ama bunu bizim ödememizimi bekliyolar acaba, tarih taa nisan olduğu için şimdiden konusunu açmak istemiyorum eşime ama tedirgin oluyorum, zaten pintiliğimi açık ettim kk'da değilmi Elmayracığım :KK1:
kardeşim askerdeyken para gönderirdim kardeşim ablam gönderdi diyince babam hemen hesabıma o miktarı yollardı ben varken sana düşmez diye, şimdi ben böyle bi babayla büyüdüğüm için eşimin ailesi maddi konularda tuhaf gelebiliyo bana

eşinin ailesi gelmeyi düşünüyorsa yol parasını gözden çıkarmışlardır, kaldı ki senin ailen gelirken kendileri ödedi, şu durumda sizin hediye uçak bileti almanıza gerek yok canım.

Benim Kp de benzin masrafı olmasın diye daha evime gelmedi evlendiğimden beri gelin bide burdan yakın :)
Umrumda değil gelmemeleride, yaptıkları hesaplara şaşıyorum işte insan alışkın olmadığı şeyleri ele karışınca görüyor.

Tmm sen de elinde yangın tüpü ile koşmaya çalışan bir tip görürsen o da benim :KK70:

Her şerde bir hayır vardır yapma böyle.

abdi ipekçi parkından her gectıgımde orda grev yapan birileri olurdu ay insanlar manyakmı bu sogukta beklıyorlar derdım basıma gelecegını nerden bılebılırdım henüz yapmadım ama yapmayı düşünmem bile yeterli yada romayı yakan neron gibi yakacam o bakanlıgı nokta

radyologg :)

abla hala benim ona neden kavga ettiniz diye sormamı bekliyo,mesaj atıyo hala kavga ettik diye, stres olmuştur o da dedim kayınvalidemden için

istediği de o zaten,doya doya dedikodusunu yapacak.sen bişey sorma sakın.sorarsan günlerce dinlemek zorunda kalacaksın.

Allah eltinin bile hayırlısını versin :)

Baban baba gibi davranıyor. İşgüzarlık değil bunun adı iyi niyet, yardımcı olma isteği. İkinizi de evladı gibi görüyor, sizin zor durumda kalmanızı istemiyor. Sanki senin baban sabancı.

Meyilliler yani para mevzuna. Sakın ama sakın şimdilik sesini cıkarma, bilet mevzuu yaklaşınca eşin sana cıtlatır nasılsa o zaman tepkini gösterirsin, hadi kayınvalide neyse de eltiyle kocasının biletini siz niye alacaksınız?

bencede öyle
annemlerin ödediğinin yarısından azını ödicekler bide, biletler ucuz bu ara

ben: ev sahibine söyleyin bari kapıyı pencereyi yaptırsın
eltim: zaten taşınmak istiyodum bahane oldu (kv ile dip dibe oturuyo)
ben: e tabi içine korku girdi bi kere evden soğudun
eltim: yok korku değil nemesis bıktım iyice bu kadından bir an önce gitmek istiyorum burdan

tövbe Allahım yaa sanki biz Batmana turistik geziye geldik çok kıskanıyo uzaktayım diye

Batmanı kıskanıyorsa, Hakkariye gitsin oda, gerçekten insanın sabrını sınıyor böyle tipler.

ben strestendir yazıyorum,o da yok be bilmiyon mu kadını yazmış, eşimede atıyorum yazdığım herşeyi

Hala uzatıyor mu yaa şaka gibi.

abdi ipekçi parkından her gectıgımde orda grev yapan birileri olurdu ay insanlar manyakmı bu sogukta beklıyorlar derdım basıma gelecegını nerden bılebılırdım henüz yapmadım ama yapmayı düşünmem bile yeterli yada romayı yakan neron gibi yakacam o bakanlıgı nokta

radyologg :)

Benim de bi kendimi yakasım var, bi kez sigaramı yakıcam diye sacımı yakmıştım aştide :KK70:

hani biz iyiyiz benim ailem süper demek istemiyorum ama cidden ele karışmak zormuş,eltimle kv aynı memleketli bide akrabalar o yüzden çok korkuyorum ihalenin bana kalmasına, yılbaşından beri sesi çıkmadı, hırsızlık olayı olunca mecbur mesaj attım, uzattıkça uzattı

