Bipolar hasta yakını olanların yorumunu bekliyorum

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
O konulara çok, yqbamcı olduğunuz için siz, korkutuyo olabilir ancak benim, bildiğim sizin endişe ettiğiniz gibi ciddi sorunlar olmuyor kaldı, kş ilaç, kullanıyormuş.

Forumda gezinirken gördüm biraz eski bir konu ama sessiz kalamadım.bipolar "arkadaşı" varmış normal davranır mıymış tatili zehir olur muymuş saçma sapan bir konu.Bipolar hastaları da normal insanlardır hanımefendi normal de ne demekse artık kim normalse. üstelik tedavi gördüğünü söylemiş size. Siz mümkünse o arkadaşım dediğiniz ama sadece tanıdığınız olabilmiş insandan uzak durun buralarda size özelini anlatan bir insandan nasıl korunacağınızı araştırmayın sizin ona zararınız olur bu kafayla.bana faydası olan insan arkadaşım olsun isterim demişsiniz zaten çıkarcılığınız buradan belli. 3 günlük tatilde tadım kaçmasın vs demişsiniz ki bu da karakterinizi ve yüzeyselliğinizi yansıtıyor.Psikiyatrik bozukluğu olan ınsanları ötekileştirmeyi "anormal" olarak görmeyi ne zaman bırakacak bu insanlar acaba ya

Esra hanım, canınız kendinizle tatile tek başınıza gidin. Bunun içinde sakın etiketleme yapar gibi patoloji sebep göstererek planı iptal etmeyin, geçerli bir bahane bulun. İzninizde problem çıktığını söyleyebilirsiniz mesela. Arkadaşınızın iyileşmesinin önünde bir engel görmüyorum ancak sizin için aynı şeyleri söyleyemeyeceğim. İyi tatiller.

Gayet mantıklı bir soru sormuşsunuz,neyini lincliyorlar anlamadım.Ayni tanıları olan arkadaşım var,komsumdu aynı zamanda,yani çok sık görüyordum.Cok enerjik hayat dolu,hoş sohbet,iyi biridir ama her mevsim başında atak gecirir atağı 1,5 ay fln sürer en az.Atak dönemlerinde düşünme,karar verme yetilerini kaybediyor, kendini dış dünyaya kapatıyor kimseyle konuşmuyor,konuşursa kafasında ne oluyorsa artık aaaaayyy diyip çığlık atıyor başını tutarak,o bile ağır geliyor yani.Korkulari stresleri hat safhaya ulaşiyor,intihar eğilimi bile oluyor.Ben çok korkuyorum mesela bir gün kendine bir şey yapicak diye.Doktor bazen yatis veriyor ama o reddediyor.Bence ona atak dönemleri olup olmadığını sorun,oluyorsa gitmeyin.Bu onu dışladığınız anlamına gelmiyor.Sizin de ruh sağlığınız ve güvenliğiniz önemli.

Son düzenleme:
Hastalığında zor zamanında da yanında olana arkadaş denir zaten bu hanımefendi sadece tanıdık olan birinden bahsetmiş. kendimi koruyayım düşüncesi nedir Allah aşkına ya böyle arkadaşlık mı olur.Sizin normal saydığınız insanlar neler yapıyor ne fesatlıklar arkadan dolaplar dedikodular vs önce onları düşünün siz bipolar olan ınsanları da canavar gibi göstermeyi bırakın artık her konuda bipolarlara saldırı var yeter yani. tedavi gören bipolar hastalarının kimseye bir zararı yok sizin normal dediğiniz insanlardan farkları yok zaten atak geçirince de zararları kendilerine oluyor uyumuyorlar yemek yeniyorlar hayal görüyorlar vs.

durulmayan bir kafa bu kitabı okuyun, bipoları anlarsınız.
İnsanlar bipolar bozukluğu olanları anlamaya çalışmıyor ki okusun. tek yaptıkları bilmeden yargılamak dışlamak ve kendilerince bipolarlardan"kendilerini korumak".Normal dedikleri insanlar çok daha tehlikeli.

Bipolar bozukluğun bir avantajı da sahte insanların hayatınızdan kendiliğinden çıkması hastalığın gerçekten sizi seven insanları sizin için ayıklaması.
Bu hanımefendinin "arkadaşına" da nasip olmasını diliyorum sadece gerçek arkadaşlarıyla sevenlerinin hayatında kalmasını.

