Bir çok kişi hamile kalacak (Kürlerimizle, inancımızla, Dualarımızla) Buna inanıyorum

çıkıyorum ben şu işlerimi halledeyim görüşürüz sizi seviyorum eftelya sende bana kızma gerçekten hepimiz aynı yoldayız ve hedefimiz aynı bu yüzden biz biziz birbirimiziz aslında hepimiz iyiyiz hepimiz iyi niyetli yiz bu yüzden kurduğumuz her cümlede iyi niyetli ben saçmaladım hakkını helal et

inşallah canım acaba benim ne zaman olur aşılamam hafta sonuna olsa ii olur valla benimde cumartesi pazar dinlenirdim ne güzel
valla canım bilemem ama çarşamba günü zaten e2 hormonuna bakar sen buraya yaz sana diyeyim e2 hormonu aşılamadan önce 753 tü ilacı kesmişti ama tüp bebekte 1500 e kadar çıkıyor sadece e2 hormonuna bakıp degerlendirir doktor .salı günü bakacak doktor bakalım ne diyecek yarında igne yaptıracam salı günü yaptırmadan gel dedi ..herhalde benimki pazar yada pazartesi olabilir canım

ockta bu kadar hamiş olacak bakın

:CüvCüv::CüvCüv::CüvCüv::CüvCüv::CüvCüv::CüvCüv::CüvCüv::CüvCüv::CüvCüv::CüvCüv::CüvCüv::CüvCüv::CüvCüv::CüvCüv::CüvCüv::CüvCüv::CüvCüv::CüvCüv::CüvCüv::CüvCüv::CüvCüv::CüvCüv::CüvCüv::CüvCüv::CüvCüv::CüvCüv::CüvCüv::CüvCüv::CüvCüv::CüvCüv::CüvCüv::CüvCüv::CüvCüv::CüvCüv::CüvCüv::CüvCüv::CüvCüv::CüvCüv::CüvCüv::CüvCüv::CüvCüv::CüvCüv::CüvCüv:

:CüvCüv::CüvCüv::CüvCüv::CüvCüv::CüvCüv::CüvCüv::CüvCüv::CüvCüv::CüvCüv::CüvCüv::CüvCüv::CüvCüv::CüvCüv::CüvCüv::CüvCüv::CüvCüv::CüvCüv::CüvCüv::CüvCüv::CüvCüv::CüvCüv::CüvCüv::CüvCüv::CüvCüv::CüvCüv::CüvCüv::CüvCüv::CüvCüv::CüvCüv::CüvCüv::CüvCüv::CüvCüv::CüvCüv::CüvCüv::CüvCüv::CüvCüv::CüvCüv::CüvCüv::CüvCüv::CüvCüv::CüvCüv::CüvCüv::CüvCüv:
inşallah canım kendinize iyi bakın görüşürüz

gonadotropin injeksiyonları

gonal-f, puregon, metrodin-hp, follegon, menogon, humegon ve pergonal kullanılan gonadotropin iğnelerinin piyasa isimleridir. bu iğneler çok sayıda follikül elde etmek için kullanılırlar. aktivite ve emniyetlilikleri aşağı yukarı benzerdir. şu iğneler kalça içi injeksiyon (intramusküler) olarak yapılırlar: menogon, humegon ve pergonal. şu iğneler ise kalça içi injeksiyon yapılabildikleri gibi, cilt altı (subkütan) da yapılabilirler: gonal-f, puregon ve metrodin-hp. cilt altı yapılmasının aktivitesi kalça içi yapılım ile benzerdir. cilt altı yapılmasının avantajı, hastanın, bir sağlık görevlisine gereksinim duymaksızın, kendisinin veya eşinin injeksiyonu yapabilmesidir.

yukarıda adı geçen bütün gonadotropin iğnelerinin en iyi muhafazası buzdolabında (buzluk değil; +4 °c’de) olur. bununla birlikte, adı geçen bütün gonadotropin ampulleri oda sıcaklığında da uzun müddet muhafaza edilebilirler. oda sıcaklığında muhafazanın, bilhassa sıcak havalarda ilacın bozulması ve etkinliğnin azalmasına neden olabileceğini unutmayınız.

