Bir çok kişi hamile kalacak (Kürlerimizle, inancımızla, Dualarımızla) Buna inanıyorum

onemlı olanda zaten sonradan bıle olsa yanlıs yaptıgını ANLAMAK.sen anlamıssın ALLH affedıcıdır vede affetmıstır merak etme
am senın adına cok uzuldum ıkızlerını kaybedısıne vardır bundada bır hayır.
rabbım gunahlrmızı evlat hasretıylen sınamasın.
dermansız dert vermesın kımseye...
dun kıtapta söle bırsey okudum sızınle paylasmak ıstedım.....
eger ALLHIın sevdıgı kulu kendınden bırsey ısterse Allah cebraıl a.s yanına cagırırmıs ona suan ıstedıgını verme bu kulumun bana yalvarısı hosuma gıdıor dermıs
eger sevmedıgı bırı bır sey ıstrse ALLAHtan,ALLAH cebraıl a.s' a söyle dermıs.bu ne ıstıyorsa ver sesını bıle duymak ıstemıorum dermıs.
rabbım sabrımızı denıor....sabrın meyvesı guzel olurmus.

onemlı olanda zaten sonradan bıle olsa yanlıs yaptıgını ANLAMAK.sen anlamıssın ALLH affedıcıdır vede affetmıstır merak etme
am senın adına cok uzuldum ıkızlerını kaybedısıne vardır bundada bır hayır.
rabbım gunahlrmızı evlat hasretıylen sınamasın.
dermansız dert vermesın kımseye...
dun kıtapta söle bırsey okudum sızınle paylasmak ıstedım.....
eger ALLHIın sevdıgı kulu kendınden bırsey ısterse Allah cebraıl a.s yanına cagırırmıs ona suan ıstedıgını verme bu kulumun bana yalvarısı hosuma gıdıor dermıs
eger sevmedıgı bırı bır sey ıstrse ALLAHtan,ALLAH cebraıl a.s' a söyle dermıs.bu ne ıstıyorsa ver sesını bıle duymak ıstemıorum dermıs.
rabbım sabrımızı denıor....sabrın meyvesı guzel olurmus.

inşallah affedilmişimdir canım.dr araştırıyorum aşılama deniycem umarım ilk seferde tutar.bahsettığin yazıyı annem bana hep söyler canım senin yalvarman duan rabbimin hoşuna gidiyo der .....

inş hılalcıgım
duların ıcın saol ınş rabbım kabul eder
evt bende öle dıorum vardır bır bıldıgı rabbımın dıe
zaten sadece ceken anlar benım yazdıklarımı
yasadıklarımı
haftaya ıstanbula gıdıorum hem gezıcez
hemde prof. bır doktora kısırlıgın sebebını arastırmak ıcın gorunecegız
ben ılk senemdekı tatılımı cocugumlan gecrmeyı
hep hayal edıordum yada hamıle hamıle gezerım dıodum
ama rabbım hastalık ıcın gıtmeyı nasp edıor
cok sınırlerım bozuk
herseyeeeeeeeee....esımın aılesı durumu bıldıgı halde ılgısız
olsek gene arayıp sormuolar ne var ne yok dıe:KK43:
ben herkese cok emek harcadım ama herkes nankor cıktı
onada pskolojım bozuluor
her ay adet olmak sınırımı bozuor
kadın oldum olalı kırmızı renkten nefret eder oldum :KK43:
offfffff sızıde sıktım böle konusaraktan

merhaba arkadaşım öncelikle çok geçmiş olsun rabbim seni ve diğer tüm arkadaşları muradına erdirsin yalnız bu yazında bişi dikkatimi çekti her ay adet olmak sinirimi bozuyor demişsin ama buna şükretmelisin gerçekten bu senin yumurtladığını gösterir bide bundada sorun olsaydı bence şükrederek dua ederek ilerlememiz lazım bu yolda beterin beteri var allah yardımcımız olsun hepimizin

merhaba arkadaşım öncelikle çok geçmiş olsun rabbim seni ve diğer tüm arkadaşları muradına erdirsin yalnız bu yazında bişi dikkatimi çekti her ay adet olmak sinirimi bozuyor demişsin ama buna şükretmelisin gerçekten bu senin yumurtladığını gösterir bide bundada sorun olsaydı bence şükrederek dua ederek ilerlememiz lazım bu yolda beterin beteri var allah yardımcımız olsun hepimizin

Haklısın kuzucum yaaa
Adet olsan bi deeert olmasan ayrı dert
bir tanıdığın anneannesi "kadının ömrü donuna bakmakla geçer" derdi
Çok haklıymış
Adet oldum mu diye bak?
Daha adet olmadım mı diye bak
adetten kesildim mi diye bak
menopozda yine bak
Bak oğlu bak yani

