Bir çok kişi hamile kalacak (Kürlerimizle, inancımızla, Dualarımızla) Buna inanıyorum

günaydın kızlarrr
aşure gününüz mübarek olsun inşaallah
Rabbim bu mübarek gün yüzü suyu hürmetine hepimize tez zamanda hayırlısıyla hamile kalabilmeyi sağlıklı,sıhhatli,hayırlı bebkler dünyaya getirmeyi nasib etsin inşaallahhh

günaydıııın kızlar mübarek olsuun aşure gününüz canlarım
rabbim bu günün hürmetine yapılan dularımızı kabul eylesin inş
hepimizin dilekleri istedikleri herşey olsun hepimiz koca koca karınlarla bi sene geçirelim
inşşşşş

kızlarrrrr yazılarınızı okudum
kuzunaz,kayra,ceylan,evin,bubuş,
benim için güzel dularınız ve merakınız için tşkr ederim
herkez beni merak etmİŞ 30.günümdeyim adet olmadım hala 4 gündür karnımda ara ara ağrılar var
bugünn muharrem ayının 10.günü evincimin dediği gibi oruç tutmak gerekiyo
ben ilaç içtiğim için tutamadım ama bugün bol bol sıla-i rahim yaptık
yani akraba ziyaretinde bulundukkkkk
birinin bebeği ameliyat olmuştu,bir dostumuzun babası ölmüştü,biriside hastaydı onları ziyaret ettik
aşure günü akraba ziyareti yapmak,10 kişiye selam vermek,tırnak kesmek gusül abdesti almanın büyük fazileti var
ayrıca evinize bugün ufak tefek aışveriş yaparsanız bütün bir sene eviniz bereketli olur
bir gülsuyuna besmeleyle 7 fatiha okuyup yüzünüze başınıza sürerseniz bütün bir sene hastalık görmezsiniz
canım tabiki merak edicez. burda hepimiz destekciyiz birbirimizee... he canım bu arada bugün muharrem ayının 10u.. bugün matem günü olduğu için tırnak kesmek ve gusül abdesti almak bence çok günah.. çünkü bugün PEYGAMBER EFENDİMİZİN TORUNU,HZ ALİNİN OĞLU HZ HÜSEYİNİN ŞEHİT EDİLDİĞİ GÜN O YÜZDEN BUGÜN YAS TUTULUR. GERÇİ MUHARREM AYININ İLK 12 GÜNÜ HEP YASLA GEÇER AMA BUGÜN BAŞKADIR...
günaydın kızlarrr
aşure gününüz mübarek olsun inşaallah
Rabbim bu mübarek gün yüzü suyu hürmetine hepimize tez zamanda hayırlısıyla hamile kalabilmeyi sağlıklı,sıhhatli,hayırlı bebkler dünyaya getirmeyi nasib etsin inşaallahhh

günaydıııın kızlar mübarek olsuun aşure gününüz canlarım
rabbim bu günün hürmetine yapılan dularımızı kabul eylesin inş
hepimizin dilekleri istedikleri herşey olsun hepimiz koca koca karınlarla bi sene geçirelim
inşşşşş
günaydınn arkadaşlarr.. allahım muharrem ayının bu gününün YÜZÜ SUYU HÜRMETİNE DUALARIMIZI KABUL ETSİN..

kızlar yaa bu arada abimin eşi beni rüyasında hamile olarak görmüş sabah aradı beni.... rüyasında ben evi aramışım herkese sölemişim hamileyim diyee. ay inşş allahım gerçeğinide yaşatır bana dün akşam çok dua ettim hepimiz için.rabbim okunan bütün duaların yüzü suyu hürmetine kabul etsin.

kızlar yaa bu arada abimin eşi beni rüyasında hamile olarak görmüş sabah aradı beni.... rüyasında ben evi aramışım herkese sölemişim hamileyim diyee. ay inşş allahım gerçeğinide yaşatır bana dün akşam çok dua ettim hepimiz için.rabbim okunan bütün duaların yüzü suyu hürmetine kabul etsin.