ilk injeksiyon genellikle adetin 2.-4. günleri arası başlanır. şayet ilk başlama hafta sonuna geliyor ise, hafta başı pazartesi başlamanın (adetin 4-6. günü başlamanın) bir sakıncası yoktur (suprecur/suprefact veya lucrin kullanımına bağlı esneklik sebebi ile).

gonal-f, metrodin-hp, follegon, menogon ve humegon ampullerinin her birinin içerisinde 75 ünite fsh bulunur. puregon ampulünün içerisinde ise 50 ünite fsh bulunur.

aşağıda belirtilen gonadotropin iğnelerin bir kutusunda 1 ampul toz ve 1 ampul çözücü su bulunur: gonal-f, puregon, metrodin-hp, follegon ve pergonal. pergonal’in bir kutusunda 10 toz ve 10 çözücü su içeren formu da vardır. humegon’un 1 kutusunda 10 ampul toz ve 10 ampul çözücü su bulunur. menogon’un 1 kutusunda 5 ampul toz ve 5 ampul çözücü su bulunur.

kas içi enjeksiyon için kalça üst-dış yanı tercih edilirken, cilt altı enjeksiyon için ön karın duvarı, veya uyluk ön kısmı (ön kısmının üçde bir orta kısmı) tercih edilir.

gonadotropin kullanımın yan etkilerinden bir tanesi, yumurtaların aşırı uyarımına bağlı, overyan hiperstimülasyon sendromudur (ohss). bu taktirde, vücudta aşırı su tutulması, buna bağlı kilo artışı olur. ohss, gelişecek ise, embriyo transferinden sonra günler içerisinde ortaya çıkar.
yumurtalıkların uyarılması - Kadınlar Kulübü - KADIN KADINCA KADINLAR KULUBU hakkında aşağıda belirtilen bulgulardan bir veya daha fazlası görülebilir:
1. karında aşırı şişlik hissi
2. alt karın ağrısı: karında aşırı şişlik, gerginlik hissi ve ağrı (bir miktar, abartılı olmayan karında şişlik hissi ve ağrı normal olarak olabilir). vakit zaman beraberinde bulantı, kusma, ve/veya ishal olabilir.
3. kilo alımı: iki ardışık günde ani, hızlı ve 1 kilodan fazla kilo artışı
4. idrar çıktısı: dikkati çeken idrar çıktısında azalma veya artma
5. bulantı, her zamanki yemek ve içecekleri yiyememe veya içememe
6. nefes darlığı

antagonist protokol

gnrh agonist ilaçlarından değişik olarak tesiri çok kısa sürede başlar. cetrorelix ve ganirelix adında iki ürün kullanılıyor. tek doz ve çoklu doz uygulamaları vardır. tekli dozun (3mg) lh yükselmesini önleme müddeti 96 saattir. şayet 3 mg doz sonrası 4 gün içerisinde hcg verilmez ise günlük 0.25mg.lık ek dozlar yapılması gerekmektedir. çoklu doz protokolde ise gnrh antagonisti siklusun 7.gününde( gonadotropin şayet siklusun 2.gününde başlanır ise gonadotropin uygulamasının 5.gününde) 0.25 mg /gün başlanır ve her gün yapılarak hcg gününe kadar devam edilir. son zamanlarda, gerek çoklu doz gerekse de tek doz şemalarında , esneklik sağlanması için dominant folikül 14 mm çapa ulaştığında antagonist başlanması öneri edilmektedir.

