Bipolar hasta yakını olanların yorumunu bekliyorum

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
soruma cevap verenlerin yorumlarını beğendim. Bu konu hak verilecek bir konu değil, soru. Yakını böyle olanların yorum yapacağı bir konu, onlar nasıl benım konuma beğenmedim atıyorsa ben de yorumları beğenmeme hakkına sahibim.

Size belli komutlarda cevap verilmez ki. İlk kez mi burada soru sordunuz veya ilk kez mi cevap okuyorsunuz. Hakaret edenler hariç insanlar yorum yapar. İlla yakını olmasına gerek yok .

Ben sizi yadırgamam sonuç da içinize sinmesi önemli ama benim çok yakın tanıdığım biri bipolar ve inanın bu forumda ki çoğu kişiden normal biri. İlaçlarını ihmal etmesin yeterli olur diye düşünüyorum

hastalığını söyleyene kadar farketmemişsiniz bile. Kendi söyleyince aydınlanma mı yaşadınız. dikkat edin tenhada kıstırmasın sizi

Sorun şu ki psikiyatrı ilaçlarının dozunu düşürmüş ve herşey yolunda giderse yazın ilaçlarını bırakmayı düşünüyor. Onu konuda yazmayı unutmuşum.
Daha önce ilacı bıraktığında Uyku problemı yaşamış, tatilde dinlenmek isterim, onun tedirgin ve huzursuz olması beni de mutsuz eder. Şimdiden rezervasyon yaptırmayıp yazın karar vermek daha mantıklı gibi duruyor.

hastalığını söyleyene kadar farketmemişsiniz bile. Kendi söyleyince aydınlanma mı yaşadınız. dikkat edin tenhada kıstırmasın sizi
işte hiç fark etmedim hastalığını ben de buna şaşırıyorum ve çevremde daha önce böyle teşhis konulmuş birisi yok. Sanırım ben psikolojik rahatsızlıklarla ilgili bir önyargıya sahibim.

Birlikte tatil yapmayı planlayacak kadar yakın olduğunuz birinin sıkıntılarını nasıl görmediniz şimdiye kadar?
Ki görünen bir durum yoksa zaten endişeleneceğiniz bir durum da yoktur.
arkadaslığımız iyidir ancak dısarıda birkaç saat oturmak ile birkaç gün sürekli vakıt geçirmek farklı olabilir.
Nasıl görmedim kısmını sorguluyorum ben de o yüzden konu açtım aslında, gerçekten merak ediyorum o ilaçları kullanınca insanlar normal vereceği tepkileri vermiyor mu mesela

Benim tanıdığım ilaç kullanmıyordu doktor onayıyla yani hastadan hastaya değişir tabi ama önyargılarınızı biraz azaltmanız lazım. Ama dediğim gibi içinize sinmiyorsa tatile çıkmayın

Benım hasta olduğumu düşünüp teşhis koyuyorsunuz, bana göre de asıl hasta sizsiniz.

benim annem 18 senedir bipolar ilaçlarını kullandığı müddetçe değişik bı hareketini görmedim hep yanindaydim ilacını reddettiği zamanlarda zaten rahatsız olduğu her halinden belli oluyodu yani buda ilacı bıraktıktan bı sure sonra basliyodu tabii yavaş yavaş bizde anliyoduk bı kaç fevri hareketi olmuştur evet ama şuan ilaclarini kullaniyo ve gayet iyi senin benim gibi..
yani demem o ki filmlerde falan göründüğü gibi bı anda delirme gibi şeyler yok psikopata bağlayıp sana zarar vermez öyle olsa ben bebeğimi annme bırakıp çıkmazdim bı yere yani toplumun yarisi antidepresan kullaniyo ama hala psikiyatri hastalarına karşı bu yaklasim sürüyor ben anlamıyorum..

Cahil, bencil ve kötüsünüz. Psikiyatristim tanını sadece ailene söyle demişti ve ben buna çok sinirlenmiştim. Tanıların önyargı yaratacağını değil, tam tersi insanlara bir açıklamam olacağı için bana karşı önyargısız olabileceklerini, olumsuz etiketler yapıştırmak yerine empati yolunu açacağını savunmuştum. Bu konuyu okuyunca yanıldığımı anladım. Bipolar değilim bu arada, otizmliyim. Konu sahibinden nefret ettim sadece kendisini düşünen, ayrımcı biri. umarım arkadaşı arkadaşlığı bitirir. Bir de hiç belli değil yazmış ya dfhsjssj

Bence hastalığı yüzünden değilde sadece kafede ayda bi buluştuğunuz arkadaşınızla tatile çıkmayın. İyi tanımadığınız biriyle başınıza her şey gelebilir.

Merakımı mazur görün, yetişkin iken mi otizm teşhisi koyuldu? Otizmin teshisinin cocuklukta konulduğunu duyduğum için şaşırdım.

eskiden çok daha nadir duyuluyordu bu tür hastalıklar... sosyal medya bu kadar yoktu tabi.. bipoları kez nurseli idiz kendini içkiye vurduğu zaman duymuştum. sonra başka bir bipolar duydum annesini babasını doğramış. Sözüm o ki herkeste farklı seyredebiliyor... Millet hemen hucum etmiş üstüne yine ama içine sinmeyen çok kıytırık konular açılıyor burada. Birine göre önemli olan diğerine göre önemsiz olabilir.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…