bir derdim var dertten öte

anneadayi30

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
31 Mayıs 2008
65
13
44
herkese merhaba
size bir sorunumdan bahsetmek ve akıl danışmak istiyorum. benim 8 senedir bir erkek arkadaşım var. Bu haziran sözlenecektik. söz tarihi yaklaştıkça sonraki ay,sonraki ay diye konuyu savuşturuyor. Aynı mahallede oturuyoruz. Babası yaz başında babamı görmüş,temmuz ayında gelmek istediklerini söylemiş ama tam tarih vermemiş.
Bu ay oldu,hala olayı geciktiriyorlar. Artık bu ilişkiye devam etmek istemediğimi ciddi adımlar atmasını istediğimi söyledim. ve ayrıldım.
sizce yanlış mı yaptım. 9.senemize gireceğiz.askere gitti geldi,tüm derdini sıkıntısını 9 sene boyunca çektim. ve sözleneceğim sene ayrılıyorum.erkeklerin evlilikten korktuğunu biliyorum ama o kaçtıkça beni sevmiyor gibi geliyor bana.yanlış mı yapıyorum

ayrılmasaydın babasının babana temmuzda geleceğinizi ama sizden ss çıkmadı babamlara ayıp oluyor 9 yıldır bekledğini artık evlenip hayatı onunlla paylaşmak istediğini söyle sert çıkma bazen erkekler evliliğin sorumluluğunu kaldıma konusunda panik oluyorlar yoksa benimle evlenmek istemiyor musun de herşeyde bir hayır var

Yok hicte yanlis birsey yapmadin kanimca!!benneyaptımki

8 Sene az bir zaman degil bu zaman icinde olan olurdu, demekki erkek arkadasin senin kadar ciddi düsünmemis canim!!fisfisfis

Bence cok güzel yaptin seni cani gönülden sevseydi isteseydi simdiye kadar evli ve cocuklu bir bayan olurdun....

Iyki simdi anlamisin bunu allahin bir lutfu olarak gör ve hic kafani bile takma

Sevgiylea.s.

. Ömer de şöyle demiştir: “Aranızda bekarları evlendirin…” ayeti indikten sonra bekâr oturanlara şaşarım. Zenginliği evlenmekte arayın.” (
Erkek için bu dünyada en büyük zenginlik ve en güzel hediye biricik sevgilisi;eşidir..
Kadın için de aynı şekilde..
Evlilikten neden korkmayın diyor Rabbimiz;yardımcı olur inş yuva kuranlara...
Siz de konuşun canım;erteleme nereye kadar...
Ya da bilmediğimiz özel sebepler vardır muhakkak;onları çözmeye çalışın elele
desk olun birbirinize..Tek yürek tek beden olmaktan tüm hayatı paylaşmaktan söz ediyoruz çünkü..
Zorluklar çıkarmayalım evlilik areffesinde ağır şartlar koşup çok büyük beklentilerde bulunmayalım..Herşey gerektiği gibi olsun..
Rabbim hakkınız hayırlısını versin canım;üzme kendini stres yapma
bu mubarek gunlerde dile Rabbimizden;olacak olanda hayır vardır..
Sevgiler..
(amanin iftar geldi...

Bence de en iyisini yapmışsın,bir sekiz sene daha bekleyemeyeceğine göre...Bunun evlilikten korkmayla falan da alakası yok bence...

Uzgunum ayrıldıgınızı okumamısım atlamısım..
Hakkınızda en hayırlısı olsun

canım bence doğru kararı vermişsin....

eğer gerçekten seviyorsa tez zamanda ipe ipeee gelecektir...

hepinize cevaplarınız için teşekkür ederim. Gülsüm Ben de öyle düşünüyorum. Demekki benim kadar ciddi düşünmemiş,beni oyalamış diyorum. Damlanın da dediği gibi bi 8 sene daha bekleyemem. Yaşıtlarım çoluk çocuğa karıştı,hayatımı tamamen ona ve işlerine kanalize ettim. o ne derse o,nasıl uygunsa,ne zaman müsaitse o olur dedim şuana kadar. Loweli sordum,benimle evlenmek istemiyormusun dedim .daha evlenmemize minimum 3-4 sene varmış aldığım cevap bu oldu
Libyana,keşke erkek için en büyük zenginliğin evlenmek olduğunu o da bilse.anlamıyor. ben de artık vazgeçtim.ama artık karşıma kim çıkar,nekadar güvenebilirim bilmiyorum

ne dersiniz başka biri çıkar mı karşıma,onunla da bukadar uzun bi ilişki yaşamak zorunda kalırmıyım:) ya karşıma çıkacak kişi de evlenmekten korkarsa?
ailem tanıyordu onu,ne olacak şimdi ayrldım diyince,nasıl bakıcam onların yüzüne.