1. karında aşırı şişlik hissi
2. alt karın ağrısı: karında aşırı şişlik, gerginlik hissi ve ağrı (bir miktar, abartılı olmayan karında şişlik hissi ve ağrı normal olarak olabilir). vakit zaman beraberinde bulantı, kusma, ve/veya ishal olabilir.
3. kilo alımı: iki ardışık günde ani, hızlı ve 1 kilodan fazla kilo artışı
4. idrar çıktısı: dikkati çeken idrar çıktısında azalma veya artma
5. bulantı, her zamanki yemek ve içecekleri yiyememe veya içememe
6. nefes darlığı

antagonist protokol

gnrh agonist ilaçlarından değişik olarak tesiri çok kısa sürede başlar. cetrorelix ve ganirelix adında iki ürün kullanılıyor. tek doz ve çoklu doz uygulamaları vardır. tekli dozun (3mg) lh yükselmesini önleme müddeti 96 saattir. şayet 3 mg doz sonrası 4 gün içerisinde hcg verilmez ise günlük 0.25mg.lık ek dozlar yapılması gerekmektedir. çoklu doz protokolde ise gnrh antagonisti siklusun 7.gününde( gonadotropin şayet siklusun 2.gününde başlanır ise gonadotropin uygulamasının 5.gününde) 0.25 mg /gün başlanır ve her gün yapılarak hcg gününe kadar devam edilir. son zamanlarda, gerek çoklu doz gerekse de tek doz şemalarında , esneklik sağlanması için dominant folikül 14 mm çapa ulaştığında antagonist başlanması öneri edilmektedir.

inşalllaaahhhhhh inişalllllllllaahhhhhhhh canım benim ilk baştaki sen ol neşe arka arkaya inşallah sıralanalım

inşallah.inşallah onlardan biri de ben olurumzemuszemus

çıkıyorum ben şu işlerimi halledeyim görüşürüz sizi seviyorum eftelya sende bana kızma gerçekten hepimiz aynı yoldayız ve hedefimiz aynı bu yüzden biz biziz birbirimiziz aslında hepimiz iyiyiz hepimiz iyi niyetli yiz bu yüzden kurduğumuz her cümlede iyi niyetli ben saçmaladım hakkını helal et

önemli değil kuzunaz hakkını helal et ne demek boşveer unuttuk gitti hamiş olursak bu günleri hatırlar güleriz malzeme çıktı işte kaydirigubbakcemile5

kuzunazzzzzzz inşaallah isteyen herkese Rabbim hayırlı sağlıklı sevimli bebişler verir.böle sırayla hamiş olalım inş.

ne bileyim işte.bi an duygulandım.düşünceler yiyip bitiriyo.zaman acımasız su gibi akıp gidiyo.beklemek zor.yaşayıp görmek canını yakıyo insanın kayra.

biz de kocişimle bebek odası filan bakardık.ilk düşünmeye başladığımızda.şimdi elimiz ona bile gitmiyosenağlama

eftelya izmirde hangi hastanede tedavi görüyorsun canım tavsiye edeceğin bir yer var mı

daha tedaviye başlamadık canım eşim varikosel ameliyatı oldu 3.5 ay önce 6.ayı bekliyoruz sonuçları değerlendirmek için sonra tedaviye başlıyacağız inşallah ben çesava bülent beye gidiyorum rutin muayene için ama 9 eylülde prof yakup erata var çok iyi bir doktor tedavi olursam ona giderim heralde

Son düzenleme:
ne bileyim işte.bi an duygulandım.düşünceler yiyip bitiriyo.zaman acımasız su gibi akıp gidiyo.beklemek zor.yaşayıp görmek canını yakıyo insanın kayra.

rabbimden ümidini hiç bir zaman kesme canım ALLAHIM o kadar büyükki i sineğe bile (biz bile bazen göremiyoruz o kadar küçük) o canlıya bile bi can kalp gözler kanatlar vermiş mükemmel yaratmış ki birtek ol demesi yeter bize bir çiğnemlik et parçasından yaradan rabbim bizede zamanı gelince nasip eder inşallah eğer vermezse de mutlaka vardır bir hayır canım kendini bu kadar üzerek kendine haksızlık yapıyosun canım bak bende öyle yaptım şimdi tiroitle pko yla uğraşıyorum hep stresten canım kendime yaptım üzülme olurmu canım hep dua et

teşekkür edrim canım ben de şifa hastenesini düşünmüştüm araştıryorum belki ege üniversitesi hastanesine giderim

X