Şaka yaptımm sedeflik bi konu değil ama uzun zamandır açmak istediğim bi konu başlıyorumm.
Kızlar benim eltim 19 yaşında eşide 32, ben 27 yaşındayım eşimle yaşıtız, bu kızçe benden 1 sene önce evlendi 18 yaşında bi kızın evlenmesine üstelikte kaynanasının dibinde oturmasına sıcak bakmasamda eşimle olan konuşmalarımız hariç karışmadım olaya,onlar evlendikten 1 ay sonra bayramda kaynım annesiyle kavga ediyo,konu özetle kaynanamın dominantlığı epey küs kalıyolar, bende ilk o zaman bu dominantlığı ensemde hissettim ve evlendiğimizde hemen şarka gitmeye karar verdik nitekim öyle oldu, 16 temmuzda evlendik 19 temmuzda geldik batmana, ailemi özlüyorum ama uzak olmak çok iyi tavsiye ederim, eylülde en yakın arkadaşımızın nikahı için ankaraya gittiğimizde bir gece kayınvalidemde kaldık, o günün akşamı eltimin evi yakın olduğundan kahve içmeye ona geçtik mutfakta bana epey dert yandı, kaynanam ona epey çektirmiş, konu ilerlerse soran olursa o zaman anlatıyım bu çektirmelerin detaylarını, cep numaramı falan aldı dertleşcek kimse yok seni ararım diye bende ara tabi dedim, batmana geldik bikaç gün sonra mesajları başladı kaynanam seni arıyomu şeklinde, aramıyo yokluğunuda hissetmiyorum eşimle konuşuyolardır dedim, tabi oğullarını ararlar bizi adam yerine koymazlar falan şeklinde cevaplar attı, ertesi gün beni kayınvalidem aradı hiç sesiniz çıkmıyo falan diye, eşime dedimki anneni daha sık ara, hiç üstüme alınmadım yani, bayram sabahıda 9da bayram mesajı atmış kv hem bana hem eşime,şaşırdım neticede arıcaktık biz arkadaş gibi mesaj atmaya ne gerek vardı, eltim mesaj attı bide kaynana mesaj attımı diye, evet dedim hee bana attırdı dedi, yahu sana attırdıysa daha niye soruyosun, her konumuz kv, ben bu kıza ablalık yapmak istedim belki bu benim işgüzarlığım ama şu an bi sinsilik seziyorum sanki beni kıskanıyo uzaktayım diye ve uzaktada olsan her mesajımda sana kayınvalideyi hatırlatırım gibi bi tavrı var, işin tuhafı ona o kadar eziyet eden kayınvalidemle gayet muhabbeti yerinde, yani ben olağanüstü bişey sezmedim hiç ben hala anne diyemiyorum o anne baba diye dört dönüyo, acaba diyorum beni kinlendirmeyemi çalışıyo, nasıl davranmalıyım
canim yerinde olsan hiç yüz vermezdim.
iyilik yapayım derken, tehlikeleri görmüyor ola bilirsin. Bu kv konusu cok hasas bir konu. Özellikle msj atma kv ilgili, çünkü araniz bozulursa bu gider mesajları kocasına yada kv gösterir.

hani biz iyiyiz benim ailem süper demek istemiyorum ama cidden ele karışmak zormuş,eltimle kv aynı memleketli bide akrabalar o yüzden çok korkuyorum ihalenin bana kalmasına, yılbaşından beri sesi çıkmadı, hırsızlık olayı olunca mecbur mesaj attım, uzattıkça uzattı

İhale sana kalsa ne olur ki? Evin ayrı yolun sapa, sen akıllı kızsın seni üzemezler.

Benim eltim de içten kızsa de bir gün olsun kötülemez kp,kv yi..
Bense doğrucuyum zaten arkadan dememe kalmaz, gereken yerde cevabımı veririm
kötü gelin oldum bu yüzden..

Gözlemledim bir gün ağzından ne of duydum, ne kp olacak adamın saçmalıklarına
uyuz olup bir bakış attığını gördüm o nasıl politikacılıktır, nasıl bir robotluk?
Duyguları yok mu bu insanların yahu?

Sonra anladım ve bunu annemle paylaştım bana dediki
Sakın eltine hiç bir şey anlatma tartışmalarını falan görüp mutlu olur
ona kızıyorlar ama ben iyi gelinim diye sevinir. Eltiye güven olmaz dedi.
Çokk hakverdim yaa insan bir haklıya dönüp haklısın demez mi onu bile demiyor
hiç bulaşmıyor iyi gelin olup süzülüyor..:26:

Ben de salak gibi kaynanamın eltimin hakkını bile savunurum kp e karşı..
Sanki iyilik yarıyor gibi..

Son düzenleme:
canim yerinde olsan hiç yüz vermezdim.
iyilik yapayım derken, tehlikeleri görmüyor ola bilirsin. Bu kv konusu cok hasas bir konu. Özellikle msj atma kv ilgili, çünkü araniz bozulursa bu gider mesajları kocasına yada kv gösterir.

kv konusuna girmemek için kırk takla atıyorum mayın tarlasında yürümek gibi

X