amin inş canım gerçek olur görülen ruyalar

canım tabiki merak edicez. burda hepimiz destekciyiz birbirimizee... he canım bu arada bugün muharrem ayının 10u.. bugün matem günü olduğu için tırnak kesmek ve gusül abdesti almak bence çok günah.. çünkü bugün PEYGAMBER EFENDİMİZİN TORUNU,HZ ALİNİN OĞLU HZ HÜSEYİNİN ŞEHİT EDİLDİĞİ GÜN O YÜZDEN BUGÜN YAS TUTULUR. GERÇİ MUHARREM AYININ İLK 12 GÜNÜ HEP YASLA GEÇER AMA BUGÜN BAŞKADIR...

günaydınn arkadaşlarr.. allahım muharrem ayının bu gününün YÜZÜ SUYU HÜRMETİNE DUALARIMIZI KABUL ETSİN..

cnm benim bu dediklerin sizin için günah olabilir bizim için günah değil !
bizlerde peygamberimizi ve torunlarını seviyoruz onlar için dua edip üzülüyoruz
fakat yas tutmak dinimizde yok

Matem yasak olmasaydı, herkesten önce, Yahudi kadının Hayberde verdiği zehirli yemeğin yıllar sonra etkisini göstererek şehid olan Peygamber efendimizin ölümü için matem tutulurdu. Hz. Hamza gibi; Hz. Ömer, Hz. Osman, Hz. Ali de şehid olmuş, Hz. Hasan da zehir verilerek şehid edilmişti.Peygamberlerden Hz. Zekeriyya ile Hz. Yahyayı keserek şehid etmişlerdi. ılk islam şehidi Hz. Yaser ve hanımı Sümeyye hatun idi. Resulullah efendimizin sevgili amcası Hz. Hamza da feci şekilde şehid olmuştu
Milyonlarca müslümanın mezhep imamı olan ımam-ı azam hazretleri de şehid edildi. Resulullah efendimizin emrine uyularak bu büyük zatlar için de yas tutulmadı. Yas tutmamak o büyük zatları sevmemek anlamına gelmez.Hz. Hüseyin gibi yüce bir imamın şehid edilmesi de, bütün Müslümanlar için büyük üzüntüdür. Ama yas tutmak, ölüm yıldönümlerinde dövünmek asla caiz değildir.

Son düzenleme:
Matem yasak olmasaydı, herkesten önce, Yahudi kadının Hayberde verdiği zehirli yemeğin yıllar sonra etkisini göstererek şehid olan Peygamber efendimizin ölümü için matem tutulurdu. Hz. Hamza gibi; Hz. Ömer, Hz. Osman, Hz. Ali de şehid olmuş, Hz. Hasan da zehir verilerek şehid edilmişti.Peygamberlerden Hz. Zekeriyya ile Hz. Yahyayı keserek şehid etmişlerdi. ılk islam şehidi Hz. Yaser ve hanımı Sümeyye hatun idi. Resulullah efendimizin sevgili amcası Hz. Hamza da feci şekilde şehid olmuştu
Milyonlarca müslümanın mezhep imamı olan ımam-ı azam hazretleri de şehid edildi. Resulullah efendimizin emrine uyularak bu büyük zatlar için de yas tutulmadı. Yas tutmamak o büyük zatları sevmemek anlamına gelmez.Hz. Hüseyin gibi yüce bir imamın şehid edilmesi de, bütün Müslümanlar için büyük üzüntüdür. Ama yas tutmak, ölüm yıldönümlerinde dövünmek asla caiz değildir.
dövünmek bizdede yok tabiki dövünenler azerilerdir..örnğn. bu onunla eşdeğer tuttuğumdan değil bi kardeşin yada yakının ölse yas tutmazmısın.onun gibi mesela kerbelada şehit edilirken HZ. HÜSEYıNE su verilmediği için susuz şehid edildiği için 12 gün su içmeyiz.herhangi bir canlı eti yemeyiz.

kerbelada kan ağlayan bu ağacı biliyomusun.

