Bir çok kişi hamile kalacak (Kürlerimizle, inancımızla, Dualarımızla) Buna inanıyorum

eee kayracığım evet canımm sen ne diyorsun senin hislerini de alabilirimiyim kendimle ilgili ama ::)))

kayracım hoşgeldin arada bir geliyor içimden böle dua etmek hadi bubuş ve ayşe ne olur benim hislerimi yanıltmayın bu ay en çok içimden geçenler sizlersiniz allahım inşallah mucizeniz göbüşünüzdedir

aynen benimde içimden bubuş ayşe ve neşe geçiyo diyorum bu ay inşallah bize güzel haberler geliyo.....

bubuşcuğum bende hamile kalırsam sevincimi hayal etmekten korkuyuırum sevinçten heyecandan düşürüürm diye korkuyorum valla

kızlarrrrr cok teşekkür ederim varsada haberim yok ama sizlerin içinizdeki güzel hisler bile o kadar mutlu ediyorki anlatamam.
allahım sırası gelene hayırlı zamanında sağlıklı hayırlı güzel evlatlar nasip eder.
inşallah o temiz kalplerinizden geçenler doğru olur.
ayşe senin ne zaman belli olacak.??

kızlar ben 2 cuma öğle vakti hacıbayrama gittim dua ettim. allahın izniyle bu muhterem zatın yüzü suyu hürmetine dua ettim hep birde adak adadım allah bana bi evlat nasip eder sağlıkla kucağıma alırsam dört ayaklı kurban buranın niyetine kestircem evimde yemek yedirip mevlid okutucam diye ben bunu evlenmeden önce evliliğim için dilemiştim cok şükür allahım yerine getirmeyi nasip etti.
nasıl kalabalık nasıl anlatamam. dilekleri kabul olanlar şeker lokum vs. şeyler dağıtılıyor. onlardan aldım eşimede yedirdim allahım dedim bu şekeri dağıtanların dualarını kabul ettiğin gibi bizimkinide kabul et inşallah diye yedik.
ordan geri çevirmiyo allahım inşallah kabul etmiştir.

ayyy çok teşekkür ederim canım allahım hislerini kendinede çevirsin inşallah avutuyoruz işte böle kendimizi rabbimiz kim için ol derse artık inşallah hepimizi sıraya dizer sihirle değnekle tek tek dokunur gibi bizlere hamile ol der :roflol:

inş canım ya gördüğümüz ruyalar bize malum olmuş olsun ve çıksın inş bu arada en çok rüya gören benim heralde:roflol::roflol:hergün görüyorum:teytey:

kıslar herkes bu gece acayip rüyalar görmüş bend egörüdm gece uyandım eşime kısdım üzerimi açmışsın kötü rüya gördüm diye sarıl bana dedim sarıldı sırtımı ovaladı :))) neyse rüyamda ablamın eşiyle bir şekilde kavga ediyorum kesici bir alet alıyor eline küçük jilet gibi ve yüzümü paramparça ediyor ama inanılmaz dercede çok kan gördüm neyse sonra ben evlerine gidiyorum ablamın kaynaansının eniştemi saklıyorlarmış filan ben şikayet edciem filan diyorum annesi kardeşleri hep bir dümen içindeymiş filan neyse o ara kapının önüne çıkarak son kez tehdit ediyorum eniştem birden çıkıyor elinde yine bir bıçak ve tagöbek deliğimin biraz altından sokuyoorrrrr ve ben içimden allahım ölüyorum galiba diyorum hani öleceğimi hissediyorum hani sonum geldi duyguısu oluşuyor ve o bıçak yavaşça göbek deliğimin altından girerken içerden yumurta büyüklüğünde bişi çıkaracak gibi oluyorum hemde çok hissediyorum o an uyandım ve size yemin ederim tam aynı yerde göbeğimin orda yumurta gibi bişi sanki dışarı çakacak gibi oluyordu ve kayıp gitti çok ilginçti hala etkisindeyim ama anlatmadım

