Bir Derdim Var! Duanıza İhtiyacım Var! Ne Olur Okuyun.

catgirlllll

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
15 Ocak 2023
77
26
Merhaba arkadaşlar öncelikle anlatacağım şey biraz uzun olacak. Lütfen okuyun.
Ben yaklaşık 2 aya yakındır dini konularda vesveseler ile uğraşıyorum. Onun öncesinde ameliyat oldum, bir süre eve kapandım, cildimle alakalı problemler vs. yaşadım. Yaşadığım stres, eve kapanma gibi durumlardan dolayı mı vesveseler başladı bilmiyorum. Çözemiyorum.
İlk olarak birden bire, gerçekten birden bire Haş’a Allah yok tarzında kelime düştü zihnime. Önceden de bu tarz vesveseler yaşadığım için takmadım fakat ya dinden çıkarsam tarzı düşüncelerden çok korktum. Her neyse. Üstünden bir gün geçti. Takmadığım için normal düşüncelerime geri döndüm fakat bu sefer internette gezinirken ateist birinin yorumuna denk geldim. Oysa ki ben kendim yazıp aratmadım, gerçekten öyle gezinirken denk geldim. İşte araştırın, araştırmaktan korkmayın. Gerçekleri göreceksiniz tarzında. Ben de iyice korktum ve bende artık takıntı derecesinde vesveseler başladı. Önce Allahın varlığıyla ilgili Haşa kötü düşünceler baş gösterdi, üstesinden geldim. Üstesinden gelince bu sefer de Kitabımıza ve Peygamberlere karşı inkar tarzı düşünceler başladı. İnanın çok ağladım. Annemin, akrabalarımın yüzüne bakmaya utandım. Odaya kapandım. En sonunda anneme anlatmaya karar verdim, korka korka. Acaba hakkımda ne düşünür, benden utanır mı dedim çünkü gerçekten kendimden utanıyordum.
İyi ki de anlatmışım. Annem sayesinde psikiyatriste gitmeye karar verdik.
Vesvese+depresyon teşhisi koydu doktor. Orada da çok ağladım. Hatta doktorum senin bu ağlaman bile imanının göstergesi, sen taklidi imandan tahkiki imana geçeceksin. Onların yazdığı şeyleri okuma bile, insanları saptırıyorlar dedi. Antidepresan kullanmaya başladım.
Bu süreçte çok şey yaşadım. Bir akrabam vefat etti. Hiçbir şeyi yokken birden bire seccadenin üstünde abdestli öldü. Ben bundan çok etkilendim ve Berat Gecesinde çok dua ettim.Allahım bana namaz kılmayı nasip eyle, beni sana yakınlaştır dedim ve 3-4 gün sonra Cuma günü Camiye gidip namaz kılmaya karar verdim. Cuma sohbetine denk geldim, sohbete katıldım. Orada da dua ettim. Dedim Allahım bana namaz kılmayı nasip eyle diye. O gün bugündür namaz kılıyorum, Allah dualarımı kabul eyledi. Bazen tembellik edip her vakti kılamasamda 3 haftadır gayret ediyorum, namazı kılmaya devam ediyorum. Hatta kılmayınca rahatsız oluyorum.
Fakat ilaca başlayalı 1 ay olacak, ben hala bu takıntılardan, vesvelerden kurtulamadım. Sanki kendi düşüncemmiş gibi hissetmekten çok yoruldum. Kendi düşüncem mi yoksa vesvese mi ayırt edemiyorum.
Sürekli beynimde Peygamberleri, Kuranı ispatlama çabası var. Delilleri düşünüyorum, beynimi her defasında yoruyorum. Düşününce bazen haşa inkar düşünceleri baş gösteriyor, namazla alakalı, Kuran ile alakalı kötü düşünceler geliyor. Namaz sonrasında ağlayarak Allaha yalvarıyorum. Diyorum Allahım beni kurtar. Bu sefer de boşuna dua ediyorsun, boşuna zikir çekiyorsun, boşuna namaz kılıyorsun, bak Allah dualarını kabul etmiyor o kadar ediyorsun daha kötü bir haldesin demek ki doğru yoldasın tarzı düşünceler sarıyor beynimi. İnstagram da dini bir şey ile karşılaşsam hemen vesveseler üşüşüyor. Yani o kadar çok şey var ki sayamıyorum bile.
Şeytanlar Ramazan da zincire bağlanıyor fakat benim vesveselerim susmadı. Bununla alakalı bile vesvese geliyor düşünün. İnanın uzun zaman sonra tekrar başladı ağlamalarım.
2 gün önce çok mutluydum ay geçiyor bak diyordum, şimdi ise yine mutsuzum. 1 gün mutluysam diğer gün mutsuzum. Sanki ilk halime geri döndüm. Bunları size yazarken bile ağlıyorum.
Her gün 7 defa İnşirah suresi okuyorum namazdan sonra. Yeni başladım. 2-3 gün oluyor. Fakat daha kötü oldum. Sürekli evde olduğum için mi devam ediyor hala bilmiyorum. Lütfen bana dua edin, başka ne yapabilirim? Tavsiye ettiğiniz bir dua var mı?

