Bir çok kişi hamile kalacak (Kürlerimizle, inancımızla, Dualarımızla) Buna inanıyorum

cnm benim adetim düzenli 2 sene gitmememin sebebi eşim askerde idi ogüzden gitmedim 15 ay askerlik yaptı eşim yani birde asker yolu bekledim yeni geldi 4 ay oldu bitkileri deneyip gitcem 2 sene boyunca hiç gitmedim değil ara kanamam oldu bi ara rahim yarası varmış bende ilaçla düzeldi şimdi herşey düzgün kanallar felan iyi yani bakalım işte böyle cnm benim hikayem inşallah olur hepimizin ben de yenim ayşecim

Son düzenleme:
ya kuzunaz bnde de pcos vardı hatırlıyosundur,bişi sorcam bu böğürtlen tam olarak nasıl yapılıyodu bide adetin ilk günümü başlanıyo bugün benm ilk günümde kaçırmıyım diyorum, bir de kaç gün içeceğiz yumurtlayıncaya kadar mı adete kadar mı?
çk sağol şimdiden:)

evet cnm biz varız ben geç kalkıyom sabah o güzden uyumuyorum gece pek aymescim

Son düzenleme:
canım benim öyle doğru söyledinki gerçekten derdi çeken bilir aynen eşler bile bazen bu konuda anlayışsız olabiliyor dediğin gibi pco lu olup çook gebe kalan var
doktorlar hemen tüp bebek öneriyor zaten para kazanacaklarya benim yaşım 20, iki yıllık evliyim ve bi kere normal yoldan hamile kalmış bi insanım bana bile tüp bebek dedi düşün artık

Bide bende sadece çatlama problemi değil yumurtlama problemide var
menogon gibi güçlü bi iğneden 4 kutu oldum inanırmısın sadece 23 mm boyutunda 1 yumurtam oldu
ayrıca rahim içi destekleyici ilaçda içiyorum
rahimde kalınlaşmada az oluyor,yumurtlamada küçük oluyor,çatlamada olmuyor sorun bu
bitkisel konuya gelince aslanpençesi,çobançantası,civanperçemi üçünü demleyip içiyorum
hayıtı ve böğürtlenide çok duydum ama denemedim onlarıda denicem saol:)[/QUOTE]

günaydın kuzum kusura bakma ve arkadaşlar kusura bakmayın dün annemde kalmak zorunda kaldım o yüzden akşam giremedim bu günde öğleye kadar çalışıyorum eve gidincede birsürü işlerim var temizlik filan inşallah bitirebilirsem girerim hafta sonuda gezmezsem tabi neyse kuzum senin ki bence tamamen stres kaynaklı olmuş bebeğinden dolayı ki kolay bir mesele değil ani şok yani ne bilim hatırlatmak için söylemiyorum ama 9 ay karnında taşıyıp onu beklemek zor biş iş değil yani rahim kalınlaşması yumurtlayamamak filan bunlar hep lh ve fsh ın işi bunlar dengesiz olunca progesteran ve östrojende dengesiz oluyor yumurtlam olmuyor rahim kalınlaşmıyor filan ve dediğim gibi sana anlattığım olay ben sana bunu çok önceleri bir dr un sitesinden okuduklarıma dayanarak söyledim ayrıca hani derler ya bazı kadınlar falancı üzüntüden adetten kesilmiş diye ani şoklar filan yapıyor benim eltim doğumdan sonra ani bişok yaşamış 25 yaşında menepoza girmiş şimdi 45 yaşlarında filan yani şimdi atlatmış olsan bile o zamanki üzüntü yetti sana yani ama düzelmeyecek diye bir şey yok değilmi biz inanıyoruz arkadaşım

canım hemen başlayabilirsin bir dahaki adet olana kadar yada hamile kalmışsan bunu öğrenen kadar kullanabilirsin bence bakma ben yumurtlama olunca bıraktım ama içseydimde olurdu bu arada yazmıştım ama tekrar yazayım 500 gr böğürtlen kökünü alıp bir tencereye 6 litrede su ilave edip kaynatıyorsun kaynar kaynamazda altını kısıp yarım saat kısık ateşte demlendiriyorsun ağzıda kapalı olsun kısık ateş olmasına dikkat et(kaynadıktan sonra) ve soğumaya bırak soğuduktan sonrada şişelere doldurup dolaba koyabilirsin ve bunu sabah akşam aç karnına iç canım bu arada size bişi söyliyim bizim oradaki aktarcı benim eşimin askerlik arkadaşı eşime geçen böğürtlen kökü aldırdığımda hayırdır abi kısırlık tedavisi filan mı oluyor eşin demiş oda yok kendi kendine bişiler yapıyor demiş kıslar

