Bilmeden araba almak

Bilen biriyle beraber, mutlaka expere sokarak alın. Üzerine de biraz daha ekleyip daha iyi bir şey almanız sizi rahat ettirir. Yoksa bilmeden almakta sorun yok. Zaten yanınızda biri olsa da olmasa da kullana kullana öğreniyorsunuz. Olmadı bir hoca tutar birkaç ders alırsınız zaten. Gerisi bol pratik.

Kesinlikle vazgeçin. Sonra pişman olup satacaksınız diye düşünüyorum. Bilemiyorum ama bana Çok olumsuz geldi bu fikir. Hem hiç bilmiyorsunuz. Bence yarı otomatik vites bir araba almaya çalışın en azından 10 yıllık olsun. Ya da önce özel ders alın manuel vites kullanabiliyor musunuz trafikte sakinmisiniz bunları bir test edin. Ha ben öğrendim sürüyorum derseniz de yine orta sınıf bir araç aln.

Iyi yaptin. Ehliyetini de al. Bir erkekten once bi kadina lazim araba. Kadin her ise kosuyor. Kazasiz belasiz kullanirsin insallah

20 yaş üstü araçlar hurda sayılıyor. Hatta 20 yaş ustu aracinizi degistirmek icin hurda teşviki bile veriliyor. Satmaya kalksaniz satamazsiniz. Paraniza yazik. Araba da bir nevi yatırımdır. O yuzden en azindan cok deger kaybetmemeli satarken.
Bence yanlis yapmissiniz. Ucuz etin yahnisi misali ..o araba cok para yer. 10 yillik araclar bile 10 bin km bakımlarda dünyanin masrafini cikarirken aldiginiz araci düşünemiyorum bile.
Bence imkaniniz varsa vazgecin. Daha uygun bir zamanda daha iyi bir araba alin. Paranizi cope atmayin.

Acele etmişsin 45 bin tl az para değil üstüne biriktirip bir kaç sene sonra daha yeni model alabilirdin 98 model çok eski yipranmistir 2002 model arabam çok yolda birakti beni ve pasliydi ama almanyada arabalar ucuz acemiligim gecene kadar idare ettim ...ama o bile çok eski 20 yıllık

Gerçekten ya tamirciler ve disciler abuk subuk fiyatlarla insani sömüruyor kesinlikle acele edilmemeli 4 aydır araba alacam artisini eksisini sigortasini iyi düşünmek lazim ve aldinmi en az 10 yıl kullanmak isterim

Kazasız belasız kullanın inşallah ama maalesef hata yapmışsınız. 23 yıllık arabayı bence kaporta ustası falansanız almanız lazım. Cesaretinize hayran kaldım. O arabada çok fazla problem yaşayacaksınız. Araba olayına bu kadar uzak olup böyle problemin içine dalmak.. İlk defa araba kullanacak sanayi kültürü olmayan insan 5 yaşın üstüne çıkmamalı bence.

Kesinlikle çok yanlış bir karar. Moral bozmak için değil yardımcı olmak için söylüyorum vazgeçin. 23 yaşında bir araç km başına problem demek. Yollarda, otobanlarda, ıssız yerlerde arabayı kenara çekip çekiciyi beklemeyi göze almak demek. Ekstra çekici masrafı ve ikide bir tamircilerle muhatap olmak demek. Hayatınızı kolaylaştırmaya çalışırken ayağınıza masraflı bir pranga bağlamayın. 45 bine yüksek model motosiklet alınır ancak. Uygun bir galeriden temiz bir ikinci el alın ve mümkünse 10 yaşını geçmemiş olsun. Arabasız Kalın ama 23 yaşında bir arabaya para vermeyin.

sakın ekspertize sokmadan araba almayın, yarın öbür gün arabada ummadığınız bişi çıkarsa mahkemede ekspertiz raporunu gösterirsiniz, arkadaşımı mahkemeye verdiler, arabanın km siyle oynandığı ortaya çıkmış, arkadaşım kaybetti, arabasını geri verdiler. oda satın aldığı kişiye aynı davayı açtı şimdi. çünkü kendisi de gerçek km sini bilmiyormuş, 45.000 tl nizi çöpe atmamak için eksptertize gitmek zorundasınız, arabada dolandırıcılık her yerde. ben arkadaşımın arkadaşı olan galeriden alacağım aracı "bana güven bişi yok bu araç temiz" demesine rağmen ekspertize soktum, araba önden kazalı çıktı, hem de bayağı içeri göçmüş gösterdi izlerini ekspertizci, araçta satıcının söylediğinin dışında birşey çıkarsa ekspertiz ücretini karşı taraf öder,

