Bir çok kişi hamile kalacak (Kürlerimizle, inancımızla, Dualarımızla) Buna inanıyorum

herkese merhaba,

aranızda bu gece itibariyle katıldım. allah herkesin gönlüne göre versin emeklerimizi boşa çıkarmasın.
mümkün olduğunca yazışmalarınızı okudum, bir kaç bilgi sahibi oldum teşekkür ederim. ama yinede size sormadan edemedim.
benim tek sorunum tek tüpüm tıkalı ve eşimde bir sorun yok. 1,5 yıldır korunmuyor her ay doktor kontrolündeyim yumurtalamam yerinde adetim doğum kontrol hapını bırakınca bir güne düştü progeston hormonu almama rağmen hiçbir değişiklik olmadı böyle yaşamaya alıştım.tavsiyelerinize ihtiyacım var
1-tüp tıkanıklığı içindoğal yollarla tavsiye edeceğiniz bir şey var mı?
2-hayıt tohumu içsem sizce reglimin gününde artış olur mu? ( doğum kontrol hapını bırakmadan önce genç kızken herşey normaldi)
3- klomen kullanmadan doğal yollarla yumurtalarımızı nasıl kalite hale getirebiliriz?
4- tüp bebek yan etkileri hakkında bilgileriniz veya duyumlarınız varsa paylaşır mısınız?
çok teşekkür ederim.

Etpufum öncelikle hoşgeldin
Rabbim inşallaah bebişini kucağına almayı nasip eder.
Öncelikle sadece umudunu artıkmak istiyorum şöyleki
Kardeş kadar yakın olduğum arkadaşımın yengesi şu an 36 yaşında ve en küçüğü 13 yaşında olmak üzere iki çocuğu var.
Bundan 1 sene önce bebek istiyorlar ve korunmayı bırakıyorlar.
Olmayınca dr gidip iki tüpününde tıkalı olduğunu öğreniyorlar
Dr istiyorsanız sizi tüp bebeğe yönlendireyim diyor hatta bu dr benim dr um
Yani mümkün değil olmaz diyor
Onlarda napalım zaten iki tane var diyip çıkıyorlar.
kadıncağız çıkarken dr diyorki
Ben şu an çocuk istiyorum ama bu yaşlarda istiyorum.kırklı yaşlarda risli bir gebelik istemiyorum Şimdi siz kesinlikle korunmayın mı diyorsunuz. diye soruyor
O da bırakın kesinlikle olmaz diyor.
Veeee
kadıncağız bundan iki ay sonra hamile kalıyor.
Şu anda dört aylık hamile :CüvCüv:
Yanlış anlama amacım umut tacirliği değil.
Sadece Rabbim çok büyük demek

Şimdi moralin yerine geldiyse geçelim sorularının cevaplarına:

1 tüp tıkanıklığı ile ilgili olarak maydanozlu süt buharına oturmanın iyi geldiğini duymuştum.
Hatta elma yağıda kullanıyorlar tampon yapıp.
Bu topikte 1. sayfada problemi olan arkadaşların listesi var oradan bakıp iletişime geçebilirsin onlarla.
bunlar benim kızlar yazışırken okuduğum bilgiler.

2 Hayıt tohumunun adet düzenlediğini ama bunu geç bir zamanda yaptığını (yaklaşık 3 ay gibi bir süre) biliyorum.Adet miktarın ile ilgili bir problem yaşıyorsan çok büyük ihtimalle rahim duvarı ile ilgilide bir problem vardır çünkü kalınlaşınca kanama süresi uzadığına göre büyük ihtimalle incelince de kısalır mantıken.
Zaten drun sana progestron vermiş
Kalınlaşmada fazla progestrondan kaynaklanır.
Buda benim dediğimi güçlendirir.
O yüzden canım böğürtlen kökünü tavsiye edebilirim.
bu kür rahimi kuvvetlendiriyor.Ayrıca tarifini kuzucum (kuzunaz) birinci sayfaya yazmıştı.Aklına takılanları ona sorabilirsin
Yine Saraçoğlunun soğansuyu kürünü tavsiye edebilirim.
Adam bunu özellikle pkolulara ve rahimle yumurtalıkla ilgli herşeye tavsiye ediyor.
Bir de kolay hamile kalmak isteyenlere bir kere öneriyor.