|....KK Nick....|YAŞ|SAT|infertilite sorunu .|Uyguladığı kürler|beklenen adet tarihi |kullandığı ilaçlar| ovülasyonla ilgili | Dualar
1|kuzunaz|25 | 26.09.2009 |polikistikover |hayıt kapsülü (agnucaston), polenbal, tarçınçörekotu, bal, böğürtlen kökü| belirsiz |glucophage-folic plus-carvital(b12-b6-folicasid bitkisel) | ovülasyon testine başlayacak| 4444 tefriciye ,41 yasin,tesbihler
2|yasemin-66 | 30|14.09.2009|sebepsiz-bebeklerin kalbi duruyor |ba tarçın çörekotu karışımı |09.10.2009 |zinco-s,folbiol,bebe aspirini ve b vitamini | yumurtlama düzenli|4444 tefriciye ,41 yasin,tesbihler
3|alpy| 28|17.09.2009|polikistikover|soğan kürü-eşine keçi boynuzu kürü|belirsiz|glucophage,folik asit |dr tarafından takip yapılacak |meryem süresi,41 yasin ve 4444 tefriciye başlayacak
4|aycanisa |21|23.09.2009|tüp tıkanıklığı|adaçayı yağı,süt ve maydonoz buharı,arslan pençesi çayı| belirsiz|ilaç kullanmıyor |ovülasyonu düzenli gerçeklerşiyor | 500 yasin, tesbih , 4444 tefriciye başlayacak
5| yavruceylan|29|28.09.2009 |polikistikover|şuan soğan suyu-böğürtlen kökü ve bl-tr-çrk karışımına başlayacak|26.10.2009|folbiol|şu an düzenli adetten dolayı düzenli kabul ediyoruz |tesbih var ve 41 yasine başlayacak
6|prlanta|21|12.09.2009|sorun yok|baltarçınpolençörekotu karışımları ve böğürtlen kökü kullanacak|10.10.2009|klomen ve çatlama iğnesi kullandı şimdiye kadar |düzenli yumurtluyor|41 yasin ve 4444 tefriciyeye başlayacak
7|aymes|27 | 27.09.2009|erkek infertilitesi|şu an kür uygulamıyor| 25.10.2009|şu an ilaç kullanmıyor | düzenli yumurtluyor | 41 yasine başlayacak meryem suresi ve tesbihe başladı
8|bulut83|27|26.09.2009|sebepsiz infertil|şu an kür kullanmıyor |25.10.2009 |şu an ilaç kullanmıyor |yumurtlama normal | 41 meryem suresi okundu-tilavet surelerine başlayacak
9|Eti_puf|27|10.09.2009|spermiyogram düşüklüğü (eşte)-yumurtlama bozukluğu|keçiboynuzu (eşe) -baltarçın ve süt buharı | 08.10.2009 |ilaç kullanmıyor|yumurtlama düzensiz|4444 tefriciye okundu
10|bels1|27| 26.09.2009|oligosperm|çakşırotu ve keçiboynuzu |23.10.2009|presed(sperm için jel)|yumurtlama düzenli|kenzül arş(kadeh duası)
11|ayferrr|21| 24.09.2009|yumurtalık tembelliği(zaman zaman)|eşine keçiboynuzu |23.10.2009|ilaç yok)|yumurtlama düzensiz|tesbihe başlanacak
12|esengülüm|23| belirtilmedi|polikistikover ve eşte morfoloji ve hareket problemi|eşine keçiboynuzu kürü ce evicap vitamin |07.10.2009|glucophage|belirtilmedi|meryem suresini okuyor
13|Kelebekafyon|22| 22.09.2009|eşte varikosel(ameliyat)|eşine çakşırotu kürü uyguluyor kendi böğ. kök. başlayacak |19.10.2009|ilaç kullanmıyorlar|yumurtlama düzenli|41 meryem süresi okuyacak
14|zeyn77|32| 11.09.2009|yumurtlama bozukluğu ve eşte sperm azlığı|baltarçınçörekotu karışımına başlayacak eşi için panax ginsengi macunu kullanıyor |15.10.2009|klomene başlayacak|ovülasyon testi ile takip edecek|tesbihe başladı
15|ayse.20|20|25.09.2009|yumurtlama bozukluğu-tembelliği|balpolenarısütü karışımı+3 çeşit ot kullandı |25.10.2009|klomen+estrofem|ilaçsız ovülasyon gerçekleşmiyor|7 gün oruç+ya şafi tesbih