Bir de gerçekten doğru dua etmek lazım

tatlımm görmedim seni canım yaa bi bakıp çıkayım dedim kusura bakma olurmu çok şükür iyiyim biraz bulantılarım var o kadar sabahları çok fenayım bizim sıpa kahfaltı bile yaptırmıyo:KK1:

tamam canım yeğenim zaten nazlı geldii bide kucağına alana kadar annesine çektircek sanırım ama olsun sağlıklı bi şekilde doğsunda gerisi önemli değil.....sıpa deme küser annesii yasakkelime

merhaba sizinle tanışmak fırsat olmadı ben bu topiği açan vefasız kuzunaz :) güsel dileklerinizi için teşekkür ederim süt maydonoz buharı iltihap tıkanıklık vs olanlar için faydalı yumurta üretiminde etkisi olacağını sanmıyorum ama dediğim gibi temizlenme olayını sağlayabilir

Bu guzel topik icin vesile olmussun yuregine saglik arkadasim cok guzel bilgiler ve cok samimi.Gercekten burada yuregumuzden gelenleri paylasiyoruz.Rabbim hepimizin kalbine gore versin.

valla canım benim birincisindede kullandım
ikincisindede:)
önce rabbin-m verdi tabiki ama
illaki faydası olmuştur
ben hep çok inanmıştım ve şükürler olsunki oldu:)
denemek istersen tavsiye ederim:)

inşallah canım benim hepimizin dualarını kabul eder inşallah rabbim

valla bacı kendimi çok yormuyorum ama
mecbur kimse yok kendim yavaş yavaş yapıyorum...

valla canım bende iltahap vardı ben yaptım
benim yapmadığım bişi kalmadı
bende iltahap vardı illaki faydası olmuştur:)
yapmak istersen aklında kalmasın:)

Canim suanda incir kurunun bir haftasi bitti 21 gun sonra 7 gunluk arada yapayim diyorum.Adetin kacinci gunu yapiliyor.
Bir de bu kuru kulanmaya basladim ve su anda ovulasyon donemine bir iki gun var ama ben de cok fazla beyaz akinti gelmeye basladi acaba yumurtlamaya mi basladim ne dersiniz

nısanlıyken hep hayal kurardık esımlen
hemen hamıle kalırım dıoduk
senemıze bebegımızlen gırerız dıoduk
evlendık 5.5 ay gerdege gıremedım
o kadarda cesaretlı bır kız oldugum halde
gırmeye basladık
ılk ay o kadar umutluydukki
hep bebegımız gobişimde dıodum
olmadı 2 olmadı 3.ay olmadı derken esımde
sorun cıktı
tup bıle belkı olmaz ama
bızım ortada olmayan yada hıc olmayacak olan kızımızın ısmı bıle hazır
^^BENGİSU^^
bazen kafayı yıcek dereceye gelıorum aglamamak ıcın bogazımda hıckırıklar dugumlenıor
neyın cezası dıe soruyorum allha
oturup dusunuorum kımın ahı dıe bazende cok yoruluyorum
hayırlısı dıyıp tesellı edıorum kendımı
bır cıkış yolu bulamıorum
anne olmayı cok ıstıyorum ......mafoldumbenmafoldumbenmafoldumbenmafoldumbenmafoldumben

Canim kesinlikle umudunu kaybetme Rabbim ol derse olacak herseyin zamanini o bilir.Sabir.

Zekeriyya Aleyhisselamın çocuğu olmuyordu. Hanımını ve kendisi de ihtiyardı. Çocuğu olmasını çok arzu ediyordu. Zekeriyya Aleyhisselam Rabbine gizlice şöyle yakardı:

“Ey Rabbim beni yalnız başıma bırakma. Çünkü Sen Varislerin En Hayırlısısın.” Bunun üzerine Cenab-ı Hakk katından kendisine Cebrail Aleyhisselam tarafından Yahya müjdelenenir. Enbiya Suresi’nin 89. ayetinde kelam-ı ezeli olarak talim edilen bu duadan başka, Zekeriyya Aleyhisselam’ın Al-i İmran’ın 38. ayetinde de evlat isteme duası zikredilir:

“Ey Rabbim bana Senin katından lütuf ve kereminle tertemiz bir çocuk ihsan et. Muhakkak Sen duaları İşitensin.”

Rabbim kabul edecek dualarimizi insallah.

Guzel anne adaylari UMUDU kaybetmek yok asla...

Hz. Zekeriya (A.S.)

Soyu Dâvud (a.s)'a dayanmaktadır. Kur'ân'da anılan duâlarından (Meryem, 16/6) anlaşıldığına göre, soyu daha sonra Yâkub (a.s)'a varmaktadır (el-Kurtubî, Ahkâmu'l-Kur'ân, Kahire 1967, XI, 82; er-Razî, Mefâtihu'l-Gayb, Mısır 1937, V, 769).