Son düzenleme:
Öncelikle sakin olun …
Bu vesveselere bir dönem bende düştüm , araştırdım , okudum .
Atesitleri dinledim deistleri .
Daha sonrasında kendi dinimin ne kadar mükemmel olduğuna karar verdim .
Dedim ki (tövbe) diyelim ki Allah yok , peygamber yok , kuranı Kerim yok , ama ben inananım , inanıyorum ve öyle yaşıyorum , ne kaybedeceğim ? Güzel ahlaklı iyi bir insan olmaktan başka ne olacak ki ? Yani önemli olan iyi olmak değil mi ? Kitabımız , fıkıh kelam hadis kitaplarımız hepsi bizlere neyi öğütlüyor ?
Adaleti , doğruluğu , peygamber efendimizin sünnetlerinde hem sağlığımız için hem sosyal hayatımızın yolunda gitmesi için çok güzel örnekleri davranışları yok mu ? Kendimi çok sanşlı hissetim ve sonrasında hep şükrettim

Yani biraz rahat bırakın kendinizi , sıkmayın . Vesvese boş duran ınsana daha fazla gelir . Birşeyle meşgul olun . Aklınıza o düşünceler geldiği zaman hemen başka şeyler düşünmeye çalışın . Oturuyorsanız kalkın , yürüyorsanız koşun . Abdest alın . Dua edin . Kendinizi bunları düşünmiycem aklıma gelmesin diye şartlarken dahi aslında o düşünmek istemediklerinizi düşünüyorsunuz .

YouTube den Yusuf efe Göçer , onur kaplan gibi , Hayalhanem gibi harika gençlerin sohbet videoları var , bende çok etkili olmuştu onları dinleyin . Sonra rabbime sığının . Allah yardımcınız olsun. Ama biraz da sizin elinizde . Rahat olun , sakin kalın .

Çok teşekkür ederim Allah razı olsun. Ama benim hatam şu oldu. Çok deştim. Saçma sapan yorumlar okudum ettim. Okuduklarımı böyle sanki tasdikler gibi oldum. Bugün de aynı hataya düştüm mesela ve sanki Haşa onların düşündükleri mantıklıymış gibi bir düşünce geldi içime. Çok korktum. Hala korkuyorum. Sürekli bir şeylerle ilgileniyorum dediğiniz gibi abdest alıyorum, namaz kılıyorum fakat rahat bırakmıyor beni. Abdest alırken bile düşünceler geliyor. Bir de ayırt edemiyorum. Kendim düşünüyorum sanki. Bilmiyorum o kadar çok şey var ki. Anlatsam roman olur içimdekileri. Zikir çekerken bile boşuna çekiyorsun tarzı düşünceler üşüşüyor beynime. Ama gerçek olsa ben üzülmem ki diyorum, kendimi böyle rahatlatıyorum.
Sabah kalkınca mesela her şey başa dönmüş gibi oluyor. Daha kötü oluyorum. Doktorum depresyon demişti.

Felak
Nas
Ayetullah kürsü oku 21 er defa
Estağfurullah çek ve tevhide sığın
Rabbım yardımcın olsun.

Felak
Nas
Ayetullah kürsü oku 21 er defa
Estağfurullah çek ve tevhide sığın
Rabbım yardımcın olsun.
Hepsini okuyorum namazdan sonra. İnşirah suresini de okuyorum her gün. Çok iyi geldi bana. Şifa verdi resmen, bugün çok daha iyiyimAllah razı olsun.

Kusura bakmayın hepsini okuyamadım ama İslamın ilk sözü oku olarak gelen bir dinde araştırmamak zaten yanlış olurdu. Şahsen inancınızı sorgulamanızı sevdim çünkü inandığınız dine daha bağlı olmanızı sağlar ya da tamamen koparsınız. Ateist biriyle konuşurken aynen böyle demişti. İnşallah müslüman olmuştur. Bir nevi neden inanıyorum neden ibadet ediyorum biz kimiz ve neden dünyadayız gibi soruları araştırıp anlamam için ilk adımı attırdı.Bir de unutmadan bunların vesvese olduğunuz farkına varıyorsanız cidden umursamayın. Neye önem verirsen seni sarar. Bana bu tarz vesveseler gelince(araştırıp anladıktan sonra) “ he konuş konuş bitti mi ? Tamam şimdi sus” gibi kendi kendime konuşuyorum ve faydası da oldu.

Yanlış hatırlamıyorsam bununla ilgili dinlediğim video da vesveseleri onemsemeyin üzerine gitmeyin diyordu. Aklınıza ters bı düşünce mi geldi üzerinde kafa patlatmayin acaba şöyle miyim böyle miyim dusnmeyin. Zaman zaman hepimizin aklına geliyordur böyle şeyler siz takıntı yaptığınız için sorun oluyor. Bı kaç dakka sonra o düşünceyi unutuyoruz gidiyor. Dusuncenin geçip gitmesne izin verin.bir de surkli bı isle meşgul olsanız o da fayda edebilir çünkü ayette de Allah bir işi biraktiniz mi hemen başka işe sarılın diyor.

selamünaleyküm arkadaşım
Hırsız boş eve girmez derler

Kalbindeki imanın büyüklğü şeytanı epeyce rahatsız etmiş seninle uğraşıp duruyor

imanı rabbimin bize nasip ettiği en değerli mücevher olarak düşünürsek şeytanın bizimle uğraşması çok mantıklı be arkadaşım

Allah Teala 'dan sürekli yardım dile. Ayetel Kursi, Fatiha çokça oku. Beyin susmaz sadece senlik bir şey olmasa gerek. Rabbimiz yar ve yardımcın olsun. Bir re Amentu Billahi ve kefertu bittağut de. La ilahe illallahu vahdehu la şerike leh lehil mulku ve huve ala külli şey'in Kadir de. Sadakallahul Azim de. Allah Teala bizlere ihlas ihsan etsin. Şeytan ihlaslı kulları kandıramaz. Allahu Ehad, AllahusSamed, Lem Yelid ve lem yuled ve lem yekullahu kuguven Ehad.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…