canım sölediklerinde haklısın çok takmamak gerekiyor ama zaten burası bize ilaç oluyor bu anlamda unutuyoruz zaman geçiyor filan bu arad agünaydın

prlanta canım bişi dicem sende ki sorun ayse.20 arkadaşımızın ki gibi olmasın yani folikül kisti hani yumurtanın büyüyüp çatlamaması ve adetle kaybolması gibi bu 1 kereye mahsus olduysa sorun yok tabi de bişi dicem bu arada eşim 15 ay askerlik yaptı geleli 4 ay oldu demişsin normalde sebepsiz veya sebepli infertil kabul edilebilmen 1 yıl boyunca için haftada en az 2 kere cinsel ilişki yaşayıp hamile kalamaman lazım yani askerden önce bu oldumu 1 yıl çünki gereksiz yere strese giriyor olabilirsin

Bazı durumlarda ise adet kanamanız gecikmesine rağmen gebelik testiniz menfi gelebilir. Bunun en muhtemel nedeni testin erken dönemde yapılması olmakla beraber gerçekten de adet kanamanız gebelik dışı bir nedene bağlı gecikmiş olabilir. Üreme çağındaki kadınlarda adet kanamasının gebelik dışında en sık gecikme nedeni ruhsal olaylardır.

Yumurtlama olgusunun beyindeki merkezi hipotalamus bölgesidir ve bu bölge beyin korteksi adı verilen ve duygu ve düşüncelerimizin oluştuğu beyin üst merkezinin sıkı denetimi altındadır. ıleri derecede gebe kalma arzusu, ileri derecede gebe kalma korkusu, ruhsal stres, iklim değişiklikleri ve diğer birçok neden bu bölgenin hipotalamusa “adet gecikmesi” emrini vermesine neden olabilir.

Adet kanamanızın gebelik dışı bir nedene bağlı olarak geciktiği net olarak belirlendikten sonra “adet söktürücü” olarak tabir edilen ilaçlarla adet kanamanızın oluşması sağlanacaktır.
Adet kanamanızın ortaya çıktığı ilk gün eskimiş rahim iç tabakanız atılacak ve yeni adet döngünüz başlayacaktır.

Dr. Kağan Kocatepenin sitesinden kopyaladım kızlar stres neler yapıyor bakın

Bu hafta adet görürseniz asla "Ben ne zaman gebe kalacağım?" endişesine kapılmayın. Korunmasız bir siklusta (adet döngüsünde) bir kadının gebe kalma şansı yanlızca %25'tir. ılk birkaç denemeden sonra kadınlar sıklıkla bu endişeye kapılırlar ve doktora koştururlar. Her kadının gebe kalma "hızı" farklıdır ve biz doktorlar genellikle 12 ay boyunca (yaşı ileri olanlarda 6 ay boyunca) düzenli bir şekilde ilişkide bulunulmasına karşın gebe kalamadığınızda bazı tetkikler başlatırız.

Dikkat: Hamile kalmakta aceleci davranırsanız kendinizi kısa zamanda gereksiz bir tüp bebek uygulamasının başrol oyuncuları olarak bulabilirsiniz. Sabredin...

bunları bir çok kişi biliyor ama ben bilgi olsun diye buraya koplyalıyorum arkadaşlar

Merhaba kuzunazcııııım
Sesim soluğum çıkmıyor ama takipdeyim
Belki tecrüben vardır diye soruyorum canım .
ıki faz var ya yumurtlamak için 1. ovuluasyon fazü 2. luteal faz diye
benimkisi adetin ikl günü yani ovuluasyon fazda bu adet döneminde benim progestronum 1.40 gibi çıktı
Yumurtlama oluyor mu acaba??

Bi de sen bal tarçın çörek otu kullandın mı hiç
Bazı sitelerde sadece adet döneminde kullanmak gerekiyor diye
Tıpkı klomen gibi kullanılması gerkiyormuş bilgin var mı canım???