neyse canım topic amacı dışına çıkıyo en iyisi kapatmalı bu konuyu

Eklentiler

• $kerbeladakanaglayanagac25ma8xotr9.jpg
    $kerbeladakanaglayanagac25ma8xotr9.jpg
    63,9 KB · Görüntüleme: 23
dövünmek bizdede yok tabiki dövünenler azerilerdir..örnğn. bu onunla eşdeğer tuttuğumdan değil bi kardeşin yada yakının ölse yas tutmazmısın.onun gibi mesela kerbelada şehit edilirken HZ. HÜSEYıNE su verilmediği için susuz şehid edildiği için 12 gün su içmeyiz.herhangi bir canlı eti yemeyiz.

biz yas tutmayız müminler yas tutmaz sadece üzülürler
yani yanlış anlama kendi adıma kendi inancıma göre söylüyorum ki ;
su içmemenin,et yememenin dünyalık işlerden kendini uzak tutmanın ne sana nede hz.hüseyine bir faydası yoktur.ne böyle bir ayet nede birr hadis vardır
peygamber efendimizin en sevdiği torunu şehadet şerbeti içti
ve Hz. Hüseyin (a. s) canını ıslam yolunda feda ederek, ıslam'ın kökünü kazımak isteyen Emevilerin kökünü kendi şehadetiyle kazıdı.
ben cennetül baki mezarlığına gitmiş orayı ziyaret etmiş biri olarak
onların şehadeti için tüm müminler için dua ettim
inşallah kabul olur

kerbelada kan ağlayan bu ağacı biliyomusun.

neyse canım topic amacı dışına çıkıyo en iyisi kapatmalı bu konuyu

cnm bilmiyodum ilk defa senden duydum çok etkileyici bişey
ben bunlara inanmıyorum demedimki
orada hz.hüseyinle birlikte 72 kişi şehit oldu bu kan onların kanıdır
ağaç bile o olaya şahit olduğu için kan ağlıyo
rabbim sen çok büyüksün

su içmemenin,et yememenin dünyalık işlerden kendini uzak tutmanın ne sana nede hz.hüseyine bir faydası yoktur.ne böyle bir ayet nede birr hadis vardır
peygamber efendimizin en sevdiği torunu şehadet şerbeti içti
ve Hz. Hüseyin (a. s) canını İslam yolunda feda ederek, İslam'ın kökünü kazımak isteyen Emevilerin kökünü kendi şehadetiyle kazıdı.
ben cennetül baki mezarlığına gitmiş orayı ziyaret etmiş biri olarak
onların şehadeti için tüm müminler için dua ettim
inşallah kabul olur
ayşe dedim ya amacını aştı sen ne demek istiyosun allah aşkınaa müminler yas tutmaz derken. biz müslüman değilmiyiz elhamdulilah müslümanızz vee sen yanlış konuşuyosunn. tama siz kendi içinizde yas tutmaya bilirsiniz bizz tutuyoruzz bunu tartışmak ne sana neden bana düşer.

Hafız Cemaluddin Zerendi, Hilâl ibn-i Hübab’dan şöyle rivayet ediyor:

Bir gun Hz.peygamberimiz evdeyken torunlari (Hz.alinin ve kizi Hz.fatimanin Hasan ve Huseyin) onu rahat birakmazlar ve onunla oynamak isterler fakat Hz.peygamberimiz Hz.fatmaya "nicin bunlari baska bir seyle mesgul etmiyorsun"der ve Hz.fatma Hasani ve Huseyini alir ve iceri goturu fakat cocuklar yine durmaz anneelerini kandirip tekrar Resulullahin yanina gelirler.Resulullah onlari dizlerine oturtur.O sirada Cebrâil arzetti:“Ey Allah’ın Resulü, yavrularınızı çok sevdiğinizi görüyorum.” Peygamber Cebrâil’e “Elbetteki çok severim, onlar yaşantımın iki güzel (fesleğen) gülleridir.” diye cevap verdi. Cebrâil Hüseyin’e işaret ederek şöyle dedi: “Bil ki ümmetin bu oğlunu öldürecektir.” Daha sonra kanatlarıyla uçarak elinde biraz toprakla geri döndü ve Resulullah’a “Yavrun bu toprağın üzerinde öldürülecektir.” dedi. Hz. Muhammed (s) toprağın adını sorduğunda Cebrâil adının “Kerbela” olduğunu söyledi.”Ve bu sirada Hz.peygamberimiz`e Cebrail sunu soyledi."Hasan ve Hüseyin cennet halkı çocuklarının seyyidleridir ve sünnet ehlinin gözbebekleridir, sürurlarıdır"der.