eee kayracığım evet canımm sen ne diyorsun senin hislerini de alabilirimiyim kendimle ilgili ama ::)))

canım benim inşallah rabbim sana yüreğinin temizliğine layık hayırlı sağlıklı bir tosuncuk nasip edicek inşallah canım senin zaten yakında hamile kalacağını hissediyorum canım bide ayşeyi tiryakı bubuşu kızlar hepinizi yazamadım ama hepiniz 2010 da anne olacaksınız inşallah ALLAH ın izniyle

canım benim inşallah rabbim sana yüreğinin temizliğine layık hayırlı sağlıklı bir tosuncuk nasip edicek inşallah canım senin zaten yakında hamile kalacağını hissediyorum canım bide ayşeyi tiryakı bubuşu kızlar hepinizi yazamadım ama hepiniz 2010 da anne olacaksınız inşallah ALLAH ın izniyle
inşş :Saruboceq: yarabbim bizee güzel güzel bebişler nasip eder.

kıslar herkes bu gece acayip rüyalar görmüş bend egörüdm gece uyandım eşime kısdım üzerimi açmışsın kötü rüya gördüm diye sarıl bana dedim sarıldı sırtımı ovaladı :))) neyse rüyamda ablamın eşiyle bir şekilde kavga ediyorum kesici bir alet alıyor eline küçük jilet gibi ve yüzümü paramparça ediyor ama inanılmaz dercede çok kan gördüm neyse sonra ben evlerine gidiyorum ablamın kaynaansının eniştemi saklıyorlarmış filan ben şikayet edciem filan diyorum annesi kardeşleri hep bir dümen içindeymiş filan neyse o ara kapının önüne çıkarak son kez tehdit ediyorum eniştem birden çıkıyor elinde yine bir bıçak ve tagöbek deliğimin biraz altından sokuyoorrrrr ve ben içimden allahım ölüyorum galiba diyorum hani öleceğimi hissediyorum hani sonum geldi duyguısu oluşuyor ve o bıçak yavaşça göbek deliğimin altından girerken içerden yumurta büyüklüğünde bişi çıkaracak gibi oluyorum hemde çok hissediyorum o an uyandım ve size yemin ederim tam aynı yerde göbeğimin orda yumurta gibi bişi sanki dışarı çakacak gibi oluyordu ve kayıp gitti çok ilginçti hala etkisindeyim ama anlatmadım

rabbim hayırlara çıkarsın canım inşallah bebeğe işarettir bende geçen gece gördüm ikidir rüyamda çiçek görüyorum ev çiçeği benim peygamber kılıcı var ve bisürü yeni filizi var gerçekten yani rüyamda sabah kalkıyorum saksıda 1 2 tanes kalmış kayınvalidem küçük filizleri diğer çiçeklerimin yanlarına ekmiş hep her saksıda bir filiz erteasi günde iki büyük çiçeğimin yerinde olmadığını gördüm bakıyorum arıyorum sonra koridorda buluyorum eşim koymuş oraya rahatlıyorum hayırdır inşallah:uhm:

canım hani derler ya kötü rüya gördüğünde üzerin açık kalmıştır gece diye benimki aynen öle oldu kan rüyayı bozar derler zaten ama seninki hayrolsunda annem rüyada çiçek görmeyi ve altın görmeyi bebeğe yorumlar

bu arada ben kendimi acayip halsiz ve uykusuz hissediyorum sanki kalbimde ve ciğerlerimde bir ağrı veya ağırık var

canım hani derler ya kötü rüya gördüğünde üzerin açık kalmıştır gece diye benimki aynen öle oldu kan rüyayı bozar derler zaten ama seninki hayrolsunda annem rüyada çiçek görmeyi ve altın görmeyi bebeğe yorumlar

inşallah kuzum geçenlerdede altın bilezik görmüştüm ve sen annenin bebeğe yorduğunu söylemiştin şimdide çiçek inşallah yaklaşmışımdır artık kuzum ağrılarının nedeni geçen üşütmüştün pazartesi günü genemi üşüttün yoksa canım belki iğnelerin yan etkisidir canım

