Bir çok kişi hamile kalacak (Kürlerimizle, inancımızla, Dualarımızla) Buna inanıyorum

bende hamile kaldığımda 19 a yeni girmiştim:CüvCüv:

canımcığım ayşecim evin de sende yaş olarak çok gençsiniz daha listede 21 yaşında olan arkadaşlarda var siz bizlere nazaran daha avantajlısınız en azından ben 26 yım benim yaşıma gelmeniz için 6 seneniz daha var ki ben bu zaman nasıl geçti hala bilmiyorum siz belki bu 6 senede hamile kalırsınız ama bizdede yavaş yavaş zaman geçiyor artık alalhım hayırlısını nasip etsin gerçi ben 84 lüyüm ama işte eylülde 25 bitti

kuzucum sende yemeğe gidiyosun galiba bende çıkaıym anneme gidecem ordan doktora gidicez
dün karnımın sağ tarafının ağrısından acile gittik doktor muayene etti fln kan ve idrar tahlili bişey çıkmadı sadece karnında aşırı gaz birikmiş dedi zaten 1 haftadır inanılmaz bi gurultu var bide kadın doğumcuya gözük dedi
ama bu sancı gaz sancısı değil yumurtalığımın olduğu bölgede yumurtamda sağdaydı benim nolduki acaba önemli bişeymi doktor dün buscopan vurdu ama ağrısı devam ediyor hala

canım kadın hastalıkları gaz yapıyor zaten hele yumurta takibi olayında kullanılan ilaçlar filan birde bu aralar soğuklara çok dikkat et neden söylemedin sabahtan beri bizde konuşup gülüyoruz valla canım çok geçmiş olsun annene selamımızı söylersin çabuk gel özletme kendini valla sen buranın güllerinden birisin nşe kaynaklarından moral kaynaklarından birisin

ayşecim benim en son adetimden iki gün önce allahım bir sancı bir sancı özellikle sol tarafımdı adım atarken bile ağrıyordu banada dr usg ile bakarken yoğun gazdan dolayı bişi gözükmüyor dedi

kuzunaz cım benim regle 3 gün sürdü bütün herşeyim bugünlerde allak bullak biraz rahatlamam lazım galiba ve evet benim şeker hapımda acayip gaz yaptı özellikle ilk hafta

bide bişey sorcam benim hormon testimde progesteron 5.82 çıktı ama bu test normalde adetin 21 .ci günü yapılıyomuş benim 32. ci günümde yapıldı bu yumurta rezervini gösteriyomuş galiba bilgin varmı

valla geçen ay hep öyle yaptım ama burdan bi arkadaş söledi ayşemi sölemişti kimdi insan anatomisi okudum diyordu ayaklarını duvara dayayımca spermler rahmin etratına yayılırmış içeri girmezmiş filan dedi bende o yüzden bu ay sadece ayıptır sölemesi diz dirsek pozisyonunda boşaldı eşim sonrada yüzüstü uzandım dün yarım saat bekledim önceki günde sabaha kadar öyle uyudum ya bi yandan da şöyle düşünüyorum annemin 4 çocuğu var biz 4 kardeşiz allahım affetsin 7 tanede aldırdı istenmeyen gebelik yani çoğu zamanda annemin doğum kontrol hapı kullandığını hatırlıyorum yani öle yastık olayı filan olmadan allah vermek istedinmi olur diye düşünüyorum hamamda hamile kalanlar bile var hem size bişi anlatayım annem babamla nişanlıyken sadece sevişmeyle bakireyken hamile kalmış benim teyzemle annemin ablasıyla babamın abisi amcam evliler bunların annem teyzemin yanına gelmiş memleketten babam amcamın yanında kalıyormuş sonra işte teyzemde çalışan bi bayandı hep neyse onlar yokken bizimkiler bir cahillik etmişler annem memlekete döndüğünde 3 ay adet görmemiş ve kasıkları batıyormuş filan halasının kızı hemşire almış dr a götürmüş dr demişki sen bakiresin ama hamilesin hamamamı gittin bir erkek çamaşırı filanmı giydin deyince annem demiş nişanlımla sevişme oldu düşünün yani ya biraz özel mesele oldu ama asıl amacım hamile kalmak ne kadar kolayken bazen bize bu zamana kadar olmadı elbet günü gelir

sekerim ben söölemiştim onu...ama su da bır gercek yuz ustu yatman ancak rahımın terse ıse etkılı olur..herhangi bir rahım anomalısı yoksa sırt ustu yatmalısın...cancaaaazzıımmm benım

sekerim ben söölemiştim onu...ama su da bır gercek yuz ustu yatman ancak rahımın terse ıse etkılı olur..herhangi bir rahım anomalısı yoksa sırt ustu yatmalısın...cancaaaazzıımmm benım

e benim kafam karıştı sırt üstümü yüzüstümü yatıcaz:uhm:

rahım yapın ters falan degılse...bunu doktorlar muayenede soyler zaten rahım agzın ters dıye..böyle bir durum yoksa sırt ustu yatmalısın..ters ıse yuz ustu yatmalısın....

yok canım birsürü dr a gittim hiçbiri ters falan demedi olsa birinde biri veya şimdi yeni başladığım dr um söylerdi benim derdim tiroid galiba cuma günü belli olcak canım
:sinifsinif:

Çocuk sahibi olmak isteyen çiftlere önerilen pozisyonlar oluyor mu?

