BİPOLAR, ŞİZFORENİ PSİKOTİK BOZUKLUK

Yatırmıyorlar malesef.Çünkü hastaneler o kadar dolu ki🤦🏻‍♀️ Babam dört sene önce yakalandı bu hastalığa.Hastaneye yatırmak için tam 3 ay uğraştilar.En son araya birilerini soktular da öyle yatırdılar.Durumu da oldukça ağırdı.Halüsinasyonlar ve paranoyalar baslamisti.İntihara kalkıştı.Balkona çıplak çıkmaya çalışıyordu.Tam üç ay yattı hastanede.İlaç tedavisi etki etmedi.En son elektroşok tedavisi uyguladılar.Öyle toparlayıp çıktı.Bunca sene iyiydi ancak ilaçları uyku yapıyor diye bırakmış.Tekrar atak geçirdi.Ace götürdüler.Doktor direkt yatış yapmış.Çünkü halihazırda halam da aynı hastalıktan yatıyordu.Bu sefer bir ayda toparladı.İlaç kullanmadığı için bundan sonra aylık iğneler vurulacakmış.Bizim ailede bipolar genetik malesef.Her ailede en az birer ikişer hasta var.Gerçekten zorlu bir hastalık.Ancak çeken bilir.Kardeşinizin acilen yatırılması lazım.Başks bir doktora götürülse ne bileyim başka bir şehirde hastaneye götürülse.Ya da tanıdık birileri varsa araya sokulsa iyi olur.Allah yardımcınız olsun annenize de üzüldüm.Dikkat etsin kendine
Bizim ailede de genetik teyzemde ve dayımda vardı şizofreni şimdi de kardeşimde var ama inanın neler denemedik birkaç hafta yatırıyorlar sonra bir an önce alın hastanızı diyorlar ve hop başa dönüyoruz.

Bizim ailede de genetik teyzemde ve dayımda vardı şizofreni şimdi de kardeşimde var ama inanın neler denemedik birkaç hafta yatırıyorlar sonra bir an önce alın hastanızı diyorlar ve hop başa dönüyoruz.
Geçmis olsun.Bu tür hastalıklar çok zor.Acaba başka bir doktor mu bulsanız.Her doktor aynı derecede ağır da gormeyebiliyor hastalığı

Of of çok zor görümcemde var bu rahatsızlık çeken bilir ama bu tarz hastalarla yaşamak çok zor kendisinden ziyade çevresinin psikolojisini bozuyor. İlaçları içmiyor görümcemde ve her seferinde daha ağır atak geçiriyor. Kv korkuyla kapısını kilitleyip uyuyor. Olabildiğince polisi arayıp rapor tutturun ki hastaneye sunacak evrakınız olsun. Allah yardımcınız olsun.

Merhaba belki farklı bir fikri olan vardır diye sormak istiyorum çünkü biz bunu hiçbir şekilde çözemiyoruz. Kardeşim bipolar hastasıydı ve hastalığın ilerlemesi ile psikotik bozukluk olarak tanısı değişti. Bir süredir ilaç kullanmıyor. Kullanıyorum diyor ama ilaçlar sağdan soldan topluyor annem ve hastalık daha da ilerlemeye başladı muhtemelen kendi kendine konuşuyor.
En son yaşanan olaya gelirsem annem ilaçları kullanması konusunda baskı yapmış ve kardeşim annemi dövmüş. Yüzü gözü şiş hala biz o gün darp raporu aldık ve şikayette bulunduk. Kaymakamlığa giderek şikayetçi oldu annemler alınsın evden ambulansla çünkü artık korkmaya başladı.
Bugün ise hastane iyi olduğuna kanaat getirip yatış yapamayacaklarını söylemişler. Anlamadığım şey ilaç kullanmayan biri nasıl olur da iyi diyerek gönderilir? Ki kendi kendine konuşması da var sürekli konuşuyor. Hastaneler çok dolu olduğu için çok çok acil olmayan hastaları almak istemiyorlarmış. Biz şimdi bu durumda ne yapabiliriz?
Ben anneme artık aynı evde yaşamamalarını çünkü bir sonraki hamlesinin allah korusun öldürmek olacağını söyledim çünkü döverken bile öl artık öl diye bağırıyormuş. Annem ise maalesef benim onu anlamadığımı çocuk sahibi olmadığım için böyle rahat konuştuğumu söylüyor sürekli bi gerginlik.
Kendi ailemle artık görüşmek istemiyorum gerçekten bıktım her dertlerinde her sorunlarında aranan kişi benim ama yine kafasına göre hareket ediyor.
Annen evet zor durumda ama kardeşin daha zor durumda. Haklı ben de evladımı o halde tek bırakmazdim. Ya kendine zarar verirse diye aklımı oynatirdim. Maddi durum nasıl ozel klinikleri arastirsaniz ?

Hiçbir çözüm olacağını sanmıyorum çünkü dövdüğü zaman sesimi bile çıkaramadım tuttu bırakmadı dedi öldürse öldürürdü dedi.
Bu çok çok korkunç. Acaba hastaneye yatması için Allah korusun ama birine dönülmez bir zarar mı vermesi gerekiyor anlayamadım?

Ya gece uyurken aklına bişey düşerse mesela? İlaçları yemeğe katılamayanlardan mı acaba? Yoksa bunu teklif ederlerdi
herhalde. Bunun anne olmakla hiçbir alakası yok. Siz de haklısınız.

Siz de haklisiniz ama anneniz de caresiz. Evlat bu atilmaz ki. Hastalik sonucta. Allah yardimciniz olsun.

Hiçbir çözüm olacağını sanmıyorum çünkü dövdüğü zaman sesimi bile çıkaramadım tuttu bırakmadı dedi öldürse öldürürdü dedi.
Bir tanidigimizda bu şekilde hastaneye yatması gereken biriydi. Mahkeme kararıyla yatırıldı. Öncesinde de Manisa'da yatırıldı. Genelde bu tedavilerin Manisa'da yapıldığını duymuştum. Bir araştırın isterseniz Allah kolaylık versin

X