3 Yumurtayı kaliteli hale getirmek için ben adet döneminde bal tarçın çörek otunu kullanıyorum.
tıpkı klomen gibi.adetin 3 ile12. günleri arasında sabah akşam bir çay kaşığı alıyorum.
Bazı arkadaşlar ise hem vücut direncini artırmak hem de yumurtaya yardımcı olmak için bal polen karışımını kullanıyor.
yrıca ben soğan kürünün arkasına incir havuç kürünü uyguluyorum.
Sdece incir kürü yumurta sayısını artırırken (sanırım sayı artınca eminimki kalitede artacaktır çünkü bir taneye yetmezken hormonlar bir kaç tane üretmeye başlıyor bu da olumlu bir sonuç) incir havuç kürü ise yumurtlamaya ve çatlatmaya yardımcı oluyor.

4 Tüp bebek de ise tek bildiğim bir arkadaşım yaptırdı ve mutlu sooon.
Özeldi ve ankarada yaptırdılar.
Bunun dışında tüp bebek çalışmalarının psikolojik olarak yan etkilerini ve tutmayınca boşanmaya varabilen sonuçlarını duyuyorm
Henüz şahit olmadım.
Dedim ya benim şahitliğimdeki mutlu son ile bitti.

Amma uzun yazdım kusura bakma.
umarım yardımcı olabilmişimdir.
opuyorumnanaktan

canım hoşgeldin benımde tüpüm tıkalı ben suan suyun içine papatya civan perçemi koyup kaynatıyorum ve buharında oturuyorum maydanoz süt buharında oturuyorum sargı bezine viks ve adacayı yagı döküp onu koyuyorum tampon gibi bide kaplıcaya gidecegim sıcak su iltihabı akıtmaya iyi gelir çünkü imkanın varsa gitmeni tavsiye ederimyumurta kalıtesi içinde incir kürü uygulayabilirsin tüp bebek yan etkilerini nette okudum ialçlar kilo aldırıyormus baska yan etkisini okumadım bende yaza tüp bebek yaptıracagım Allah nasip edeerse

Son düzenleme:
günaydınlarrrr...bol hamisli günler kızlarr:CüvCüv:
var mı günü gelen,günü geçen:))

günaydın arkadaşlar bende yeni katıldım aranıza
inşallah Allah hepimizin dualarını kabul ederde bizlerde bebişimize kavuşuruz en kısa zamanda

bende iyim çok şükür
eşime kızdım sabah biraz onun dışında iyim.
keçiboynuzu kürüne başladık ya içmek istemiyo sperm yetersizliği var ama kabullenmiyo hastamıyım ben diyo püff sabah içmasi gerekeni içmedi napcam böyle bennmafoldumben

erkeklerin cogu böyle anlasılan kabullenemiyorlar bir türlü kendilerindeki problemleri
Allaha şükür benim eşimde problem yoktu ama yinede içirmiştim içti bişey demeden yedirmeye calıs keçi boynuzunu yada bol bol ceviz fındık bal falan yedir

2 sene olcak neredeyse korunmayı bırakalı şimdiye kadar hiç ona sorun sende gb laflar etmedim etmem de ama bi şiler yapmadan da olmuyo işte aşikar,bak diyorum bende incir suyu içiçem sadece sen içmiyosun ki hasta olduğumuz için değil işimiz kolaylaşsın die içiyoruz diyorum ama pek değişen bi şi yok onun açısından

ama canımm sana akıl vermek gibi olmasınn. şöyle bişey dene iyce m sinirlenn artık ağlama noktasına gelirsin zatenn bağırarak söyle öyle daha ikna edici olursunn. ben artık bir bebek istiyorum ve senin bu umursuz tavırlarından bıktımm de.. sen bebek istemiyo olabilrsinn ama ben istiyorumm artık zamanı geldide geçiyo bile falann diyeee blörf yap yani birazz zaten kocişler eşlerinin ağlamasına dayanamazlar.. dee yani beni üzmek hoşunamı gidiyoo yadaa başkasında bir çocuk bebek gördüğüm zman benim içim gidiyo benimde hakkım değilmi bi evlat sahibi olmak falan de öyle bi içerkii paşa paşaa..kaydirigubbakcemile3

evet evinciğimin dediği gibi yapabilirsin onlar bizim aglamalarımıza dayanamıyorlar etkili bir silahtır gözyaşı kaydirigubbakcemile3

akşam denicem hemen :)
zaten söylediklerinde yalan değil
evlenen bütün arkadaşlarım ya doğurdu ya doğurmak üzere bi araya geldiğimizde muhabbet dönüp dolaşıp bebeğe geliyo üzüldüğümü farketmiyolar onlar yaşamadıkları için anlayamıyolar benim yaşadıklarımı, yanlarından ayrılıp da eve gelince iki gün kendime gelemiyorum:çok üzgünüm: bunları biliyo ama inatçı keçi yine de kendi bildiğini yapıyo

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…