Bir kere kadının rahminin pozisyonu önemlidir. Kadının üstte olduğu pozisyonda hamile kalmak daha zordur. Hamilelik isteniyorsa kadının kalça altına yastık koyması bile önerilebilir.

Pozisyonlar da çok önemli değildir. Yalnızca ilişkiden sonra bizim toplumumuzda vajinal duş çok yaygın, bunu önermiyoruz. Enfeksiyona davetiye çıkarıyor

Çocuk isteyen çiftler ne sıklıkta ilişkiye girmeli?

Hamilelik için çiftlere haftada iki üç kere ilişkide bulunmalarını öneririz. Ama asla bir sınırlandırma da getiremeyiz, ilişki spontan olmalıdır. Sonuçta ilişki sıklığı anne baba olma şansını büyük ölçüde etkilemez.

Uzmanlar, spermin vajina içinde en uzun süre kaldığı pozisyonların hamile kalmak için en uygun pozisyonlar olduğunu belirtiyor. Ayrıca kadınların da cinsel ilişki sonrası alacakları önlemlerle gebe kalma olasılığını artırabilirler…

Misyoner pozisyonunda (erkeğin üstte olduğu) ilişki sırasında ve sonrasında 1 saat süre ile belinizin altına yastık koyarak rahim ağzınızın spermleri daha kolay ve daha uzun süre ile tutmasını sağlarsınız. Fakat yastığın aşırı kalın olmaması gerekmektedir

Diz dirsek pozisyonundaki beraberlik hamile kalmak için en uygun şekildir. Bu şekildeki bir beraberlikten sonra da sırt üstü yatarken belinizin altına 1 saat süre ile uygun kalınlıkta bir yastık koyun.

Ayakta, oturarak veya kadının üstte olduğu pozisyonlar spermin vajina dışına akışını hızlandırdığı için gebe kalmak için uygun şekiller değildirler.

En alışılmış pozisyon; erkeğin üstte, kadınla yüz yüze olduğu pozisyondur. Kadınların çoğu bu pozisyonu yeğler. Bir çift, birleşmeye bu pozisyonla başlayabilir; erkeğin orgazmını geciktirmek amacıyla, birleşme sırasında pozisyon değiştirebilir ve daha sonra birlikte orgazm için en uygun pozisyon olan misyoner pozisyona dönülerek birleşmeye son verilebilir.

ARKADASLAR SON OLARAK BI DE BUNLAR VAR - Sabah erken saatlerde cinsel ilişkiye girmeye çalışın. Sabahları sperm kalitesi en iyi durumda olmaktadır.

- Cinsel ilişkiyi ‘bir ev ödevi’ olarak görmeden isteyerek eşinizle birlikte olun. Orgazm olmak vajina salgısının ph derecesini değiştirmekte ve spermin rahim ağzından daha hızlı geçmesini sağlamaktadır. Gereğinden fazla, sık cinsel ilişkiye girmekten kaçının.

ayfer cim çok teşekkürler yanıtların için üşenmeden yazmışsın sağolasın canım

Önemlı deĞıl Şekerım..ÇoĞunu zaten alıntı yaptım ama bı kaÇ kıŞının bazı muallakta kaldıgı seylerı okudumda topıkte uzmanların agzından en gerceklerı yazmaya calıstımm

bide bişey sorcam benim hormon testimde progesteron 5.82 çıktı ama bu test normalde adetin 21 .ci günü yapılıyomuş benim 32. ci günümde yapıldı bu yumurta rezervini gösteriyomuş galiba bilgin varmı

canımcım valla ben hep dr lara gidip yarım bırakırım fazla dr ların eline bırakmadım kendimi ve ilk zamanlar sadece bütün tahlillerime bakıldı 2,5 sene oldu ama progesteronu hiç hatırlamıyorum ve bunun hakkında bi bilgim yok canım bilen arkadaşlar kayracığıma yardımcı olurmusunuz

yanlış mı yaptık canım benimcim ya :roflol:

yanlış mı yaptık canım benimcim ya :roflol:

yok haşa bilemem Allah bilir neyin neye sebep olacagını..ama tabii ınsanın kendı anatomısı dıye bısey var hanı yercekımı nasıl var ve bu karsı konulmaz bı gercek bi şekilde rahmın ve vagınanın konumu da bellı sonucta ..Allah neyı ne zaman ne sekılde verecegını bılır..bence bu kadar akrobatık harekete gerek yok daha da zorlastırılıyor.Anlıyorum tabıı herseyden medet umulabılıyor ama sadece Allahtan medet umalım yeterrr..
nolur yanlış anlamayın benı.inanın bu kadar yıldır bılgılerımı paylaşmak ıstedım.doktorumla konuşuruz cogunlukla sohbet havasında..inanın soyledıklerıme tıbbı açıdan cok hak verıyor..Gereksız bızı zora koşacak seylerden kaçınalım arkadaslar..

Ya kızlar dusunuyorumda onu boyle yap bunu soyle yap onu ıc bunu ıc nekadar dogallıktan uzaklastık bunlar vazıfemız gıbı gelmeye basladı zevk alamak falan unuttuk nerdeyse rabbım yuzumuzu guldurse keske butun bunlar deger vallahı

X