Bir derdim var

huzunlubiri

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
9 Eylül 2024
11
2
25
Öncelikle herkese merhaba aynı konuyu başka bir başlıkla açtım diğerinden pek cevap gelmediği için. sizler benim büyüğüm sayılırsınız o yüzden sizden öneri almak istiyorum. Ben bir yıldır şiddetli anksiyete yaşıyorum sanki insanlar benimle ilgili konuşuyormuş gibi geliyor en ufak bir şeyde direkt kalbim çarpıyor ve beni sinir eden insanları dövmezsem kafamda ki düşünceler susmak bilmiyor. Sürekli kafamda ya kötü birşey olursa ya şöyle böyle olursa diye düşünmeden duramıyorum geçmişe çok takılıyorum ve ayreten çok sinirli bir insanım sinirlenince gözüm pek birşey görmüyor. Kimseye güvenmiyorum hep başım dönüyor yemek yemek istemiyorum uyumak istiyorum ama oda zehir oluyor ben ne yapacağım? Psikiyatride gittim bana antidepresan verdi risperdal prozac falan onlarıda kullanmadım attım kullanan insanlarda şimdi yanlış anlaşılmasın kimseyi kınamıyorum bu ilaç sonuçta ve beyine zarar kullanan insanlar deli gibi dolaşıyordu çevremde var kullananlar zaten ilaç tedavisi bitince tekrar başlıyor bu düşünceler. Yaz tatilinde kendimi toparlarim geçer dedim ama pek bir işe yaramis gibi görünmüyor. Şimdi sorum şu ben bu psikolojik hastalığı doktorsuz ilaçsız nasıl anlatırım? Benim kendime gelmem lazım bir hayatım adapte olmam gereken bir kariyerim var. Basit değil bu hastalık düşmeden kimse bilmez insanı yaşarken öldürüyor yaşarken ölmek dediklerinin biride bu hastalık olsa gerek insanın kendini asıp öldüresi geliyor. Rica ediyorum yardım edin biri bana yardım etsin ben bu illetten nasıl kurtulurum gözümde hiç bir zaman büyümedim ama bir sene boyunca deli gibi gezdim ortalıkta okulum olduğu halde derslerime bile ilgi gosteremedim şimdi diyeceksiniz ki kendini başka bir şeye odakla olmuyor midenle kalbin arasında bir boşluk varya orada bir şeyler fokurduyor garip bir duygu aglayasin geliyor. En sevdiğim yemeklerden bile tat tuz alamıyorum ve çok kilo verdim önerilerinizi bekliyorum...

"Kendini başka bir şeye odakla" vs kesinlikle demeyeceğim. Doktordan ve ilaçtan kaçmayın lütfen. İlacı doktorun önerdiği dozda ve sürede kullanmanız gerekiyor. Yazdığınız ilacı (prozac) 6 ay (dr 6 ay kullanmamı istedi) ben de kullandım ve bitince hiçbir problem yaşamadım. Deli gibi dolaşmadım, zaten hafif bir ilaç. Burda sıkıntınızı tabi ki paylaşabilirsiniz ama güvenmeniz gereken burda tanımadığınız insanlar değil, bilim ve doktorlar.

öncelikle doktorunun verdiği ilaçları kullanmalıısn zaten senın durumuna göre kontrollü bir şekilde o ilaçları bıraktırıyorlar ama ilk basta ilaç tedavisi görmelisin anladıgım kadarıyla asırı yogun yasıyorsun bu durum senı yoruyor

Evet kesinlikle yedi yirmidört yorgunum ilaçlar fayda etmeyebiliyormus öyle bir ihtimal varmış. Ama ilacsizda böyleyim Cok kötüyüm o yüzden artık birşeyler yapmam lazım

Evet kesinlikle yedi yirmidört yorgunum ilaçlar fayda etmeyebiliyormus öyle bir ihtimal varmış. Ama ilacsizda böyleyim Cok kötüyüm o yüzden artık birşeyler yapmam lazım
evet bunuda kafana göre yapmak yerine öncelikle bir uzmandan yardım almayı denemeliisn

Teşekkür ederim size sorum şu prozac aldıktan sonra takıntılarınız yeniden geldimi çünkü başka ağırlaşıp daha sonra sakinleştikleri söyleyenler var ben şahsen bir kere selectra kullandım gün boyunca uyudum çok kötü oldum prozacta bir kere aldım ama sonrasında biraz tuhaf oldum selectra kadar olmasada

Neden doktorsuz halletmek istiyorsunuz? Güven sorunu yaşadığınızdan mı?
Bahsettiğiniz sorunlar basit sorunlar değil. İşinde gerçekten iyi biriyle, ilaçlarınızı kullanıp terapi desteği alarak devam etmelisiniz tedaviye.
İlaç rahatsız ettiyse doktorla konuşup devam edin. Bence doktoru bırakmayın asla. Geçmiş olsun.

Hayır amacım kesinlikle doktorsuz halletmek değil ayrıca bir güven problemim yok. Doktora gideceğim bu kesin sadece ilaçlardan gözüm korktu her insanda olabilecek bir şey yaşım genç ve ilaçların yan etkisi çok fazla oluyor bunuda doktorumla konuşacağım.

Valla öyle yazıyor. Doktorsuz ilaçsız. Ona yorum yaptım. Ok

Valla öyle yazıyor. Doktorsuz ilaçsız. Ona yorum yaptım. Ok

Bir konu karmaşası yaşandı, evet fikrim doktorsuz halletmekti çünkü ilaçtan feci derecede korkuyordum. Bu konuyu paylaştıktan sonra yeni fikirler edindim ve doktora gitme kararı aldım siz neden doktorsuz halletmek istiyorsunuz diye sorduğunuzda ben fikrimi değistirdiğim için anlamadım.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…