Zekeriyya (a.s) ısrâiloğullarının peygamberi olduğu gibi, aynı zamanda onların bilgini, reisi ve müşaviri yani danışmanı idi (es-Sa'l-ebî, el-Arais, 1951, 372).

Onun hakkında çeşitli âyet ve hadisler vardır. Ebû Hureyre'nin naklettiğine göre, Hz. Muhammed (s.a.s);" "Zekeriyya (a.s) marangoz idi"(Ahmed b. Hanbel, el-Müsned, Mısır, 1954, II, 405) diyerek O'nun elinin emeği ile geçinen bir sanat ehli olduğunu haber vermiştir.

Zekeriyya (a.s)'ın hanımı ısa (a.s)'ın annesi Meryem'in teyzesi ışâ idi. Zekeriyya (a.s) da, Meryem'e bakmakla meşgul oluyordu. O'na Beyt-i Makdis'te bir yer yapmıştı. O'nun odasına her girdiğinde, yanında kış mevsiminde yaz meyvesini ve yaz mevsiminde de kış meyvesini buluyordu. Zekeriyya (a.s), "Ey Meryem, bu sana nereden geliyor?" diye sorunca, Meryem, "Allah tarafındandır." diye cevap veriyordu (el-Kurtubî, Ahkâmu'/-Kur'ân, IV, 69 vd).

Zekeriyya (a.s) Hz. Meryem'in yanında böyle yaz mevsiminde kış meyvesini ve kış mevsiminde de yaz meyvesini görünce, Meryem'e bu nimetleri veren, buna gücü yeten yüce Allah, eşimin yaşı geldiği halde, bize hayırlı bir evlat verebilir şeklinde düşündü ve hayırlı bir evladın olması için Allah'a gizlice şöyle dua etti:

"Rabbim! Gerçekten kemiklerim zayıfladı, saçlarım ağardı, Rabbim!.Sana yalvarmaktan dolayı herhangi bir şeyden mahrum kalmadım. Doğrusu, benden sonra yerime geçecek yakınlarımın iyi hareket etmeyeceklerinden korkuyorum. Karım da kısırdır. Katından bana bir oğul bağışla ki, bana ve Yâkub oğullarına mirasçı olsun! Rabbim! O'nun, senin rızanı kazanmasını da sağla!" (Meryem,19/4,5,6)

"Ya Rabbi! Bana kendi katından temiz bir soy bahşet!" (Âlu ımrân, 3/38)

"Rabbim! Beni tek başıma bırakma! Sen varislerin en hayırlısısın" (el-Enbiyâ, 21/89).

Gücü her şeye yeten Yüce Allah, Zekeriyya (a.s)'ın duâsını kabul etti ve O'na bir erkek evlad vereceğini müjdeledi:

"Ey Zekeriyya! Sana Yahya isminde bir oğlanı müjdeliyoruz. Bu adı daha önce kimseye vermemiştik" (Meryem, 19/7).

"Mihrabda namaz kılmaya durduğu sırada, hemen melekler ona şöyle seslendi: "Haberin olsun! Allah sana Yahya adlı çocuğu müjdeliyor. O, Allah'tan gelen bir kelimeyi (ısâ'yı) tasdik edecek, milletinin efendisi olacak, nefsine hakim bulunacak ve salihlerden bir peygamber olacaktır" (Âlu ımrân, 3/39).

Zekeriyya (a.s), Allah'ın verdiği bu müjdeye şaştı, hayret etti. Çünkü kendisi de hanımı da hayli yaşlı idiler. "Rabbim! Karım kısır, ben de son derece kocamışken nasıl oğlum olabilir?" (Meryem, 19/8) diyerek, bu ilginç müjde karşısında hayretini dile getirdi.

Yüce Allah ona şöyle cevap verdi:

"Rabbin böyle buyurdu. Çünkü bu bana kolaydır. Nitekim sen yokken, daha önce seni yaratmıştım" (Meryem, 19/9).

Kur'ân'ın başka bir yerinde bu durum şöyle haber verilmiştir:

"Zekeriyya'nın duasını kabul edip kendisine Yahya yı bahşetmiş, eşini de doğum yapacak hale getirmiştik. Doğrusu onlar iyi işlerde yarışıyorlar, korkarak ve umarak bize yalvarıyorlardı. Bize karşı gönülden saygı duyuyorlardı" (el-Enbiya, 21/90).