Öptüüüm kocamaaaan

teşekkürler canım faydalı bilgiler için.
bugün kimsecikler yok galiba seninle benim dışımda :)

canım bak tam olarak bunu bilemiyorum ama progesteran hormonu rahmi kalınlaştıran hormon diye biliyorum yani ama östrojenle işbirliği yaparak yapıyor bu işi sanırım yumurta çatlamasını sağlayanda lh diye biliyorum baltarçınçörekotu karışımım var sabahları bazen yiyorum ama unuttuğumda oluyor yani adet döneminde başlanırsa iyi olur diye düşünüyorum dediğin gibi klomenne de adetin 5. günü başlıyoruz yumurta oluşması büyümesi için ama sonrasında yenmeyecek diye bişi yok bence sonuçta bunlar gıda takviyesi tarçın çok iyidir mesela yani bilemiyorum ben mesela böğürtlen kökü bitkisel bişi olduğu için buna dikkat ederim ama polendi tarçın bal karışımıydı ben bunları gıda takviyesi olarak görüyorum her zaman tüketebileceğimiz şeyler diye düşünüyorum bunlarda şu gün bugün diye takılmak istemiyorum ama günde bir kaşıktanda fazla almamak gerekir diye düşünüyorum herşeyin fazlası zarar öyle değilmi

teşekkürler canım faydalı bilgiler için.
bugün kimsecikler yok galiba seninle benim dışımda :)

rica ederim kimsecikler olmaz olurm u bak kimler var az önce hatta 8 kişiydik sayfada sol alt köşeye doğru bakarsan görürsün

Konuyu Toplam 6 Kullanıcı okuyor. (6 Kayıtlı kullanıcı ve 0 Misafir)
Kuzunaz, 23SM, alpy, kuze, nur1111, sumeyrat

bu arada yumurtlamasında sorun olan ve pko lu olanlar içinde bunu kopyalıyorum şu an araştırarak bulduğum bir şey değil 4 sene önce okuyup aslında pko lu olduğumu kendim teşhis ettim adet düzensizliğimden dolayı dr a da ben söledim de o yönde araştırdı ve pko lu olduğumu buldular

Foliküllerin Gelişimi Neden Durur?

PKO bir kısır döngü hastalığıdır. Herhangi bir nedenle yumurtlama sürecini bozan her olay, sonuçta yumurtalıklarda polikistik yapının gelişmesine neden olabilir.

Bu olay,

beyinde yer alan ve yumurtlama için ilk sinyalin verildiği hipotalamus bölgesinden dalgalanmalar şeklinde olan GnRH adı verilen hormonun salgısını bozan bir olay,

veya hipotalamus bölgesine komşu olan ve yumurtalıklara GnRH hormonundan sinyal aldıktan sonra LH ve FSH hormonu salgısı yaparak folikül geliştirme ve yumurtlama emri veren hipofiz bezini olumsuz etkileyen bir olay olabilir.

Hipotalamus ve hipofiz bölgelerindeki bu hormonların salgılarını bozan temel olaylar aşırı ruhsal stres, prolaktin hormonu yüksekliği, tiroid hormonları salgı bozukluklarıdır. PKO’da bu tür nedenler arka planda yer alırlar.

Direkt olarak yumurtalıkların içindeki hassas hormonal dengeye etki eden bir olay foliküllerin gelişimini oldukça olumsuz etkileyebilir ve PKO gelişimine neden olan en temel mekanizmalar bu bölgeyi etkilerler. Şeker hastalığı veya şeker hastalığına eğilim, böbreküstü bezlerinden aşırı miktarda androjen hormon (erkeklik hormonu) salgılanması gibi olaylar yumurtalıklardaki hormon dengesinin bozulmasına, buradan hipotalamus ve hipofiz bölgelerine bozuk sinyaller gitmesine ve böylece yumurtlamayı sağlayan temel hormonlar olan LH ve FSH hormonlarının salgılarının bozulmasına neden olabilirler.

Yumurtlama durakladıkça yumurtalıklardaki kist sayısı artar, kist sayısı arttıkça yumurtalıkların içindeki hassas hormonal dengeler daha da bozulur ve yumurtlama bozukluğu daha kronik hale gelir.

"Yarım folikül" sayısı arttıkça “bozuk sinyaller” artmaya devam eder ve yumurtlama daha da zorlaşır.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…