Resulullah’ın (s) uyuduğu bir sırada, Hüseyin içeriye girdi ve Resul-i Ekrem’e (s) doğru yürümek istedi. Ben onu Resulullah’tan (s) uzaklaştırıp, işimin başına döndüm. Hüseyin tekrar iki alem serverinin yanına yaklaşınca, Hz. Muhammed (s) ağlar bir şekilde uyandı. Ben “Niçin ağlıyorsunuz, bir şey mi oldu?” diye sorduğumda, “Cebrâil bana Hüseyin’in şehid düşeceği yerin toprağını gösterdi. Allah’ın gazabı onun kanını dökenlere çok şiddetlidir.” diye buyurdu. Daha sonra Resulullah (s) elini açtığında (ince kum) toprağı gördüm. Resulullah (s) bana hitaben buyurdu ki: “Ey Ayşe, canım elinde olan Allah’a andolsun ki, bu olay beni çok üzüyor. Benden sonra Hüseyin’i ümmetimden kim öldürecek?”

Ve birgun Hz.Hüseyin hac vazivesini gormek icin kabeye gider ve o sirada yaninda 600 kadarda yandasi vardir.Sam´a geri donun size ihtiyac var diye Muaviye bin Ebi Süfyan´nin(Hz.Aliye biat ediyorum diyenlerden) oglu Yezid haber yollar.Ve Hz.huseyin(3.ci Imam) hemen oradan harekete gecer ve yanindaki 600 kiside onunla beraber gelir.Tabiki yol uzun ve her gece yarisi yanindakilere ogut verir.(Kerbelada kistirilacagini biliyordu.cunku cebrail Alihisselam�*n dediklerini oda duymustu)

"Benimle gelmeyin sizleri azad(affetmek) ediyorum.Benimle gelmeyin.Isterseniz donebilirsiniz" der.Ve bu ogutler ve nasihatlar KERBELA` ya kadar devam eder.KERBELA´ya geldiklerinde Hz.Huseyin arkasina dondugunde arkaasinda sadece kendi soyundan gelen (akrabalari)70 kadar insan kalmistir.

Yezid�*n gorevlendirdigi o zamanlarin en yuksek rutbelisi olan Hür gorevlendirilmistir.Hz.Hüseyin ve soyundan gelenleri rehin alirlar ve onlara Sam´dan haber gelinceye kadar ne su ne yemek vermemistir.

Fakat ne hikmetse Hz.Hüseyin nezaman namaza durda onun soyundan gelenlerle beraber Hz.hüseyinin arkasinda saf tutuyordur.Bir gun Hz.hüseyin Hür`e sordu.

Hz.hüseyin: Sen benim kim oldugumu biliyormusun?
Hür: Evet biliyorum.cennet halkı çocuklarının seyyidleri ve sünnet ehlinin gözbebekleri, sürurlarısiniz der
Hz.hüseyin: Peki bunlari biliyorsunda beni ve soyumu neden bu isgenceyi yapiyorsunuz.Benim kanim size bela getirir der.
Hür: Bana yezid oyle bir Sey soylediki su an ben hem ahiret sorgusu hemde dunya sorgusundayim
Hz.hüseyin: Sana ne bahseytti Yezid
Hür: Bana Sam valiligini vericek ama kabul edersemde Cehenlemlik olacagim der.
Hz.Hüseyin bunun uzerine susar ve hic birsey soylemez.Ve Sam`dan o kara haber gelir:"Hz.hüseyin ve soydaslarini oldurun"

Yezidin tum korkusu Hz.Hüseyinin onu o yerinden yetme korkusudur.Ve Hür Hz.hüseyinin saffina gecer.Haber Yezide cabuk ulasir ve Yezid hemen korkar.Eger kendi en yuksek komutanimin bunu yaptigini duyarlarsa halk akillanir der ve hemen o an savas emri veriri ve butun askerlerini KERBELA`ya yollar.Hür daha yeni Hz.Hüseyine biat etmistir ve Hz.Hüseyin Hür`e seni azat ettim der.Daha ilk namazini kilmadan Yezidin askerleri gelir.Ve KERBELA da ilk olende Hürdür .cunku tek basina ordunun icine dalmisitr hemen.Herkez birer birer olur ve en son Hz.Hüseyin kalir.