Üşenmemiş şu saatte tüm yazdıklarıma beğenmedim atmış ya normal insanlardan bir örnek işte. üstelik yanlış hiçbir şey demememe rağmen

Ay siz ne kadan da mikemmel bi insansınız. Dengesiz ruh hallerine gelemiyomus ahdjdjf
Sizin bi gün cok üzgün bir gün de aşırı mutlu hissettiginiz anlar olmadı mı? Ya da saatlik duygu degisimleri dolunayda falan?
Siz anca psikiyatrlarla arkadas olun guzum.
Hoş onların da yok mu rahatsızlıkları emin değiliz amma,,
Size göre insan yok bu dünyada

Kendimi korumak zorundayım diyo yaaaa
İlaçlarını içiyor,
Hayvan muamelesi yapmayın arkadaşınıza,
Küpeli o ısırmaz muhabbeti töbe yaaa
İnşallah karşınızdaki kişi ona layık olmadığınızı anlar da arkadaşlığınızı bitirir.
Saray soyundan mübarek.

Konu sahibini aşağılayıcı üst üste yorum yazmak zor değilse,üsenilmiyorsa bunlara emoji atmak da hiç zor değildir,usenecek bir sey yoktur

Konu sahibini aşağılayıcı üst üste yorum yazmak zor değilse,üsenilmiyorsa bunlara emoji atmak da hiç zor değildir,usenecek bir sey yoktur
Aşağılayıcı yorum yapmadım ben konu sahibine bipolar insanları dışlayan saçma sapan konuşan herkese dedim tek kendini rahatını düşünen önyargılı yüzeysel insanlara. normal insanlar melektir çünkü bipolar hastaları canavar evet evet aynen ondan ya.

Ayrıca kendin demişsin madem konu sahibine yazılmış bırak ona da cevabı konu sahibi versin sen ondan daha ateşli bir şekilde onu savundun çok enteresan. diğer hesabın midir nedir.

Eşim bipolar ilk onda gördüm böyle bir hastalık olduğunu ama onlarda genetikte olabilir antidepresan değil ama bir tu çeşidi kullanıyor yıllardır kullanmasa ani ruh değişimleri oluyor manik dönemler oluyor mevsim geçişlerinde çok önce düşünür uykusu ağırdır ilaçtan dolayi ama korkulacak birsey yok agır bipolar olanlarda var yani bipolar herkeste aynı etkiyi göstermez.

Sanırım bende bipolar olabilirim bendede belirtileri var iki üçlü duygu durum bozukluğu deniyor buna ya çok diplerde mutsuzsun yada fazla yükseliyorsun herseye yetişmeye çalışıyorsun aşırı enerjiksin bu durum kötü yoksunluk oluyor bipolar. İlaçları bu duygu durumunu beyinsel olarak dengeliyor

Ayrıca kendin demişsin madem konu sahibine yazılmış bırak ona da cevabı konu sahibi versin sen ondan daha ateşli bir şekilde onu savundun çok enteresan. diğer hesabın midir nedir.
Yorumla diye bir seçenek sunulduğuna göre yoruma yorum yapma hakkım var.

Savunuyorum çünkü haksizsiniz.Benim arkadaşım da bipolar,hatta şu an atak döneminde.Gecenlerde gittim yapamadığı ev işlerini yaptım döndüm ama atak döneminde onunla tatile gitmem çünkü tatile para harcıyorum niye depresyonda olan biriyle geçireyim.Ki zaten o da atak dönemlerinde yataktan çıkmıyor o da gelmez,eve çağırıyorum dışarı çağırıyorum gelmiyor.Korkulacak bir yanları yok bana göre ama 5 yaşındaki oğlum için çocuğunu sakin onunla yalniz bırakma saldırgan olabiliyorlar diyenler oldu.Bu konuşmalar beni etkilemedi,en azından o öyle biri olamaz beklemem.Konu sahibi de tatilim zehir olacak diye düşünüyor o veya bu nedenle,onunla empati yapan hiç yok,sanki herkes bipolar.

Ayrıca tekrar söylüyorum, arkadaşıma doktor yatacak demiş düşünün yani intihar eğilimi var, kendine zarar vermeyi düşünebilen başkasına niye vermesin.Grcenlerde arkadaşım bana 40 TL gönderdi eczaneye borcum var onu verir misin diye, aradım açmadi aklima kötü seyler geliyor.Ustteki üyenin dediği gibi herkeste farklı etki gösterir bipolar.

Endişelenmek ayrı şey endişelenmekte haklisiniz ama hanımefendi bambaşka bir şey diyor arkadaşıymış lafta ama arkadaşının hastalığından haberi bile olmamış yok tatili mahvolurmuş resmen bencillik böyle konuşması. üstelik normal anormal kavramları kullanmış yani yaklaşımı algısı kötü.arkadaşınız ilaç kullanıyor mu kullandığı halde bu kadar ağır geçmemeli sanmıyorum ama.Bipoların türleri var ve evet herkeste farkı gösteriyor kimininkini anlamazsınız bile hele ilaçlarını düzenli alan bir bipolar hastasının sizin normal dediğiniz insanlardan farkı yoktur atak dönemleri de en çok kendilerine bilinçsiz zarar verirler.Benim sinirlendiğim konu da bipolar bozukluğu olanların anlamayan bilmeyen insanlar tarafından saçmasapan yargılanması kişisel almayın.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…