kapora vermek çılgınlık olmuş, inşlh geri alabilirsiniz, her ustayı usta sanmayın, gerek bilgi/beceri açısından, gerek dürüstlük açısından, ben uzmanı oldum araba ala sata, bence bir araba alınırken nelere dikkat edilir diye araştırın internetten, ve anlayan biri bulun beraber bakın araca, 23 yaşında ekspertizsiz araba almak çılgınlık, ertesi hafta motoru elinize alırsanız, ertesi hafta başka bişi 55.000-65.000 tl olur. alın 6 ayda öğrenirsiniz, hemen satın, kolay satabileceğiniz tercih edilen bir araç alın, elinizde kalmasın, 6 ay da satmak için uğraşırsınız sonra.

teknik servise sokun, sokmasanız da araç plakası ile bir rica edin geçmişinde ne tamirler kazalar çıkacak,

bir de sigortacı arkadaşınız varsa hasar geçmişini sorgulayabilir, yoksa telefonla mesajla filan sorgulanabilir.

98 model biraz risk işi ama sizin içiniz rahatsa o ayrı. Evet piyasa ikinci eli çok pahalı kilometresi kaç.

Ben sizin bu yaptiginizi yapmistim ..herkes daha yüksek araç al derken durumum olmadigi için o zaman için uygun ve bence harika bir araba aldım. Evet cok tereddüt ettim sonra asla satamam elimde kalır demistim ama o kadar eski model arabam gözümün nuruydu kendim almıştım...şimdi tiguan jeep kullanıyorum arabamı seviyorum ama o ilk arabam bambaskaydi...alınmış alinmistir bence ..iyi yapmışsınız...bu zamanda ekonomi belli değil alçaktan uçmak lazım...öğrenmek için de ideal olur ancak otomatik vites i şiddetle öneririm

Bu dediğiniz bizim başımıza geldi direk emniyete gittik rapor çıkarıp o şekilde sattık ki karşı taraf bunu bilerek alsin diye biz farkettik üstelik bizden öncede 2 kişi bile bilmiyordu.

Ben de tam sizin durumunuzdayim.sanki konuyu ben açmış gibi oldum.ehliyetimvar 50 55 binlik araba almak istiyorum pratigim yok ders alcam ama manuel mi otomatik vites mi alsamfiyatlar çok fazla biriktirmek de zor. kredi istemiyorum napcamdiye uzun süredir düşünüyorum.sizce bilmeyen biri manuel kullanabilir mi.bir de motor 1.2 1.4 vsdiyor bilmeyen için çok farkederr mi

Bende kararımdan çok emindim ama burada yorumlari okuyunca korktum .Arabalar almış başını gitmiş bir reno olmuş 40 bin.Yeni araba almak istesem mümkün değil alamam.Beklesem hem araba fiyatları artıyor hem de ben para biriktirmem .Hayırlısı olsun bakalım insallah .Bekleyip göreceğiz.

kesinlikle expere sokmadan almanızı tavsiye etmem. 23 yaşında bir araba evet alırken ekonomik fakat sonrasında çıkan masraflar sizi bezdirebilir. 7-8 ay önce çok araştırmadan 67 bine 13 yıllık bir araç almıştım tamamen denk geldi sonra uçtu fiyatlar zaten, toyota yaris. otomatik vites. acemiliğimi onda attım, güzel bir arabaydı biraz daha kendinizi zorlayabiliyorsanız otomatik vitesi tavsiye ederim ama yaştan dolayı hep bir yerlerinde sorunla sanayi yolunu tuttuk sonra onu iki aya elimden çıkarıp, sıfır araç aldık. tabi fiyat olarak çok daha yüksek.10 yıllıktan sonrası biraz riske giriyor. moral bozmak istemem fakat 45 bin bağlayacaksanız da en azından bir expere sokun derim.

Usta ile iş yapmayın expere sokun muhakkak ben yaptım o hatayı başıma bela aldım. Ayrıca accent biraz sorunlu olabilir ve fiyat bana pahalı geldi Sahibindene baktım cidden pahalı bi ilanları tekrar inceleyin isterseniz, ayrıca 98 model manuel arabanın sürmek öyle kolay olmayacaktır.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…