Yüce Allah'ın bu güzel müjdesine son derece sevinen Zekeriyya (a.s)

"Rabbim! Öyle ise bana bir alamet var, dedi" (Meryem, 19/10). Allah ona şu cevabı verdi:

"Alâmetin; üç gün, işaretten başka şekilde insanlarla konuşmamandır. Rabbını çok an, akşam sabah hamdet!" (Âlu ımrân, 3/41).

Gün oldu, Zekeriyya (a.s)'ın nutku tutuldu. Mihrabdan çıktı ve milletine: "Sabah-akşam Allah'ı tesbih edin! diye işârette bulundu" (Meryem, 19/11).

Zamanı gelince, Zekeriyya (a.s)'ın oğlu Yahya (a.s) dünyaya geldi.

Yukarıda görüldüğü gibi, Zekeriyya (a.s) ile ilgili olarak zikredilen âyetlerin çoğu, dua mahiyetindedir. O, çok dua eden, Allah'ın emir ve yasaklarına riayet ederek tam bir teslimiyet içinde yaşayan Yüce bir peygamberdi. Allah: "Zekeriyyâ, Yahyâ, ısa ve ılyas'a da (yol göstermiştik). Hepsi iyilerden (idi)ler" (el-En'âm, 6/85) diyerek onu şahit peygamberlerle birlikte anmıştır.

Zekeriyya (a.s) bu şekilde ömrünü ibâdetle geçirdi. Daima insanları Yüce Allah'a inanmaya ve O'nun yolunda yürümeye cağırdı. fakat azmış olan, küfre dalan ve önünü görmeyecek kadar gözü dönenler, onu şehid ettiler (Taberî, et-Tarih, Mısır 1326, II, 16; Ahmet Cevdet Paşa, Kısus-r Enbiyâ, ıstanbul 1966, I, 41).

hıc bır skeılde buyuk konusmadım esımın rahatsızlıgını bıldıgım halde soranlara allh verırse dusunuoruz dıorum baskası olsa benım yerımde asla dusunmuoruz der.
bana evlat hasretı verme yarabb dıe yalvaraıorum
esımde gunden gune kendını harap edıor
maddı ımkanım olsa yemın ederım ne bu kadar buyuk bır acım olur nede bır sey...
allh affedıcıdır inş hepımız alırız kucagımıza bebısımızı.
hepınıze dua edıorum dıger hafta allh kısmet ederse
ıstanbula gıdıyorum
eyup sultana gıdıcem ısımlerınzı alırım adınızlan bırlıkte hepınze dua ederım.inşşşşşş
ALLH buyuk
Canim benim benim adim da Ozlem benim adimi da anarmisin dualarinda.
Kiyamam yaa kizlar yuregimden bir ses buradaki herkes hamile kalacak diyor valla icimden bugun oyle geldi.Bu topigi acan Kuzu sagolsun boyle guzel paylasimlara vesile oldu.Ileride burada yazilanlar guzel bir ani olacak insallah.

Canim benim benim adim da Ozlem benim adimi da anarmisin dualarinda.
Kiyamam yaa kizlar yuregimden bir ses buradaki herkes hamile kalacak diyor valla icimden bugun oyle geldi.Bu topigi acan Kuzu sagolsun boyle guzel paylasimlara vesile oldu.Ileride burada yazilanlar guzel bir ani olacak insallah.

tabıkı anarım dularımdA....
İNŞŞŞŞŞ dularımız kabul olur

canlarım günaydın nerelerdesiniz kayram sende gelmiyon artık bitmedimi işlerin
hepinize hayırlı cumalar.

kızlar hepinize hayırlı cumalar rabbim hepinizin dualarını kabul etsin hepinizin yüzünü daima güldürsün inşallahhh

canlarım günaydın nerelerdesiniz kayram sende gelmiyon artık bitmedimi işlerin
hepinize hayırlı cumalar.

canım benim sanada hayırlı cumalar bitanem nasılsın
benim işler bitti sayılır ufak tefek işlerim var sadece tadilat tahminimizdende uzun sürdü neyseki geçtiğimiz pazar anca bitti çok şükür sen nasılsın neler yapıyorsun

canım benim sanada hayırlı cumalar bitanem nasılsın
benim işler bitti sayılır ufak tefek işlerim var sadece tadilat tahminimizdende uzun sürdü neyseki geçtiğimiz pazar anca bitti çok şükür sen nasılsın neler yapıyorsun

evet canım baya uzun sürdü.....ben iyim çok şükür bugün eşim 10 günlüğüne izne ayrıldı aşılama için tüp bebek merkezlerini ve 3 tane dr var iyi diolar onları dolaşıp nerde yaptırıcağımıza karar vericez .inşallah neresi hayırlıysa rabbim oraya sevketsinn umarım doğru karar veririz.sende işlerini toparlada gel dertleşelim artıkkkolumunekankayizsmile

X