kıslar tekrar paylaşıyorum ama bu beni çok korkutuyor

OHSS tüp bebek uygulamalarının en önemli komplikasyonlarından birisi olup, ölüme kadar giden bir tablo ile ortaya çıkabilmektedir. OHSS damarlardan karın zarı boşluğuna proteinden zengin bir sıvının geçişi ile karakterizedir. Bu olaya yol açan temel neden tam olarak bilinmemekle birlikte kılcal damar geçirgenliğindeki ani bir artışa bağlı olduğu düşünülmektedir. Tüp bebek uygulamalarının %1-30 (ortalama %2-3)unda hiperstimülasyon görülebilir. En çok görüldüğü hasta grupları polikistik over sendromu olan, genç, zayıf ve ultrasonda yumurtalıklarda çok sayıda follikülü olan hastalardır.

OHSS belirtilerinin ortaya çıkması yumurta çatlama iğnesi adını verdiğimiz hCG adlı ilacın verilmesinden 2-3 gün sonra ortaya çıkar. hCG yapılmayan hastalarda bu tablonun görülme riski yok denecek kadar azdır. Yumurtalıklarda çok sayıda follikül gelişimi olan (20den fazla) ve E2 hormon düzeyi yüksek olan hastalarda OHSS gelişme riski artmaktadır. OHSS klinik belirtilerin şiddetine göre genel olarak 3 grupta incelenebilir: 1. Hafif OHSS: Bu hastalarda kanda E2 düzeyi yüksektir, karında şişlik ve hafif ağrı vardır, ancak yumurtalıkların çapı 5 cmnin altındadır. 2. Orta derecede OHSS: Bu hastalarda karında daha fazla şişlik görülür, karında hafif sıvı birikimi vardır ve bulantı-kusma, ishal, kilo alımı gibi belirtiler görülebilir. Ayrıca yumurtalık çapı 5-12 cm arasındadır. 3. Şiddetli OHSS: Bu hastalarda aşırı düzeyde karın şişliği, karında sıvı toplanması, akciğer zarında sıvı toplanması, kan tablosunda değişiklikler ve buna bağlı akciğer ve beyine pıhtı atılması, pıhtılaşma bozuklukları gibi ağır tablolar ve yaşamsal tehlikeler oluşabilir. Yumurtalık boyutları 12 cmden daha fazladır. Tedavi: Öncellikle OHSSde radikal ve kesin bir tedavi yöntemi olmadığı için tablonun ortaya çıkmasının engellenmesi büyük önem taşımaktadır. OHSS gelişiminin önlenmesi için şu önlemler alınabilir: a) Tedavi öncesi riski yüksek olarak görülen hastalarda ilaç dozu düşük tutulmalı b) Tedavi sırasında 20den fazla follikül gelişimi olan veya E2 düzeyi 4500 pg/mlnin üzerinde olan hastalarda tedavinin iptal edilmesi c) Tedavinin iptal edilmesinden önce ilaçlar kesilip E2 düzeyi normale düştükten sonra hCG yapılabilir d) Tedavisi iptal edilmeyen hastalarda yumurtalar alınıp döllendikten sonra hastaya transfer edilmeden dondurulabilir Tablo geliştikten sonra kesin bir tedavi olmamakla birlikte aşağıdaki önlemlere başvurulmalıdır: a) Hafif vakalarda yatak istirahati, kilo ve karın çevresi izlemi, yeterli sıvı alımı ve idrar miktarı takibi yeterli olabilmektedir. Bu hastalarda belirtiler birkaç gün içerisinde kaybolur. b) Orta derecede olan hastalarda tablo 3 hafta ve gebelik olması durumunda daha uzun süre devam edebilir. Bu hastalarda da kilo, karın çevresi ve idrar takibi çoğunlukla yeterlidir. Kan tablosuna bakılarak tablonun ağırılığı kontrol edilebilir ve tablodaki değişim izlenir. c) Şiddetli hastalar hastaneye yatırılarak izlenir. Bu hastalarda sıvı- elektrolit dengesi çok iyi ayarlanmalı günlük kan tablosuna bakulmalı; böbrek, karaciğer ve akciğer fonksiyonları dikkatle izlenmelidir. Bu hastalarda kanda pıhtılaşma ve pıhtının akciğere atılması ve DIC adını verdiğimiz pıhtılaşma bozuklukları yaşamsal tehlikelere yol açabilmektedir. Bu nedenle kan tablosuna göre gerekirse heparin adını verdiğimiz kanı sulandırıcı ilaçlar verilmelidir. Karındaki sıvı birikimi fazla ve solunum sıkıntısı yaptıracak düzeyde ise bu sıvı ultrason gözlemi altında boşaltılmalıdır. Sonuç olarak tedavinin temel prensibi hastanın sıvı dengesinin ayarlanmasıdır. Doku fonksiyonlarının bozulması bu dengedeki bozukluklara paralel olarak artmaktadır