Ve o kotu Olay:
Hz Hüseyin`ide katlederler ve ilk kilic darbesinden sonra gokyuzunde kan yagmaya baslar taslar kan aglamaya baslar ve Hz.Hüseyin`e yakin olan agacta aglar toprak ve heryer kandir.Kimin oldurdugu ise bilinmiyor.

Ve Hz.Muhammed (s.a.v)efendimize Cebrailin verdigi topragi Hz.Resulllahin zevcesi hala saklmaktadir. Ve Hz.Ayse topragin kan oldugunu gorur "Oglumuz sehit oldu " der.

Ve aşığıda gordugunuz bur resimdeki agacta o gunden beri hala kan aglamaktadir.Cunku Hz.hüseyine en yakin agac buydu.

13te1.jpg

23xy2.jpg

wol_error.gif
Bu resim dosyası tekrar boyutlandırılarak ekrandan taşması engellenmiştir. Buraya tıklayarak resmin orjinal boyutunu görebilirsiniz. Dosyanın orjinal boyutu 840x605 ve boyutu 169KB dır.
33pj.jpg

(alınıtıdır)

ayşe dedim ya amacını aştı sen ne demek istiyosun allah aşkınaa müminler yas tutmaz derken. biz müslüman değilmiyiz elhamdulilah müslümanızz vee sen yanlış konuşuyosunn. tama siz kendi içinizde yas tutmaya bilirsiniz bizz tutuyoruzz bunu tartışmak ne sana neden bana düşer.

ooooo evincim sende hemen asabiyete bağladın
farkındaysan ben yazımın başında belirttim
KENDı ıNANCIMA GÖRE SÖYLÜYORUM dedimmmm
seninki farklı olabilir o beni bağlamaz
ayrıca ben kötü bişey söylemedim
ben sen mümin değilsin de demedim
bu laf benim lafım değil
peygamber efendimiz sav. söylüyor bunu
onun lafına mı kızıyorsun haşaaa
üstüne basa basa söylüyorum
MÜMıNLER YAS TUTMAZZ
bu tartışmak değil
sadece sen kendi inancını ben kendi inancımı belirttim
sen tartışma olarak görüyosan bilemem

Son düzenleme:
evin o alıntıyı yapmanın amacı ne ???
ben kerbelada yapılan zulme inanmıyomuyum??
ben peygamber efendimizin torununu sevmiyomuyum ??
sen alıntı yapmışsın ama ben orda olan olayları ezbere biliyorum
ben sana yas tutma yanlış yapıyosun da demedim
sen nasıl istiyosan öyle yap bende böyle yapıyorum böyle biliyorum dedim
tatlı kız kimsenin yaşama tarzı beni bağlamaz
ben sadece bilgimi sundum size müminler yas tutmaz diyor peygamberimiz
tutulsaydı zaten efendimiz için tutulurdu
evin diyebilir ki ben buna katılmıyorum benim inancım farklı
ama öyle demedi hemen sinirlendi
farkındaysanız ben sakinim çünkü gocunacağım bişey yok

ooooo evincim sende hemen asabiyete bağladın
farkındaysan ben yazımın başında belirttim
kendi inancıma göre söylüyorum dedimmmm
seninki farklı olabilir o beni bağlamaz
ayrıca ben kötü bişey söylemedim
ben sen mümin değilsin de demedim
bu laf benim lafım değil
peygamber efendimiz sav. söylüyor bunu
onun lafına mı kızıyorsun haşaaa
üstüne basa basa söylüyorum
MÜMİNLER YAS TUTMAZZ
bu tartışmak değil
sadece sen kendi inancını ben kendi inancımı belirttim
sen tartışma olarak görüyosan bilemem
hayır tartışma olarak görmüyorum burasıda yeri değil zaten. ama dedimyaa eğer biz yas tutuyosak müslüman olmuyomuyuz dedim..
burda böyle dediğin için.

X