Başka birini onun kadar sevebilir miyim bilmiyorum.

Ah be gülüm düsündügün seye bak!!Şeniz

Hersey kader kismetdir güzelim herseydede bir hayir vardir mutlaka...

Belki ondan cok daha iyisini sana cok daha sevgi ve kiymet verenini rabbim sana layik görmüs bilemeyiz...CADIARZU

Ama kararini dogru verdin bence....a.s

tabi ki başka sevebileceğin insanlar karşına çıkacaktır.sadece acele edip yanlış insanlara evet deme.eğer seni sevse sorunun ne olduğunu anlatırdı.yinede herşey için geç değil. belki bir süre düşünüp aklı başına gelir.

yanlış manlış yapmıyorsun canım.ailesi bildiği halde bu iş geciktiriliyosa kesin başka bi alternatif vardır ya da başka şeyler.inan değmez.ne kendini üzmeye ne düşünmeye.Allah talihini açık etsin

o zaman işin rengi farklılaşır gözümde hayırlısı olur canım yine seversin belki daha derin seversin yıllar geçtikçe alışakanlık oluyor ilişki sen dimdik yoluna devam et hayat kısa evlenirsin bebeğin olur yaşadıklarını unutursun doğrusunu yapmışsın 3-4 yıl oh ne ala canı ne zaman isterse o zaman evlenecek ya 3.4 yıl sonra ayrılırsanız değilmi etti mi sana 13 yıl offff bir ömür yaşın kaç bilmiyorum ama hayatı erteleme sevgiyle kal üzülecek ağlayacaksın ama yazdıklarundan anladığım güçlü bir yapın var yolun da bahtın da açık olsun inan seni daha çok seveni bulacakssın loveli demişti dersin

erkek arkadaşınızla karşılıklı konuşmadan
kendiniz bir sonuç çıkarmayın bence...
9 sene uzun bir zaman ve hemen silinmemeli diye düşünüyorum...
eğer sizi oyalıyor desem,babası babanıza konuyu açmazdı..
belli ki başka sorun var...
konuşmalısınız...gerçekten oda istemiyorsa ayrılırsınız...
sevgiler...

Son yazdığın mesajdan sonra en iyi kararı vermiş olduğunu düşünüyorum. Biliyorum az değil kolayda değil 8 sene dile kolay ama geçmişine bir çizgi çek ve hayatına o hiç girmemiş gibi devam etmeye çalış. Ailenede gelince bir kişiyle bu kadar uzun soluklu bir beraberliğe anlayış gösterdiklerine göre ayrılman konusunda da anlayış göstereceklerdir. Sonuçta çocuk değilsin belli bir yaşa gelmişsin kendi kararını kendi iradenle vermişsin. Senin için zararıda yoksa sana hak vereceklerdir. Hakkında hayırlısı olsun canım

Ya anlamadığım 8 sene dile kolay ya .....Bunun daha öncesinden konuşmalar olmaz mı allah aşkına demek ki ciddiye alınacak beraberliğiniz yok sizin....Ben üniversitedeydim eşimle tanıştığımda o bitirmişti fakülteyi ve biz 4 sene okulumu bekledik ama o zaman içinde ailesi ve benim ailem herşeyden haberdarlardı okulum bitti nişanlandık ve 6 ay sonra evlendik...bunlar erkek arkadaşından kaynaklanıyor sen ömrünü boşa harcamışsın yazık değil mi sana....geçirdiğin onca zamana....sana normal geliyomu yani....insan 8 senede hiç mi hazırlanmaz kardeşim ya...sözü var nişanı var düğünü var alsana 2 sene daha ....allah allah ya.....bırak arkadaşım takılma umutsuza....

Canim bencede en iyisini yapmissin :dilcikar:
Valla 9 sene sen gene iyi dayanmissin,
Bana erkek arkadasim en az 2 -3 sene evlenmeyiz dediginde bile tekmeyi vurmustum,
cünkü bi erkek sevdigi birisiyle senelerce gezip tozmak degil, baska bi arkadasinda belirttigi gibi. HEMEN evlenmek ister, sevdigi kizla bir yuva kurmak onunla 24 saat beraber olmak ister.
Bazi erkekleri anlamak cidden mümkün degil. Çok üzgünüm çoook
Ama sana dedigi lafta cok cirkin. 3-4 sene daha evlenmeyiz ne demek ya? :1shok:
Sen onun keyfinimi bekliyeceksin ? kötükedihüso
Nekadar sacma.
Dedigim gibi seven erkek böyle yapmaz..
Hakkinda hayirlisi olsun canim. Bakarsin böylesi senin icin daha hayirlidir, karsina daha hayirli insanlar cikar.
Bellimi olur ? :asigim: :1hug:

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…