ya ben son zamanlarda hiç rüya görmüyorumm
bu ay da zaten hiç yumurtlama gününü takip etmedim eşim grip yanaştırmıyo beni yanına bi daha olurum die bu ay olmaz bendee

inşallah kuzum geçenlerdede altın bilezik görmüştüm ve sen annenin bebeğe yorduğunu söylemiştin şimdide çiçek inşallah yaklaşmışımdır artık kuzum ağrılarının nedeni geçen üşütmüştün pazartesi günü genemi üşüttün yoksa canım belki iğnelerin yan etkisidir canım

canım evet hatırladım biriyle konuşmuştuk ama senmiydin emin olamadım kayracım bu arada annemde beni o ara eşime sasıya ekmek üzere 2 tane çok güzel çiçek veridğini görmüş tü ve bebeğe yorumladı annem

CANIM BEN AŞILAMADAN SONRA OHSS OLMUŞTUM.3 -4 GÜN ıÇıNDE KARNINDA MÜTıŞ BıR ŞıŞLıK,ZOR NEFES ALMA ,HALSıZLıK,YORGUNLUK,KARNINDA GERGıNLıKTEN DOLAYI AĞRI OLUYOR.BEN 1 HAFTA HASTANEDE YATMIŞTIM.ŞıMDı TÜP BEBEK SAYESıNDE 10+3 HAMıLEYıM.EMıN OL HER ŞEY YOLUNDA GıDıCEK VE BEBEĞıNE KAVUŞUCAKSIN.ıYı DÜŞÜN ıYı OLSUN

kayracım baksana halsizlik yorgunluk bendede var aynı şekilde dün gece ablamla telefonda konuşuyorum neden öle konuşuyorsun dedi zor nefes alıyorum dedim alalhım ne olur bu tehlikeyi bana yaşatmasın

kuzucum kötü düşünme yaa
Allahın izniyle olmıcak sende öyle bi şii
ama aklını kurcalıyosa yine de bi doktoruna görünn için rahatlasınn

kasıklarımda fena bi ağrı var nedeni yumurtlamış olmammı çatlamış olmasımı üşütmüşte olabilirim ama....

kayracım baksana halsizlik yorgunluk bendede var aynı şekilde dün gece ablamla telefonda konuşuyorum neden öle konuşuyorsun dedi zor nefes alıyorum dedim alalhım ne olur bu tehlikeyi bana yaşatmasın

kuzucum niye üzüpte strese sokuyosun kendini ya lütfen ama senin moralli olman lazımki birde moral bulalalım allah seni nazarlardan saklasın:nazar: lütfen böyle şeylerle aklını bulandırma belkide halsizliğin,uykusuzluğun hepsi stresten olabilir ve biliosun stresli olursan senin için hiç iyi olmaz
canım lütfen kendine dikkat et
ben senin için ve burdaki herkes için okadar çok dua ediyorumki
iyi düşün canım iyi olsun.......
yoksa kızarım haaaa:eek:klava:

X